PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چند سوال میکروتیک

milad221
January 25th, 2020, 16:53
با سلام خدمت همه عزیزان
من یه روتر 950 گرفتم یه چندتا تنظیمات میخوام انجام بدم
1- قراره دوتا اینترنت از دو شرکت مختلف به این روتر وصل شه تنظیماتش توی میکروتیک به چه صورت هستش
2- سیستم ها از ای پی های استاتیک درون شبکه ای استفاده میکنن من میخوام به دوتا از این ای پی استاتیک ها دسترسی اینترنت بدم و بقیه فقط دسترسی داخلی به شبکه داشته باشن و نت براشون قطع باشه و هروقت نیاز شد بصورت دستی به اون ای پی دسترسی اینترنت بدم تا بتونه استفاده کنه در غیر این صورت فقط از شبکه داخلی شرکت استفاده کنه
3-میخوام برای ای پی مشخص کنم که از اینترنت اول استفاده کنه یا از اینترنت دوم به چه صورت هستش
این موارد رو بی زحمت به من توضیح بدید انجام بدم تا به بقیه موارد هم برسیم
با تشکر از همه

mnajafi33
January 25th, 2020, 17:23
باسلام
1- دو روش برای اینترنت دار کردن روتر هست یکی اینکه مودم ها رو روی حالت bridge تنظیم کنی و pppoe رو داخل روتر ست کنی ( بهترین حالت است) روش دوم اینه که pppoe داخل مودم ها ست بشه و از طریق route یا dhcp client این کار رو انجام بدی تو این حالت مودم ها باید رنج ip متفاوتی داشته باشن
2- برای این کار هم اون ای پی هایی که میخوای اینترنت داشته باشن باید nat از نوع masquerade تعریف کنی فقط همون ای پی ها اینترنت دار میشن
3- برای این مورد هم باید از mangel استفاده کنید میتونید طوری تعریف کنید که اگر اینترنت اول قطع شد از اینترنت دومی استفاده کنه
باتشکر

milad221
January 25th, 2020, 18:28
باسلام
1- دو روش برای اینترنت دار کردن روتر هست یکی اینکه مودم ها رو روی حالت bridge تنظیم کنی و pppoe رو داخل روتر ست کنی ( بهترین حالت است) روش دوم اینه که pppoe داخل مودم ها ست بشه و از طریق route یا dhcp client این کار رو انجام بدی تو این حالت مودم ها باید رنج ip متفاوتی داشته باشن
2- برای این کار هم اون ای پی هایی که میخوای اینترنت داشته باشن باید nat از نوع masquerade تعریف کنی فقط همون ای پی ها اینترنت دار میشن
3- برای این مورد هم باید از mangel استفاده کنید میتونید طوری تعریف کنید که اگر اینترنت اول قطع شد از اینترنت دومی استفاده کنه
باتشکر
میخوام در حالت بریج قرار بدم و از طریق میکروتیک وصل شه برای تنظیماتش باید چیکار کنم ؟؟
2- ساب نت داخل سازمان با ای پی 192.168.10.0/24 هستش میشه توضیح بدید که چطوری اینکار رو انجام بدم ؟
3- یکی از ای پی ها داخلی مثال 192.168.10.10 میخوام از نت اول استفاده کنه فقط چون داِیمی لینک برقرار هست بقیه ای پی ها رو میخوام از نت دوم استفاده کنم
4- حالا که دوتا نت داره تعریف میشه باید دوتا ای پی لوکال تو میکروتیک معرفی بشه درسته ؟ موقعی که فایروال رو میخوام ست کنم ای پی ادرس هارو یک بار باید 192.168.10.0/24 و یکبار باید 192.168.20.0/24 جداگانه رول باید تعریف کنم یا میشه دو رنج رو برای رول فایروال تعریف کرد ؟
ممنون میشم توضیح بدید بهم
pc-narmak
January 26th, 2020, 00:54
۱ برای اینکه دوتا اینترنت تبدیل به یک اینترنت کنید(البته باگهایی داره) باید لود بالاسنینگ انجام بدید از قسمت روتینگ

mnajafi33
January 26th, 2020, 08:51
میخوام در حالت بریج قرار بدم و از طریق میکروتیک وصل شه برای تنظیماتش باید چیکار کنم ؟؟
2- ساب نت داخل سازمان با ای پی 192.168.10.0/24 هستش میشه توضیح بدید که چطوری اینکار رو انجام بدم ؟
3- یکی از ای پی ها داخلی مثال 192.168.10.10 میخوام از نت اول استفاده کنه فقط چون داِیمی لینک برقرار هست بقیه ای پی ها رو میخوام از نت دوم استفاده کنم
4- حالا که دوتا نت داره تعریف میشه باید دوتا ای پی لوکال تو میکروتیک معرفی بشه درسته ؟ موقعی که فایروال رو میخوام ست کنم ای پی ادرس هارو یک بار باید 192.168.10.0/24 و یکبار باید 192.168.20.0/24 جداگانه رول باید تعریف کنم یا میشه دو رنج رو برای رول فایروال تعریف کرد ؟
ممنون میشم توضیح بدید بهم
از طریق تلگرام ارتباط داشته باشین بهتون بگم چیکار کنید
t.me/roudanhost

milad221
January 28th, 2020, 16:24
سلام
از طریق تلگرام ارتباط داشته باشین بهتون بگم چیکار کنید
t.me/roudanhost
اقا محمد گل واقعا توی کارشون استاد هستن
ایشون از صبح تا الان درگیر کار من بودن و بسیار هم حرفه ای همه چی رو کانفیگ کردن دقیق تماما مواردی که بهشون گفته شده بود
بسیار با صبر و حوصله هستن و تمامی موارد رو بررسی کردن و انجام دادن
دستشون درد نکنه واقعا زحمت کشیدن
از همینجا نهایت تشکر رو ازشون دارم اینشالله روزیشون روز به روز بیشتر و بیشتر بشه
موارد میکروتیک رو یک به یک دقیق انجام دادن و نهایت تشکر رو ازشون دارم :x:x

milad221
April 18th, 2020, 16:10
سلام دوستان
من الان یه رادیو دارم که ازش اینترنت میگیرم در کنارش هم از adsl استفاده میکنم که بصورت بریج از مودم درخواست وصل شدن به نت رو روتر با یوزر و پسورد میزنه
رادیو فقط کابل لن وصل شده و بصورت pppoe نیستش
من میخوام لود بالانس انجام بدم هرکاری میکنم ترافیک فقط از adsl عبور میکنه بالانس نمیشه دلیلش بخاطر ایجاد کانکشن pppoe برای adsl هستش ؟

ULTRAWEB
April 19th, 2020, 06:41
عزیز مواردی زیادی هس نمیشه راجبش صحبت کرد و توضیح داد بدین همون دوستتتون واستون انجام بدن دیگه یاباهمون شخص مواردی که هس مطرح کنین(:|

milad221
April 19th, 2020, 08:36
عزیز مواردی زیادی هس نمیشه راجبش صحبت کرد و توضیح داد بدین همون دوستتتون واستون انجام بدن دیگه یاباهمون شخص مواردی که هس مطرح کنین(:|
متاسفانه در دسترس نیستن و منم خیلی کارم گیره

milad221
April 19th, 2020, 18:42
دوستان من مودم رو از حالت بریج در اوردم مودم بصورت مستقیم به اینترنت وصله و یک کابل شبکه به داخل میکروتیک اومده حالا چطور میتونم اینترنت رو داخل میکروتیک فعال کنم ؟؟

farhadhelix
April 20th, 2020, 00:00
با سلام خدمت همه عزیزان
من یه روتر 950 گرفتم یه چندتا تنظیمات میخوام انجام بدم
1- قراره دوتا اینترنت از دو شرکت مختلف به این روتر وصل شه تنظیماتش توی میکروتیک به چه صورت هستش
2- سیستم ها از ای پی های استاتیک درون شبکه ای استفاده میکنن من میخوام به دوتا از این ای پی استاتیک ها دسترسی اینترنت بدم و بقیه فقط دسترسی داخلی به شبکه داشته باشن و نت براشون قطع باشه و هروقت نیاز شد بصورت دستی به اون ای پی دسترسی اینترنت بدم تا بتونه استفاده کنه در غیر این صورت فقط از شبکه داخلی شرکت استفاده کنه
3-میخوام برای ای پی مشخص کنم که از اینترنت اول استفاده کنه یا از اینترنت دوم به چه صورت هستش
این موارد رو بی زحمت به من توضیح بدید انجام بدم تا به بقیه موارد هم برسیم
با تشکر از همه

سلام

باید هم با mangle کار کنید هم با static route

در ارتباط باشید از طریق تلگرام برای توضیح بیشتر

@tsiran

milad221
April 20th, 2020, 11:48
نیازمند کمک و راهنمایی هستم کسی نیست ؟؟

milad221
May 4th, 2020, 15:04
سلام این نت رو چطوری باید بنویسم ؟؟

رادیوی سمت شما 192.168.10.59/29 (http://192.168.10.59/29) می باشد برای اینکه بتوانید از روی سیستم داخل شبکه به رادیو دسترسی داشته باشید باید آی پی 192.168.10.60 را روی همان اینترفیسی که آی پی اینترنتی شرکت اینترنتی تنظیم شده است قرار دهید و برای دسترسی به رادیو یک srnat در روتر خود تعریف نمایید که اگر مقصد 192.168.10.59 بود روی 192.168.10.60 nat شود.

farhadhelix
May 4th, 2020, 19:55
ip
firewall
nat

یک رول ایجاد کنید و dst address رو بزارید 192.168.10.59 و قسمت action رو هم بزارید روی srcnat و ای پی رو هم بزارید 192.168.10.60

milad221
October 14th, 2020, 13:51
سلام خسته نباشید
من دوباره اومدم سوال بپرسم
من روی میکروتیک وی پی ان رو راه اندازی کردم و بصورت l 2@tp کلاینت ها به ای پی استاتیک وصل میشن و شبکه داخلی رو دارن
ولی اینترنت ندارن برای اینکه هرکی به چیز پی ان داخلی وصل شد هم شبکه داخلی رو ببینه و هم در کنارش اینترنت داشته باشه باید چه کاری انجام بدم ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

farhadhelix
October 15th, 2020, 04:17
سلام
src nat بزنید برای ای پی های DHCP که ایجاد کردید برای کانکشن ها و action رو هم src nat کنید به ای پی اصلی سرورتون

milad221
October 15th, 2020, 10:34
سلام
src nat بزنید برای ای پی های DHCP که ایجاد کردید برای کانکشن ها و action رو هم src nat کنید به ای پی اصلی سرورتون
داداش من این کار رو انجام دادم ولی متاسفانه باز وقتی به چیز چی ان وصل میشه شبکه داخلی سیستم ها رو میبینن ولی اینترنت ندارن
میشه لطف کنید همین تنظیماتی که میگید رو یه عکس برام بفرستید ؟

farhadhelix
October 16th, 2020, 07:47
بسته به شرایط کانفیگ میکروتیکتون و نقشه شبکتون ممکنه یک سری موارد نیاز به تغییر داشته باشه
در ارتباط باشید چک کنم براتون