PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در رابطه با سرور واسط

hoka
January 8th, 2020, 13:25
سلام دوستان

ما یک سایت داریم که سرور اصلیش در آمریکا هست

دو سرور لودبالانسر کش سرور cdn در حالت geoIP DNS براش ایجاد کردیم یکی در ایران و یکی در آلمان ( کلا از همین دو لوکیشن سایت لود میشه و آمریکا هیچ جا لود نمیشه )

حالا آیا برای سرور ایران مستقیم به سرور آمریکا متصل باشه بهتر هست

یا متصل بشه به آلمان ( آلمان هم به آمریکا )

پینگ سرور ایران به سرور آمریکا 230 هست
پینگ سرور ایران به آلمان 90 هست
پینک آلمان به آمریکا 90 هست

از نظر منطقی میگه به سرور آلمان متصل بشیم ولی خب این وسط تاخیر جواب دهی سرور آلمان هم باید لحاظ بشه

دوستان نظری دارن ؟

gharibion
January 8th, 2020, 17:39
وقتی سایت تنها از ایران و آلمان لود میشه چرا در امریکا میزبانیش کردید ؟

hoka
January 8th, 2020, 18:55
وقتی سایت تنها از ایران و آلمان لود میشه چرا در امریکا میزبانیش کردید ؟

اشتباه متوجه شدید عزیز .

سایت از دو آی پی لود میشه . ایران از ایران . الباقی دنیا از آلمان . دو vps و یک سرور اصلی که دد هست

دلیل میزبانی در آمریکا هم سرور ارزون هست نسب به آلمان و اینکه وقت تعویض سرور رو هم نداریم و در آخر نمیخوام آی پی سرور اصلیم هیچ جا باشه

gharibion
January 8th, 2020, 19:01
از نظر پینگ تایم با توجه به سناریوی شما با اتصال ایران به آلمان ، سپس آلمان به امریکا موجودیت ایران اضافی هست .
کاربران ایرانی شما می توانند مستقیم به آلمان متصل شوند و سپس به امریکا .

hoka
January 8th, 2020, 19:05
از نظر پینگ تایم با توجه به سناریوی شما با اتصال ایران به آلمان ، سپس آلمان به امریکا موجودیت ایران اضافی هست .
کاربران ایرانی شما می توانند مستقیم به آلمان متصل شوند و سپس به امریکا .

فعلا سناریو . ایران به آمریکا هست

آلمان به آمریکا هست . گفتم ایران به آلمان شاید بهتر باشه . یعنی واسط بین سرور اصلی و سرور ایران بشه آلمانمون

ایران رو برای این در نظر گرفتیم چون سرور کش هست و سرعت بالاتری داره در ایران . صفحات جدید 2 ثانیه و صفحات کش شده و فایل های استاتیک 0.3 ثانیه به کاربر تحویل داده میشه . علاوه بر اینکه شاید در آینده مشکلی پیش بیاد در نت ایران

javadk
January 9th, 2020, 10:56
زیاد به مساله مشکل اینترنت در ایران فکر نکنید.
اگر روزی نت ایران کلا قطع بشه چه سایتتون ایران باشه چه خارج در نهایت پروژتون شکست میخوره.
نه تنها شما بلکه همه بازنده میشن.
:-s

hoka
January 10th, 2020, 00:50
زیاد به مساله مشکل اینترنت در ایران فکر نکنید.
اگر روزی نت ایران کلا قطع بشه چه سایتتون ایران باشه چه خارج در نهایت پروژتون شکست میخوره.
نه تنها شما بلکه همه بازنده میشن.
:-s

اینکه بله ولی خب مقطعی اگه باشه باز رفع میشه اگه نباشه هم که کلا همگی باید بریم بساط پهن کنیم

starting
January 13th, 2020, 19:47
درود
استارتر گرامی
بنده برای مخفی کردن آی پی سرورم چند وقت پیش تاپیک زدم دوستان گفتن از کش سرور استفاده کن دقیقا همینکار شما اما فقط اتصال به یک سرور
میتونم بپرسم برای کش سرور چه کانفیگ یا نرم افزاری پیشنهاد میدید؟ بیشتر میخوام کاری مثل کلودفلر بکنه و آی پی رو مخفی کنم بدون سی دی ان
ممنون یک سر نخ بدین برم دنبالش

hoka
January 13th, 2020, 23:48
درود
استارتر گرامی
بنده برای مخفی کردن آی پی سرورم چند وقت پیش تاپیک زدم دوستان گفتن از کش سرور استفاده کن دقیقا همینکار شما اما فقط اتصال به یک سرور
میتونم بپرسم برای کش سرور چه کانفیگ یا نرم افزاری پیشنهاد میدید؟ بیشتر میخوام کاری مثل کلودفلر بکنه و آی پی رو مخفی کنم بدون سی دی ان
ممنون یک سر نخ بدین برم دنبالش

سلام و دورد . بدون کش haproxy با کش nuster که بر مبنای همون haproxy هست . اگر منابع ضعیفی دارید و کش نیاز ندارید میتونم بگم haproxy از همه لحاظ عالی هست . با 256 مگ رم یه سایت پربازدید رو بیارید بالا روش آخ نمیگه. مکس 1 گیگ رم برای سرور دانلود کفایت میکنه از نظر من ( البته من تست سرور دانلود نداشتم که پربازدید و حجیم باشه ولی خیلی منابع کمی مصرف میکنه در حد همون میکروتیک هست )

یک a رکورد فقط باید تنظیم کنید از یک سرور dns که دامنه آی پی بگیره . ( که البته اینکار رو من با geoIP DNS روی سرور خودم انجام دادم ولی شما میتونید از همون کلود یا یک هاست هم انجام بدید )

فایل کانفیگ نمونه هم نیاز بود بگید بدم بهتون