PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نحوه پیگیری تخلف دامین ir

OMIDTU5
December 25th, 2019, 01:01
سلام
اگر شخصی با چند سایت که تمامی انها با دامین ir ثبت شده (احتمالا با هویت جعلی یا با مدارک شخص دیگری) مطالبی خلاف قوانین کشور منتشر کرده باشه و از طریق این سایت ها اقدام به کلاه برداری از کاربران کرده باشه میشه دامینش رو از طریق irnic بست ؟
با این توضیح که موضوع سایت کاملا واضح و محتوای مجرمانه هست و بارها نیز به دلیل شکایت یوزرها ف ی ل ت ر شده اما ظاهرا به دلیل ارزان بودن دامین های ir در پنل irnic دامین جدید ثبت میکند .
Irnic امکان لغو دامین های اشخاص به دلیل محتوای مجرمانه را دارد ؟

1eng.ir
December 25th, 2019, 01:24
Irnic با دستور قاضی از جمهوری اسلامی ایران هر بلایی میتونه سر دامین و پنل بیاره

-

حتی اگر شکایت از سمت چند نهاد خارجی مثل Wipo باشه میتونه تغییراتی (انتقال، قفل و ...) روی دامین اعمال کنه.

نمونه 1: شکایتی در مورد دامین Dessange.ir علیه من شد و خیلی راحت ازم گرفتن. / حدود ۲ ماه طول کشید و دامین رو قفل کردن. یه نامه خوشگل بهم زدن که دامین برای فلان شرکته، منتقل میکنیم به پنلش.
https://www.wipo.int/amc/en/domains/search/text.jsp?case=DIR2018-0012
https://www.wipo.int/amc/en/domains/search/case.jsp?case_id=41255

نمونه 2: شکایت در مورد Facebook.ir که منجر به تحویل دامنه به صاحب اصلی (Facebook.com) شد و صاحب امتیاز ایرانی این دامنه مبلغی به حدود ۱۸۰،۰۰۰ دلار جریمه شد. (آمریکا تشریف ببره باید تا سنت آخرش رو پرداخت کنه!)

gharibion
December 25th, 2019, 23:45
Irnic با دستور قاضی از جمهوری اسلامی ایران هر بلایی میتونه سر دامین و پنل بیاره

-

حتی اگر شکایت از سمت چند نهاد خارجی مثل Wipo باشه میتونه تغییراتی (انتقال، قفل و ...) روی دامین اعمال کنه.

نمونه 1: شکایتی در مورد دامین Dessange.ir علیه من شد و خیلی راحت ازم گرفتن. / حدود ۲ ماه طول کشید و دامین رو قفل کردن. یه نامه خوشگل بهم زدن که دامین برای فلان شرکته، منتقل میکنیم به پنلش.
https://www.wipo.int/amc/en/domains/search/text.jsp?case=DIR2018-0012
https://www.wipo.int/amc/en/domains/search/case.jsp?case_id=41255

نمونه 2: شکایت در مورد Facebook.ir که منجر به تحویل دامنه به صاحب اصلی (Facebook.com) شد و صاحب امتیاز ایرانی این دامنه مبلغی به حدود ۱۸۰،۰۰۰ دلار جریمه شد. (آمریکا تشریف ببره باید تا سنت آخرش رو پرداخت کنه!)

مگر شرکت فیسبوک دامنه facebook.ir را خریده بود ؟
اگر اینطور باشه که پس هر شرکتی ، خودش رو مالک اسم خودش در هر tld میدونه !

hoka
December 26th, 2019, 01:15

شما برو google54948975.ir رو ثبت کن اگه تائید شد .

والا نمیدونم قانونه یا نه ولی خب مالکیت برند و نام مثلا فیسبوک هست دیگه . شرکت که بزرگ و جهانی باشه اینطوریه . پسوند هم فرقی نداره

gharibion
December 26th, 2019, 17:40

والا نمیدونم قانونه یا نه ولی خب مالکیت برند و نام مثلا فیسبوک هست دیگه . شرکت که بزرگ و جهانی باشه اینطوریه . پسوند هم فرقی نداره

مالیکت برند با نام facebook متعلق به facebook هست اما facebook مالک تمامی tld ها نیست مگر اینکه دامنه facebook را در آن tld خریداری کرده باشد .

shervin110
December 26th, 2019, 18:58
برای یک دامین برای من اخطار اومده بود که تمدید و فعال سازی نکن . با کلی تهدید
ولی من تمدید کردم :65:

1eng.ir
December 26th, 2019, 21:55
نیازی به خریدش نیست، صاحبشه :d

چونکه برند ثبت شده هست و نام برند به نام دامنه ارجحیت داره، بله صاحب تمامی tld-ها هست (معمولاً ...، حالا برای مغایرتش باید قوانین رو بخونیم)

ممکنه تایید کنند، ولی اگه کاری روش انجام بدید که گوگل خوشش نیاد شکایت میکنه و NIC میگیره ازتون

مالیکت برند با نام facebook متعلق به facebook هست اما facebook مالک تمامی tld ها نیست مگر اینکه دامنه facebook را در آن tld خریداری کرده باشد .
نیازی به خرید نیست، حتی برای برندهای داخلی ثبت شده هم همچین قانونی وجود داره.
من برند قارقوز رو تو تمامی رده‌ها (فکر کنم تمام رده‌ها نیاز باشه!) ثبت کنم، روز بعدش یه نفر دامین Gharghooz.ir رو ثبت کنه، من با شکایت یا حتی ممکنه بدون شکایت هم بتونم دامین رو ازش پس بگیرم.