PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چطور یک جدول در دیتابیس رو با کوئری آپدیت کنم ؟

mashiat
December 21st, 2019, 12:13
درود وقت به خیر
فرض کنید یه جدول در دیتابیس دارم با نام forum-topic حالا میخوام با کوئری در دیتابیس بگم کل این جدول بروزرسانی بشه
بهترین و صحیحترین کوئری چیه ؟
اطلاعات جدول نمیخوام تغییر پیدا کنه . فقط میخوام همون اطلاعات خودش یکبار بروزرسانی بشه

ممنون میشم کد کوئری رو بهم بدید سپاس

sam_pontiac
December 21st, 2019, 12:31
درود وقت به خیر
فرض کنید یه جدول در دیتابیس دارم با نام forum-topic حالا میخوام با کوئری در دیتابیس بگم کل این جدول بروزرسانی بشه
اطلاعات جدول نمیخوام تغییر پیدا کنه . فقط میخوام همون اطلاعات خودش یکبار بروزرسانی بشه

آپدیت بدون دیتا؟
خیر نمیشه.
مگر اینکه بخواید Optimize, Check, Analyze یا Repair کنید.که از طریق phpmyadmin اینکار شدنیه.
شما برای کوئری آپدیت حتما باید اطلاعاتی رو داشته باشید.
مثل :

UPDATE table SET id=id WHERE ...

حالا دلیلتون چی هست و چرا به این فکر افتادین رو بگید شاید راه حل دیگه ای بشه داد.

mashiat
December 21st, 2019, 12:50
دلیلم این هست :
سایت رو به سیستم جدید منتقل کردیم الان برخی اطلاعات پستها درست نمایش داده نمیشن و وقتی دکمه ویرایش پست و سپس ذخیره رو میزنیم اون پست درست میشه
حالا فرض کنید ۱۰۰۰۰ تا پست توی سایت داریم نمیتونیم تک تک دستی دکمه ویرایش رو بزنیم و سپس ذخیره رو بزنیم چند ماه طول میکشه این کار
میخواهیم این ویرایش و سپس ذخیره ( بدون تغییر دیتا ) رو توسط دیتابیس و با کوئری انجام بدیم
منظورم رو متوجه شدید ؟
ممنون اگه کمک کنید

sam_pontiac
December 21st, 2019, 12:54
دلیلم این هست :
سایت رو به سیستم جدید منتقل کردیم الان برخی اطلاعات پستها درست نمایش داده نمیشن و وقتی دکمه ویرایش پست و سپس ذخیره رو میزنیم اون پست درست میشه
حالا فرض کنید ۱۰۰۰۰ تا پست توی سایت داریم نمیتونیم تک تک دستی دکمه ویرایش رو بزنیم و سپس ذخیره رو بزنیم چند ماه طول میکشه این کار
میخواهیم این ویرایش و سپس ذخیره ( بدون تغییر دیتا ) رو توسط دیتابیس و با کوئری انجام بدیم
منظورم رو متوجه شدید ؟
ممنون اگه کمک کنید

بسیار خب، جداول شما کرش کرده.
از طریق phpmyadmin ، جداول مدنظرتون رو ( که البته چون کلا به سیستم جدید منتقل کردید پیشنهاد میکنم همه رو ) انتخاب کنید.
در پایین صفحه، یک فیلد دراپ داون وجود داره که از تو لیستش میتونید انتخاب کنید :
یک بار کل جداول رو Optimize کنید.
بار دیگر Rapair کنید.
در نهایت Check Table کنید ببینید بدون خطا عملیات انجام میشه یا نه.

hoka
December 21st, 2019, 13:08
درود وقت به خیر

احتمال زیاد به خاطر تاریخ نیست ؟

بهتر نیست همون ستون رو آپدیت کنید ؟

در کل

update table set column = column

- - - Updated - - -

دلیلم این هست :
منظورم رو متوجه شدید ؟
ممنون اگه کمک کنید

اگر به این منظور هست که دوستمون راهنمایی کردن + انکود جدول + کانکشن رو هم چک کنید

mashiat
December 21st, 2019, 13:44
بسیار خب، جداول شما کرش کرده.
از طریق phpmyadmin ، جداول مدنظرتون رو ( که البته چون کلا به سیستم جدید منتقل کردید پیشنهاد میکنم همه رو ) انتخاب کنید.
در پایین صفحه، یک فیلد دراپ داون وجود داره که از تو لیستش میتونید انتخاب کنید :
یک بار کل جداول رو Optimize کنید.
بار دیگر Rapair کنید.
در نهایت Check Table کنید ببینید بدون خطا عملیات انجام میشه یا نه.

ممنون
همه اینکارها رو کردم و اوکی سبز داد
اما فرقی در نمایش پستها نکرد
فقط وقتی دستی دکمه ویرایش پست و سپس ذخیره رو میزنیم پست درست میشه
این یعنی جدول درست هست . فکر میکنم چون به سیستم جدید منتقل شده بنابراین باید یکبار جدولها با سیستم جدید سیو بشن

- - - Updated - - -

احتمال زیاد به خاطر تاریخ نیست ؟

بهتر نیست همون ستون رو آپدیت کنید ؟

در کل

update table set column = column

- - - Updated - - -

اگر به این منظور هست که دوستمون راهنمایی کردن + انکود جدول + کانکشن رو هم چک کنید
این دستور رو میشه لطفا کاملش رو بگید چون توی sql که اینو وارد میکنم ضربدر خطا میده که اشتباه داره
ممنون

فکر میکنم چون سایت به سیستم جدید منتقل شده بنابراین باید روی سیستم جدید پستها یکبار سیو مجدد بشن تا همخوانی پیدا کنند

- - - Updated - - -

خب ظاهرا حتی اگر از طریق دیتابیس هم ویرایش و سیو رو بزنیم فایده نداره چون تست کردم :

یک پست رو در phpmyadmin ادیت رو زدم و go رو زدم سیو بشه . اما پست درست نمیشه
فقط وقتی از طریق خود ویرایش در سایت ادیت و سیو رو میزنیم پست درست میشه

ممکنه به خاطر تاریخ باشه ؟

sam_pontiac
December 21st, 2019, 13:58
ممنون
همه اینکارها رو کردم و اوکی سبز داد
اما فرقی در نمایش پستها نکرد
فقط وقتی دستی دکمه ویرایش پست و سپس ذخیره رو میزنیم پست درست میشه
این یعنی جدول درست هست . فکر میکنم چون به سیستم جدید منتقل شده بنابراین باید یکبار جدولها با سیستم جدید سیو بشن

- - - Updated - - -

این دستور رو میشه لطفا کاملش رو بگید چون توی sql که اینو وارد میکنم ضربدر خطا میده که اشتباه داره
ممنون

فکر میکنم چون سایت به سیستم جدید منتقل شده بنابراین باید روی سیستم جدید پستها یکبار سیو مجدد بشن تا همخوانی پیدا کنند

باید جدولی که مدنظر هست، فیلد تاریخش رو پیدا کنید و آپدیت کنید به تاریخ فعلی ( این کد از طریق php my admin قابل اجراست ) :

UPDATE table_name SET fielde_taarikh = CURRENT_TIMESTAMP;

یا اگر هم از طریق php میخواید کوئری بدید :

UPDATE table_name SET fielde_taarikh = date("Y-m-d");

mashiat
December 21st, 2019, 14:26
باید جدولی که مدنظر هست، فیلد تاریخش رو پیدا کنید و آپدیت کنید به تاریخ فعلی ( این کد از طریق php my admin قابل اجراست ) :

UPDATE table_name SET fielde_taarikh = CURRENT_TIMESTAMP;

یا اگر هم از طریق php میخواید کوئری بدید :

UPDATE table_name SET fielde_taarikh = date("Y-m-d");

با این کد کوئری زدم تاریخ ویرایش تمام پستها رو برد به 2038 !
اما بازم درست نشد
حتی دقیقا نام ویرایش کننده و تاریخ ویرایش رو از توی یه فیلد درست به فیلد دیگه کپی کردم و سیو کردم ولی درست نشد
فقط وقتی از طریق سایت ( اسکریپت ) ادیت و سیو رو میزنیم درست میشه . مشکلش هم نمایش bbcode ها هست . ظاهرا باید بی بی کد با سیستم جدید ذخیره بشه و اطلاعاتش به دیتابیس فرستاده بشه تا درست بشه

sam_pontiac
December 21st, 2019, 14:38
با این کد کوئری زدم تاریخ ویرایش تمام پستها رو برد به 2038 !
اما بازم درست نشد
حتی دقیقا نام ویرایش کننده و تاریخ ویرایش رو از توی یه فیلد درست به فیلد دیگه کپی کردم و سیو کردم ولی درست نشد
فقط وقتی از طریق سایت ( اسکریپت ) ادیت و سیو رو میزنیم درست میشه . مشکلش هم نمایش bbcode ها هست . ظاهرا باید بی بی کد با سیستم جدید ذخیره بشه و اطلاعاتش به دیتابیس فرستاده بشه تا درست بشه

پس اینطور.
خب اینجور مواقع، سیستم جدید دیتایی رو اد میکنه که سیستم قبلی نداشته و در این سیستم فعلی الزامی هست.
دیتایی مثل salt , hash و ... از اینجور چیزها که بر مبنای خود اون سیستم هستند.
سیستم قبلی چی بوده؟ و جدید چی هست؟

mashiat
December 21st, 2019, 14:52
پس اینطور.
خب اینجور مواقع، سیستم جدید دیتایی رو اد میکنه که سیستم قبلی نداشته و در این سیستم فعلی الزامی هست.
دیتایی مثل salt , hash و ... از اینجور چیزها که بر مبنای خود اون سیستم هستند.
سیستم قبلی چی بوده؟ و جدید چی هست؟
سیستم قبلی ویبولتین و سیستم جدید ips هست

sam_pontiac
December 21st, 2019, 15:19
سیستم قبلی ویبولتین و سیستم جدید ips هست

با خود کانورتر اینویژن تبدیل کردید ویبولتین رو به اینویژن؟
فکر میکنم شما کلا bbcode ها رو داخل پست بهم ریخته میبینید.یعنی bbcode ها دل و روده اش توی هر پست مشخص هست.درسته؟

- - - Updated - - -

یکبار از داخل پنل مدیریت بخش tools ( ابزار ) بگردید دنبال گزینه ای با نام rebuild ( بازسازی ).
معمولا بعد از تبدیلهای سیستمای انجمن ساز، باید یکبار بازسازی انجام بشه.
نتیجه رو بگید بعدش.

mashiat
December 21st, 2019, 16:13
با خود کانورتر اینویژن تبدیل کردید ویبولتین رو به اینویژن؟
فکر میکنم شما کلا bbcode ها رو داخل پست بهم ریخته میبینید.یعنی bbcode ها دل و روده اش توی هر پست مشخص هست.درسته؟

- - - Updated - - -

یکبار از داخل پنل مدیریت بخش tools ( ابزار ) بگردید دنبال گزینه ای با نام rebuild ( بازسازی ).
معمولا بعد از تبدیلهای سیستمای انجمن ساز، باید یکبار بازسازی انجام بشه.
نتیجه رو بگید بعدش.
بله دقیقا همینطوره

اینویژن ریبیلدسازی داره ؟

sam_pontiac
December 21st, 2019, 17:15
بله دقیقا همینطوره

اینویژن ریبیلدسازی داره ؟

والا تا نسخه 3 اینویژن که ما باهاش کار میکردیم این امکان تو بخش تنظیماتش وجود داشت.
اما گویا نسخه 4 بخاطر یکسری باگها این امکان برداشته شده.البته به جاش امکان دیباگ و clear log , clear cache رو گذاشتند که فکر نمیکنم دردی دوا کنه از مشکل شما.
افزونه ای هست به اسم Craft برای اینویژن ، تو سایت خودش پولیه البته.
بگردید داخل تنظیمات اگر نسخه 3 هست، rebuild که همه پستها، شمارنده ها و ... هرچیزی که هست خلاصه بازسازی میکنه.
اگر نبود، باید یا Craft رو نسخه پولیش رو بخرید یا بگردید ببینید جایی نال شدش وجود داره یا نه.

mashiat
December 22nd, 2019, 13:25
والا تا نسخه 3 اینویژن که ما باهاش کار میکردیم این امکان تو بخش تنظیماتش وجود داشت.
اما گویا نسخه 4 بخاطر یکسری باگها این امکان برداشته شده.البته به جاش امکان دیباگ و clear log , clear cache رو گذاشتند که فکر نمیکنم دردی دوا کنه از مشکل شما.
افزونه ای هست به اسم Craft برای اینویژن ، تو سایت خودش پولیه البته.
بگردید داخل تنظیمات اگر نسخه 3 هست، rebuild که همه پستها، شمارنده ها و ... هرچیزی که هست خلاصه بازسازی میکنه.
اگر نبود، باید یا Craft رو نسخه پولیش رو بخرید یا بگردید ببینید جایی نال شدش وجود داره یا نه.
ممنون
به نظر شما روی همون ویبولتین ( قدیمی ) بمونیم یا ارزش داره که بریم روی
اینویژن ؟
اخه یه پیغام جدید هم از طرف گوگل وبمستر اومده که ویبولتین و vbseo شما خیلی قدیمیه اپدیت کنید
vbseo که از سال 2013 دیگه اپدیت نمیده و تعطیل شد و منسوخ شده
حتی همین انجمن هم وی بی سئو رو پاک کرد و لینکهاش رو همون showthread.php کرد

sam_pontiac
December 23rd, 2019, 10:17
ممنون
به نظر شما روی همون ویبولتین ( قدیمی ) بمونیم یا ارزش داره که بریم روی
اینویژن ؟
اخه یه پیغام جدید هم از طرف گوگل وبمستر اومده که ویبولتین و vbseo شما خیلی قدیمیه اپدیت کنید
vbseo که از سال 2013 دیگه اپدیت نمیده و تعطیل شد و منسوخ شده
حتی همین انجمن هم وی بی سئو رو پاک کرد و لینکهاش رو همون
showthread.php کرد

تا مورد استفاده تون چی باشه؟
اگر صرفا یک انجمن هست و مثل اینجا گفتگو محور هست ویبولتین.
اگر میخواید که امکاناتی داشته باشید مثل اتصال به سرورهای گیمینگ و توئیچ و دیسکورد یا مثلا از cms اینویژن خوشتون اومده که بحث جدایی داره.
بله vbseo باگ زیاد داشت کلا dead حساب میشه الان.چیزی جایگزینش اومد یه مدتی با نام dbseo و ... الان اطلاعی ندارم که هنوز هم همینه یا نه.

البته این نکته رو در نظر بگیرید تو نسخه 5 ویبولتین اصلا نیازی به vbseo و dbseo و ... ندارید، خودش اتوماتیک لینکها رو در اصطلاح seo friendly میکنه.