PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تابع اعداد در php

Marshall
December 15th, 2019, 18:41
با سلام و خسته نباشید
می خواهم مشخص کنم اگر این تابع مساوی این اعداد باشه!
مثلا اعداد من بصورت صد تا صدتا پشت سر هم هستند و می تونه تا بی نهایت ادامه داشته باشه

(if ($user==100))
می خواهم هر بار صد تا صد تا به این عدد اضافه بشه!
این امکان داره؟!
با تشکر فراوان

sam_pontiac
December 15th, 2019, 19:32
سلام

مثل همیشه بر اساس تصورات :d

<?php
$user = 0;
for($i = 100; $i<=100; $i++) {
$user = $user + $i;
// ya miaid va shart ro, dakhele in halghe migzarid
// ke if ($user =="100") ela akhar...
}
echo $user;
?>

اول مقدار user رو صفر در نظر میگیریم.میایم مقدار i رو اون عددی که قرار هست اضافه بشه در نظر میگیریم.میگیم اگر بیشتر از این شد، بهمون مقدار اضافه کن.
یک همچین چیزی.
یه اسکرینی، 2 خط قبل و بعدی، یه توضیحی از هدف اصلی بدین بد نیست، خودتون زودتر به نتیجه میرسید.

Marshall
December 15th, 2019, 19:47
سلام

<?php
$user = 0;
$user = $user + $i;
}
echo $user;
?>

اول مقدار user رو صفر در نظر میگیریم.میایم مقدار i رو اون عددی که قرار هست اضافه بشه در نظر میگیریم.میگیم اگر بیشتر از این شد، بهمون مقدار اضافه کن.
یک همچین چیزی.
یه اسکرینی، 2 خط قبل و بعدی، یه توضیحی از هدف اصلی بدین بد نیست، خودتون زودتر به نتیجه میرسید.

سلام
خیلی ممنون از لطفتون
واسه این میخوام به ازای هر صد تا صد تا پست گذاشتن کاربران بهم اطلاع بده و یه جوری ازشون تشکر کنم
برای کدها دستتون درد نکنه
امتحان میکنم بهتون خبر میدم
بازم سپاسگزارم

- - - Updated - - -

سلام

<?php
$user = 0;
$user = $user + $i;
}
echo $user;
?>

یک همچین چیزی.

توی شرط با یه تابع دیگه چطوری قرارش بدم؟!

if ($count==$user)

؟؟؟؟؟؟؟؟

Marshall
December 17th, 2019, 12:33
سلام

<?php
$user = 0;
$user = $user + $i;
}
echo $user;
?>

یک همچین چیزی.

خب این تابعی که نوشتید اونو چطوری مساوی یک شرط دیگه قرار میدن؟!
مثلا:

if ($count = 100)

چطوری اینو برابر توی یه شرط قرار بدم؟ چون هر کاری کردم شرط بی خیالش شد!

sam_pontiac
December 17th, 2019, 14:04
خب این تابعی که نوشتید اونو چطوری مساوی یک شرط دیگه قرار میدن؟!
مثلا:

if ($count = 100)

چطوری اینو برابر توی یه شرط قرار بدم؟ چون هر کاری کردم شرط بی خیالش شد!

ببینید
شما میخواید که تعداد پستهای کاربر رسید به 100 تا، ازش تشکر کنید.
در صورتیکه چیزی که در سوال فرموده بودید این رو تداعی میکنه که شما میخواید در هر 100 مورد، یک عددی بهش اضافه بشه و این دو مورد، دو چیز کاملا مجزا با هم هستند.
سوالاتتون رو خیلی نا محسوس و یک جورایی گنگ میپرسید تو این چند تاپیک اخیر :">
اگر درست متوجه شده باشم میخواید کاری کنید که اگر متغیر به ضریب یک عددی رسید، یک پیامی بده.
مثلا اگر تعداد پستهای کاربر به ضریب 100 رسید ( 100 - 200 - 300 - 1300 و 4800 و الی آخر )، تو هر 100 مورد یک پیام تشکری به کاربر بده مثلا : مرسی که هستی.
درست متوجه شدم؟

Marshall
December 17th, 2019, 14:39
ببینید
شما میخواید که تعداد پستهای کاربر رسید به 100 تا، ازش تشکر کنید.
در صورتیکه چیزی که در سوال فرموده بودید این رو تداعی میکنه که شما میخواید در هر 100 مورد، یک عددی بهش اضافه بشه و این دو مورد، دو چیز کاملا مجزا با هم هستند.
سوالاتتون رو خیلی نا محسوس و یک جورایی گنگ میپرسید تو این چند تاپیک اخیر :">
اگر درست متوجه شده باشم میخواید کاری کنید که اگر متغیر به ضریب یک عددی رسید، یک پیامی بده.
مثلا اگر تعداد پستهای کاربر به ضریب 100 رسید ( 100 - 200 - 300 - 1300 و 4800 و الی آخر )، تو هر 100 مورد یک پیام تشکری به کاربر بده مثلا : مرسی که هستی.
درست متوجه شدم؟

ببخشید شما رو هم به زحمت انداختم و کلی شرمنده ی شما هم شدم، حلال کنید.

بله این بار هم درست متوجه شدید. پیغام تشکر رو یه تابع دیگه ارسال می کنه الان مشکل من با این اعداد است!

ببنید من تعداد پستهای کاربر رو با کوئری بدست میارم که مساوی ($count) است.

الان برای اینکه بدونم تعداد پستها چقدر است تا یه پیغام تشکری برای کاربر ارسال کنم شرط رو اینطوری قرار دادم

if ($count==100 or $count==200 or $count==300 or $count==400 or $count==500 or $count==600)

و مجبورم هی به این اعداد اضافه کنم تا پستهای کاربر در هر رنجی بود یه پیغام تشکر براش بفرستم!

من نمی خواهم این اعداد رو خودم اینطوری تا بی نهایت اضافه نکنم و می خوام با یک تابع مساوی اونا رو قرار بدم که خودش مقدار پستهای کاربر رو به مقدار تعیین شده رسید بهم اطلاع بده تا ازش تشکر کنم!

sam_pontiac
December 17th, 2019, 14:49
ببخشید شما رو هم به زحمت انداختم و کلی شرمنده ی شما هم شدم، حلال کنید.

نه بابا این چه حرفیه، دشمنت شرمنده برادر من.
آب بیار چاقو بده حلالش کنیم :d

کد :

<?php
if ($count % 100 == 0){
echo'مرسی که هستی';
}else{
echo'کم کار شدیا...';
}
?>

کلا ضریب 100 رو در نظر گرفتم که اگر درصد گرفت نسبت به اون ضریب ( 100 مثلا تو مثال )، و برابر با 0 شد، پس اوکی.( تو 100 تا 200 تا 12800 تا و الی آخر... )
جواب میده بهتون این.

- - - Updated - - -

حالا میتونید به جای 100، 10 ، 20 یا 40 بگذارید مثلا.

Marshall
December 17th, 2019, 15:11
نه بابا این چه حرفیه، دشمنت شرمنده برادر من.
آب بیار چاقو بده حلالش کنیم :d

کد :

<?php
if ($count % 100 == 0){
echo'مرسی که هستی';
}else{
echo'کم کار شدیا...';
}
?>

کلا ضریب 100 رو در نظر گرفتم که اگر درصد گرفت نسبت به اون ضریب ( 100 مثلا تو مثال )، و برابر با 0 شد، پس اوکی.( تو 100 تا 200 تا 12800 تا و الی آخر... )
جواب میده بهتون این.

- - - Updated - - -

حالا میتونید به جای 100، 10 ، 20 یا 40 بگذارید مثلا.

به به :63:
همین رو می خواستم
دست گلت درد نکنه!
از لطف و محبتت بسیار ممنون و سپاسگزارم
خیلی لطف کردی منو تا دنیا دنیاست شرمنده ی خودت کردی
انشاءالله همیشه تنت سالم باشه و دلت خوووووووووش
مجبور بودم هی عدد اضافه کنم :113:

راستی اون تابع کش کردن رو هم یه نگاه بنداز فقط مونده اونو درست کنم (آخرین کامنتش یه مقداری کدها و توضیحات کاملتره)
خیلی ازت ممنون می شم :53:

sam_pontiac
December 17th, 2019, 15:15
به به :63:
همین رو می خواستم
دست گلت درد نکنه!
از لطف و محبتت بسیار ممنون و سپاسگزارم
خیلی لطف کردی منو تا دنیا دنیاست شرمنده ی خودت کردی
انشاءالله همیشه تنت سالم باشه و دلت خوووووووووش
مجبور بودم هی عدد اضافه کنم :113:

راستی اون تابع کش کردن رو هم یه نگاه بنداز فقط مونده اونو درست کنم
خیلی ازت ممنون می شم :53:

آقااا...
خواهش میکنم.
کاری نبود عزیز دل.شرمنده میکنید:53:
سلامت باشید عزیز جان.
اون تابع کش رو من دیدم، حقیقت چیزی که متوجه شدم و خواستم تو همون تاپیک بگم و فراموش کردم این بود که نکنید این کار رو.... مورد امنیتی داره.
حالا تو همون تاپیک من الان میبینم، شاید درست متوجه نشده باشم.

Marshall
December 17th, 2019, 15:41
آقااا...
خواهش میکنم.
کاری نبود عزیز دل.شرمنده میکنید:53:
سلامت باشید عزیز جان.
اون تابع کش رو من دیدم، حقیقت چیزی که متوجه شدم و خواستم تو همون تاپیک بگم و فراموش کردم این بود که نکنید این کار رو.... مورد امنیتی داره.
حالا تو همون تاپیک من الان میبینم، شاید درست متوجه نشده باشم.

من فقط می خواهم واسه کش کردن اینکارو انجام بدم
مثلا یک نفر با کد معرف وارد سایت میشه که ثبت نام کنه
فرضا domain.com/r=32
من می خواهم این کد معرف فقط روی کامپیوتر اون کار کنه و اگه یکی دیگه خواست در همین زمان ثبت نام کنه اگه کد معرف داشت کد معرف اون ثبت بشه اگه نداشت صفر ثبت بشه!
من با استفاده از تابع $_SERVER['QUERY_STRING'] فقط عدد رو باقی میذارم که از لینک معرفش فقط عدد بمونه مثلا 32
الان می خوام چه با کش کردن و یا چه با تابع $_SESSION اینکار انجام بشه و کد معرف هر کسی فقط روی کامپیوتر خودش تا زمانی که من تعیین می کنم فعال باشه!

sam_pontiac
December 18th, 2019, 11:21
من فقط می خواهم واسه کش کردن اینکارو انجام بدم
مثلا یک نفر با کد معرف وارد سایت میشه که ثبت نام کنه
فرضا domain.com/r=32
من می خواهم این کد معرف فقط روی کامپیوتر اون کار کنه و اگه یکی دیگه خواست در همین زمان ثبت نام کنه اگه کد معرف داشت کد معرف اون ثبت بشه اگه نداشت صفر ثبت بشه!
من با استفاده از تابع $_SERVER['QUERY_STRING'] فقط عدد رو باقی میذارم که از لینک معرفش فقط عدد بمونه مثلا 32
الان می خوام چه با کش کردن و یا چه با تابع $_SESSION اینکار انجام بشه و کد معرف هر کسی فقط روی کامپیوتر خودش تا زمانی که من تعیین می کنم فعال باشه!

سلام
من بصورت اجمالی برای درک بهتر موضوع، که راهکار بهتری هم بغیر از کش کردن آی پی هست، پاسخ دادم ( تاپیک کش کردن آی پی (http://www.webhostingtalk.ir/showthread.php?t=212365&p=1847391&viewfull=1#post1847391))