PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : از 1 آذر 98 بدبخت میشیم ؟

OMIDTU5
December 14th, 2019, 21:43
سیستم رمز پویای بانک مرکزی بجای اینکه مثل بقیه کشورها هنگام هر پرداخت کد تایید رو پیامک کنه با نصب اپ و گذر از 7 خان رستم فعال سازی میشه و این کار برای مردم عادی سخته اطلاع رسانی درستی هم در موردش نمیشه
فکر میکنم ما که با مردم عادی سروکار داریم این چند ماه مونده به عید با ضرر 60 الی 70 درصدی به دلیل فعال شدن این سیستم و کاهش تراکنش های روزانه مواجه بشیم ...
پیش بینی شما چیه ؟ نگرانی ندارید ؟

1eng.ir
December 14th, 2019, 21:47
نگرانی ندارید ؟
اخوی، همه باید لذت ببریم. فقط باید شُل کرد ...

Rezash
December 14th, 2019, 21:48
سیستم رمز پویای بانک مرکزی بجای اینکه مثل بقیه کشورها هنگام هر پرداخت کد تایید رو پیامک کنه با نصب اپ و گذر از 7 خان رستم فعال سازی میشه و این کار برای مردم عادی سخته اطلاع رسانی درستی هم در موردش نمیشه
فکر میکنم ما که با مردم عادی سروکار داریم این چند ماه مونده به عید با ضرر 60 الی 70 درصدی به دلیل فعال شدن این سیستم و کاهش تراکنش های روزانه مواجه بشیم ...

نگرانی اصلی رو فیشینگرها دارن که مثل سابق راحت نمی تونن با رمز یکبار مصرف دز-دی کنند و کارشون سخت تر از گذشته هست
برای کسب و کارها بهتر میشه چون دردسر خرید با پول فیشینگ کمتر میشه
هفت خوان رستم هم نداره من در کمتر از 5 دقیقه غیر حضوری تونستم فعال کنم. نهایتا نیاز هست یکبار تا بانک یا عابر بانک مراجعه بشه که کسی که پرداخت اینترنتی انجام میده و از مزایاش استفاده کرده و نیاز داره ، نهایتا یکبار مراجعه رو با هدف افزایش امنیت براحتی انجام میده

از 1 آذر فیشر ها و اونایی که روی درگاه های پرداخت ربات نوشته بودن بدبخت می شن نه کسب و کارها

** البته اگر همه بانک ها کد تایید پیامکی رو فعال کنند و سامانه شون رو بهبود ببخشند نتیجه مطلوب تر میشه

mehrania
December 14th, 2019, 21:50
عزیز ربطی نداره کسی که کارش با اینترنت هستش مطمئن باش همون روز اول که اس ام اس بانک اومده رفته فعال کرده ( مثل من ! ) حالا شاید یکم طول بکشه اما به نظرم خوبی هایی مثل صفحه های تقلبی فیشینگ و ... سایت های قمار اینا دیگه کاربرد نداشته باشه و نتونن مردم سر کیسه کنن !

1eng.ir
December 14th, 2019, 21:52
از 1 آذر فیشر ها و اونایی که روی درگاه های پرداخت ربات نوشته بودن بدبخت می شن نه کسب و کارها
ممد جرجندی سرش خلوت میشه :d

** البته اگر همه بانک ها کد تایید پیامکی رو فعال کنند و سامانه شون رو بهبود ببخشند نتیجه مطلوب تر میشه
فعلاً تا همینجاش یه کار مثبت تو حکومت جمهوری عسلامیه!

OMIDTU5
December 14th, 2019, 21:57
دوستان مشکل فقط اینترنت نیست
برای کارت به کارت هم این رمز درخواست میشه
از طرفی هم امکان فعال سازی انلاین در اکثر بانک ها وجود نداره و مشتری های خارج کشور به دلیل عدم دسترسی به خودپرداز از دست میرن

sam_pontiac
December 14th, 2019, 22:06
حدود 10 12 سال پیش هم کارت به کارت اینترنتی رو غیرفعال کردن و داستان رمز دوم رو شروع کردن تا دو سه ماهی قضیه رو هوا بود و کمتر کسی خبر داشت.
الان هم همینطوریه.
دریغ از 2 تا موشن گرافیک خیلی ساده که درست کنند و مردم رو مطلع کنند.
البته که کار خوبی هست و میشه گفت تنها کار مثبت در چند سال گذشته !
کلا ما تو ایران عادت کردیم به اینکه خودمون، خودمون رو با شرایطی که برامون تحمیل میکنند، تطابق بدیم و هماهنگ کنیم.
هنوز هم که هنوزه خیلی ها صدها سوال دارند و خیلی هاش رو حتی با اینکه بارها دستورالعملهاش رو ما خوندیم نمیتونیم درست و درمون جوابی بهش بدیم.
دیگه همینه دیگه.
دقیقا 2 3 ماه مونده به عید و دقیقا هم 2 3 ماه تا فیکس شدن و جا افتادن قضیه طول میکشه.
انشالله از سال بعد :))

مینا-صیفی
December 14th, 2019, 22:14
بنده زیر 3 دقیقه فعال کردم از عابر بانک مثله رمز دوم ثابت که باید عابر بانک رفت اینم همانطور و سیستم بسیار هوشمند و خوبی هست و 60 70درصد جرایئم رایانه ای در این ضمینه کاهش پیدا میکنه پرورنده ها همچنین بانک مرکزی قراره هنگاه پرداخت گزینه ای بذاره همون موقع پیامک بشه رمز دوم بدونه اینکه شما تولید رمز کنی و کسانی که اینرنتی کار میکنند ممطئن باشید مثله اینترنت بانک و مثله موبایلک بانک که رفتند بانک فعال کردن این هم میکنند اگر ارزش برای کار خود و امنیت خود و کشور قائل بشوند . در ضمن بانک ملی بصورت پیامکی فعال هست و خیلی راحته بقیه بانک ها را نمیدونم موفق باشید

hamedmabdi
December 14th, 2019, 22:35
در کل خوبه
منتها به نظر من نباید کلا رمز ثابت رو وردارن و برای خریدهای خرد بشه ازش استفاده کرد
شما فرض کن بخوای خرید کنی و به هر دلیلی گوشی در دسترست نباشه....

Rezash
December 14th, 2019, 23:23
در کل خوبه
منتها به نظر من نباید کلا رمز ثابت رو وردارن و برای خریدهای خرد بشه ازش استفاده کرد
شما فرض کن بخوای خرید کنی و به هر دلیلی گوشی در دسترست نباشه....

برای رمز دوم که مطمینم ایستا نمیشه اما برای اول شنیدم رمز ایستا از کار نمی افته و میشه استفاده کرد. ولی هنوز چون تست نکردم مطمین نیستم ! برای رمز اول اگر ایستا هم باشه خوبه و در مواردی که شک نداریم و قراره خودمون رمز رو بزنیم ایستا استفاده میکنیم و بقیه موارد پویا
اما برای رمز دوم من الان که استفاده میکنم درسته به راحتی قبل نیست اما خیالم راحت تره و حتی تو سیستمی که هیچ اطمینانی ندارم کی لاگر داره یا نه هم می تونم رمزم رو بزنم.
بهر حال هر نوع امنیتی همیشه با محدودیت و دردسرهاش همراهه

هر چند گلایه اطلاع رسانی ضعیف و متمرکز نبودن نرم افزار رمز و پیامکی نبودنش و تبلیغ و پیچوندن بین ده تا اپ بانک و برای نصب نرم افزار نهایی مورد نیاز کاملا وارد هست
بانک ملی میری تبلیغ کرده باید بله نصب کنی !
ی جا تبلیغ کرده باید 60 نصب کنی
بعد در نهایت می فهمی باید رمز بان نصب کنی :-*

OMIDTU5
December 15th, 2019, 00:22
یکی از ایرادات این سیستم که بهش توجه نشده عدم امکان استفاده همزمان اپ رمز پویا با برنامه همراه بانک در یک گوشی هست

به عنوان مثال در سیستم بانک ملت :

هنگام انتقال وجه با برنامه همراه بانک باید رمز پویا رو از اپ مربوطه بگیری و وارد همراه بانک کنی !
وقتی همزمان با باز بودن برنامه همراه بانک میری از اپ رمزنگار بانک ملت رمز دوم رو بگیری موقع برگشت به دلایل امنیتی همراه بانک پیغام میده که دوباره وارد شوید !

hassanshaikhi
December 15th, 2019, 00:40
یکی از ایرادات این سیستم که بهش توجه نشده عدم امکان استفاده همزمان اپ رمز پویا با برنامه همراه بانک در یک گوشی هست

به عنوان مثال در سیستم بانک ملت :

هنگام انتقال وجه با برنامه همراه بانک باید رمز پویا رو از اپ مربوطه بگیری و وارد همراه بانک کنی !
وقتی همزمان با باز بودن برنامه همراه بانک میری از اپ رمزنگار بانک ملت رمز دوم رو بگیری موقع برگشت به دلایل امنیتی همراه بانک پیغام میده که دوباره وارد شوید !
شبیه مسابقه هست دیگه اول رمز یکبار مصرف رو میگیری و قبل از اینکه 60 ثانیه تموم بشه کارتو انجام میدی

hoka
December 15th, 2019, 00:45
شبیه مسابقه هست دیگه اول رمز یکبار مصرف رو میگیری و قبل از اینکه 60 ثانیه تموم بشه کارتو انجام میدی

:)):)):)):)) باحال بود

دوستی فرمودن بانک ملی پیامکی هست برای ما که نیست رمز بان رو ریختن قبلشم گفتن 60 رو بریز که گفتم چرا گفت بک آپ اونه :|

در مجموع این سیستم اگر جامع بود خوب میشد . یعنی همه ی بانک ها یک اپ داشتن و همه ی کارت هارو میشد توی همون یه اپ نصب کرد . الان گوشیه من از هر بانکی یه اپ داره که خب خوب نیست 10 تا اپ شده الان . هرکدومم یه رمز میخواد برای ورود که اونم مکافاته

a1994n1373
December 15th, 2019, 01:11
مسخره تر از همه اینه که کسانی که گوشی آیفون دارن و آپ های بانکیشون از کار افتاده نمیدونن چه کنن !

sam_pontiac
December 15th, 2019, 01:18
مسخره تر از همه اینه که کسانی که گوشی آیفون دارن و آپ های بانکیشون از کار افتاده نمیدونن چه کنن !

من پرسیدم از شعبه، طرف گفت add to home screen :-* (دقیقا با همین حالت)
گفتم مــمــنونم واقعا!

در کل، اینطور که معلومه مثل باقی چیزها، فکر بعدش رو نکردن.
ussd و اپ و ... ، خب برای همه بانکها یه دستور العمل مشترک تهیه میکردن چشون میشد...

1eng.ir
December 15th, 2019, 01:58
ussd و اپ و ... ، خب برای همه بانکها یه دستور العمل مشترک تهیه میکردن چشون میشد...
مملکت عن و بخور بخور همین دیگه
باید ۴ تا پیمانکار بی‌ناموس باشن از بیت‌المال اپای تخمی ۶۰ ثانیه بانک ملی و رمزنگار بانک ملت و هزار تا اپ گوه دیگه بزنن! فردا روزی هم از همشون یه باگ در میاد، من جمله به فنای سگ میریم به حق چند تن آل عبا!

sam_pontiac
December 15th, 2019, 02:06
مملکت عن و بخور بخور همین دیگه
باید ۴ تا پیمانکار بی‌ناموس باشن از بیت‌المال اپای تخمی ۶۰ ثانیه بانک ملی و رمزنگار بانک ملت و هزار تا اپ گوه دیگه بزنن! فردا روزی هم از همشون یه باگ در میاد، من جمله به فنای سگ میریم به حق چند تن آل عبا!

بالاخره یه سفره پهنه ( پِهِنِه یا پَهنِه ، هر طور راحتید بخونید )

1eng.ir
December 15th, 2019, 02:11
بالاخره یه سفره پهنه ( پِهِنِه یا پَهنِه ، هر طور راحتید بخونید )
همون پِهِن قشنگتره، سفره‌ای که امام راحل برامون فراهم کرد.
چند صد درود به روان پاک مطهرش :-*

قدیما سوراخ تنگ بیشتر بشون حال میداد
الان یه سوراخ گنده و گَل و گشاد مردم در حد غاااار سون دونگ از ملت پیدا کردن هی جلو عقب میکنن و لامصبا ول هم نمیکنن!

- - - Updated - - -

ولی خیلی عجیبه عن فطرتای پیرو خط ۱۱ تو اینجور تاپیکا پیداشون نمیشه یه کم قهوه‌ای کنیم صورتشونو!

بمالانید و ریپورت کنید!

OMIDTU5
December 15th, 2019, 02:14
سیستمی که اینا استفاده کردن افتضاحه . اصلا چرا باید اپ باشه ؟
خود بانک بدون اینکه نیاز باشه مشتری کاری انجام بده باید این زیرساخت رو فراهم کنه که با sms کد تایید ارسال بشه

من از بانک های ترکیه مستر و ویزا کارت دارم . هنگام پرداخت انلاین بعد از وارد کردن اطلاعات کارت در مرحله بعد به یک صفحه پرداخت امن منتقل میشی که فقط کد تایید پرداخت رو میخواد . هنگام ورود به اون مرحله کد تایید به صورت اتوماتیک برای دارنده کارت sms میشه . وارد میکنی و پرداخت انجام میشه . به همین سادگی !

k-pax
December 15th, 2019, 09:05
در کل سیستم در این جا و به روش مدیرتی اینا سیستم چرتی هست .
اگه پیامک بود که میومدن از همه مشتریا بانکها مبلغ 100 هزارتومن بابت پیامک کم میکردن ( الان 10 تومن کم میکنن و مبلغ زیر 50 تومن پیامک نیمزنن)
الان هم همه باید روی گوشیشون اینترنت داشته باشن تا این اپ کار کنه یه بازار ثانیبه برای گرونفروشان اینترنت همراه
همه باید گوشی هوشمند داشته باشند.

gharibion
December 15th, 2019, 09:49
اگر یک سیستم درستی بود که روی همون اپلیکیشن های اینترنت بانک یا همراه بانک ارائه می شد .
همیشه یک جای کار میلنگه .

shivahost
December 15th, 2019, 11:37
بانک گردشگری داخل همراه بانک رمز پویا میدهد.
بانک ملت هم رمزنگار نسخه پیامکی دارد.

مینا-صیفی
December 15th, 2019, 12:13
بانک ملی هم از روز اول پیامکی داره USSd بنده فعال کردم
در ضمن در شبکه خبر اعلام کردن به زودی قراره تو خوده درگاه پرداخت قابلیتی بذارن که کد همونجا ارسال بشه به گوشی بدونه اینکه ما کاری کنیم خیلی راحت خوب میشه و قراره 60 ثانیه را ارتقا بده 120 ثانیه