PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آیا صنعت هاستینگ و سرور در ایران جایی برای برند های جدید را دارد؟

mahdi20
December 6th, 2019, 22:12
سلام

تو سالیان اخیر غیر از تعداد کاربرانی که به صورت فصلی وارد این کسب و کار شده اند و پس از مدت زمانی کناره گیری کردن به دلیل مالی و نداشتن توانایی فنی و تجربه و دانش از این بازار کناره گیری کردند.

بعضی برند ها هم در این سالیان در کنار برند های معروف قدیمی پا به عرصه گذاشته اند و بیشتر مانور انها برروی عقد قرارداد های تخصصی با شرکت های خصوصی بوده که توجیح اقتصادی داشته باشد

برند های کوچک تر که میان کاربران عادی معروف و معتبر شده اند هم کاربران معمولی و نیمه حرفه ای و غیر شرکتی را جذب خود کرده اند

میخواستم بدونم نظر عزیزان چیست :

آیا ورود به این عرصه آیا می توان جایگاهی را از ان خود کرد و با رقبای مختلف رقابت کرد یا دیگر از لحاظ دوستان این صنعت در حال نابودی است برای افراد حقیقی؟

نکته:

در این سالیان عزیزان هم مشاهده کردم بنا به بی تجربگی یا داشتن سطح توقعات غیر معقول از سرویس دهنده ناراضی بودند ولی سرویس دهنده معتبر بوده و در اخر اعلام کردن که سرویس دهنده مذکور به دلایل x.n.y مشکل دارد.

mahdi20
December 7th, 2019, 15:12
:) عزیزان نظری ندارن؟

1eng.ir
December 7th, 2019, 15:36
برند هاستینگ؟
همش چس اسمال بیزینسه!

websazha
December 7th, 2019, 16:30
دوست عزیز

ایرانی که اینترنتش قطع بشه 10 روز بعد به جایی اینکه بگه دیگه تکرار نمیشه و لایحه میدیم و ممنوع و غیر قانونی میکنیم قطع اینترنت رو که هیچ بشری نتونه دستور قطع اینترنت رو بده میگه لایحه میدیم که فقط با اجازه مجلس قطع کنیم دیگه اینترنت رو ! می خوای وارد هاستینگ بشید که همش یعنی اینترنت و بس!

mahdi20
December 7th, 2019, 17:21
دوست عزیز

ایرانی که اینترنتش قطع بشه 10 روز بعد به جایی اینکه بگه دیگه تکرار نمیشه و لایحه میدیم و ممنوع و غیر قانونی میکنیم قطع اینترنت رو که هیچ بشری نتونه دستور قطع اینترنت رو بده میگه لایحه میدیم که فقط با اجازه مجلس قطع کنیم دیگه اینترنت رو ! می خوای وارد هاستینگ بشید که همش یعنی اینترنت و بس!

اگر نظر غیر از این نظری که فرمودین دارین منتظرم بشنوم شاید چالش هایی دیگر در این مسئله وجود داشته باشد .(چالش جدید /چالش های قدیمی بسیار زیاد است و همچنان پایدار)

- - - Updated - - -

برند هاستینگ؟
همش چس اسمال بیزینسه!

لطفا به زبان معیار گفتاری نظرتان را توضیح دهید.

200TBFilm
December 7th, 2019, 17:46
اگر نظر غیر از این نظری که فرمودین دارین منتظرم بشنوم شاید چالش هایی دیگر در این مسئله وجود داشته باشد .

چالش ؟ چالش ها هزینه ها هستن
من ایران نیستم و از قیمت ها دقیق اطلاع ندارم اما حدودی اطلاع دارم

واسه شروع (حداقل ها)
رهن یک دفتر نقلی : هزینه ؟ ....
داشتن حداقل 5 سیستم و لپ تاپ : 40 تا 50 میلیون (مانیتورینگ / فروش / ساپورت / ....)
خرید 2/3 سرور فیزیکی : 20 تا 25 میلیون (برای کولو کردن و کاهش هزینه و فروش سرویس رقابتی)
داشتن 2/3 کارمند با حداقل دستمزد : 2.500 نفری
بازاریابی تبلیغات : » .....
تجهیزات و لایسنس ها : » .....

pasokhjo
December 7th, 2019, 19:50
بنظر من تو ایران کاری که وابستگی زیادی به اینرنت داشته باشه ، دیگه نمیصرفه

mahdi20
December 7th, 2019, 19:51
چالش ؟ چالش ها هزینه ها هستن
من ایران نیستم و از قیمت ها دقیق اطلاع ندارم اما حدودی اطلاع دارم

واسه شروع (حداقل ها)
رهن یک دفتر نقلی : هزینه ؟ ....
داشتن حداقل 5 سیستم و لپ تاپ : 40 تا 50 میلیون (مانیتورینگ / فروش / ساپورت / ....)
خرید 2/3 سرور فیزیکی : 20 تا 25 میلیون (برای کولو کردن و کاهش هزینه و فروش سرویس رقابتی)
داشتن 2/3 کارمند با حداقل دستمزد : 2.500 نفری
بازاریابی تبلیغات : » .....
تجهیزات و لایسنس ها : » .....

هزینه هایی که فرمودین درسته حالا مقداری کم و زیاد میتونه باشه اما بعضی از برند ها حقوقی یا حقیقی در این وضعیت ورود میکنند و بعد چند سال جایگاه مطلوبی دارند!

itjavani
December 7th, 2019, 20:40
سلام

تو سالیان اخیر غیر از تعداد کاربرانی که به صورت فصلی وارد این کسب و کار شده اند و پس از مدت زمانی کناره گیری کردن به دلیل مالی و نداشتن توانایی فنی و تجربه و دانش از این بازار کناره گیری کردند.

بعضی برند ها هم در این سالیان در کنار برند های معروف قدیمی پا به عرصه گذاشته اند و بیشتر مانور انها برروی عقد قرارداد های تخصصی با شرکت های خصوصی بوده که توجیح اقتصادی داشته باشد

برند های کوچک تر که میان کاربران عادی معروف و معتبر شده اند هم کاربران معمولی و نیمه حرفه ای و غیر شرکتی را جذب خود کرده اند

میخواستم بدونم نظر عزیزان چیست :

آیا ورود به این عرصه آیا می توان جایگاهی را از ان خود کرد و با رقبای مختلف رقابت کرد یا دیگر از لحاظ دوستان این صنعت در حال نابودی است برای افراد حقیقی؟

نکته:

در این سالیان عزیزان هم مشاهده کردم بنا به بی تجربگی یا داشتن سطح توقعات غیر معقول از سرویس دهنده ناراضی بودند ولی سرویس دهنده معتبر بوده و در اخر اعلام کردن که سرویس دهنده مذکور به دلایل x.n.y مشکل دارد.

ورود حرفه ای به هاستینگ حرفه ای : نیازمند دانش فنی ، پشتیبانی همیشه در دسترس ، تجربه لازم ، پول به میزان کافی و جنبه بالا و مدیریت بحران نیاز داره
اگه داری بسم الله. اگه به فکر این هستی که از یه بیزنس کوچیک شروع کنی و بعنوان سرگرمی بهش نگاه کنی اصلا وارد نشو. چون یه روزی هم خودت گرفتار میشی هم مشتریات

farid_d2012
December 8th, 2019, 07:13
اگه دانش فنیش رو ندارید کلا به نظرم وارد این عرصه نشید ، شده من سرویس گرفتم و به مشکل خوردم ولی نتونستن حلش کنن و همه چیو ریست زدن (:|
نمیدونم دقیقا قراره چیکار کنید اینکه خودتون به شخصه سرور آماده کنید یا نمایندگیو ریسلر شرکت های دیه ... ولی هر کدوم هم که باشه باید بتونید که پشتیبانی کنید ... و در مورد سوال اصلیتون به نظرم تو ایران هنوز جا برای این چیزا هستش چون در حال رشد هستیم ولی ولی یه شرایط نا امنی هست برای کسب و کار تو ایران که هر لحظه ممکنه به شدت هزینه زیادی متضرر بشین ... کم نبودن دوستانی که بدجوری ضرر کردن تو این مدتی که نت قطع بود ... حالا شما ببین میخوای وارد شی یا نه ...

1eng.ir
December 10th, 2019, 00:43
لطفا به زبان معیار گفتاری نظرتان را توضیح دهید.

پول داری؟
سواد داری؟
مدیریت بلدی؟

این سه تا رو داری، میتونی تو هر کاری موفق باشی، هاستینگ و فروشگاه آنلاین و سایت موزیک و اپلیکیشن بازی مهم نیست ...

بعضی جاها پارتی هم نیازت میشه، البته اگه پول داشته باشی پارتی هم خودش جور میشه!