PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی برای زدن سایت خارجی و گرفتن تبلیغ ادسنس

startToday
December 3rd, 2019, 19:39
سلام دوستان.
سوالایی در مورد زدن سایت انگلیسی زبان دارم که خیلی ممنون میشم اگه بتونین راهنمایی کنین.

سایت قرار هست توی زمینه آموزش طراحی و فتوشاپ و اینجور موارد فعالیت کنه. درآمد سایت هم میخوام که از تبلیغات گوگل (ادسنس) باشه.
در کل نظرتون راجع به این ایده چیه؟ رقابت سخته؟ امیدی هست؟ خلاصه هر نظری دارید بگید لطفا.

سوال دیگه ای که دارم هم فعلا اینه که هاست و دامین رو باید از خارج ایران تهیه کنیم؟ مثلا اگه دامین com رو از ایران ثبت کنم و هاستینگ ایرانی بگیرم، ممکنه گوگل سایت رو برا نمایش تبلیغ تایید نکنه؟

مرسی از اینکه راهنمایی میکنید.

sam_pontiac
December 4th, 2019, 16:08
سلام دوستان.
سوالایی در مورد زدن سایت انگلیسی زبان دارم که خیلی ممنون میشم اگه بتونین راهنمایی کنین.

سایت قرار هست توی زمینه آموزش طراحی و فتوشاپ و اینجور موارد فعالیت کنه. درآمد سایت هم میخوام که از تبلیغات گوگل (ادسنس) باشه.
در کل نظرتون راجع به این ایده چیه؟ رقابت سخته؟ امیدی هست؟ خلاصه هر نظری دارید بگید لطفا.

سوال دیگه ای که دارم هم فعلا اینه که هاست و دامین رو باید از خارج ایران تهیه کنیم؟ مثلا اگه دامین com رو از ایران ثبت کنم و هاستینگ ایرانی بگیرم، ممکنه گوگل سایت رو برا نمایش تبلیغ تایید نکنه؟

مرسی از اینکه راهنمایی میکنید.

سلام

هر ایده ای اگر هزاران بار هم اجرا شده باشه، به صرف اینکه "متفاوت" نسبت به بقیه اجرا بشه، امکان پیشرفت و موفقیت داره قطعا.
اما در خصوص فعالیت بین المللی پیشنهاد میکنم بهیچ وجه کپی برداری از منابع آموزشی خارجی با نام خودتون نکنید و حتما طبق قوانین Creative Commons فعالیت کنید که چه بسا از طرف وبسایتهای مشابه و خصوصا بازدیدکنندگان یکسانی که در آینده خواهید داشت، حمایت هم خواهید شد.

اما درباره ادسنس گوگل، بله گوگل محدودیت داره برای درآمدزایی ( Publish ) تبلیغات در وبسایت طبق قوانین OFAC !
https://support.google.com/adsense/answer/6167308?hl=en-GBلینک مرتبط

که با مشخصات صحیح خارجی چنانچه میخواهید تداوم بیشتری در فعالیتهاتون داشته باشید، این مسائل قابل رفع هست.

موفق باشید.

startToday
December 4th, 2019, 18:39
ممنون بابت پاسختون sam_pontiac عزیز.

سوالم این هست که به فرض برای ثبت سایت در ادسنس، شخصی رو خارج کشور هماهنگ کنیم. این کاری هست که بعدا انجام میشه.
چیزی که الآن ذهنم رو مشغول کرده این هست که میتونم مثلا سایت رو روی یه هاست ایرانی (مثلا نت افراز که همین الآن ازش سرویس دارم) بالا بیارم و دامین رو هم از همین شرکت‌های ایرانی ثبت کنم؟
یا اینکه توی روند تایید سایت برای ادسنس، این موارد هم چک میشه و اگر هاستینگ ایرانی باشه و دامین از ایران رجیستر شده باشه، تایید نمیشه؟

ممنون.

sam_pontiac
December 4th, 2019, 19:17
ممنون بابت پاسختون sam_pontiac عزیز.

سوالم این هست که به فرض برای ثبت سایت در ادسنس، شخصی رو خارج کشور هماهنگ کنیم. این کاری هست که بعدا انجام میشه.
چیزی که الآن ذهنم رو مشغول کرده این هست که میتونم مثلا سایت رو روی یه هاست ایرانی (مثلا نت افراز که همین الآن ازش سرویس دارم) بالا بیارم و دامین رو هم از همین شرکت‌های ایرانی ثبت کنم؟
یا اینکه توی روند تایید سایت برای ادسنس، این موارد هم چک میشه و اگر هاستینگ ایرانی باشه و دامین از ایران رجیستر شده باشه، تایید نمیشه؟

ممنون.

ببینید، بیشتر گیر و گرفتاری های قانون OFAC برای پرداخت و تراکنش های مالی هست که بهیچ وجه رد و اثری از کشورهای تحت تحریم این قانون نباید وجود داشته باشه.
بر اساس چیزی که فرمودین که شخصی رو در خارج کشور هماهنگ کنید،خیلی کارتون راحت تر و آسان تر میشه.چرا که برخی مواقع ارسال نامه هم گوگل انجام داده بعضا (سابقه داشتن یکی از دوستان!) و از طرفی دیگه شما، برای وریفای کردن حساب گوگل خودتون به یک شماره غیر ایرانی نیاز خواهید داشت که با داشتن فردی خارج از ایران، کارتون خیلی راحت تر هست.

در مورد سرور اما، اکثر مدیران هاستینگ که در این انجمن هم فعال هستند، حسابی با مسائل تحریم آشنا هستند ماشالله و کمتر شرکت و شخصی پیدا میشه که رد و اثری از ایرانی بودن در مشخصات دامنه یا سرور و ... اش داشته باشه!
همینکه در مشخصات دامنه و سرور، اثری از این هفت کشور تحت تحریم ofac نباشه، کافیه.

شما حساب پی‌پل وریفای شده داشته باشید، سرور و دامنه‌ای داشته باشید که هیچ اثری از اینکه ایرانی هستند توش نباشه، برای استارت کفایت میکنه و جای نگرانی نداره.

البته اینها همه رو حل شده قلمداد کنید تا اینجای کار و شرایط ادسنس و بررسی و تایید وبسایتها برای نمایش تبلیغاتش هم اهمیت داره که میتونید مطالعه کنید :

شرایطی که باید داشته باشید :
https://support.google.com/adsense/answer/9335564

شرایط نقض :
https://support.google.com/adsense/answer/9335567

یعنوان مثال یکی از شرایطش این هست که حداقل 6 ماه از فعالیت سایت شما گذشته باشه و یکسری محتواها و نقض کپی رایت و غیره نداشته باشه و در نهایت اگر ریجکت هم بشه درخواستتون، با رفع کردن دلیلش میتونید درخواست مجدد بدید.

لینکهایی که براتون فرستادم رو با دقت بهمراه لینکهای داخل توضیحاتش مطالعه بفرمایید.
کار نشد نداره، خصوصا برای ما ایرانی‌ها.

موفق باشید

------
تصحیح میکنم :
گوگل ادسنس از مدتی پیش امکان پرداخت از درگاه های ترنسفر آنلاین مثل پی پل و وب مانی رو نداره، اما برای ما ایرانیها، استفاده از وسترن اونیون بهتره که گوگل هم پشتیبانی میکنه.
البته اگر مستر یا ویزا داشته باشید که فبها.

پیشنهاد شخصی :
اگر آموزش هاتون بصورت ویدئویی باشن ( نه تصویر و توضیحات ) چرا در یوتیوب فعالیت نمیکنید و حساب ادسنس رو برای چنل یوتیوبتون فعال نمیکنید؟ دیگه از هزینه های سرور و نگرانیهای جانبیش هم آسوده خاطر خواهید بود.فقط کافیه که ترافیک مناسب + فالوئر مناسب داشته باشید که الی ماشالله راه و ابزار برای افزایش ترافیک و ویو و فالوئر یوتیوب وجود داره.

یا علی.