PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : باز نشدن سایت با ای پی ایران

masiha68
November 24th, 2019, 07:57
سلام
من چندتا سرچ زدم برای باز نشدن سایت با ای پی ایران و اکثرا مشکل رو از ssl کلودفلر اعلام کردن . من اون رو غیر فعال کردم ولی بازم مشکل حل نشد.
نکته جالب اینجاست من سه تا سرور از یک شرکت خارجی دارم و روی هر سه دامنه com ست هستش. دوتاش باز نمیشه و یکی به راحتی باز میشه . هر سه هم ssl دارن
کسی نمیدونه احتمالا مشکل از کجا باشه ؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

1eng.ir
November 24th, 2019, 08:08
سلام

مشکل اصلی از سمت ایران هست که یه سری محدودیت روی صادر کننده سری جدید SSL های کلودفلیر اعمال شده و روی برخی از اینترنت‌ها (آسیاتک، ایرانسل، مخابرات، ...) این مورد مشاهده شده.

اون سایتی که هم میگید مشکلی نداره، ممکنه بخاطر SSL سری قدیم باشه یا واقعاً خیلی شانسی از فیل-ترینگ مسخره ایران رد شده!

کلی وقت گذاشتیم و یه تاپیک خیلی کامل هم در این مورد زدیم که حداقل از سمت کلودفلیر راهکاری براش ارائه بشه ولی ...
https://community.cloudflare.com/t/iranian-government-is-censoring-sites-with-universal-ssl-cloudflare-inc-ecc-ca-2/110989

از سمت ایران هم برای آسیاتک و ایرانسل ارسال شد ولی جواب هم ندادند!

الان دامین‌های ir و cloud و ... بدون مشکل از سمت ایران لود میشه.

masiha68
November 24th, 2019, 08:10
پس تنها راه همون استفاده نکردن از کلود فلر هستش ؟

1eng.ir
November 24th, 2019, 08:21
پس تنها راه همون استفاده نکردن از کلود فلر هستش ؟
برای دامنه‌هایی نظیر com, info, net, org (اینا رو تست گرفتم) بله متاسفانه، راهکاری نداره
مگه اینکه ماهیانه ۲۰۰ دلار بدید و از SSL خودتون برای دامین استفاده کنید.

1eng.ir
November 24th, 2019, 11:58
از اروان دیگه استفاده کنید اینا نقطه ضعف کردن هی قطع خواهند کرد نتو سرورتونم بیارین ایران
راه حل خوبی نیست :)

استفاده از پسوندهای دیگه و موندن پشت کلودفلیر عاقلانه‌تره