PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بنزین لیتری 3 هزار تومان

irshishar
November 15th, 2019, 02:41
بله یه خبر خوش جدید بنزین آزاد شد لیتری 3000 تومن @-)
فک کنم بازار یک هفته ای جنس نفروشن

pasokhjo
November 15th, 2019, 04:01
شایعه پراکنی نکنید لطفا !

mobtakeran
November 15th, 2019, 04:08

https://www.farsnews.com/news/13980823000866/%D8%A2%D8%BA%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D9%87%D9%85%DB%8C%D9%87%E2%80%8C%D8%A8%D9%8 6%D8%AF%DB%8C-%D8%A8%D9%86%D8%B2%DB%8C%D9%86-%D9%87%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%DB%8C%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86%D9%87%E2%80%8C%D9%8 7%D8%A7-%D8%AF%D9%88%D9%84%D8%AA-%D9%86%D8%B1%D8%AE-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D9%86%D8%B2%DB%8C%D9%86

irshishar
November 15th, 2019, 05:38

دوست عزیزمون خوابی شما
خبرگزاری ها رودنبال کنید خبرگزاری فارس (https://www.farsnews.com/news/13980823000866/%D8%A2%D8%BA%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D9%87%D9%85%DB%8C%D9%87%E2%80%8C%D8%A8%D9%8 6%D8%AF%DB%8C-%D8%A8%D9%86%D8%B2%DB%8C%D9%86-%D9%87%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%DB%8C%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86%D9%87%E2%80%8C%D9%8 7%D8%A7-%D8%AF%D9%88%D9%84%D8%AA-%D9%86%D8%B1%D8%AE-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D9%86%D8%B2%DB%8C%D9%86) خبرگزاری تسنیم (https://www.tasnimnews.com/fa/news/1398/08/24/2140705/%D8%B3%D9%87%D9%85%DB%8C%D9%87-%D8%A8%D9%86%D8%AF%DB%8C-%D8%A8%D9%86%D8%B2%DB%8C%D9%86-%D8%A2%D8%BA%D8%A7%D8%B2-%D8%B4%D8%AF-%D8%A8%D9%86%D8%B2%DB%8C%D9%86-%D8%B3%D9%87%D9%85%DB%8C%D9%87-%D8%A7%DB%8C-1500-%D8%AA%D9%88%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%86%D8%B2%DB%8C%D9%86-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-3000-%D8%AA%D9%88%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%AC%D8%B2%D8%A6%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%B3%D9%87%D9%85%DB%8C%D9%87-%D9%87%D8%A7) باشگاه خبرنگاران جوان (https://www.yjc.ir/fa/news/7139914/%D8%A8%D9%86%D8%B2%DB%8C%D9%86-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%B4%D8%AF) پورتال شرکت ملی نفت ایران

جدول تیپ خودروهای مشمول سهمیه

(https://www.niopdc.ir/fa/newsagency/60801/%d8%a7%d8%ac%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%b7%d8%b1%d8%ad-%d9%85%d8%af%db%8c%d8%b1%db%8c%d8%aa-%d9%85%d8%b5%d8%b1%d9%81-%d8%b3%d9%88%d8%ae%d8%aa-%d8%af%d8%b1-%da%a9%d8%b4%d9%88%d8%b1)

ردیف

کاربری

میزان سهمیه بنزین ماهانه (نرخ اول)

1

سواری شخصی

بنزینی

60 لیتر

دوگانه سوز

30 لیتر

2

تاکسی

بنزینی

400 لیتر

دوگانه سوز

200لیتر

3

موتورسیکلت

-

25 لیتر

4

وانت کم مصرف

بنزینی

200 لیتر

دوگانه سوز

60 لیتر

5

وانت پرمصرف

بنزینی

300 لیتر

دوگانه سوز

120 لیتر

6

آمبولانس

-

500 لیتر

2) - قیمت بنزین معمولی سهمیه ای از قرار هر لیتر 1500 تومان خواهد بود.
- قیمت بنزین معمولی غیر سهمیه ای از قرار هر لیتر 3000 تومان خواهد بود.
- قیمت بنزین سوپر از قرار هر لیتر 3500 تومان خواهد بود.

(https://www.niopdc.ir/fa/newsagency/60801/%d8%a7%d8%ac%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%b7%d8%b1%d8%ad-%d9%85%d8%af%db%8c%d8%b1%db%8c%d8%aa-%d9%85%d8%b5%d8%b1%d9%81-%d8%b3%d9%88%d8%ae%d8%aa-%d8%af%d8%b1-%da%a9%d8%b4%d9%88%d8%b1)

1eng.ir
November 15th, 2019, 06:31
تکبیر

Riko
November 15th, 2019, 08:16
هرچی آید بر سر ما از خود ماست. از ماست که برماست

SamaN DL
November 15th, 2019, 10:35
افزایش نرخ بنزین فکر کنم خوب یه کمک هایی بکنه توی اقتساط اگر داخلش بخور بخور نباشه

بنزین گرون میشه
نرخ تاکسیا زیادتر میشه
جنس ها گرون تر میشه بر اساس قیمت بنزین
نرخ حقوق باید افزایش پیدا بکنه

قدرت خرید ولی خوب کم میشه . توی کشور های خارجی هم همینطور هست بنزین توی کشور آمریکا 3 دلاری هست تا 5 دلاری

0.7 دلاری هم قیمت نرخ مصوبش هست ولی خوب همه بالای 1.5$ میزنن لیتری رو

البته ممکنه باز من اشتباه کنم :x

حالت خیلی خوبه داداش گلم ♥

یکمم به من بده از خوباشوو لطفا...

1eng.ir
November 15th, 2019, 10:51
بنزین گرون میشه
نرخ تاکسیا زیادتر میشه
جنس ها گرون تر میشه بر اساس قیمت بنزین
نرخ حقوق باید افزایش پیدا بکنه

به جزیره آدم‌خواران جمهوری اسلامی خوش آمدید.

صد رحمت به الکاتراز

sajadtnt
November 15th, 2019, 10:52
حالت خیلی خوبه داداش گلم ♥

یکمم به من بده از خوباشوو لطفا...

وای عالی بود :d

kiavaco
November 15th, 2019, 10:53
به جزیره آدم‌خواران جمهوری اسلامی خوش آمدید.

صد رحمت به الکاتراز

:78::78::78::78::78:

iraniam2000
November 15th, 2019, 11:19
http://up.vbiran.ir/uploads/30645157380232024372_photo_2019-11-15_01-07-32.jpg

asrhosting
November 15th, 2019, 11:52
http://up.vbiran.ir/uploads/30645157380232024372_photo_2019-11-15_01-07-32.jpg

بابا اینجا همه ماشینامونا تو خیابون ول کنیم بریم صبح بیاییم د---زد برده .

در کل لعنت بر روحانی

hassanfe
November 15th, 2019, 11:55
بنزین و هرچیز دیگه گرون بشه ، اونی که تو زندگیش هدف داشته باشه و براش بجنگه از این چیزها به عنوان یک فرصت استفاده میکنه و در زندگیش تاثیری نمیذاره:113:

iraniam2000
November 15th, 2019, 11:55
بابا اینجا همه ماشینامونا تو خیابون ول کنیم بریم صبح بیاییم د---زد برده .

در کل لعنت بر روحانی

چجوری میخواد ببره ؟ اصلا خودت هم نمیتونی ببری چه برسعه به *** ;;)
ضمنا الان مگه ماشین را مردم کنار خیابان پارک نمیکنند ؟ *** میبره ؟
روحانی خر کیه ؟ این خانه از پای بست ویرانه

mehrania
November 15th, 2019, 12:03
بنزین و هرچیز دیگه گرون بشه ، اونی که تو زندگیش هدف داشته باشه و براش بجنگه از این چیزها به عنوان یک فرصت استفاده میکنه و در زندگیش تاثیری نمیذاره:113:
الان شما با رسم شکل توضیح بده چه فرصتی میده برای رشد ؟ بره بنزین بخره انبار کنه چند سال دیگه که شد لیتری 10 هزارتومان بفروشع ؟
از اون حرفای انگیزشی مزخرف زدی که 10 درصدشم ربطی به اصل قضیه نداشت

hassanfe
November 15th, 2019, 12:11
الان شما با رسم شکل توضیح بده چه فرصتی میده برای رشد ؟ بره بنزین بخره انبار کنه چند سال دیگه که شد لیتری 10 هزارتومان بفروشع ؟
از اون حرفای انگیزشی مزخرف زدی که 10 درصدشم ربطی به اصل قضیه نداشت

رسم شکل نمیخواد دوست عزیز. باز کردن چشم و بکار انداختن هوش میخواد. هرکسی در هر زمینه ای باشه میتونه از این فرصت ها با توجه به کسب و کارش استفاده کنه. میتونید مثل شیر ها دنبال فرصت باشین یا میتونید مثل اردک ها فقط بشینید و مثل 90 درصد مردم ایران آه و ناله کنید.
یکی از ساده ترین اتفاقات قیمت خودرو هست که با گرون شدن بنزین اتفاق می افته.
کاری به سیاست های دولت ندارم که خوبه یا بد ، من حرفم اینه که بجای آه و ناله، این اتفاقات نباید افراد رو از اهدافشون دور کنه

mehrania
November 15th, 2019, 12:19
رسم شکل نمیخواد دوست عزیز. باز کردن چشم و بکار انداختن هوش میخواد. هرکسی در هر زمینه ای باشه میتونه از این فرصت ها با توجه به کسب و کارش استفاده کنه. میتونید مثل شیر ها دنبال فرصت باشین یا میتونید مثل اردک ها فقط بشینید و مثل 90 درصد مردم ایران آه و ناله کنید.
کاری به سیاست های دولت ندارم که خوبه یا بد ، من حرفم اینه که بجای آه و ناله، این اتفاقات نباید افراد رو از اهدافشون دور کنه
دوست عزیز شما هر کاری که بیرون از خونه باشه و نیاز به وسایل نقلیه باشه رو با این افزایش قیمت کلا نابود میشه ، شما تصور کن کسی که مغازه در هر زمینه ای داره جنس که قراره بخره با افزایش قیمت حداقل 20 درصد همراهه بعد چقدر باید بزاره روش که ملت هم بتونن بخرن ؟
الان شما برو تو اسنپ درخواست تاکسی بزن ببین چقد طول میکشه یکی قبول کنه ؟
حرف شما در صورتی درسته که طرف کارش کلا با کامپیوتر و .. سرکار باشه مثل داشتن سایت و ... که اونم به زودی هاستینگ ها افزایش قیمت میدند البته تقصیر اونا هم نیست چون تو این مملکت همه افزایش قیمتا با افزایش دلار یا بنزین هستش که اینا هم رابطه نزدیک به هم دارند
به قول اون دوستمون این خانه از پای بست ویرانه

hassanfe
November 15th, 2019, 12:24
دوست عزیز شما هر کاری که بیرون از خونه باشه و نیاز به وسایل نقلیه باشه رو با این افزایش قیمت کلا نابود میشه ، شما تصور کن کسی که مغازه در هر زمینه ای داره جنس که قراره بخره با افزایش قیمت حداقل 20 درصد همراهه بعد چقدر باید بزاره روش که ملت هم بتونن بخرن ؟
الان شما برو تو اسنپ درخواست تاکسی بزن ببین چقد طول میکشه یکی قبول کنه ؟
حرف شما در صورتی درسته که طرف کارش کلا با کامپیوتر و .. سرکار باشه مثل داشتن سایت و ... که اونم به زودی هاستینگ ها افزایش قیمت میدند البته تقصیر اونا هم نیست چون تو این مملکت همه افزایش قیمتا با افزایش دلار یا بنزین هستش که اینا هم رابطه نزدیک به هم دارند
به قول اون دوستمون این خانه از پای بست ویرانه

کلا شغل های آزاد و افراد کارفرما و خویش فرما از این موضوع ضرری نمیکنن چون جنسی که گرون میخره گرون میفروشه و در ایران جنسی که گرون شد دیگه ارزون نمیشه پس فروشنده اینجا برد میکنه. فشار رو قشر کارمند و بازنشسته میاد که به نظر من کسی که دنبال 2 هزار حقوق کارمندی باشه و هیچ تلاشی برای رشد خودش نکنه نباید انتظاری برای پیشرفت داشته باشه.

parish
November 15th, 2019, 12:56
دلخوش به این مقدار نباشید شما را به مقام انسانیت می رسانیم.

satiran
November 15th, 2019, 13:49
و دیگــــــــــــــــر هیچ ....

irshishar
November 15th, 2019, 14:05
کلا شغل های آزاد و افراد کارفرما و خویش فرما از این موضوع ضرری نمیکنن چون جنسی که گرون میخره گرون میفروشه و در ایران جنسی که گرون شد دیگه ارزون نمیشه پس فروشنده اینجا برد میکنه. فشار رو قشر کارمند و بازنشسته میاد که به نظر من کسی که دنبال 2 هزار حقوق کارمندی باشه و هیچ تلاشی برای رشد خودش نکنه نباید انتظاری برای پیشرفت داشته باشه.

دوست عزیز شما یا بچه پولداری یا بابات وزیر چیزیه انقدر طرفدارشون هستی الان من مغازه دارم قرار بود شنبه برام دستگاه کپی بفرستن با قیمت 3/5 همین دیشب زنگ زدن گفتن اگر دستگاه رو میخواید 1 تومن دیگه باید واریز کنید الان من اینو چجوری به فرصت تبدیل کنم؟

php?>
November 15th, 2019, 14:31
مملکتی که دست یک مشت آخوند بی سواد و بی بته از اون بالایی بگیر تا روحانی و ... باشه بهتر از این نمیشه

Web-Hosting
November 15th, 2019, 16:30
من کاری قضیه ندارم
اما میگویند:
در بلادی یک خر حکومت میکرد ! این خر برای زیبایی، تغییر و یکدست نبودم هر ۴ سال پالون خود را عوض میکرد ؛ و مردم فکر میکردن خر تغییر کرده و قراره بهتر بشه
درحالی که خر همون خر بود اما پالون او هر چهار سال یکبار عوض میشد !

خوب دیگه چه خبر ؟

Mr.Pouria
November 15th, 2019, 16:35
نسبت به کشورای دیگه بنزین خیلی ارزونه و حا داشت گرون تر بشه ! همین امریکارو نیگاه بنزین لیتری 20 هزار تومنه !
( سپس ماله را محکم تر میکشد)

shivahost
November 15th, 2019, 17:18

شما دکترای اقتصاد باید بگیرید یا شایدم دارید.

عزیز فکر کن من جنس هام رو گران کردم. تو همین کار خودمان دامین com را گران کردیم چقدر از فروشش کم شد؟ آیا همان ماهی مثلا 100 تا که می فروختیم و تعدادی که تمدید می کردیم دیگر می فروشیم؟ نخیر قدرت خرید مردم کم شده و دیگر کسی اصلا دنبال دامین com و خارجی نیست مگر اینکه ناگزیر باشه! خیلی از قدیمی ها هم دیگه حتی تمدید نکردن. شاید حرف شما درست باشه ما گرانتر می خریم و گرانتر می فروشیم و سودمان سرجاش هست! اما تعداد فروش مهم هست که کاهش پیدا می کند و سود نهایی هست که بسیار کاهش می یابد!

قصابی که روزانه 1000 کیلو گوشت می فروخت امروز به زور روزی 100 کلیو می فروشه! همان 100 کیلو هم مجبوره با سود کمتر از زمان قبل بفروشه وگرنه مردم توان خرید ندارند. درسته از نگاه شما ضرر نکرده اما از نگاه من به فنا رفته!

hassanfe
November 15th, 2019, 17:20
دوست عزیز شما یا بچه پولداری یا بابات وزیر چیزیه انقدر طرفدارشون هستی الان من مغازه دارم قرار بود شنبه برام دستگاه کپی بفرستن با قیمت 3/5 همین دیشب زنگ زدن گفتن اگر دستگاه رو میخواید 1 تومن دیگه باید واریز کنید الان من اینو چجوری به فرصت تبدیل کنم؟

متاسفانه مشکل بزرگی که ما ایرانیا داریم اینه که درمورد چیزی که اطلاع نداریم پیش داوری و قضاوت میکنیم. شما دستگاه کپی رو گرون تر میخرین فردا نرخ کپی هم میره بالا. در ضمن اگه درست بخونید بنده از کسی طرفداری نکردم. عرض کردم که اگر افراد هدف و برنامه داشته باشه بنزین 10 هزار تومنی هم تو زندگیش تاثیر نمیذاره و میتونه از فرصت هایی که به وجود میاد استفاده کنه.

- - - Updated - - -

شما دکترای اقتصاد باید بگیرید یا شایدم دارید.

عزیز فکر کن من جنس هام رو گران کردم. تو همین کار خودمان دامین com را گران کردیم چقدر از فروشش کم شد؟ آیا همان ماهی مثلا 100 تا که می فروختیم و تعدادی که تمدید می کردیم دیگر می فروشیم؟ نخیر قدرت خرید مردم کم شده و دیگر کسی اصلا دنبال دامین com و خارجی نیست مگر اینکه ناگزیر باشه! خیلی از قدیمی ها هم دیگه حتی تمدید نکردن. شاید حرف شما درست باشه ما گرانتر می خریم و گرانتر می فروشیم و سودمان سرجاش هست! اما تعداد فروش مهم هست که کاهش پیدا می کند و سود نهایی هست که بسیار کاهش می یابد!

قصابی که روزانه 1000 کیلو گوشت می فروخت امروز به زور روزی 100 کلیو می فروشه! همان 100 کیلو هم مجبوره با سود کمتر از زمان قبل بفروشه وگرنه مردم توان خرید ندارند. درسته از نگاه شما ضرر نکرده اما از نگاه من به فنا رفته!

قرار نیست همه افراد از شرایط نابسامان ایران سود ببرن. بنده هم عرض کردم اونی که چشمشو باز میکنه و هوششو بکار میندازه سود میبره.

shivahost
November 15th, 2019, 17:30
قرار نیست همه افراد از شرایط نابسامان ایران سود ببرن. بنده هم عرض کردم اونی که چشمشو باز میکنه و هوششو بکار میندازه سود میبره.

بی خود اینجا وقت تلف نکن برادر پاشو برو از فرصت ها نهایت استفاده رو بکن! شریک خودت arminkit1 هم که اینجا پست هاتون رو تشکر می کنه ببر که ایشان هم فرصت از دست نده!

delta
November 15th, 2019, 17:52
12 لیتر بنزین زدم 36 هزار تومان خودمو تو ترافیک فقط تا محل کارم رسوند... :111: بقیشو اسنپ میگیرم برمیگردم!! روحانی مچکریم... :112:

مینا-صیفی
November 15th, 2019, 17:52
خداروشکر ما که راضی هستیم انقدر ناشکری نکنید بجاش به 60 میلیون نفر در کشور ماهانه پول پرداخت میکنند ;;) جدا از یارانه هم که میگیریم سود سهام عدالتم که سالی 1 بار میدن میگیریم که اون رو من بادام زمینی میخرم
و درسته که بنزین بالا رفت اما به خانوار هاای 3 نفره 138 تومان و 5 نفره 205 تومان واریز میکنند از این ماه اخبارم گفت که این پولم میگیرم 1 کیلو بادام درختی میخرم ما که راضی هستیم شما نیستید دیگه به خودتون مربوطه ;;)

iraniam2000
November 15th, 2019, 18:05
حکایت مردم سرزمینی که ظاهرا ثروتمندترین مردم دنیا هستن ، اونها چهارمین ذخایر نفت دنیا ، دومین ذخایر گاز دنیا ، بزرگترین معادن مس دنیا ، دومین کشور دارای آلومینیوم ، دومین کشور دارای روی ، ششمین کشور دارای معادن طلا، بهترین موقعیت جغرافیایی و ... دارند اما از ثروت خود به جای رفاه مردم کشورش برای جنگ افروزی و بر هم زدن نظم سایر کشورها (عراق ،لبنان ، یمن ، سوریه و ...) استفاده میکنند ، مردم کشور امروز حتی جرات اعتراض هم ندارند و حکایت امروز ما دقیقا حکایت زیر است و بس ...

"در سرزمینی خیلی خیلی دور(شاید هم خیلی خیلی نزدیک) ! پادشاهی (شاید هم به پادشاه ، پادشاه نمیگفتن و با اسم دیگه ای صداش میکردن اما بلاخره شاه بود ) حکمفرمائی میکرد،یه روز از روزا رو میکنه به وزیرش میگه:وزیر اعظم خزانه همایونی داره خالی میشه فکری بکن! وزیر به پادشاه میگه:شاها! بهترین راه اینه که مالیات ها رو افزایش بدیم واز کسائی که از دروازه شهرعبور میکنند مالیات بگیریم. شاه رو میکنه به وزیرشو میگه نه وزیر این کار به صلاح نیست آخه تازه مالیات ها رو زیاد کردیم ! اگر از این بیشتر از مردم مالیات بگیریم مردم شروع میکنند به اعتراض کردن! اما وزیر با اصرار بر حرفش سبب میشه که پادشاه قبول کنه که برای جبران کسری خزانش مالیات ها رو زیاد کنه پس قرار میشه مالیاتی که قبلا 10 درهم بوده بشه 15 درهم!! با این روش چند صباحی خزانه دولتی یه سروسامانی میگیره اما چیزی نمیگذره که باز اوضاع مثل قبل میشه! باز شاه وزیرشو صدا میزنه که کاری بکن ،باز وزیر چاره رو در افزایش مالیات عنوان میکنه ،اما پادشاه مخالفت میکننه و دلیل مخالفتشم رو اعتراض مردم معرفی میکنه! پادشاه به وزیرش میگه "میخوای با زیاد کردن مالیات مردمو بر علیه حکومتون بشورونی ،میگه،نه این کار به صلاح نیست.چاره دیگه ای بکن ،اما وزیربه شاه میگه جناب شاه بیا مالیات ها رو زیاد کنیم اگه مردم اعتراض کردند ما همون جا طرح و متوقف میکنیم و دیگه از مردم مالیات اضافه نمیگیریم! شاه که چاره ای نداشته قبول میکنه و قرار میشه مالیات 15 درهم بشه 20 درهم ،چند صباحی میگذره و پادشاه و وزیر میبینن که اعتراضی از مردم بلند نشد ! برای همین عدم اعتراض مردم سبب میشه این افزایش مالیات تا چند بار دیگه تکرار بشه و تا مرز گرفتن 50 درهم مالیات برسه !! در نهایت کار به جائی میرسه که گستاخی وزیر به حد کمال میرسه میره خدمت پادشاه و عرض میکنه "جناب شاه شما اطلاع داری که سربازان ما که وظیفه حفظ و حراست از در وازه رو به عهده دارند مدت مدیدی است که از زن و زندگی شون دور موندن ؟ پیشنهاد میکنم که علاوه بر مالیات اجازه صادر کنید تا مامورین دروازه به افرادی که وارد یا خارج از دروازه شهر میشن علاوه بر گرفتن مالیات 50 درهم بهشون تجاوز هم بکنند!!" پادشاه که این حرفو میشنوه عصبانی میشه و به وزیرش میگه تو میخوای راستی راستی کاری کنی که حکومت ما از بین بره آخه این چه حرفیه که تو میزنی میدونی اگه به مردم تجاوز کنی چی قیامتی برپا میشه ؟چه اعتراضات و شورشهائی بر علیه ما میکنند!؟؟ وزیر میگه که حالا امتحانش که ضرر نداره اگه اعتراض کردند دیگه این کارو نمیکنیم ، پادشاه هم قبول میکنه یه مدتی میگذره از مردمی که از دروازه شهر عبور میکردند هم مالیات میگرفتند هم بهشون تجاوز میکردند اما هیچ اعتراضی نمیشه تا اینکه بعد از 2 هفته یکی لب به اعتراض باز میکنه!و میره به طرف قصر پادشاه تا اعتراضشو بگه.. شاه که مطلع میشه وزیرشو فرا میخونه و بهش میگه "دیدی از اون چیزی که میترسیدم به سرمون اومد ! دیدی مردم شورش کردند....." که وزیر میگه "جناب شاه آروم باشید تا ببینیم این فردی که اومده واسه اعتراض ببینیم چی میگه شاید بشه با پول یا زور و فشار و شکنجه مسئله رو حل کنیم پادشاه دستور میده فرد معترض و به حضورش بیارن . مرد روستائی بعد از تملقات متداوله در هر درباری لب به اعتراض باز میکنه در حالی که پادشاه خیلی نگرانه! فرد معترض میگه" شاها ، سرورم، قبله عالم و....... شما که زحمت میکشید از مردمی که از دروازه شهر عبور میکنند مالیات 50 درهمی باضافه تجاوز به افراد رو انجام میدهید ،از حضور حضرت همایونی استدعا داریم که لااقل تعداد افرادی که به مردم تجاوز میکنند رو زیاد کنید!!، آخه شما از صفهای طولانی پشت دروازه شهر انگار خبر ندارید!!!

shivahost
November 15th, 2019, 18:06
خداروشکر ما که راضی هستیم انقدر ناشکری نکنید بجاش به 60 میلیون نفر در کشور ماهانه پول پرداخت میکنند ;;) جدا از یارانه هم که میگیریم سود سهام عدالتم که سالی 1 بار میدن میگیریم که اون رو من بادام زمینی میخرم
و درسته که بنزین بالا رفت اما به خانوار هاای 3 نفره 138 تومان و 5 نفره 205 تومان واریز میکنند از این ماه اخبارم گفت که این پولم میگیرم 1 کیلو بادام درختی میخرم ما که راضی هستیم شما نیستید دیگه به خودتون مربوطه ;;)

یکی میگفت: یادش بخیر سال اول یارنه 3 نفر می شد یک شیشه ویسکی خوب و اروجینال! الان باید یارانه یکسال رو جمع کنیم همون رو اگر پیدا کنیم بخریم!

- - - Updated - - -

حکایت مردم سرزمینی که ظاهرا ثروتمندترین مردم دنیا هستن ، اونها چهارمین ذخایر نفت دنیا ، دومین ذخایر گاز دنیا ، بزرگترین معادن مس دنیا ، دومین کشور دارای آلومینیوم ، دومین کشور دارای روی ، ششمین کشور دارای معادن طلا، بهترین موقعیت جغرافیایی و ... دارند اما از ثروت خود به جای رفاه مردم کشورش برای جنگ افروزی و بر هم زدن نظم سایر کشورها (عراق ،لبنان ، یمن ، سوریه و ...) استفاده میکنند ، مردم کشور امروز حتی جرات اعتراض هم ندارند و حکایت امروز ما دقیقا حکایت زیر است و بس ...

لطفا نگویید مردم جرات ندارند. امت مسلمان و شهیدپرور ایران اسلامی هرگز فریب دشمنان و فتنه گران خود فروخته را نمی خورند و برای چندرغاز گرانی و تورم آشوب و بلوا نمی کنند. ملت فهیم و همیشه در صحنه برای مبارزه اقتصادی با امریکای جهانخوار آماده اند و با سکوت و صبر و تجمل خود مشت های بسیار محکمی حواله استکبار می کنند. الگوی ما مبارزات صدر اسلام در تحریم های شعب ابی طالب و بسته شدن آب در کربلا و نمونه های بسیار دیگری است.

mizban97
November 15th, 2019, 20:11
بله یه خبر خوش جدید بنزین آزاد شد لیتری 3000 تومن @-)
فک کنم بازار یک هفته ای جنس نفروشن

سلام
فدا سرت بهتر گرون شد.
یک هفته ماشین بیرون نیارید چیزیتون نمیشه بخدا.
همه خرید بنزین تحریم کنن بنزین رو دستشون بمونه .
خودش پایین میاد.
از بس مردم خوبی داریم هر چی گرون تر بشه میرن میخرن انبار میکنن.

1eng.ir
November 15th, 2019, 20:23
هر چی پمپ بنزین امروز دیدم همش صف بود!

وطنم! پاره شد تنم!

mizban97
November 15th, 2019, 20:41
هر چی پمپ بنزین امروز دیدم همش صف بود!

وطنم! پاره شد تنم!

طرف از این موقعیت سو استفاده میکنه بیشتر میخره به حدی که اون محصول تو بازار کمیاب میشه و قطعی پیش میاد:d
بعد همون بنزین که خریداری کردن و انبار کردن میرن بازار سیاه میفروشن و بعد سلطان بنزین ظهور میکنه.:79:

navid2zp
November 15th, 2019, 22:23

تیکه هوش بسیار زیبا بود!
البته چون از طرف شما بود.

همینطور در نظر داشته باشید که اون متن و کتاب هایی (بعید میدونم این تیکه رو) که شما مطالعه می کنید برای کشور ها و مردم جهان اول هست که جواب میده. مثلا منظور از فرصت بدبخت شدن مردم مملکت نیست. که خوب از آدمی که بحث هوش می کنه انتظار میره این مورد رو خیلی ساده درک کنه.
البته کلا زیاد جدی نگیرید اینجور پاسخ ها رو.
کلا خیلی راحت میشه از نوع نوشتن یک نفر شناخت کافی برای جدی گرفتنش رو پیدا کرد که من به شما تضمین میدم تو مورد شما خیلی ساده هست و پاسخ ها تا حدودی برای پر کردن وقت یا مشکلات زندگی هست نه از روی جدی گرفتن شما.

shervin110
November 16th, 2019, 00:16
متاسفانه مشکل بزرگی که ما ایرانیا داریم اینه که درمورد چیزی که اطلاع نداریم پیش داوری و قضاوت میکنیم. شما دستگاه کپی رو گرون تر میخرین فردا نرخ کپی هم میره بالا. در ضمن اگه درست بخونید بنده از کسی طرفداری نکردم. عرض کردم که اگر افراد هدف و برنامه داشته باشه بنزین 10 هزار تومنی هم تو زندگیش تاثیر نمیذاره و میتونه از فرصت هایی که به وجود میاد استفاده کنه.

- - - Updated - - -

شما تو 900 کیلومتری پایتخت نشستی و احتمال زیاد فاصه محل کارت تا منزلتون نهایتا یک کوچه راه هست حرف از اقتصاد مملکت و تصمیمات مدیریتی میزنی .
بهمون یاد ندادند که تو چیزی که ازش سر در نمیاریم اظهار نظر نکنیم . چون ممکنه لال از دنیا بریم . :d

اون زمان که دلار 300 تومان بود رو فکر نمی کنم یادت بیاد . همون شهری که به دنیا اومدی و همون استان روی طلای سیاه بنا شده . اومدی حرف از هوش و زرنگی میزنی ؟
شلوارت رو سفت بچسب ممکنه اون رو هم کارتی کنند . :->

rezaonline.net
November 16th, 2019, 00:32
ول کنید این بنده خدا رو ، حالا یه چیزی گفت ! :68:
برید یقه اصل کاریه رو بگیرید و نشون بدید کی رئیسه :109:

hassanfe
November 16th, 2019, 02:03
با تشکر از دوستانی که سطح شعور و تربیت خانوادگیشون رو به همه نشون دادن. متاسفانه وقتی در انجمنی که به اصطلاح تخصصی هست و اکثر افراد تحصیل کرده هستن سطح شعور و ادب در این سطح هست که حتی توانایی صحبت و بحث منطقی با رعایت ادب رو ندارن نباید هم به اینده این کشور امید داشت.
قصد پاسخگویی به صحبت های عنوان شده رو ندارم فقط خواستم چند مورد رو برای اتمام این کشمکش ذکر کنم
بنده نه مثل خیلیا بنزین مفتی گیرم میاد نه اقازاده هستم و نه از گرونی دلار و بنزین خوشحال میشم. من فقط در کل این پاسخ هایی که دادم حرفم یک مطلب بود که متاسفانه درکش برا بعضیا سخت بود.
دلار گرون شد از 8 تومن رسید تا 15 تومن. یه عده مثل همین الان نشستن تو فضای مجازی مشغول هشتگ سازی و جو سازی شدن و یه عده هم این گرونی رو فرصت دیدن و رفتن دانش خودشون رو بالا بردن و بجای وقت گذرونی و غر زدن و نامیدی، رو هوش و مهارتشون کار کردن و درامد ارزی برا خودشون درست کردن و سودهای زیادی بردن.
از این جور مثال ها زیاد هست فقط چشم بینا و هوش و عقل لازم داره.
الان هم بنزین گرون شده. خیلی از افرادی که دارن سنگ بنزین به سینه میزنن همون افرادین ک دیروز 1 ساعت تو صف وایسادن برا بنزین 1000 تومنی و مثل تبل تو خالی فقط تو فضای مجازی بلدن هارت و پورت کنن. همین افراد 1ماه دیگه همه چیز از یادشون میره و به خودشون میان میبینن از اینی که الان هستن وضعشون بدتر شده.
دوستان عزیز
یا عرضه و توانایی اینو داشته باشین که برین و نزارید این اتفاقات بی افته و 1 ماه دست از دور دور خوردن و .... بردارین و بنزین نزنید یا فکر و مغزتون رو بکار بندازین که چه کاری انجام بدین که با این شرایط به وجود اومده سرمایه و زندگیتون از بین نره و دنبال فرصت ها باشین.
اونایی که عاقل و بافهم هستن درک میکنن چی میگم. اونایم ک نمیفهمن در جهل و مرکب بمونن بهتره
با تشکر از وقتی که برای خوندن عرایض بنده گذاشتین.

irshishar
November 16th, 2019, 11:11
سلام
فدا سرت بهتر گرون شد.
یک هفته ماشین بیرون نیارید چیزیتون نمیشه بخدا.
همه خرید بنزین تحریم کنن بنزین رو دستشون بمونه .
خودش پایین میاد.

من اصلا ماشین ندارم من 3 تومن دادم دستگاه کپی برام بفرستن ساعت یک صح زنگ زده شماره کارت بده پولتونو پس بدیم :))
ببین تو شب اول چقدر قیمتا فرق کرده، تازه امروز رفتم شهر دیدم همه عمده فروش ها مغازشون بسته - تاکسی ها نصفشون کار نمیکنن

novingate
November 16th, 2019, 11:14
سهمیه رو هم یه مدت دیگه برمیدارن