PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مفهوم واژه iNTERNAL در ریلیز سریال های تلویزیونی

esi20
November 8th, 2019, 12:39
سلام و درود

کسی از دوستان اگر اطلاع داره که این iNTERNAL که در اسم ریلزهای tv show ها میاد معنیش چیه لطفا من رو از سردرگمی در بیاره.

سپاس

reza7023
November 8th, 2019, 13:32
iNT یا iNTERNAL

تگی هست که توسط گروه ها استفاده میشه . معمولاً نشان دهنده ی ریلیزی ست که قرار نیست توسط سایر سایت های ریلیز کننده‌ی فیلم پخش شود. گروه های Scene اغلب از تگِ iNTERNAL برای ریلیز هایی استفاده می کنند که با استاندارد های ریلیز های Scene مطابقت و همخوانی ندارد و یا زمانی که می خواهند از گرفتن یک NUKE برای DUPE بودن جلوگیری کنند و یا موارد مشابه . برای مثال ، ممکن است گروهی یک XviD DVDRip را آماده کرده باشد اما تصمیم بگیرد که آن را با صدای MP3 ریلیز کند ، که اجازه ی این کار را دارد . یک گروه دیگر می خواهد که آن را با حجم بیشتر و صدای AC3 ریلیز کند که اگر در ریلیز اول مشکلی وجود نداشته باشد، طبق قوانین Scene جلوی آن ها گرفته می شود ، بنابراین آنها فقط می توانند آن را در سایت هایی که در آن ریلیز می کنند ، آن هم به صورت iNTERNAL منتشر کنند.

esi20
November 8th, 2019, 19:04
iNT یا iNTERNAL

تگی هست که توسط گروه ها استفاده میشه . معمولاً نشان دهنده ی ریلیزی ست که قرار نیست توسط سایر سایت های ریلیز کننده‌ی فیلم پخش شود. گروه های Scene اغلب از تگِ iNTERNAL برای ریلیز هایی استفاده می کنند که با استاندارد های ریلیز های Scene مطابقت و همخوانی ندارد و یا زمانی که می خواهند از گرفتن یک NUKE برای DUPE بودن جلوگیری کنند و یا موارد مشابه . برای مثال ، ممکن است گروهی یک XviD DVDRip را آماده کرده باشد اما تصمیم بگیرد که آن را با صدای MP3 ریلیز کند ، که اجازه ی این کار را دارد . یک گروه دیگر می خواهد که آن را با حجم بیشتر و صدای AC3 ریلیز کند که اگر در ریلیز اول مشکلی وجود نداشته باشد، طبق قوانین Scene جلوی آن ها گرفته می شود ، بنابراین آنها فقط می توانند آن را در سایت هایی که در آن ریلیز می کنند ، آن هم به صورت iNTERNAL منتشر کنند.

اینطور که من متوجه شدم ظاهرا خیلی فرق خاصی نداره با ریلیز اصلی و یه سری جزئیات ممکنه فرق کنه؟ درسته؟
من دقت کردم اکثرا ریلیز اول HDTV هست که تگ iNTERNAL نداره ریلیز دوم که میاد و WEB هست رو iNTERNAL میزنن. اینجا کیفیت تصویر کلا تغییر کرده به نظر من نباید iNTERNAL بزنن ولی میزنن. این مورد رو شما اطلاعی دارید؟

reza7023
November 8th, 2019, 23:55
اینطور که من متوجه شدم ظاهرا خیلی فرق خاصی نداره با ریلیز اصلی و یه سری جزئیات ممکنه فرق کنه؟ درسته؟
من دقت کردم اکثرا ریلیز اول hdtv هست که تگ internal نداره ریلیز دوم که میاد و web هست رو internal میزنن. اینجا کیفیت تصویر کلا تغییر کرده به نظر من نباید internal بزنن ولی میزنن. این مورد رو شما اطلاعی دارید؟

در خصوص کیفیت hdtv چون از tv پخش میشه همه دسترسی دارن و انکود میکنن بعدش منتشر میکنن ولی برای ریلیز int چون سورس های اختصاصی هست کیفیت تصویر بهتر هست و خیلی ها هم دسترسی ندارن

【★ tv_kade ★】
November 9th, 2019, 21:28
این مربوط به قوانین سینه که اگر گروهی خواست یه سریالی رو ریلیز کنه که گروه دیگه ای اول اونو منتشر کرده گروه دوم باید از تگ اینترنال توی ریلیزش استفاده کنه. معمولا ریلیزهای اینترنال از سورس بهتر با کیفیت بالاتری برخوردار هستن.