PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در اتصال به سرور تاخیر 30 ثانیه

yaser_new
October 30th, 2019, 11:27
سلام دوستان
من از طریق برنامه اندروید سعی میکنم اطلاعاتی رو به سرور post کنم ولی برای بار اول حدود 30 ثانیه تاخیر داره یعنی من باید سمت برنامه اندروید timeout رو روی حداقل 40 بزارم ولی برای دفعات بعد در عرض چند ثانیه اسکریپت php روی سرور اجرا میشه و بعد چندین دقیقه اگه مجدد سعی کنم باز داستان همینه !!
کسی میدونه مشکل از کجا میتونه باشه؟

CodeBox
November 1st, 2019, 01:43
این که در تلاش های بعد سرعت کم هست دلیلش حفظ کانکشن یا همان Keep Alive سرور هست قاعدتا.

اما این که کانکشن اول اینقدر تاخیر داره چند دلیل ممکن داشته باشد:

1. وجود فایروال و رول های زیاد که ایجاد کانکشن را زمان گیر کند. اما نوبت های بعد مادامی که کانشکن keep alive هست خوب سرعت ارتباط مناسب هست و مجدد با قطع کانکشن و درخواست بعد همین داستان.

2. دوره کوتاه نشست در php (احتمالش کم هست). حالا یا نشست پایه یا نشست بعد از احراز هویت شما. به این ترتیب هر بار احراز هویت زمان گیر باشد و دوره کوتاهی هم پایدار باشد. این طور نوبت بعدی که درخواست بدید مجدد باید مراحل و فرایند احراز هویت تکرار شود که زمان گیر می شود.

3. وجود SSL یا کلیدهای رمزنگاری میانی که باز به روز رسانی اونها زمان گیر باشه به دلیل تنظیمات نادرست.

4. گزینه های دیگر نرم افزاری در سمت سرور که به هر ترتیب برای شکل گیری اولیه کانکشن شما زمان گیر باشند.

بهترین روش این هست که با غیر فعال کردن سرویس های مختلف مثل احراز هویت / فایروال و ... آزمایش کنید یکی یکی تا مشخص کنید کدوم سرویس مشکل اصلی هست و بعد روی اصلاح اون کار کنید.

yaser_new
November 2nd, 2019, 10:05
با تشکر از پاسخ شما
یه مورد فراموش کردم بگم .فقط با اینترنت همراه اول اینجوریه !!

Pishrovps
November 4th, 2019, 11:54
این مورد هیچ ارتباطی با سرور شما ندارد
مشکل از اینترنت شما می باشد با اینترنت دیگری تست فرمایید و نتیجه را اعلام فرمایید