PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : استفاده از بیت کوین برای پرداخت فاکتور فروشگاههای ایرانی ! بله یا خیر ؟

rezaonline.net
October 19th, 2019, 00:42
سلام دوستان
مدتی هست که مساله پرداخت ، درگاه پرداخت ، بلاک شدن 24 و بیشتر پول به واسطه قوانین شاپرک ، سخت بودن گرفتن درگاه ، مسائل جدید خرید با کارت هکی که مشکلات بسیاری رو بوجود آورده گریبان گیر فروشگاههای ایرانی شده .
محدودیت های کارت به کارت (سه میلیون ) و خرید با کارت (سقف 50 میلیون)

با توجه به فراگیر شدن کریپتو کارنسی هایی مثل بیت کوین ، تتر و ... آیا وقتش نشده که فروشگاهها رو مجهز به پرداخت با این ابزار بکنیم ؟

آنچه مشخص هست دانش عمومی خوبی نسبت به بیت کوین و سایر ارزها وجود داره ، میشه گفت خیلی ها الان بیت کوین دارند ! جدیدا دیتاسنترها ، هاستینگ ها و فروشگاههای دنیا دارن به این سمت میرن
https://coinsutra.com/bitcoin-hosting-server/
https://usethebitcoin.com/list-of-online-stores-accepting-bitcoin/

سوال من اینه ، در صورت فراهم بودن بستر نرم افزاری مناسب (نرم افزار اختصاصی قابل نصب برروی سایت خودتان)، آیا حاضرید فروشگاه / هاستینگ / خدمات خود را به سیستم پرداخت با بیت کوین مجهز کنید یا خیر ؟

asrhosting
October 19th, 2019, 09:23
برای بیرون ایران بسیار مناسب هست .
داخل ایران هنوز جا نیوفتاده پرداخت با بیت کوین . اگر روزی کاربران ایرانی از این ارز دیجیتالی استفاده کنند حتما استفاده می کنیم .

rezaonline.net
October 19th, 2019, 12:36
برای بیرون ایران بسیار مناسب هست .
داخل ایران هنوز جا نیوفتاده پرداخت با بیت کوین . اگر روزی کاربران ایرانی از این ارز دیجیتالی استفاده کنند حتما استفاده می کنیم .
خب میتونیم این گزینه هم به پرداخت هامون اضافه کنیم !

rayanagostar
October 19th, 2019, 12:42
بنظرم کم کم نیاز بشه بیت کوین برای کاربران
البته که همین الانشم خیلی نیاز ه

JeyServer
October 19th, 2019, 16:39
سلام
من بطور کلی موافق این موضوع هستم اما چیزی که باید درنظر بگیرید اینکه پرداخت از طریق شبکه بانکی صرفا حکم یک ابزار انتقال پول نیست، یک ابزار حقوقی برای احراز هویت هم هست.
اگر در جریان خدمت رسانی به یک مشتری از طرف مراجع قضایی از شما خواستند که هویت خریدار را مشخص کنید اگر تراکنش از طریق بیت کوین انجام شده باشد به دلیل اینکه نمیتوانید هویت خریدار را مشخص کنید سریعا انگشت اتهام به سمت شما دراز میشود.

همین نکته مارو منصرف کرد که دو سال پیش پرداخت با بیت کوین رو به روش های پرداختیمون اضافه کنیم.

satiran
October 19th, 2019, 18:09
سلام
من بطور کلی موافق این موضوع هستم اما چیزی که باید درنظر بگیرید اینکه پرداخت از طریق شبکه بانکی صرفا حکم یک ابزار انتقال پول نیست، یک ابزار حقوقی برای احراز هویت هم هست.
اگر در جریان خدمت رسانی به یک مشتری از طرف مراجع قضایی از شما خواستند که هویت خریدار را مشخص کنید اگر تراکنش از طریق بیت کوین انجام شده باشد به دلیل اینکه نمیتوانید هویت خریدار را مشخص کنید سریعا انگشت اتهام به سمت شما دراز میشود.

همین نکته مارو منصرف کرد که دو سال پیش پرداخت با بیت کوین رو به روش های پرداختیمون اضافه کنیم.

پرداخت های فیشینگ هم باید در نظر بگیرید که با کلی مراقبت واسه احراز هویت باز برای همه ما پیش میاد

Mehraneh
October 19th, 2019, 19:40
منم موافقم دیگه خودمون دست بکار شیم از شر درگاها راحت شیم پرداخت بیت کوین بهتره
ایرانیا هم میتونن خب از واسطه ها قبلش بخرن بعد بیان ایور خرید

rezaonline.net
October 19th, 2019, 22:44
باید درنظر بگیرید اینکه پرداخت از طریق شبکه بانکی صرفا حکم یک ابزار انتقال پول نیست، یک ابزار حقوقی برای احراز هویت هم هست
فرض بکنید من برای پرداخت فاکتور ، میرم بانک و فیش پر میکنم و شماره حساب شما رو میزنم ، هیچ بانکی برای واریز پول کارت ملی نمیگیره ، اسم هر کسی هم که دوست داری توی فیش واریزی مینویسی !

توی سیستم قضایی ایران میخوان هر کسی رو که میخوان ، شما آدرس خونه شم بهشون بدید ! این نمیشه دیگه ، اگر ازتون خواستند هویت کسی رو بهشون بدید به نظرم همون آی پی کفایت میکنه !
فروشگاههای اینترنتی هم مثل مغازه هستن ، کسی از خریدار هویتشو نمیپرسه !
در کل اگر خیلی روی این مساله حساس هستید میتونید برای یک سری مشتری vip این امکان رو قرار بدید که با بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال حسابشون رو شارژ بکنند .

بنظرم کم کم نیاز بشه بیت کوین برای کاربران
البته که همین الانشم خیلی نیاز ه
بله الان خیلی از سایتها قبولش میکنن بعنوان ابزار پرداخت !

ایرانیا هم میتونن خب از واسطه ها قبلش بخرن بعد بیان ایور خرید
الان تقریبا همه میدونن بیت کوین چیه ! چند تا فروشگاه که پرداخت با بیت کوین رو بذارن خود به خود این ارز توی دست همه میچرخه

OMIDTU5
October 20th, 2019, 00:04
ما با کاربر عادی سروکار داریم ...
کاربر عادی داریم که هنوز فرق بین ریال و تومان رو سخت تشخیص میده و 0 ها رو موقع انتقال کارت به کارت کم و زیاد میزنه . چطور انتظار دارید با بیت کوین کار کنه ؟
طبق تجربه ای که من از سطح سواد یوزرها دارم این نوع درگاه حتی تا 10 سال دیگه هم جا نمیفته تو ایران
اگه هدف ارائه سرویس به وب مستر ها باشه اون بحثش جداست ولی اگه هدف دریافت بیتکوین از کاربر عادی باشه که باید با درامد سایت خدا حافظی کنید .

Hund
October 20th, 2019, 01:09
برای فروشگاه غیر ایرانی، درگاهش موجود باشه و شرایط بیت‌کوین (عدم نیاز به احراز هویت و شناسایی) هم فراهم باشه حتما استفاده خواهم کرد.

rezaonline.net
October 20th, 2019, 01:46
برای فروشگاه غیر ایرانی، درگاهش موجود باشه و شرایط بیت‌کوین (عدم نیاز به احراز هویت و شناسایی) هم فراهم باشه حتما استفاده خواهم کرد.

در نظر داریم یک اسکریپت بصورت وبسرویس بنویسم که کلا روی هاست نصب بشود و نیاز به سرویس واسطه ای نداشته باشد و پول ها مستقیم به داخل کیف پول شما بیاید پس بلطبع نیاز به احراز هویت و کارمزد و ... هم نیست .

rezaonline.net
October 20th, 2019, 12:10
درصدیم خودت بخور من
سیستمی که ما میسازیم stand alone هست تقریبا و نیازی به گیت وی خاصی نداره که کسی بخواد درصدی بگیره !
تراکنش ها مستقیم به آدرسهایی میاد که کلیدش رو دارید !

SV24.CO
October 20th, 2019, 12:19
بنده شخصا با این موضوع کاملا موافق هستم ولی یه مشکل اساسی وجود داره و اون هم خرید بیت کوین توسط کاربرا هست که نیاز به احراز هویت و چندین درسر دیگه داره . سایت های معتبری هم که تو زمینه فروش بیت کوین فعالیت میکنن بعد از چند وقت میزنن زمین و کاربرا سر در گم میشن .

rezaonline.net
October 20th, 2019, 18:49
بنده شخصا با این موضوع کاملا موافق هستم ولی یه مشکل اساسی وجود داره و اون هم خرید بیت کوین توسط کاربرا هست که نیاز به احراز هویت و چندین درسر دیگه داره . سایت های معتبری هم که تو زمینه فروش بیت کوین فعالیت میکنن بعد از چند وقت میزنن زمین و کاربرا سر در گم میشن .

حرف شما صحیح هست ، اما اگر کنار روش های پرداخت فعلی تون روش پرداخت با بیت کوین هم با یخورده تخفیف بذارید احتمال اینکه ده درصد کاربراتونو به خرید با این روش ترغیب کنید هست .
این مساله خرید بیت کوین همیشه هست برای بقیه ارزها هم هست ، پی پال ، وبمانی و ...

alirezakaj
October 20th, 2019, 20:21
فرض کنید بنده بخوام از شما با بیت کوین سرور تهیه کنم
هنگام خرید بیت کوین صرافی ها قیمت گرون میدن . تغییرات قیمت بیت کوین زیاده در لحظه
در نتیجه هزینه یک سرور 50 هزار تومنی گاهی به 70 هزار تومن هم خواهد رسید با استفاده از بیت کوین

استیبل کوین ها هم مثل تتر که ماشالا تو ایران بازارش داغه . قیمت های فضایی ارائه میدن متاسفانه .

کارمزد تراکنش بیت کوین الان خوب شده اما یادمه همین 2 ماه پیش بالای 3 دلار بود

همه اینارو در نظر بگیرید و بیخیال بشید

این روش برای افرادی خوبه که خودشون تریدر کریپتو هستن و موجودی دارن از قبل

eramserver
October 21st, 2019, 00:51
با سلام .
بله بسیار استقبال میکنم از این موضوع مخصوصا اگر به جز چندتا ارز دیجیتال این درگاه ارز هایی مثل پرفکت مانی و وب مانی هم اضافه کنید .
خیلی مشکلات رو حل میکنه
الان تقریبا همه میتونن راحت بیتکوین - اتریوم و پرفکت مانی و وب مانی رو تهیه کنن ! و این ایده خیلی از مشکلات رو حل میکنه

fanza
October 21st, 2019, 10:49
سلام دوستان
مدتی هست که مساله پرداخت ، درگاه پرداخت ، بلاک شدن 24 و بیشتر پول به واسطه قوانین شاپرک ، سخت بودن گرفتن درگاه ، مسائل جدید خرید با کارت هکی که مشکلات بسیاری رو بوجود آورده گریبان گیر فروشگاههای ایرانی شده .
محدودیت های کارت به کارت (سه میلیون ) و خرید با کارت (سقف 50 میلیون)

با توجه به فراگیر شدن کریپتو کارنسی هایی مثل بیت کوین ، تتر و ... آیا وقتش نشده که فروشگاهها رو مجهز به پرداخت با این ابزار بکنیم ؟

آنچه مشخص هست دانش عمومی خوبی نسبت به بیت کوین و سایر ارزها وجود داره ، میشه گفت خیلی ها الان بیت کوین دارند ! جدیدا دیتاسنترها ، هاستینگ ها و فروشگاههای دنیا دارن به این سمت میرن
https://coinsutra.com/bitcoin-hosting-server/
https://usethebitcoin.com/list-of-online-stores-accepting-bitcoin/

سوال من اینه ، در صورت فراهم بودن بستر نرم افزاری مناسب (نرم افزار اختصاصی قابل نصب برروی سایت خودتان)، آیا حاضرید فروشگاه / هاستینگ / خدمات خود را به سیستم پرداخت با بیت کوین مجهز کنید یا خیر ؟
کاربر ایرانی هیچوقت حاضر به پرداخت با بیت کوین نمیشه به دلیل کارمزدی که هر تراکنش داره.
اینجوری علاوه بر قیمت اصلی کالا باید 0.005btc هم برای کارمزد پرداخت بشه که این مبلغ بالایی هست !

Matplotlib
October 21st, 2019, 12:31
کاربر ایرانی هیچوقت حاضر به پرداخت با بیت کوین نمیشه به دلیل کارمزدی که هر تراکنش داره.
اینجوری علاوه بر قیمت اصلی کالا باید 0.005btc هم برای کارمزد پرداخت بشه که این مبلغ بالایی هست !

با سلام.

از ایده استارتر حمایت میکنم و جهت رفع مشکلی که شما فرمودین به نظرم پشتیبانی از ارزهای مختلف نظیر Neo هم ایجاد کنند تا هرکسی که خواست بتونه با فی رایگان هم پرداختش رو انجام بده. هرکسی هم که بیت کوین داره به هر دلیلی میتونه با بیت کوین بزنه. کلا تنوع ارزها باید باشه به نظرم

rezaonline.net
October 21st, 2019, 23:57
فرض کنید بنده بخوام از شما با بیت کوین سرور تهیه کنم
هنگام خرید بیت کوین صرافی ها قیمت گرون میدن . تغییرات قیمت بیت کوین زیاده در لحظه
در نتیجه هزینه یک سرور 50 هزار تومنی گاهی به 70 هزار تومن هم خواهد رسید با استفاده از بیت کوین

استیبل کوین ها هم مثل تتر که ماشالا تو ایران بازارش داغه . قیمت های فضایی ارائه میدن متاسفانه .

کارمزد تراکنش بیت کوین الان خوب شده اما یادمه همین 2 ماه پیش بالای 3 دلار بود

همه اینارو در نظر بگیرید و بیخیال بشید

این روش برای افرادی خوبه که خودشون تریدر کریپتو هستن و موجودی دارن از قبل
ببینید این روش برای کسانی هست که بیت کوین دارند ، اگر کسی ریال داره خب میتونه با همون ریالش به روشهای معمول فعلی فاکتورش رو پرداخت بکنه !
شما یه مساله رو در نظر بگیر ، من یک محصولی میخوام قیمتش 200 میلیون هست !
پرداخت 200 میلیون کلی دردسر داره ، محدودیت کارت داریم ، پرداخت آنلاین 50 میلیون بیشتر نمیذاره ! باید برم شعبه ، امشبم محصول رو میخوام فروشنده هم به شرط پرداخت محصول رو میده ! راهکارت چی میتونه باشه ؟
در ضمن مساله گرفتن مالیات روی درگاههای پرداخت که بحث هایی شده و مانیتورینگ و داستانهایی که میشه دید !
بحث پرداخت با کریپتو ها هزاران مزیت داره ، این اشکالی که شما میگیرید به ذاته مربوط به کریپتو نیست ، مربوط به بازاره ! وقتی همه از اون ارز داشته باشن نیازی به تبدیلش نیست !
یا نهایتا اگر روی تغییر قیمت حساس بود میشه از تتر و سایر استیبل کوین ها استفاده کرد !

در این روش مجازا منظورمون از بیت کوین ، کریپتو ها هست ، سیستمی که مینویسم بیت کوین و بیت کوین کش رو داره ، بیت کوین کش فی شبکه بسیار پایینی داره !

با سلام.

از ایده استارتر حمایت میکنم و جهت رفع مشکلی که شما فرمودین به نظرم پشتیبانی از ارزهای مختلف نظیر Neo هم ایجاد کنند تا هرکسی که خواست بتونه با فی رایگان هم پرداختش رو انجام بده. هرکسی هم که بیت کوین داره به هر دلیلی میتونه با بیت کوین بزنه. کلا تنوع ارزها باید باشه به نظرم
فکر کنم neo قراره در آینده از gas برای فی شبکه اش استفاده کنه ، دقیق نمیدونم ...
اما کریپتو هایی هستن که فی پایینی دارن ، مثل بیت کوین کش ، مثل کاردانو

OMIDTU5
October 22nd, 2019, 02:55

کاربران خارجی هم عموما حاضر نیستند استفاده کنند . جز در مواردی که خلاف قانونه و نیاز هست که هویت فروشنده و خریدار مخفی بمونه ...

P30Tools
October 22nd, 2019, 05:40
به هزینه کارمزدش فک کردید؟

hoka
October 22nd, 2019, 10:32
کاربران خارجی هم عموما حاضر نیستند استفاده کنند . جز در مواردی که خلاف قانونه و نیاز هست که هویت فروشنده و خریدار مخفی بمونه ...

دقیقا . مثلا اکثرا دوست دارن با پیپل پرداخت کنن چون گارانتی داره پولشونو میتونن برگشت بزنن اگه محصولی نگرفتن

digixtal
October 22nd, 2019, 11:34
علاوه بر این موضوع ، باید یه راهکار ساده برای تهیه بیت کوین برای کاربران مبتدی هم فراهم باشه ، در این حالت قطعا استقبال خواهد شد.

fanza
October 22nd, 2019, 12:34
ببینید این روش برای کسانی هست که بیت کوین دارند ، اگر کسی ریال داره خب میتونه با همون ریالش به روشهای معمول فعلی فاکتورش رو پرداخت بکنه !
پرداخت 200 میلیون کلی دردسر داره ، محدودیت کارت داریم ، پرداخت آنلاین 50 میلیون بیشتر نمیذاره ! باید برم شعبه ، امشبم محصول رو میخوام فروشنده هم به شرط پرداخت محصول رو میده ! راهکارت چی میتونه باشه ؟
در ضمن مساله گرفتن مالیات روی درگاههای پرداخت که بحث هایی شده و مانیتورینگ و داستانهایی که میشه دید !
بحث پرداخت با کریپتو ها هزاران مزیت داره ، این اشکالی که شما میگیرید به ذاته مربوط به کریپتو نیست ، مربوط به بازاره ! وقتی همه از اون ارز داشته باشن نیازی به تبدیلش نیست !
یا نهایتا اگر روی تغییر قیمت حساس بود میشه از تتر و سایر استیبل کوین ها استفاده کرد !

در این روش مجازا منظورمون از بیت کوین ، کریپتو ها هست ، سیستمی که مینویسم بیت کوین و بیت کوین کش رو داره ، بیت کوین کش فی شبکه بسیار پایینی داره !

فکر کنم neo قراره در آینده از gas برای فی شبکه اش استفاده کنه ، دقیق نمیدونم ...
اما کریپتو هایی هستن که فی پایینی دارن ، مثل بیت کوین کش ، مثل کاردانو

من مخالف ایده شما نیستم و اتفاقا استقبال هم میکنم.
اما این هم در نظر بگیرید که هر کاربری از کیف پول صرافی بایننس استفاده نمیکنه که بتونه راحت ارز هاش رو تبدیل کنه و اینجوری خرید کنه .

rezaonline.net
October 22nd, 2019, 12:49
اما این هم در نظر بگیرید که هر کاربری از کیف پول صرافی بایننس استفاده نمیکنه که بتونه راحت ارز هاش رو تبدیل کنه و اینجوری خرید کنه .
من اسمی از بایننس نبردم :)
در صورتیکه کاربر کوینی بغیر از بیت کوین و بیت کوین کش داشته باشه میتونه با سرویس زیر تبدیل بکنه
https://changelly.com/
https://coinswitch.co/
https://flyp.me/en/#/

alirezakaj
October 25th, 2019, 01:24

بله حرفتونو قبول دارم . این روش فقط برای کسایی که از قبل بیت کوین دارن جوابگو هست
اگر بخواید با ریال بیت کوین یا هر ارز دیگری حتی تتر تهیه کنید قطعا با کارمزد سنگین صرافیهای ایرانی مواجه میشید که گرانفروشی میکنن و هزینه پایانی که پاتون در میاد با اون چیزی که تو سایت نوشته عملا یکی نمیشه

rezaonline.net
October 25th, 2019, 02:40
بله حرفتونو قبول دارم . این روش فقط برای کسایی که از قبل بیت کوین دارن جوابگو هست
اگر بخواید با ریال بیت کوین یا هر ارز دیگری حتی تتر تهیه کنید قطعا با کارمزد سنگین صرافیهای ایرانی مواجه میشید که گرانفروشی میکنن و هزینه پایانی که پاتون در میاد با اون چیزی که تو سایت نوشته عملا یکی نمیشه

سوال من اینه ، استفاده از بیت کوین برای پرداخت فاکتور ، منظورم جایگزینی نیست با ریال یا روشهای مشابه !
منظورم اینه وقتی همچین قابلیتی میشه گذاشت ، موافق هستید بذاریم یا نه ؟

اینکه چرا خرید بیت کوین کلی مشقت و مشکلات داره اینا لایه های بیزنسی هست و فنی نیست !
ممکن این مشکل در آینده حل بشه .

rezaonline.net
October 30th, 2019, 14:03
اسکریپت پرداخت با بیت کوین و بیت کوین کش نسخه اولیه اضافه شده لطفا بررسی بفرمایید http://www.webhostingtalk.ir/showthread.php?t=211711&p=1842225#post1842225

tikweb.ir
October 31st, 2019, 23:19
ذاتا چیز بدی نیست و امکان خوبیه
ولی مسئله اینجاست که هاستینگ ایرانی اگر همچین امکان پرداختی بزاره سیلی از فیشینگر ها به سمتش سرازیر میشن !
جدا از حلال و حروم بودن پولی که میاد ممکنه هرکاری با سرویس هایی که ازتون میگیرن بکنن و دستتونم بجایی بند نباشه
ایپی هم با هزار روش دور میزنند
بنظرم اگر کسی میخواد فعال کنه باید برا مشتریای خاص که تایید شده هستند فعال کنه که تعدادشون قطعا زیاد نخواهد بود
پس این روش برای سایتایی مناسبه که سرویس هایی میدن که نگران پاسخگویی به مراجع قضایی نباشند و همچنین مشتری هم از شما کاملا مطمئن باشه ، چون بیتکوین مثل ریال نیست که واریز کنه بعد شما سرویس رو ندید بره شکایت کنه
چون عملا انگار پولی نداده و شما میتونید بزنید زیرش !

CodeBox
November 1st, 2019, 01:35
هزینه تراکنش ها در ارزهای دیجیتال بالاست خصوصا برای ما ایرانی ها که تبدیل چند مرحله ای را شامل هست.

جدا از این مسئله همانطور که دوستان اشاره کردند، به نظر میرسه این روش مشتریان درستی را جذب یک کسب و کار نکند و اگر قرار باشه چنین گزینه ای گذاشته بشود باید مدیریت کاملی روی کاربران مجاز برای استفاده ازش صورت بگیرد.

esmaeil95
November 29th, 2019, 06:29
من به عنوان کسی که به صورت حرفه ای توی مارکت کریپتو کار میکنم
به عنوان یک خریدار هیچ وقت نمیام از بیت کوین یا تتر و... استفاده کنم
چون میدونم پولی که دادم دیگه رفته ! اگر سایت سرویس نده و یا کلاهبردار باشه میشه گفت دیگه دستم به جایی بند نیست
در صورتی که برای یه مبلغ 200 هزار تومانی که سرویس دهنده نمیخواست سرویس بده با یه شکایت کل حسابش مسدود شد