PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد کلودفلر

Lovely Crazy
October 7th, 2019, 13:45
سلام دوستان یه سوالی داشتم

من برای اینکه ساماندهی نفهمه از کجا هاست گرفتم میخوام از
کلودفلر استفاده کنم. آیا تاثیری داره؟ ***** شدنو میدونم میتونن انجام بدن ولی نمیخوام بفهمن از کجا هاست میگیرم که درخواست بدن به سایت و بگن که هاستمو ببنده
ممنون میشم راهنمایی کنید. و اینکه کلودفلر روی سئو سایت تاثیر منفی نداره؟

PSW
October 7th, 2019, 13:50
سلام، بله تاثیر داره در صورتی که رکورد mail و رکوردای اضافی رو حذف کنید

خیر روی سئو تاثیر منفی نداره ...

Lovely Crazy
October 7th, 2019, 13:51
سلام، بله تاثیر داره در صورتی که رکورد mail و رکوردای اضافی رو حذف کنید

خیر روی سئو تاثیر منفی نداره ...
میشه بیشتر در مورد رکورد mail و رکوردای اضافی توضیح بدید؟

OMIDTU5
October 7th, 2019, 13:59
تاثیری نداره و به راحتی با چک کردن ptr ایپی اصلی سرور رو میفهمن .

Arsse
October 7th, 2019, 18:25
من یادمه در تنظیمات پنل سرور یک دیتاسنتر میشد ریورز ip نداشته باشیم. در ptr ریورز دی ان اس را جستجو میکند فکر کنم اگر ریورز ای پی نداشته باشیم نمیتوانند با ptr پیدا کنند.

1eng.ir
October 10th, 2019, 05:40

تاثیری نداره راحت میشه دراورد
قدیم میشد چون سوادشو نداشتن الان راحت میزنن

لطف میکنید ادعای خودتون رو با پیدا کردن آی‌پی سرور rexupload.com ثابت کنید؟

websazha
October 10th, 2019, 06:00
سلام دوستان یه سوالی داشتم

من برای اینکه ساماندهی نفهمه از کجا هاست گرفتم میخوام از
کلودفلر استفاده کنم. آیا تاثیری داره؟ ***** شدنو میدونم میتونن انجام بدن ولی نمیخوام بفهمن از کجا هاست میگیرم که درخواست بدن به سایت و بگن که هاستمو ببنده
ممنون میشم راهنمایی کنید. و اینکه کلودفلر روی سئو سایت تاثیر منفی نداره؟

با سلام

هیچ مشکلی داخل سئو ندارد داشت دنیا به سمت این cdn ها چرخش نمیکرد. راحت استفاده کنید از نظر سئو.
در مورد اینکه چطور بفهمن ریکورد های mx نداشته باشید به صورت مستقیم به هاست
از سایت شما خروجی ایمیل مستقیم از خود هاست نباشد که مثلا ثبت نام کنند خوش امد گویی ارسال بشه یا فراموشی کلمه عبور و از هاست بره ایمیل که دیگه تکلیف معلومه پیدا میشه.
پس ایمیل خروجی سرور از میل سرور اکسترنال + mx همون میل سرور اکسترنال یا هر فروارد کننده ایمیل مورد نظر.

پیروز باشید.
دیاکو وب

asiacat
October 11th, 2019, 01:32
تاثیری نداره راحت میشه دراورد
قدیم میشد چون سوادشو نداشتن الان راحت میزنن

درود
چرا الکی تز میدید؟
برای ما هم بگید اینچیزها یعنی چی؟
اگر اینطوری الله بختکی هست پس براحتی همه سایتهایی برای دی داس میرند پشت کلودفلر دی داس لایه 4 میشند و کلودفلر الکی ماهی 200$ میگیره
درست تنظیم کنید هیچ راهی نیست هیچ راهی

البته اینم بگم جدیدا بشدت محدودیت ایجاد کردن
اول که https کلودفلر عموما بدون پر.و.کسی بالای نمیاد و حتی درحالت بدون ابر هم 503 میده و این یک فرآیند در داخل ایرانه خودمم نمفهمیدم چرا اما هست حتی همین امشبم درگیرش بودم

(کسی راه حلی نداره برای https) بعد شانسی هست بعضی از دامنه هام مشکلی ندارند دقیقا روی سرور خودمم هستند و تنظیمات دقیقا یکی هست و جدید هم هستند

1eng.ir
October 11th, 2019, 12:15
درود
چرا الکی تز میدید؟
برای ما هم بگید اینچیزها یعنی چی؟
اگر اینطوری الله بختکی هست پس براحتی همه سایتهایی برای دی داس میرند پشت کلودفلر دی داس لایه 4 میشند و کلودفلر الکی ماهی 200$ میگیره
درست تنظیم کنید هیچ راهی نیست هیچ راهی

البته اینم بگم جدیدا بشدت محدودیت ایجاد کردن
اول که https کلودفلر عموما بدون پر.و.کسی بالای نمیاد و حتی درحالت بدون ابر هم 503 میده و این یک فرآیند در داخل ایرانه خودمم نمفهمیدم چرا اما هست حتی همین امشبم درگیرش بودم

(کسی راه حلی نداره برای https) بعد شانسی هست بعضی از دامنه هام مشکلی ندارند دقیقا روی سرور خودمم هستند و تنظیمات دقیقا یکی هست و جدید هم هستند

ملت عادت کردن ...

مشکل https بخاطر ورژن جدید سرتیفیکیتی هست که ارائه میده و هر سایتی که رو ورژن جدید باشه این مشکل رو داره (به جز دو مورد!)
Blogfa.com Iranserver.com ... اینا از ورژن قدیمی سرتیفیکیت استفاده میکنند و مشکلی ندارند.
Rexupload.com دامین خودمه و ورژن جدید سرتیفیکیت رو داره و واقعاً نمیدونم چطور مشکلش برطرف شد!!! در حالی که دامین Javanha.com هم رو همین سروره، با همین کانفیگ و ... ولی مشکل داره!

در عوض دامینای با پسوند ir و حتی Cloud و Online که تست کردم، از Letsencrypt سرتیفیکت بهش میده و بدون مشکل کار میکنه.

https://community.cloudflare.com/t/iranian-government-is-censoring-sites-with-universal-ssl-cloudflare-inc-ecc-ca-2/110989
اینو ببینید.
نزدیک به یه هفته وقت گذاشتیم و همه کوفتی رو تست کردیم ولی آخرش هیچی به هیچی!

OMIDTU5
October 11th, 2019, 20:07

شما احتمالا از سرویس های تجاری کلودفلر استفاده میکنید که ptr رو ویرایش کردید . برای پلن های رایگان این گزینه فعال نیست و فکر نمیکنم منظور استارتر استفاده از سرویس های غیر رایگان باشه .

【★ tv_kade ★】
October 11th, 2019, 21:21
با سلام

هیچ مشکلی داخل سئو ندارد داشت دنیا به سمت این cdn ها چرخش نمیکرد. راحت استفاده کنید از نظر سئو.
در مورد اینکه چطور بفهمن ریکورد های mx نداشته باشید به صورت مستقیم به هاست
از سایت شما خروجی ایمیل مستقیم از خود هاست نباشد که مثلا ثبت نام کنند خوش امد گویی ارسال بشه یا فراموشی کلمه عبور و از هاست بره ایمیل که دیگه تکلیف معلومه پیدا میشه.
پس ایمیل خروجی سرور از میل سرور اکسترنال + mx همون میل سرور اکسترنال یا هر فروارد کننده ایمیل مورد نظر.

پیروز باشید.
دیاکو وب

آیا روی هاست اشتراکی + پلن رایگان کلودفلر میشه تنظیم کرد که نشه فهمید هاست از کجا تهیه شده؟

1eng.ir
October 12th, 2019, 14:03
شما احتمالا از سرویس های تجاری کلودفلر استفاده میکنید که ptr رو ویرایش کردید . برای پلن های رایگان این گزینه فعال نیست و فکر نمیکنم منظور استارتر استفاده از سرویس های غیر رایگان باشه .
خیر رایگان هست :)

آیا روی هاست اشتراکی + پلن رایگان کلودفلر میشه تنظیم کرد که نشه فهمید هاست از کجا تهیه شده؟
بله مشکلی نداره. کلودفلیر کارش همینه اخوی ...

هاست اشتراکی، سرور مجازی و ...
پلن رایگان، پریمیوم و ...
مهم نیست!

-

برای استفاده از ایمیل هم اگه نمیخواد به سرور یا هاست خودتون وصل کنید، میتونید از سرویس‌هایی نظیر Zoho استفاده کنید.

nofoozgar
October 12th, 2019, 14:58
این مشکل استفاده همزمان استفاده از ssl lets و پنل رایگان کلودفلر هیچ راه حلی نداره ؟ من همه جوره تنظبمات و تغییر دادم اما رو بعضی isp ها بالا نمیاد سایت

1eng.ir
October 13th, 2019, 14:44
این مشکل استفاده همزمان استفاده از ssl lets و پنل رایگان کلودفلر هیچ راه حلی نداره ؟ من همه جوره تنظبمات و تغییر دادم اما رو بعضی isp ها بالا نمیاد سایت
اگه صادر کننده شما از سمت کلودفلیر Sectigo (همون Comodo سابق!) باشه فرقی نمیکنه شما سمت سرور خودت SSL داشته باشی یا نداشته باشی.

در واقع اتصال بین سرور شما بصورت Secure شده باشه (Full یا Full Strict) یا نباشه (Flexible) تفاوتی در باز شدن از سمت ISP'های ایران نداره.

فقط در صورتی سایت شما باز میشه تو ایران که ...

SSL صادر شده از سمت کلودفلیر بصورت sni***.cloudflaressl.com باشه (SSL نسخه قدیمی کلودفلیر)

اگر Blogfa.com یا Iranserver.com رو هم چک کنید از همین نسخه Cloudflare استفاده میکنند.

【★ tv_kade ★】
October 13th, 2019, 16:10

بله مشکلی نداره. کلودفلیر کارش همینه اخوی ...

هاست اشتراکی، سرور مجازی و ...
پلن رایگان، پریمیوم و ...
مهم نیست!

-

برای استفاده از ایمیل هم اگه نمیخواد به سرور یا هاست خودتون وصل کنید، میتونید از سرویس‌هایی نظیر Zoho استفاده کنید.

دوست عزیز فرض کنید برای dns از کلودفلر و برای ایمیل از همین zoho که گفتید بخوایم استفاده کنیم، رکورد های mx رو کجا باید ایجاد کرد؟ در پنل کلودفلر یا پنل هاست یا پنل دامنه؟
لطفا یک توضیحی در مورد کانفیگ کردن ایمیل خارجی (ارسال ایمیل غیر از خود هاست) بدید!
با تشکر.

1eng.ir
October 13th, 2019, 18:21
دوست عزیز فرض کنید برای dns از کلودفلر و برای ایمیل از همین zoho که گفتید بخوایم استفاده کنیم، رکورد های mx رو کجا باید ایجاد کرد؟ در پنل کلودفلر یا پنل هاست یا پنل دامنه؟
لطفا یک توضیحی در مورد کانفیگ کردن ایمیل خارجی (ارسال ایمیل غیر از خود هاست) بدید!
با تشکر.

وقتی تو سرویس‌دهنده ایمیل ثبت‌نام میکنید، یه سری Record بهتون میده که باید در پنل Cloudflare خودتون اضافه کنید (از بخش DNS)

https://www.zoho.com/mail/help/adminconsole/configure-email-delivery.html

【★ tv_kade ★】
October 13th, 2019, 19:41
وقتی تو سرویس‌دهنده ایمیل ثبت‌نام میکنید، یه سری Record بهتون میده که باید در پنل Cloudflare خودتون اضافه کنید (از بخش DNS)

https://www.zoho.com/mail/help/adminconsole/configure-email-delivery.html

سوال اخر اینکه این سرویس دهنده ایا ایمیل هم میفرسته؟ منظورم اینه که وقتی سفارشی ثبت میشه یا کاربری ثبت نامه میکنه و... خودکار ایمیل های جزئیات سفارش و خوش امد گویی... توسط این سرویس دهنده ارسال میشه (مثل زمانی که از ایمیل خود هاست استفاده میشده) یا نه فقط میشه باهاش ایمیل دریافت کرد؟

OMIDTU5
October 13th, 2019, 20:27

من فکر میکردم امکان حذف ptr در پنل های رایگان وجود نداشته باشه .
اگه لطف کنید اموزشش رو بگذارید یا حداقل توضیحاتی برای بنده بفرستید :53:

1eng.ir
October 13th, 2019, 21:54
سوال اخر اینکه این سرویس دهنده ایا ایمیل هم میفرسته؟ منظورم اینه که وقتی سفارشی ثبت میشه یا کاربری ثبت نامه میکنه و... خودکار ایمیل های جزئیات سفارش و خوش امد گویی... توسط این سرویس دهنده ارسال میشه (مثل زمانی که از ایمیل خود هاست استفاده میشده) یا نه فقط میشه باهاش ایمیل دریافت کرد؟
باید پلن پریمیوم رو خریداری کنید. اگه اشتباه نکنم حدود سالی ۱۲ یورو هست.

من فکر میکردم امکان حذف ptr در پنل های رایگان وجود نداشته باشه .
اگه لطف کنید اموزشش رو بگذارید یا حداقل توضیحاتی برای بنده بفرستید :53:
نیاز نیست تنظیمی انجام بدید، فقط رکورد www و @ رو به IP سرور بدید و Nameserver'هایی که بهتون میده رو تو پنل دامین ست کنید.

OMIDTU5
October 13th, 2019, 22:29
نیاز نیست تنظیمی انجام بدید، فقط رکورد www و @ رو به ip سرور بدید و nameserver'هایی که بهتون میده رو تو پنل دامین ست کنید.

من همین کار رو انجام میدم . مشکلم با این ارور هست که ip سرور رو مشخص کرده :

39735

1eng.ir
October 13th, 2019, 22:31
من همین کار رو انجام میدم . مشکلم با این ارور هست که ip سرور رو مشخص کرده :

39735

تو بخش dns کلودفلیر، رکورد mx برای ایمیلت داری و روی همین سرورت ست شده

OMIDTU5
October 13th, 2019, 22:51
تو بخش dns کلودفلیر، رکورد mx برای ایمیلت داری و روی همین سرورت ست شده

تشکر . با راهنمایی شما حل شد .