PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال درباره قطعات سرورهای نو و مارکتی هتزنر

ColdWorld
September 30th, 2019, 10:41
با سلام
دوستان عزیز یه سرور میخواستم با فضا بالا بخرم. حالا میخواستم بدونم که سرورهای نو و مارکتی قطعاتشون در جه حد نو و در چه حد کار کرده هست؟
لطفا به سواالات زیر دوستان با تجربه و اهل فن جواب بدن :

1- آیا سرورهایی که هزینه ست آپ دارند، نو هستند کاملا؟ هاردهای سرور خیلی برای من مهمه! اگر نو باشه نمیخوام Raid کنم.
2- آیا سرورهای مارکتی، قطعاتشون خصوصا هاردش، خیلی زیاد کار کرده؟ و در چه درصدی از سرورهای مارکتی دیدید که هاردها مشکل دارند؟
3- به نظرتون چیکار کنم که به صرفه باشه هزینه و در عملکرد هم مشکلی نباشه :

-سرور نو با هارد نو (اگر نو بدن) بدون Raid بخرم.
-سرور مارکتی با رید کنترولر بخرم؟.

دوستان لطفا دقت کنند خیلی این چیزا برای من مهمه و همین روزهای اتی قصد خرید سرور دارم.

amirizadi
September 30th, 2019, 10:50
سلام
هیچ کدام نو نو نیستند
ولی به مراتب سرورهای مارکتی کارکرد بیشتری داشته اند
هر احتمالی به جهت خراب بودن هر قطعه ای در هر سروری میتواند وجود داشته باشد

در مورد رید نیز بستگی دارد نیاز شما به چه صورت باشد که البته از Software raid هم میتوانید استفاده کنید

ColdWorld
September 30th, 2019, 12:37
سلام
هیچ کدام نو نو نیستند
ولی به مراتب سرورهای مارکتی کارکرد بیشتری داشته اند
هر احتمالی به جهت خراب بودن هر قطعه ای در هر سروری میتواند وجود داشته باشد

در مورد رید نیز بستگی دارد نیاز شما به چه صورت باشد که البته از Software raid هم میتوانید استفاده کنید
منظورم از نو فقط هارداشه، مهمترین بخش سروری که میخوام فقط هاردشه.
برای آپلودسنتر مورد نیازه ولی میخوام 1 سالی خیالم راحت باشه تقریبا.
حالا موندم رید بزارم که اقتصادی نیست برام
یا اینکه سرور نو بگیرم و فقط درایوهارو به هم merge کنم

RoobinaServer
September 30th, 2019, 12:47
منظورم از نو فقط هارداشه، مهمترین بخش سروری که میخوام فقط هاردشه.
برای آپلودسنتر مورد نیازه ولی میخوام 1 سالی خیالم راحت باشه تقریبا.
حالا موندم رید بزارم که اقتصادی نیست برام
یا اینکه سرور نو بگیرم و فقط درایوهارو به هم merge کنم

سلام

همانطور که دوست عزیز دیگر فرمودند این که فکر کنید سرور با ست آپ بگیرید تازه یک هارد را از کاور باز میکنند و روی سرور قرار میدهند نیست اینگونه اگر باشد شما یک ماه سرور را بگیرید و ماه بعد کنسل کنید تکلیف چیست ؟ مجدد میگذارند برای اجاره در همین لیست سرورهای با ست آپ. اما سرورهای ست آپ دار خیلی بهتر از مارکتی ها هستند.

مارکتی ها شانسی است و اگر هاردی مشکل داشته باشد بعد از تست باید بکاب داشته باشید که تعویض کنند.

نکته بعدی که حائز اهمیت است باید مدنظر باشد که هرچند قطعه کاملا نو هم باشد ممکن است بسوزد یا هر اتفاقی بیفتد پس اگر دیتا مهم است باید حالت رید بگیرید.

به نظر بنده کمی بیشتر هزینه کنید و داخل کشور راه بیندازید بهتر است (هر هارد نو میتوانید تهیه نمائید هم سخت افزار را اصلا خرید کنید هم دسترسی فیزیکال در زمان وجود مشکل، هم عدم ابیوز بابت فایلهای عمومی بین المللی و خیلی موارد دیگر):39::53:

ColdWorld
September 30th, 2019, 12:56
سلام

همانطور که دوست عزیز دیگر فرمودند این که فکر کنید سرور با ست آپ بگیرید تازه یک هارد را از کاور باز میکنند و روی سرور قرار میدهند نیست اینگونه اگر باشد شما یک ماه سرور را بگیرید و ماه بعد کنسل کنید تکلیف چیست ؟ مجدد میگذارند برای اجاره در همین لیست سرورهای با ست آپ. اما سرورهای ست آپ دار خیلی بهتر از مارکتی ها هستند.

مارکتی ها شانسی است و اگر هاردی مشکل داشته باشد بعد از تست باید بکاب داشته باشید که تعویض کنند.

نکته بعدی که حائز اهمیت است باید مدنظر باشد که هرچند قطعه کاملا نو هم باشد ممکن است بسوزد یا هر اتفاقی بیفتد پس اگر دیتا مهم است باید حالت رید بگیرید.

به نظر بنده کمی بیشتر هزینه کنید و داخل کشور راه بیندازید بهتر است (هر هارد نو میتوانید تهیه نمائید هم سخت افزار را اصلا خرید کنید هم دسترسی فیزیکال در زمان وجود مشکل، هم عدم ابیوز بابت فایلهای عمومی بین المللی و خیلی موارد دیگر):39::53:
متشکر
در مورد لیز وب و ovh چطور؟ دیتاسنترها همشون اینطوری کار میکنن؟ هارد کار کرده میزارن رو سرور؟
میدونم باید رید شده بخرم ولی الان چون حجم اپلود زیاده و با ترافیک نمیخونه خیلی نمیتونم هزینه کنم. چون هم زودتر پر میشه هم هزینه ش بیشتره باید سرور دوباره اضافه کنم.
رید کردن رو گذاشتم برای بعد الان دنبال سرور اقتصادی هستم که هارد درست حسابی داشته باشه.
برای داخلی هم نمیشه والا:
1- سرعت به خارج اکثرا اوقات بده
2- ممکنه محتوایی اپلود بشه توسط دیگران که برای من مشکل ساز بشه روی سرور داخلی

RoobinaServer
September 30th, 2019, 13:05
متشکر
در مورد لیز وب و ovh چطور؟ دیتاسنترها همشون اینطوری کار میکنن؟ هارد کار کرده میزارن رو سرور؟
میدونم باید رید شده بخرم ولی الان چون حجم اپلود زیاده و با ترافیک نمیخونه خیلی نمیتونم هزینه کنم. چون هم زودتر پر میشه هم هزینه ش بیشتره باید سرور دوباره اضافه کنم.
رید کردن رو گذاشتم برای بعد الان دنبال سرور اقتصادی هستم که هارد درست حسابی داشته باشه.
برای داخلی هم نمیشه والا:
1- سرعت به خارج اکثرا اوقات بده
2- ممکنه محتوایی اپلود بشه توسط دیگران که برای من مشکل ساز بشه روی سرور داخلی

سلام مجدد

پاسخ سوال شما یک کلمه است بله یا خیر است اما قصد داریم موضوع را درک کنید که سوالات مشابه هم داشتید پی ببرید.

شما حاظر هستید 20 میلیون سرور بخرید و اجاره بدهید به مشترک (هزینه هارد مثلا 6 میلیون) ،مشترک 1 میلیون بپردازد و ماه بعد کنسل کند بعد مجدد 6 میلیون هارد نو بخرید بگذارید روی سرور ؟

عموما مرکز داده ها باید به همین شکل کار کنند و هارد 100% نو به شما تحویل نمیدهند.(باید هزینه سرور و سود دیتاسنتر در بیاد عزیز)

در مورد داخل :

1.اگر کاربران خارجی هستند که بله ایران اصلا پیشنهاد نمیشه اما اگر ایرانی هستند 100% پیشنهاد میشه چون هم آپلود کاربران با سرعت بالایی انجام میشه هم دانلودشان. حالا اون چند درصدی که با vp---n دانلود یا آپلود میکنند یا اون درصد خیلی کمی که خارجی هستند سرعت کمتری دارند. (سرور شما خارج باشد که برعکس است و بیشتر مشکل سمت کاربران ایرانی شما است)
2.خب برای این مورد ثبت نام نمیکنند ؟ آیپی ثبت نمیشود ؟ (همه اپلود سنتر ها آیپی ثبت میشود) نباید مشکلی باشد به هر حال ممکن است محتوایی در خارج اپلود شود که مرکز داده به شما ابیوز دهد، یک بار ابیوز دوبار ابیوز سه بار ابیوز، نهایتا مشکل ساز میشود و سرور بسته میشود.(در بدترین حالت و عدم رسیدگی یا رسیدگی دیر)

هزینه داخلی بالاتر است اما امتیازات خوبی برای این مدل مصرف و حساسیت شما دارد، دقیقتر و فنی بررسی نمائید.

ما کاربرانی میشناسیم که همین الان چندین سرور خارج دارند و فقط به خاطر عدم رضایت کاربران ناچار شده اند سرور داخلی هم بگذارند چون عمده مصرفشان داخلی است.

farmanrava
September 30th, 2019, 13:26
با سلام
دوستان عزیز یه سرور میخواستم با فضا بالا بخرم. حالا میخواستم بدونم که سرورهای نو و مارکتی قطعاتشون در جه حد نو و در چه حد کار کرده هست؟
لطفا به سواالات زیر دوستان با تجربه و اهل فن جواب بدن :

1- آیا سرورهایی که هزینه ست آپ دارند، نو هستند کاملا؟ هاردهای سرور خیلی برای من مهمه! اگر نو باشه نمیخوام Raid کنم.
2- آیا سرورهای مارکتی، قطعاتشون خصوصا هاردش، خیلی زیاد کار کرده؟ و در چه درصدی از سرورهای مارکتی دیدید که هاردها مشکل دارند؟
3- به نظرتون چیکار کنم که به صرفه باشه هزینه و در عملکرد هم مشکلی نباشه :

-سرور نو با هارد نو (اگر نو بدن) بدون Raid بخرم.
-سرور مارکتی با رید کنترولر بخرم؟.

دوستان لطفا دقت کنند خیلی این چیزا برای من مهمه و همین روزهای اتی قصد خرید سرور دارم.

سلام

همانطور که دوستان فرمودند ، شما از هر دیتاسنتری سرور خرید کنید قطعا قطعات نو برای شما قرار نمیدن .
مورد داشتیم سرور هتزنر ستاپ دار خریداری کردند بعد از تحویل و چند ساعت کار یکی از هاردهاش سوخته و درخواست تعویض دادن . هارد هم nvme بوده !
هیچ ضمانتی نیست هاردی که بهتون میدن چقدر کار کرده باشه و چقدر write & read روش انجام شده باشه این موضوع کاملا شانسیه و ممکنه سروری هم تحویل بگیرید که قطعاتش فقط چند ماه کار کرده باشه ...

در مورد سرور ستاپ دار یا مارکتی هم باید بگم هیچ وقت روی سرور ستاپ دار هاردی که 3 سال کار کرده رو قرار نمیدن ، اما در سرور مارکتی جریان فرق داره ممکنه سرور تحویل بگیرید که هاردش چند سال کار کرد داشته باشه ...

پیشنهاد میکنیم اگر raid هم نکردید هارد ها رو جداگانه پارتیشن کنید و کل فضای هارد رو یکی نکنین . مثلا سرور 2 تا هارد 500 گیگ داره ، روی هم پارتیشن نکنن که بشه 1 ترا ... دو تا پارتیشن جدا home1 و home2 که هر کدوم 500 گیگ باشه .
اینطوری اگه یکی از هارد ها آسیب دید مشکلی برای اون یکی پیش نمیاد و فقط اطلاعات همون یک هارد رو بازیابی میکنید ...
اگر هم raid بسته بشه که چه بهتر ...

ColdWorld
September 30th, 2019, 13:30
سلام مجدد

پاسخ سوال شما یک کلمه است بله یا خیر است اما قصد داریم موضوع را درک کنید که سوالات مشابه هم داشتید پی ببرید.

شما حاظر هستید 20 میلیون سرور بخرید و اجاره بدهید به مشترک (هزینه هارد مثلا 6 میلیون) ،مشترک 1 میلیون بپردازد و ماه بعد کنسل کند بعد مجدد 6 میلیون هارد نو بخرید بگذارید روی سرور ؟

عموما مرکز داده ها باید به همین شکل کار کنند و هارد 100% نو به شما تحویل نمیدهند.(باید هزینه سرور و سود دیتاسنتر در بیاد عزیز)

در مورد داخل :

1.اگر کاربران خارجی هستند که بله ایران اصلا پیشنهاد نمیشه اما اگر ایرانی هستند 100% پیشنهاد میشه چون هم آپلود کاربران با سرعت بالایی انجام میشه هم دانلودشان. حالا اون چند درصدی که با vp---n دانلود یا آپلود میکنند یا اون درصد خیلی کمی که خارجی هستند سرعت کمتری دارند. (سرور شما خارج باشد که برعکس است و بیشتر مشکل سمت کاربران ایرانی شما است)
2.خب برای این مورد ثبت نام نمیکنند ؟ آیپی ثبت نمیشود ؟ (همه اپلود سنتر ها آیپی ثبت میشود) نباید مشکلی باشد به هر حال ممکن است محتوایی در خارج اپلود شود که مرکز داده به شما ابیوز دهد، یک بار ابیوز دوبار ابیوز سه بار ابیوز، نهایتا مشکل ساز میشود و سرور بسته میشود.(در بدترین حالت و عدم رسیدگی یا رسیدگی دیر)

هزینه داخلی بالاتر است اما امتیازات خوبی برای این مدل مصرف و حساسیت شما دارد، دقیقتر و فنی بررسی نمائید.

ما کاربرانی میشناسیم که همین الان چندین سرور خارج دارند و فقط به خاطر عدم رضایت کاربران ناچار شده اند سرور داخلی هم بگذارند چون عمده مصرفشان داخلی است.

سود دیتاسنتر و ... که درسته. عقلانیش همینه. منتها من فکر میکردم هزینه ست میگیرند هارد نو میزارم. میدونستم قطعات تا نسوزن هم استفاده میشه میزارن تو مارکتی ها و ...

سایتمون هم خارج فعالیت داره و مسائلی که ازاد هست اونور اینجا مشکل ساز میشه. مشکل ابیوز نیست ما رسیدگی میکنیم. الان فقط خواستم بفهمم سرورهای هتزنر و ست اپ دار کلا در چه حده هارداشون حالا 100 درصد هم نو هم مهم نیست. بتونم حداقل 1 2 سال روش حساب کنم.
بیشتر این تاپیک جنبه اینو داره تجربه هارو داشته باشیم. مثلا طرف بیاد بگه من 10 ساله کار کردم 100 تا سرور خریدم مثلا ست اپ دار 100 تا خریدم مارکتی. از بین اینا فلان قدرش به مشکل هارد خورده.
اینطوری میتونم مقایسه کنم تصمیم درست رو بگیرم

amirizadi
September 30th, 2019, 14:33
نه عزیز - همان طور که عرض کردم نو نو نیستند ولی در کل بنده تاکنون نه با مارکتی ها و نه با ستاپ دار ها مشکلی نداشته ام
البته در مارکتی ها سعی کنید سرور همراه با هارد اینترپرایز انتخاب کنید نسبت به هارد معمولی بسیار از درجه بالاتری برخوردار هستند