PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تفاوت سرعت لایت اسپید با آپاچی

telesm
September 20th, 2019, 10:58
سلام دوستان

من چند تا سایت دارم که همشون روی یک سرور مجازی هستند با هارد معمولی و وب سرور آپاچی. حالا می خوام سایت ها را منتقل کنم به یک سرور جدید ولس سر دو راهی موندم
هاردهای ssd از نظر سرعت بهتر هستن یا هارد هایی با raid 10? آیا تفاوت سرعتشون محسوسه؟
همین سوال را در مورد وب سرور دارم از نظر سرعت لود چه مقدار تفاوت بین لایت اسپید و آپاچی هست؟ لایت اسپید ارزش هزینه کردن داره؟

DevOps
September 20th, 2019, 11:07
با سلام

خوب مسلما سرعت SSD حتی نسبت به هارد با Raid10 اونم هارد ساتا 7200 محسوس هست و سرعت SSD بعلت موازی بودن I/O بالاتر هست .
در مورد وب سرور بستگی داره اسکریپت های شما از چه نوع هست و چه طور وب سرور کانفیگ میشه و چه دیتا هایی باید کش بشه .......

telesm
September 20th, 2019, 11:41
با سلام

خوب مسلما سرعت SSD حتی نسبت به هارد با Raid10 اونم هارد ساتا 7200 محسوس هست و سرعت SSD بعلت موازی بودن I/O بالاتر هست .
در مورد وب سرور بستگی داره اسکریپت های شما از چه نوع هست و چه طور وب سرور کانفیگ میشه و چه دیتا هایی باید کش بشه .......ra

ممنون
من سایت هام همه با ورد پرس بالا اومدن و سایت فیلم هستن که از ویدئوهای با فرمت iframe به صورت embed استفاده می کنم

DevOps
September 20th, 2019, 12:27
شما بهتر هست برای افزایش کیفیت از موارد زیر استفاده کنید :

1 . SSD ENT Raid 5 ~ 10
2 . Server Dell or HP
3 . Router Firewall
4 . کانفیگ صحیح لینوکس
5 . Litespeed + LSCache
6 . CDN
7 . موارد امنیتی لینوکس
8 . نوع فرکانس CPU و Cache CPU
9 . بافر مناسب برای کارد در RAM
....

tpark
September 20th, 2019, 13:33
سلام دوستان

من چند تا سایت دارم که همشون روی یک سرور مجازی هستند با هارد معمولی و وب سرور آپاچی. حالا می خوام سایت ها را منتقل کنم به یک سرور جدید ولس سر دو راهی موندم
هاردهای ssd از نظر سرعت بهتر هستن یا هارد هایی با raid 10? آیا تفاوت سرعتشون محسوسه؟
همین سوال را در مورد وب سرور دارم از نظر سرعت لود چه مقدار تفاوت بین لایت اسپید و آپاچی هست؟ لایت اسپید ارزش هزینه کردن داره؟
درود بر شما
سرعت خواندن / نوشتن در هاردهای معمولی سطح سرور از 100 مگابایت تا 300 مگابایت در ثانیه بسته به نوع و سرعت چرخش متغییر هستش و این هاردها یک معیار دیگر به نام Latency یعنی تاخیر در خواندن / نوشتن اطلاعات دارند. که در Raid 10 سرعت خواندن تا 4 برابر بهتر و سرعت نوشتن تا 2 برابر بهتر و حجم ذخیره سازی نصف خواهد شد.
مثال:
4 عدد هارد 7.2 وسترن دیجیتال خاویار بلک 1 ترابایت با میانگین سرعت خواندن / نوشتن 125 مگابایت، در Raid 10 حداکثر 500 مگابایت سرعت خواندن و 250 مگابایت سرعت نوشتن همراه با 2 ترابایت فضای ذخیره سازی برای ذخیره سازی یک رشته ی اطلاعات محیا خواهد کرد.
سرعت خواندن / نوشتن یک SSD به صورت مستقل، میانگین 500 مگابایت هستش. حالا محاسبات بالا رو برای SSD انجام بدید.

در رابطه با لایت اسپید، با توجه به تجربه شخصی در کوچ از آپاچی به لایت اسپید، قطعا توسط این وب سرور پرفورمنس بالاتری خواهید داشت.

موفق باشید.

telesm
September 21st, 2019, 02:52
درود بر شما
سرعت خواندن / نوشتن در هاردهای معمولی سطح سرور از 100 مگابایت تا 300 مگابایت در ثانیه بسته به نوع و سرعت چرخش متغییر هستش و این هاردها یک معیار دیگر به نام Latency یعنی تاخیر در خواندن / نوشتن اطلاعات دارند. که در Raid 10 سرعت خواندن تا 4 برابر بهتر و سرعت نوشتن تا 2 برابر بهتر و حجم ذخیره سازی نصف خواهد شد.
مثال:
4 عدد هارد 7.2 وسترن دیجیتال خاویار بلک 1 ترابایت با میانگین سرعت خواندن / نوشتن 125 مگابایت، در Raid 10 حداکثر 500 مگابایت سرعت خواندن و 250 مگابایت سرعت نوشتن همراه با 2 ترابایت فضای ذخیره سازی برای ذخیره سازی یک رشته ی اطلاعات محیا خواهد کرد.
سرعت خواندن / نوشتن یک SSD به صورت مستقل، میانگین 500 مگابایت هستش. حالا محاسبات بالا رو برای SSD انجام بدید.

در رابطه با لایت اسپید، با توجه به تجربه شخصی در کوچ از آپاچی به لایت اسپید، قطعا توسط این وب سرور پرفورمنس بالاتری خواهید داشت.

موفق باشید.

ممنون از توضیح عالیتون جناب
اینقدر توضیحتون عالی بود که بر همین اساس تصمیممو گرفتم

OMIDTU5
August 11th, 2020, 02:24
دوستان چند روزیه موقع اتصال به سایت مدت زمان زیادی طول میکشه تا درخواست به سرور ارسال بشه مثلا 8 ثانیه باید صبر کنی و بعد سایت به سرعت لود میشه!
با gtmetrix هم تست کردم مشکل وجود داره . به نظرتون مشکل از وب سرور هست ؟

40646

Sohan Roh
August 11th, 2020, 04:03
با سلام ،

ssd

ممنونم.

farhadhelix
August 11th, 2020, 07:23
سلام
هارد hdd نهایت حدود 120 io به شما خواهد داد اما ssd حداقل 98000 تا و
ور اینکه به دلیل ثابت بودن دیسک های ssd و سرعت بالای انتقال دیتا قطعا خیلی زیاد سریع تر از ssd هست

لایت اسپید هم قطعا سرعت پردازش و بازگزاری سریع تری نسبت به اپاچی داره ( این مورد تست شده )

موفق باشید