PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : هاست بگیرم یا سرور مجازی بگیرم و کانفیگ کنم ؟!

Sohan Roh
September 10th, 2019, 11:00
با سلام و احترام ،

من قصد دارم یک سایت طراحی کنم که احتمالا پربازدید هم میشود.

مختصر و مفید!

هاست بگیرم یا سرور مجازی بگیرم و کانفیگ کنم ؟!

میخوام همه چیز دست خودم باشه و همچنین مشکلات هاست اشتراکی هم نداشته باشم.

اگر توصیه دوستان سرور مجازی است ، با چه مشخصات و کنترل پنلی برای فقط یک وب سایت وردپرسی ؟

ضمنا امنیت این سرور من که کانفیگ مبکنم بیشتره یا هاست اشتراکی ؟

سلامت و شاد باشید.

ممنونم.

RoobinaServer
September 10th, 2019, 11:10
با سلام و احترام ،

مختصر و مفید!

اگر توصیه دوستان سرور مجازی است ، با چه مشخصات و کنترل پنلی برای فقط یک وب سایت وردپرسی ؟

سلامت و شاد باشید.

ممنونم.

سلام

از مکانی بگیرید که پشتیبانی داشته باشد و درست راهنمایی کنند.

از رم 1 گیگ با دایرکت ادمین میتوانید شروع نمائید و به مرور بسته به نیاز طبق مانیتورینگ و راهنمایی میزبانتان افزایش دهید.

برای سرور مجازی هزینه کنید تا منابع اختصاصی دریافت نمائید و از خرید سرور اشتراکی ارزان قیمت تا جای ممکن بپرهیزید (vds بگیرید).

موفق باشید

Optimus
September 10th, 2019, 11:48
سلام
اگر هزینشو دارید بهترین آپشن یه سرور مجازی با دایرکت ادمین هست که قیمت اقتصادی داره
به طور مثال ماهانه زیر 100 هزار تومان هزینه می کنید

اما اگر می بینید پروژه طول می کشه به نتیجه و سوددهی می رسه ، هاست بگیرید

Sohan Roh
September 10th, 2019, 11:54
سلام
اگر هزینشو دارید بهترین آپشن یه سرور مجازی با دایرکت ادمین هست که قیمت اقتصادی داره
به طور مثال ماهانه زیر 100 هزار تومان هزینه می کنید

اما اگر می بینید پروژه طول می کشه به نتیجه و سوددهی می رسه ، هاست بگیرید

با سلام و احترام ،

توضیح کامل میدهید؟

ممنونم.

Optimus
September 10th, 2019, 12:02
در صورتی که سایت راه افتاده ، الان هم پر بازدید هست و یا میدونید طی یک ماه آینده بازدید زیاد می شه
حتما باید سرور مجازی بگیرد، حتی هاست پر بازدید هم پیشنهاد نمی شه
یه سرور مجازی 2 گیگ رم با دایرکت ادمین و هارد ترجیها ssd پیشنهاد می شه

اما اگر می بنید الان هزینتون به خرید یک سرور مجازی و لایسنس نمی رسه و باید صبر کنید تا سایت جون بگیره و پول در بیاره، پس یه هاست اشتراکی بخرید فعلا

tpark
September 10th, 2019, 12:20
با سلام و احترام ،

مختصر و مفید!

سلامت و شاد باشید.

ممنونم.

درود بر شما
برای سرور مجازی میتونید از CentOS Web Panel (http://centos-webpanel.com/) به همراه لایت اسپید (استفاده از لایت اسپید برای یک سایت مجانی شده) استفاده کنید که هم رایگان هستش و هم تمامی امکانات حرفه ای مورد نیاز رو داره و نصبش هم چندتا Next بیشتر نیست و 0 تا 100 آماده سازی تمام سرویس ها رو خودش برای شما انجام میده.
در ضمن برای داشتن یک سرور به قول معروف "Full Functional" حداقل به 4 گیگ رم احتیاج خواهید داشت.

در رابطه با هاست، نظر خاصی ندارم ولی شخصا خودم ترجیح میدم هاست با کیفیت تهیه کنم تا سرور مجازی و دردسرهای نگه داریش. (سلیقه شخصی)

موفق باشید.

a1994n1373
September 10th, 2019, 12:29
برای شروع

سرور مجازی (لوکیشن نسبت به مشتریان شما ایران یا خارج)
2 گیگ رم
2 هسته سی پی یو
فضا(نسبت به نیاز شما حتما ssd)
کنترل پنل : دایرکت ادمین

dertgtr
September 10th, 2019, 15:15
درود بر شما
برای سرور مجازی میتونید از CentOS Web Panel (http://centos-webpanel.com/) به همراه لایت اسپید (استفاده از لایت اسپید برای یک سایت مجانی شده) استفاده کنید که هم رایگان هستش و هم تمامی امکانات حرفه ای مورد نیاز رو داره و نصبش هم چندتا Next بیشتر نیست و 0 تا 100 آماده سازی تمام سرویس ها رو خودش برای شما انجام میده.
در ضمن برای داشتن یک سرور به قول معروف "Full Functional" حداقل به 4 گیگ رم احتیاج خواهید داشت.

در رابطه با هاست، نظر خاصی ندارم ولی شخصا خودم ترجیح میدم هاست با کیفیت تهیه کنم تا سرور مجازی و دردسرهای نگه داریش. (سلیقه شخصی)

موفق باشید.

امنیت
CentOS Web Panel (http://centos-webpanel.com/) در چه حدی هست ؟

Sohan Roh
September 10th, 2019, 15:20
درود بر شما

موفق باشید.

با سلام و احترام ،

اکثر دوستان میگویند سی پانل یا دایرکت ادمین نصب کنید ؟

سایت دارید با این کنترل پنل بالا آمده باشد ؟

ممنونم.

- - - Updated - - -

با سلام و احترام ،

پس تا اینجا نظر دوستان به شرح زیر است :

سرور مجازی ( لوکیشن نسبت به مشتریان شما ایران یا خارج )
2 گیگ رم
2 هسته سی پی یو
فضا ( نسبت به نیاز شما حتما ssd )
کنترل پنل : دایرکت ادمین

سه سوال بسیار مهم :

1. کانفیگ امنیتی خاصی نمیخواد ؟

2. چرا از سی پانل استفاده نشود ؟

3. نسبت به هاست اشتراکی امنیتش چطور است ؟

ممنونم.

websazha
September 10th, 2019, 15:41
امنیت CentOS Web Panel (http://centos-webpanel.com/) در چه حدی هست ؟

با سلام

در این حد :)

Version 0.9.8.651 – 0.9.8.747 (released 21/05/2018-09/12/2018 )

hsmtech
September 10th, 2019, 16:33

استفاده از لایت اسپید برای یک سایت مجانی شده

از اونجایی که فقط یک سایت دارید پیشنهاد من هم LiteSpeed هستش، ولی برای کنترل پنل می تونید CyberPanel Enterprise رو نصب کنید که اختصاصا توسط LiteSpeed تهیه شده و همه امکانات حرفه ای رو داره، از جمله Memcached و Redis که رو سرعت لود سایتتون خیلی موثره، ضمنا می تونید پلاگین LiteSpeed Cache رو هم برای سایت وردپرس نصب کنید و مدیریت حرفه ای روی کش کردن سایتتون داشته باشید.

این هم مینیم سیستمی که نیاز دارید: (نقل از cyberpanel.net)

Centos 7.x (Recommended minimal version)
Python 2.7
1024MB or above Ram.
10GB Disk Space.

1. کانفیگ امنیتی خاصی نمیخواد ؟

استانداردهای اولیه امنیتی در طراحی کنترل پنل لحاظ شده، بنابراین خیر اما بعدا می تونید تکمیلش کنید

2. چرا از سی پانل استفاده نشود ؟

برای استفاده از سی پنل نیاز به منابع سیستمی بیشتری دارید، در نتیجه هزینه بیشتر میشه. از طرفی باید برای خود سی پنل و یا پلاگین لایت اسپید هزینه لایسنس پرداخت کنید که اگر لایسنس اوریجینال بخواهید تهیه کنید باید هزینه سنگینی متقبل بشید، یا اینکه از لایسنس های اشتراکی استفاده کنید که اون هم باز مشکلات خودش رو داره و در ضمن هزینه هم داره.

3. نسبت به هاست اشتراکی امنیتش چطور است ؟

تفاوتی نداره

gdfire
September 10th, 2019, 20:11
باز این تاپیک زد چند ساله دنباله هاسته و....(:|

Sohan Roh
September 10th, 2019, 21:37
از اونجایی که فقط یک سایت دارید پیشنهاد من هم litespeed هستش، ولی برای کنترل پنل می تونید cyberpanel enterprise رو نصب کنید که اختصاصا توسط litespeed تهیه شده و همه امکانات حرفه ای رو داره، از جمله memcached و redis که رو سرعت لود سایتتون خیلی موثره، ضمنا می تونید پلاگین litespeed cache رو هم برای سایت وردپرس نصب کنید و مدیریت حرفه ای روی کش کردن سایتتون داشته باشید.

این هم مینیم سیستمی که نیاز دارید: (نقل از cyberpanel.net)

استانداردهای اولیه امنیتی در طراحی کنترل پنل لحاظ شده، بنابراین خیر اما بعدا می تونید تکمیلش کنید

برای استفاده از سی پنل نیاز به منابع سیستمی بیشتری دارید، در نتیجه هزینه بیشتر میشه. از طرفی باید برای خود سی پنل و یا پلاگین لایت اسپید هزینه لایسنس پرداخت کنید که اگر لایسنس اوریجینال بخواهید تهیه کنید باید هزینه سنگینی متقبل بشید، یا اینکه از لایسنس های اشتراکی استفاده کنید که اون هم باز مشکلات خودش رو داره و در ضمن هزینه هم داره.

تفاوتی نداره

با سلام ،

مشخصات سی پنل برای vps اعلام بفرمایید.

هزینه تقریبی ماهانه چقدر میشود ؟

ممنونم.

satiran
September 11th, 2019, 12:21
سلام

دوست عزیز شما قید نکردید میزان بازدید سایتتون رو و مورد هاست و سرور مجازی کاملا بستگی به میزان بازدید داره مقدار هزینه را هم قید کنید بهتره

Sohan Roh
September 16th, 2019, 00:12
با سلام و احترام ،

دوستان عزیز تا اینجا شد ، مشخصات زیر :

سرور مجازی 2 گیگ رم با دایرکت ادمین و هارد ssd

نظر شما دوستان عزیز چیه ؟

ضمنا دو سوال مهم :

1. مشخصات بالا چند یوزر رو تنها و همزمان پوشش میده ؟

2. امنیت سرور من که کانفیگ میکنم بالاتره یا هاست اشتراکی ؟

یک دنیا ممنونم.

Sohan Roh
September 17th, 2019, 02:58
با سلام ،

دوستان نظر یا پیشنهادی ندارند ؟

ممنونم.