PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : انتخاب سرور برای ایجاد چند سرور مجازی

alireza1345
February 13th, 2011, 10:21
با سلام
چند سالیست که به دلیل کارم باید از یک آی پی ثابت و همیشگی استفاده کنم. در این چند سال یک سرور خریده‌ام که ماهانه نزدیک به ۷۰ هزار تومان پول آن را پرداخت میکردم.
اخیراً که نرخ دلار گران تر شده است، یکی از دوستان پیشنهاد کرد که این سرور خود را تبدیل کنم به چند سرور مجازی بعد یکی از آن مجازی ها را برای بند شش قانون بالای انجمن اختصاص دهم، دو سه تای بقیه را استفاده‌ی تجاری کنم. اینجوری حداقل یک مقداری از آن هفتاد هزار تومان خود را به دست می آورم (اگر سود نکنم!!)

با فروشنده‌ی سرورم که تماس گرفتم، گفت با این سروری که دارم نمیتوانم سرور مجازی راه بیندازم. باید سرور خودم را تغییر بدهم به یکی پیشرفته تر که ماهانه حدودا ۲۰۰ هزار تومان است!

با خودم فکر کردم بیایم و از شما اهل فن بپرسم که برای اینکه بشود در یک سرور، مثلاً سه تا سرور مجازی درست کرد، نیاز به چه سخت افزارها و نرم افزارهایی هست؟
فکر کنم نیاز هست که به بگویم سیستم عامل سرور، CentOs است.

مرسی
علیرضا

Ahmad110
February 13th, 2011, 11:01
با سلام
چند سالیست که به دلیل کارم باید از یک آی پی ثابت و همیشگی استفاده کنم. در این چند سال یک سرور خریده‌ام که ماهانه نزدیک به ۷۰ هزار تومان پول آن را پرداخت میکردم.
اخیراً که نرخ دلار گران تر شده است، یکی از دوستان پیشنهاد کرد که این سرور خود را تبدیل کنم به چند سرور مجازی بعد یکی از آن مجازی ها را برای بند شش قانون بالای انجمن اختصاص دهم، دو سه تای بقیه را استفاده‌ی تجاری کنم. اینجوری حداقل یک مقداری از آن هفتاد هزار تومان خود را به دست می آورم (اگر سود نکنم!!)

با فروشنده‌ی سرورم که تماس گرفتم، گفت با این سروری که دارم نمیتوانم سرور مجازی راه بیندازم. باید سرور خودم را تغییر بدهم به یکی پیشرفته تر که ماهانه حدودا ۲۰۰ هزار تومان است!

با خودم فکر کردم بیایم و از شما اهل فن بپرسم که برای اینکه بشود در یک سرور، مثلاً سه تا سرور مجازی درست کرد، نیاز به چه سخت افزارها و نرم افزارهایی هست؟
فکر کنم نیاز هست که به بگویم سیستم عامل سرور، CentOs است.

مرسی
علیرضا

شما با یه سرور متوسط میتونی این کارو انجام بدی

cpu : intel core i 7
ram : 4gig
hdd : 500
port : 100
Bandwidth : 3 tra or higher

سرور با این مشخصات فکر کنم برای کار شما خوب باشه

برای مجازی سازی هم از ماشین مجازی ساز vmware Esxi استفاده کنید .

هزینه ماهیانه این سرور هم یه چیز حول و هوش 135 تا 145 از دیتاسنترهای آمریکا یا کانادا هستش .

تو بخش فروش سرورهای اختصاصی هم آفرهای دوستان رو میتونی ببینی .

alireza1345
February 19th, 2011, 08:58
سلام
از احمد تشکر میکنم.
صرفاً همین یک نوع نرم افزار هست؟
کارش چطوره؟
آیا نمونه‌های مشابهی هم داره؟ آیا میشه مقایسه کرد و بعد تصمیم گرفت؟

یه خورده بیشتر اطلاعات میخواهم. لینک و منبع هم معرفی کنید، میتوانم بروم دنبالش. یا حداقل بگویید که در گوگل چه چیزی را باید بگردم تا به جوابم برسم و کمتر از این مزاحم اوقاتتان شوم.

ممنون
علیرضا