PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ایا میتوان از ipv6 در ایران استفاده نمود ؟

Mr.Pouria
August 15th, 2019, 17:58
با عرض سلام خدمت همگی

میخواستم بدونم ایا میشه از IPV6 در ایران استفاده کرد ؟ اگه میشه کذوم اپراتور ها پشتیبانی میکنن ؟!

من خودم از سایت زیر برسیکردم با نت شاتل که نشون داد پشتیبانی نمیکنه نت من !

https://ipv6-test.com/

NetworkFA
August 15th, 2019, 18:03
با عرض سلام خدمت همگی

میخواستم بدونم ایا میشه از IPV6 در ایران استفاده کرد ؟ اگه میشه کذوم اپراتور ها پشتیبانی میکنن ؟!

من خودم از سایت زیر برسیکردم با نت شاتل که نشون داد پشتیبانی نمیکنه نت من !

https://ipv6-test.com/

میتوانید برروی شبکه ایرانسل و آسیاتک از IPv6 استفاده کنید.
درصورتی که تنظیمات آنرا برروی مودم درست انجام دهید.

Mr.Pouria
August 16th, 2019, 00:21
میتوانید برروی شبکه ایرانسل و آسیاتک از IPv6 استفاده کنید.
درصورتی که تنظیمات آنرا برروی مودم درست انجام دهید.

درست پس تمام یزر ها حتی اگه ایرانسل باشن به صورت عادی نمیتونن استفاده بکنن و قبلش حتما باید کانفینگ بزنن ...

مثلا نمیشه یه سایت که سرورش فقط ای پی ورژن 6 داره رو یوزرای ایرانسل باز بکنن

NetworkFA
August 16th, 2019, 00:36
درست پس تمام یزر ها حتی اگه ایرانسل باشن به صورت عادی نمیتونن استفاده بکنن و قبلش حتما باید کانفینگ بزنن ...

مثلا نمیشه یه سایت که سرورش فقط ای پی ورژن 6 داره رو یوزرای ایرانسل باز بکنن

شما باید تنظیمات مودم را درصورتی که IPv6 برروی آن فعال نیست فعال کنید.
دوما بر اساس استاندارد های IPv6 تمام دیوایس های متصل به شبکه شما یک IPv6 اختصاصی Public میگیرند (امنیت دستگاه خود را بالا ببرید.)
برای موبایل باید IPv6 را داخل تنظیمات APN فعال کنید.

Mr.Pouria
August 16th, 2019, 01:52
شما باید تنظیمات مودم را درصورتی که ipv6 برروی آن فعال نیست فعال کنید.
دوما بر اساس استاندارد های ipv6 تمام دیوایس های متصل به شبکه شما یک ipv6 اختصاصی public میگیرند (امنیت دستگاه خود را بالا ببرید.)
برای موبایل باید ipv6 را داخل تنظیمات apn فعال کنید.

بله درسته اما خب میخوام بدونم سایر افراد که از این تنظیمات سر در نمیارن میتونن به ipv6 وصل بشن ؟

برای مثال یک سرور مجازی که فاقط ipv4 هست و فقط ipv6 داره یوزر های معمولی میتونن بدون نیاز به کانفینگی بهش متصل بشن ؟ یا حتما اول باید کانفینگ بکنن روترشون رو ؟!