PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درگاههای پرداخت بدون اینماد چگونه از بانک درگاه گرفتن؟!

hanijafari
June 27th, 2019, 13:46
با سلام
من هر بانکی رو که بررسی کردم برای ارائه درگاه پرداخت، همشون به اینماد نیاز داشتن و یکی از اولین موارد و مدارکشون برای اشخاص حقیقی و حقوقی دریافت و دارا بودن اینماد هست.
چطوری اینهمه سایت درگاه واسط دارن فعالیت میکنن و اینکه اکثرشونم بدون اینماد هستن!!!
پس چطور از بانک درگاه گرفتن؟!!
یا روش دیگه ای داره؟

shivahost
June 28th, 2019, 01:45
منظورتون احتمالا خود سایت های واسط هستند که نماد ندارند اما قرارداد های بسیار محکمی با شاپرک و بانک ها دارند که متفاوت از درگاه معمولی می باشد

hanijafari
June 28th, 2019, 11:59
سلام
توو جمله ای که توضیح دادین در مورد درگاه واسط صحبت کردین. جواب شما هم همین مورد هست. درگاه های واسط مثل زرین پال نیاز به داشتن نماد الکترونیکی ندارن.
درگاه های مستقیم مثل ملت و سامان و ... اجبارا نیاز به نماد دارند

سلام

ببینید من نمیخواستم اسم ببرم که حالا چون اسم برده شد مثلا همین زرین پال رو در مثالمون قید میکنیم، البته بدون قصد و غرض و فقط من باب مثال. :)

الان سایتهای زیادی مثل زرین پال با اسمهای نقره پال و برنزپال و پلاتین پال و ... :) دارن فعالیت میکنن.
هیچکدوم از این سایتها اینماد ندارن، اما با استفاده از هرکدوم از این سایتها شما به درگاه اصلی بانکهای مختلف و در نهایت به شاپرک وصل میشید. در صورتیکه طبق قانون خودشون تا زمانیکه شما اینماد نداشته باشی اصلا نمیتونی از بانک درگاه بگیری و اونو از طریق درگاه واسط به کس دیگه بدی.

- - - Updated - - -

منظورتون احتمالا خود سایت های واسط هستند که نماد ندارند اما قرارداد های بسیار محکمی با شاپرک و بانک ها دارند که متفاوت از درگاه معمولی می باشد

بله، دقیقا منظورم همین هست.
الان مثلا ما یا هرکس دیگه بخوایم درگاه واسطی به اسم ایکس پال بزنیم ، از هر بانکی که بخوایم IPG بگیریم و استفاده کنیم برای درگاه مستقیم و اتصال مشتریامون به اون درگاه، اول از همه باید اینماد داشته باشیم.
اما الان سایتهای زیادی دارن فعالیت میکنن و از بانکهای مختلفی IPG گرفتن و اینماد هم ندارن.

الان این برام سوال هست که چطور میشه چنین چیزی؟

اگر قانون هست برای همه باید باشه و اگر راه دیگه ای داره چیه؟! چون بعضی از درگاهها رو میشناسم که واقعا یک آدم معمولی هست و به جایی متصل نیستن که بخوان پار تی بازی کرده باشن و به صورت غیرقانونی درگاه گرفته باشن