PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آیا شرکت icann ایران را تحریم کرده؟

abrand
May 30th, 2019, 10:48
سلام

تقریبا من 10 ساله در نت وبمسترم,کم و بیش اطلاعات عمومی خوبی در حوزه نت دارم و دامنه های زیادی رو هم ثبت کردم ولی این مشکل رو اولین باره که میبینم میگن امکان ثبت دامنه به نام شما وجود نداره(به خاطر تحریم ها)

قضیه اینه که من جدیدا در یک شرکت ایرانی معتبر یک دامنه با پسوند com. ثبت کردم,قبل از ثبت نوشته بود برای سرعت بیشتر در ثبت دامنه ابتدا به نام شرکت زده میشه و بعد میتونید از داخل پنل کاربری دامنه رو به نام خودتون بزنید

من اولین باره همچین چیزی میدیدم,اما چون شرکت معتبر بود گفتم مشکلی نداره حتما و ثبت کردم,بعد ثبت و فعال شدن دامنه حالا به من میگن به خاطر تحریم ها امکان زدن دامنه به نام ایرانی ها وجود نداره

دامنه ای که دارم ارزش زیادی داره برای همین موندم دقیقا چیکار باید بکنم,یعنی ممکنه در آینده مشکلی برای دامنه پیش بیاد؟

shivahost
May 30th, 2019, 11:05
اول اینکه icann یر نظر سازمان ملل هست و کسی را تحریم نمی کنه تا جایی که می دانم. اما دامنه com تحت اختیار verisign هست که یک شرکت امریکایی است و کاملا ایران را تحریم کرده و مثلا به ایرانی ها امکان registrar (ثبت کننده) شدن برای com را نمی دهد.

ولی شرکت های خارجی از آلمان و هند و ترکیه و ... که registrar شدن به ایرانی ها سرویس می هند و در برخی از آنها می شود دامنه به نام ایرانی زد و در برخی نمی شود.

rahyarco
May 30th, 2019, 11:32
سلام

تقریبا من 10 ساله در نت وبمسترم,کم و بیش اطلاعات عمومی خوبی در حوزه نت دارم و دامنه های زیادی رو هم ثبت کردم ولی این مشکل رو اولین باره که میبینم میگن امکان ثبت دامنه به نام شما وجود نداره(به خاطر تحریم ها)

قضیه اینه که من جدیدا در یک شرکت ایرانی معتبر یک دامنه با پسوند com. ثبت کردم,قبل از ثبت نوشته بود برای سرعت بیشتر در ثبت دامنه ابتدا به نام شرکت زده میشه و بعد میتونید از داخل پنل کاربری دامنه رو به نام خودتون بزنید

من اولین باره همچین چیزی میدیدم,اما چون شرکت معتبر بود گفتم مشکلی نداره حتما و ثبت کردم,بعد ثبت و فعال شدن دامنه حالا به من میگن به خاطر تحریم ها امکان زدن دامنه به نام ایرانی ها وجود نداره

دامنه ای که دارم ارزش زیادی داره برای همین موندم دقیقا چیکار باید بکنم,یعنی ممکنه در آینده مشکلی برای دامنه پیش بیاد؟

در این 10 ساله قطعاً داستان شرکت resello , resellerclub به یاد دارید همه دامنه هایی که با آدرس ایران بودند را تحریم کردند و گفتند که باید منتقل شود داستان های تحریمی که باهاش روبرو هستیم . پس این مورد داستان تازه ای نیست بسیاری از دامنه ها از جمله .com .net xyz و ... با مشخصات ایرانی ( آدرس پستی و شماره ایران ) در همان ابتدا ثبت نمی شود و ربطی به سیاست های icann ندارد ؛
سرویس دهنده ها به مشتری های خود می گویند برای ثبت از مشخصات غیر ایرانی با ایمیل معتبر استفاده کنند که برای ثبت آنی مشکلی نداشته باشند . پس این مورد یک روال طبیعی هست اما این مورد که با مشخصات شرکت دیگری شما ثبت کنید کار حرفه ای نیست عملاً شما در ایتدا دامنه را به نام آن شرکت معتبر می زنید ! که این مورد هم فقط برای راحتی ثبت دامنه برای شرکت و کاربر هست .

اگر دسترسی برای تغییر DNS و مشخصات تغییر whois دامنه را دارید حتماً این اطلاعات را به اطلاعات خود تغییر دهیدبرای مثال می توانید نام خود را به صورت انگلیسی وارد کنید و ایمیل معتبر خود را وارد کنید که برای انتقال دامنه و تعییر مشخصات مشکلی نداشته باشید . اما باز هم به دلیل تحریم ها نباید شماره تلفن و آدرس ایران را وارد کنید.

جایی که دامنه خود را ثبت کردید قطعاً اگر شرکت معتبری باشد شما نباید نگران مالکیت دامنه در آینده باشید . برای رفع نگرانی هم می توانید از شرکت های معتبری استفاده کنید که به شما پنل مجزا برای دامنه می دهند و عملاً شما دسترسی مستقیم برای تغییر مشخصات و انتفال دامنه دارید ولی در نهایت معتبر بودن جایی که دامنه را ثبت کردید از همه این موارد مهم تر هست .

RoobinaServer
May 30th, 2019, 13:34
سلام

سلام

مشکلی در ثبت دامین به نام مشترکین نیست. البته باید ببینید از چه پنلی سرویس میگیرید ممکن است محدودیت آن شرکت باشد.

دامین خود را به شرکت دیگری و به نام خودتان منتقل نمائید.

19sa
May 30th, 2019, 15:16
سلام

icann یک نهاد غیر دولتی هست و در برابر فشار های امریکا هیچ واکنشی نشان نمی دهد
اصلا در اساسنامه icann آمده در امور سیاسی از هیچ دولتی پیروی نخواهد کرد

shayantl
May 31st, 2019, 00:41
بنظرم برید از رجیسترار های آلمانی مثل جوکر اقدام کنید راحت دامنتون رو با قیمت خوبی ثبت میکنن با ایرانی ها هم مشکلی ندارن