PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سرور مجازی با چه مشخصاتی بگیرم؟

pouryamb
May 2nd, 2019, 13:20
سلام دوستان گرامی
من یک سایت روی پلان E1 نت افراز دارم که میتونید مشخصاتش رو در لینک زیر مشاهده کنید:
https://www.netafraz.com/%D9%85%DB%8C%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%88%D8%A8-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF%DB%8C

روزانه حدود ۵۰۰۰ هزار آی پی ورودی داریم و حدود ۱۰ هزار بازدید صفحه. تا حالا هم مشکلی با منابعی که این پلان داره نداشتیم و سایت به خوبی لود شده.
پهنای باند ماهانه هم کمتر از ۲۰ گیگ مصرف داریم و حجم دیتابیس هم کمتر از ۱۰۰ مگابایت هست. حجم فایل هامون هم کمتر از ۳۰۰ مگابایت هست.

حالا تصمیم دارم سرور مجازی تهیه کنم اما متاسفانه نمیدونم چه منابعی نیاز من رو مرتفع میکنه. در اقع مصرف منابع ما انقدر پایین هست که این پلان نت افراز پاسخگو بوده.
سرور مجازی رو به این دلیل میخوام که یک سری کارهای متفرقه هم میخوام باهاش انجام بدم.

دوستانی که تجربه دارن لطف کنن راهنمایی بدن که چه نوع سرور مجازی و با چه مشخصاتی تهیه کنم؟

پیشاپیش ممنون

RoobinaServer
May 2nd, 2019, 13:27
سلام دوستان گرامی
من یک سایت روی پلان E1 نت افراز دارم که میتونید مشخصاتش رو در لینک زیر مشاهده کنید:
https://www.netafraz.com/%D9%85%DB%8C%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%88%D8%A8-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF%DB%8C

روزانه حدود ۵۰۰۰ هزار آی پی ورودی داریم و حدود ۱۰ هزار بازدید صفحه. تا حالا هم مشکلی با منابعی که این پلان داره نداشتیم و سایت به خوبی لود شده.
پهنای باند ماهانه هم کمتر از ۲۰ گیگ مصرف داریم و حجم دیتابیس هم کمتر از ۱۰۰ مگابایت هست. حجم فایل هامون هم کمتر از ۳۰۰ مگابایت هست.

حالا تصمیم دارم سرور مجازی تهیه کنم اما متاسفانه نمیدونم چه منابعی نیاز من رو مرتفع میکنه. در اقع مصرف منابع ما انقدر پایین هست که این پلان نت افراز پاسخگو بوده.
سرور مجازی رو به این دلیل میخوام که یک سری کارهای متفرقه هم میخوام باهاش انجام بدم.

دوستانی که تجربه دارن لطف کنن راهنمایی بدن که چه نوع سرور مجازی و با چه مشخصاتی تهیه کنم؟

پیشاپیش ممنون

سلام

دقیقا چه کار متفرقه ای ؟

با سرور مجازی آشنایی دارید ؟

مدیریت سرور جهت میزبانی وب آگاه هستید ؟

اگر میخواهید اون 11 هزار تومان ماهانه را کم کنید که پول روی ان بگذارید سرور بخرید و از هیچ کدام این موارد آگاه نیستید بیشتر ضرر خواهید کرد.

یک سرور مجازی معمولی برای کارهاتون بگیرید و فکر انتقال سایتتان نباشید.

در کل منابع حداقل رم 2 گیگ و 2 کور پردازنده را تهیه کنید.(الان سرور با همین منابع قیمت اصولی آن حدود 100 تومان ماهانه است)

باتشکر

hamra
May 2nd, 2019, 13:28
میزان مصرف دقیق رم و سی پی یو را ذکر نکردید اما فگر نمیکنم بیشتر از 1 گیگ رم و 1 هسته سی پی یو باشه روی این پلن سایتتون
پس پیشنهاد:
با توجه به اینکه پنل هاستتون دایرکت ادمین است، میتونید از سرور مجازی با رم 2 گیگ و سی پی یو 2 هسته استفاده کنید
اما اگر میخواهید خیلی بهتر جوابگو باشه براتون و کیفیت خیلی بهتر میخواهید پیشنهاد میشه حداقل رم 4 و سی پی یو 4 هسته رو انتخاب کنید که خیلی بهتر جوابگو هست

taghikhani
May 2nd, 2019, 13:29
اینکه شما روی هاست اشتراکی مشکلی با منابع نداشتید الزاما به این معنی نیست که مصرف منابع سایتتون بالا نیست. چون روی هاست اشتراکی شما دارید از منابع یک سرور بزرگ با کانفیگ حرفه ای استفاده میکنید.
با توجه به میزان بازدید سایتتون برای اینکه به مشکل نخورید حداقل به منابع زیر نیاز دارید:
رم 4 گیگابایت اختصاصی
پردازنده حداقل 3 هسته
هارد SSD یا NVMe
پورت یک گیگابیت
پیشنهاد میکنم از یک کنترل پنل سبک مثل دایرکت ادمین یا cwp استفاده کنید. چون برای یک سایت امکانات سی پنل و پلسک خیلی زیاد است و فقط منابع و هزینه های شما هدر می روند.
علاوه بر همه اینها یک کانفیگ حرفه ای می تواند به اندازه کل سخت افزار و نرم افزار شما اهمیت داشته باشد.

ULTRAWEB
May 2nd, 2019, 13:57
لینوکس رم یک گیگ زیادم هس
هارد هرچی اس اس دی بهتر 10 گیگ
:)

taghikhani
May 2nd, 2019, 15:50
لینوکس رم یک گیگ زیادم هس
هارد هرچی اس اس دی بهتر 10 گیگ
:)
رم یک گیگ دیگه برای میکروتیک هم درست جواب نمیده. برای 10هزار بازدید روزانه یک گیگ رم هم زیاده؟

ali.mohamadi
May 2nd, 2019, 17:31
باسلام حداقل رم پیشنهادی 2گیگ برای سرور مجازی تهیه کنید
وحتمااز هاردهای ssd استفاده کنید

hamed9292
May 2nd, 2019, 19:23
خوشم میاد اصلا به خودتون زحمت نمیدید پست اولو بخونید. کپی پیست میکنید میرید.
البته حق هم دارید. کسی کار به شما نداره. منتظرن ببینن کدوم پست مارو میشه ازش ایراد گرفت سه روز بنمون کنن الکی
مدیران فعالیت خیلی کمی درباره این مورد دارن و افراد فعال و بدرد بخور رو بارها دیدم بن کنن تا افراد بدرد نخور مثل ایشون . مثل اقای hamra که چند روز پیش بن شدن ایشون که هرموقع من تاپیک کمک زدم اولین نفر کمکم کردن

- - - Updated - - -

سلام دوستان گرامی

پیشاپیش ممنون
رم 2 گیگ سی پی یو 2 هسته باشه حتما با هارد ssd (حتما) کافیه براتون و به خوبی سایتتون هم بالا میاد