PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نصب و کانفیگ vps لینوکس از صفر تا 100 (کمک و آموزش)

nokte
April 5th, 2019, 03:00
با سلام.
بنده یک vps لینوکس تهیه کرده ام و اولین بارم هست که میخواهم نصب و کانفیک را برای راه راندازی یک سایت ورد پرس انجام دهم .
لطفا دوستان حرفه ای کمک کنید تا این تاپیک به یک تاپیک جامع آموزشی تبدیل شود و کاربران و تازه واردان از سرگردانی بین مطالب آموزشی زیاد نجات پیدا کنند .

از کاربران هم میخواهم بهرین آرزو ها و دعا ها را در هر دینی هستند برای کسانی که در این تایپک آموزش میدهند و به سوالات پاسخ میدهند بکنند .

با تشکر از همه

- - - Updated - - -

سوال اول:
با توجه به گران شدن vps ها مجبوریم از منابع کمی استفاده کنیم یعنی مجبوریم کنترل پنل نصب نکنیم. سوال من این است که اگر بخواهم یک سایت ورد پرس راه اندازی کنم بدون اینکه کنترل پنل نصب کنم چه مراحلی دارد ؟ یعنی به ترتیب باید چه کارهایی انجام هم ؟

اگر حوصله دارید دستورات در پوتی را هم برای این کار از صفر تا 100 بنویسید.

taghikhani
April 5th, 2019, 14:57
http://www.huskyvps.com/how-to-install-wordpress-on-vps-without-cpanel-or-ftp/

nokte
April 8th, 2019, 01:57
سلام مجدد

من مراحل نصب و کانفیگ را جلو رفتم ولی در مرحله فعال سازی sql متوجه شدم که sql هنوز نصب نشده

من آخرین ورژن را طبق دستور زیر زدم ولی این پیغام را داد:

wget https://repo.mysql.com//mysql80-community-release-el7-2.noarch.rpm-bash: wget: command not found

فکر کنم به خاطر تحریم ایران اجازه دانلود نمیده

راه حل دوستان برای نصب sql و گذر از تحریم ایران چیه ؟

لطفا دقیق راهنمایی کنید
من مطالب مربوط به میرور را هم در وب سایت ها دیدم ولی فکر کنم میرور فقط برای نصب و به روز رسانی خود لینکسه نه برای sql .
لطفا راهنمایی کنید

vMizban
April 8th, 2019, 02:39
سلام مجدد

من مراحل نصب و کانفیگ را جلو رفتم ولی در مرحله فعال سازی sql متوجه شدم که sql هنوز نصب نشده

من آخرین ورژن را طبق دستور زیر زدم ولی این پیغام را داد:

wget https://repo.mysql.com//mysql80-community-release-el7-2.noarch.rpm-bash: wget: command not found

فکر کنم به خاطر تحریم ایران اجازه دانلود نمیده

راه حل دوستان برای نصب sql و گذر از تحریم ایران چیه ؟

لطفا دقیق راهنمایی کنید
من مطالب مربوط به میرور را هم در وب سایت ها دیدم ولی فکر کنم میرور فقط برای نصب و به روز رسانی خود لینکسه نه برای sql .
لطفا راهنمایی کنید

برای دور زدن تحریم

فایل hosts رو باز کنید

این خطو بهش اضافه کنید

159.69.47.78 www.repo.mysql.com repo.mysql.com

سپس دستورات زیر رو بزنید

systemctl disable NetworkManager
systemctl stop NetworkManager

و سپس سرویس نتورک رو ری استارت کنید

nokte
April 8th, 2019, 09:53
مرسی از راهنماییتون ولی مهندس ای کاش دستورش را هم میزدید من‌کمی‌تازه کارم. فایل هاست را بخوام باز کنم چه دستوری باید بزنم

ضمن اینکه لینوکس من sentos ۷ می باشد و باید ظاهرا mariadb نصب کنم .
لطفا دستورات را به ترتیب لطف کنید تا هم‌به من و هم خیلی های دیگه کمک‌کرده باشید. بازم ممنون از شما

taghikhani
April 8th, 2019, 10:24
مرسی از راهنماییتون ولی مهندس ای کاش دستورش را هم میزدید من‌کمی‌تازه کارم. فایل هاست را بخوام باز کنم چه دستوری باید بزنم

ضمن اینکه لینوکس من sentos ۷ می باشد و باید ظاهرا mariadb نصب کنم .
لطفا دستورات را به ترتیب لطف کنید تا هم‌به من و هم خیلی های دیگه کمک‌کرده باشید. بازم ممنون از شما

برای باز کردن فایل هاست این دستور رو بزنید:

nano /etc/hosts
برای خروج هم ctrl+w و بعد y
برای ارتقاء به mariadb از داخل خود سی پنل وارد گزینه upgrade mysql/mariadb بشید و طبق ویزارد پیش برید.

nokte
April 12th, 2019, 21:39
سوال من این است که اگر یک کنترل پنل مانند کلکسو و یا دایرکت ادمین نصب کنم آیا خودش sql , phpmyadmin و ... را هم نصب میکنه یا نه؟ باید جدا هر کدام را نصب کنم تا بتونم یک سایت ورد پرس بالا بیارم

vMizban
April 12th, 2019, 22:26
سوال من این است که اگر یک کنترل پنل مانند کلکسو و یا دایرکت ادمین نصب کنم آیا خودش sql , phpmyadmin و ... را هم نصب میکنه یا نه؟ باید جدا هر کدام را نصب کنم تا بتونم یک سایت ورد پرس بالا بیارم

بله ، شما وقتی یه کنترل پنل نصب میکنی به صورت اتوماتیک تمامی سرویس های مورد نیاز رو نصب میکنه