PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال درباره سینتکس برنامه ajax لایو استریم

meysamamarlou
March 13th, 2019, 11:59
سلام من برای سایتم که با php نوشتم یک قسمت نمایش کاربران آنلاین درست کردم که مقدارشو از دیتابیس میگیره برای اینکه این برنامه بدون رفرش کار کنه و در صورت تغییر دیتابیس مقدار رو به صورت آنلاین بگیره کد آژکس رو داخل

setInterval(function(){},1000
قرار دادم که داره کار میکنه

حالا سوالم اینه این برنامه درسته؟ مشکل لود سروری و این چیزا پیش نمیاد؟ تو برنامه سایت های مثل قیمت ارز که همش داره تغییر میکنه اونا هم از همین برنامه استفاده می کنند؟ اگه 20تا دیتا رو بصورت زنده بخوایم بگیریم چجوری باید بنویسیم مثلا من یک برنامه نوشتم برای موجودی انبار میخوام نمایش مقدارشو آژکسی لایو کنم تو این قسمت کد آژکس

$(".image").html(result.image);
که یکی از اون مقدارهای دریافتی رو پاس میده به یک کلاس باید واس تک تک اونا از قبل کلاس یا آی دی تعریف کنم و مقدارشو بریزم؟

AmirWWP
March 13th, 2019, 15:45
سلام.
setInterval بهترین راهه و فک نمیکنم راه دیگه ای وجود داشته باشه، بار خیلی قابل توجهی هم روی سرور نداره.
برای سوال دومتون هم بنظرم برای هر المنت یه آی دی خاص جدا تعریف کنید مثلاْ prod-1 prod-2 prod-n و با استفاده از یک setinterval و یک حلقه داخلش این المنت هارو دریافت کنید و مقدارشونو از دیتابیس بگیرید و اپدیت کنید.