PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل ln در سی پنل

biggiesmall
March 12th, 2019, 23:17
سلام دوستان خسته نباشید .
بنده یک سرور سی پنل دارم که روی اون لایت اسپید و کلاد لینوکس نصبه.

هنگامی که از ln استفاده میکنم فایل رو نمیخونه ولی از طریق سی پنل view رو میزنم میره دقیقا فایلی که سیملینک زدم رو میخونه و اطلاعات فایل یه کاربر دیگه لو میره خواستم بدونم راه حلی برای این مشکل دارید یا خیر.
به عنوان مثال :
ln -s /home/otheruser/public_html/config.php x.txt

حالت عادی نمیتونی بخونیش ولی از داخل سی پنل view رو بزنی راحت خونده میشه

ممنون میشم راهنمایی کنید ./

Mr-Pro
March 12th, 2019, 23:54
سلام اگه cagefs نصب دارید بعد از انجام تغییرات مربوط به سیملینک ، دستور زیر رو اجرا کنید :

cagefsctl --update

اگر هم نصب ندارید ، نصب کنید . البته راه های دیگه ای هم هست که بشه مشکل رو حل کرد ولی اکثرا نیاز به دانش فنی بیشتری داره و ممکنه custom kernel نیاز باشه . امیدوارم مشکلتون رو درست فهمیده باشم و حل شه .

برای اطلاعات بیشتر این پیج رو ببینید :

https://documentation.cpanel.net/display/EA/Symlink+Race+Condition+Protection

biggiesmall
March 13th, 2019, 00:41
سلام اگه cagefs نصب دارید بعد از انجام تغییرات مربوط به سیملینک ، دستور زیر رو اجرا کنید :

cagefsctl --update

اگر هم نصب ندارید ، نصب کنید . البته راه های دیگه ای هم هست که بشه مشکل رو حل کرد ولی اکثرا نیاز به دانش فنی بیشتری داره و ممکنه custom kernel نیاز باشه . امیدوارم مشکلتون رو درست فهمیده باشم و حل شه .

برای اطلاعات بیشتر این پیج رو ببینید :

https://documentation.cpanel.net/display/EA/Symlink+Race+Condition+Protection

دوست عزیز فکر کنم مشکل من رو اشتباه متوجه شدین این یک مشکل امنیتی هستش که نباید یه یوزر معمولی بتونه فایل دیگه ای از یک یوزر دیگه رو بخونه
آپدیت cagefs هم انجام شد ولی بازم این مشکل هستش ...

Mr-Pro
March 13th, 2019, 02:52
فایلی که این مشکل رو داره با ls -la چک کنید ببینید پرمیشن هاش چیه ؟ شاید suid یا sgid یا sticky bit براش ست شده باشه . اگر اینطور باشه تمامی یوزرها میتونن اون رو با دسترسی owner اجرا کنن .

Kian
March 13th, 2019, 10:14
سلام دوستان خسته نباشید .
بنده یک سرور سی پنل دارم که روی اون لایت اسپید و کلاد لینوکس نصبه.

هنگامی که از ln استفاده میکنم فایل رو نمیخونه ولی از طریق سی پنل view رو میزنم میره دقیقا فایلی که سیملینک زدم رو میخونه و اطلاعات فایل یه کاربر دیگه لو میره خواستم بدونم راه حلی برای این مشکل دارید یا خیر.
به عنوان مثال :
ln -s /home/otheruser/public_html/config.php x.txt

حالت عادی نمیتونی بخونیش ولی از داخل سی پنل view رو بزنی راحت خونده میشه

ممنون میشم راهنمایی کنید ./

سی پنل ویوو که فایلهای درون اکانت حاضر رو میتونه نشون بده،
لطفا بفرمایید دقیقا از کدوم قسمت و چطوری فایل یه یوزر دیگه رو نشون میده؟