PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال و مشورت بسیار مهم !؟ هاست داخلی بگیرم یا خارجی ؟

Sohan Roh
January 23rd, 2019, 23:42
با سلام و احترام و عرض ادب خدمت همه شما دوستان گرامی و عزیز این انجمن ،

میدونم شاید بارها این موضوع مطرح شده و من هم تاپیک ها رو خوندم ولی اینقدر جواب ها گیج کننده بوده که نتونستم انتخاب کنم !

من قصد طراحی یک سایت فروش محصولات دیجیتال و فایل ( مجاز ) را برای یوزرهای ایرانی دارم.

دو سوال بسیار مهم دارم !

1. هاست داخل ایران بگیرم یا خارج و چرا ؟! ( از نظر سئو در آینده و کیفیت و سرعت ).

2. در مورد هاست خارج ، هاست از فرانسه بگیرم یا آلمان ؟

از دوستان خواهشمندم توضیحات کامل بنویسند تا دیگر دوستانی که مشکل من را دارند هم از این تاپیک استفاده کنند.

سلامت و شاد و موفق باشید.

ممنونم.

mohsen1771
January 23rd, 2019, 23:51
اگر کارتون مجاز است و مشکلی براتون ایجاد نمیکنه از نظر امنیت هاست داخلی خیلی بهتره
اگر کارتون یه خورده داستان داره داخلش ترسی وجود داره خارج 100% تضمین میشه
هاست آلمان از نظر پینگ بهتره
ولی ovh یه چیزه دیگست

persianws
January 24th, 2019, 00:02
1 - قبل از انتخاب محل سرور به اعتبار شرکت ارائه دهنده اهمیت بدیم ... مسئولیت و پاسخگو بودن و دانش فنی در درجه اول قرار بدید ...
محل سرور آنچنان تاثیری در سئو ندارد در صورتی که پربازدیدترین سایت ها در حال حاضر در ایران میزبانی میشود !

2 - پیشنهاد من دیتاسنتر های انگلستان یا فرانسه هست ... ولی بستگی به کانفیگ ارائه کننده دارد !

SIBHost
January 24th, 2019, 00:10
درود بر شما
خیلی کلی پرسیدید پس کلی پاسخ میدم.

در حالت استاندارد، درصد کمی از فاکتورهای: سرعت، امنیت، کیفیت و ... به داخلی یا خارجی بودن سرور ارتباط داره.
سرور خوب داخلی همیشه بهتر از سرور بد خارجی هستش و برعکس.

همیشه اگر خرید مهمی دارید، قبل از خرید تست کنید.

اینکه سرور داخلی بده و سرور خارجی خوب و بلعکس صرفا جنبه بازاریابی داره.
ما فقط سرور داخلی داریم و تا اینجا شکر خدا از هر لحاظ تونستیم 100% رضایت کاربران رو جلب کنیم.

موفق و پیروز باشید.

Jime
January 24th, 2019, 01:08
هاست خارج به دلایل زیر:
1. ایران تحریم هست و برای مثال شما نمیتونید به صورت اتوماتیک وردپرس رو اپدیت کنید
2. هاست خارج سرعت بالاتری برای گوگل داره

در مورد لوکیشن من اطلاعی ندارم اما هتزنر آلمان محبوبیت بیشتری داره

be099
January 24th, 2019, 01:35
برای شروع کار ایران با انگلیس و فرانسه و المان فرق چندانی نداره زیاد مته به خشتک نذار ، کارتو شروع کن(:|

gdfire
January 24th, 2019, 04:01
بیشتر مونده به کارت چه باشه هرکدوم مزایا معایبی دارن خوب اگه بازدید بیشترن ایرانه و فعالیت ایران خوب ایران بهتره نه کلا بین المللی خارج

Sohan Roh
January 24th, 2019, 20:19
با سلام ،

دوستان نظر یا پیشنهادی ندارند ؟

ممنونم.

MehdiSele
January 24th, 2019, 21:02
کیفیت ovh فرانسه از نظر فایروال عالیه اگر روزی دشمن پیدا کردی ک مورد حملات دیداس قرار گرفتی با فایروال های ovh میتونی جلوشو بگیری و کیفیتشم خوبه

hamed9292
January 24th, 2019, 21:49
با سلام و احترام و عرض ادب خدمت همه شما دوستان گرامی و عزیز این انجمن ،

میدونم شاید بارها این موضوع مطرح شده و من هم تاپیک ها رو خوندم ولی اینقدر جواب ها گیج کننده بوده که نتونستم انتخاب کنم !

من قصد طراحی یک سایت فروش محصولات دیجیتال و فایل ( مجاز ) را برای یوزرهای ایرانی دارم.

دو سوال بسیار مهم دارم !

1. هاست داخل ایران بگیرم یا خارج و چرا ؟! ( از نظر سئو در آینده و کیفیت و سرعت ).

2. در مورد هاست خارج ، هاست از فرانسه بگیرم یا آلمان ؟

از دوستان خواهشمندم توضیحات کامل بنویسند تا دیگر دوستانی که مشکل من را دارند هم از این تاپیک استفاده کنند.

سلامت و شاد و موفق باشید.

ممنونم.

بدون شک ایران . به دلیل مشکلاتی که جدیدا روی اینترنت ایران به وجود اومده بهتره هاست ایران تهیه کنید . توجه کنید منابع هاستتون اختصاصی باشه تا سرعت سایتتون به حواکثر برسه . اگر میخواین هاست خارج هم تهیه بکنید هاست از النان بگیرید بهتره (دیتاسنتر هتنزر ترجیها به دلیل پایداری بیشتر) .

SIBHost
January 24th, 2019, 21:54
فقط یک نکته راجع به سئو:

بنا به گفته ی کارشناس گوگل (https://productforums.google.com/forum/#!topic/webmasters/k6po9mnpI8c/discussion)، مکان سرور میزبانی سایت، باعث بهبود رتبه سایت در اون منطقه جغرافیایی خواهد شد.
یعنی سرورهای داخلی ایران برای سئو و SERP داخلی ایران، امتیاز بالاتری دریافت می کنند.

برای مثال فرض کنیم امتیاز شما و رقیبتون در یک کلیدواژه کاملا برابر هستش، سایتی در SERP بالاتر قرار میگیره که هاستش به بازدیدکنندگان نزدیکتر باشه.

موفق باشید

navid_nasim
January 25th, 2019, 00:42
دورد تا صحبتش اینجا اومده
از دوستان متخصص یک سوال داشتم ما میخواستیم به داخل منتقل کنیم هاستمونو افزونه هایی که برای سایت استفاده میکنیم آیا دچار مشکل میشن چون بعضیا اگر بیاد داخل انگار کار نمیکنن من موندم بیاریم داخل یا نه میترسم مشکلاتی پیش بیاره لان موندم چیکار کنیم

SIBHost
January 25th, 2019, 00:51
دورد تا صحبتش اینجا اومده
از دوستان متخصص یک سوال داشتم ما میخواستیم به داخل منتقل کنیم هاستمونو افزونه هایی که برای سایت استفاده میکنیم آیا دچار مشکل میشن چون بعضیا اگر بیاد داخل انگار کار نمیکنن من موندم بیاریم داخل یا نه میترسم مشکلاتی پیش بیاره لان موندم چیکار کنیم
درود بر شما

برای پرسشهاتون باید تاپیک جدید ایجاد کنید.

دقیقا باید مشخص کنید منظورتون کدوم افزونه هاست، ولی 99% مشکلی ندارند.
نام افزونه ها رو ذکر کنید تا بررسی بشه.

navid_nasim
January 25th, 2019, 02:00
مثل yoast ، ithmes securtiy ، خود ودرپرس و ووکامرس و قالب که از evento خریداری شدن

SIBHost
January 25th, 2019, 10:14
مثل yoast ، ithmes securtiy ، خود ودرپرس و ووکامرس و قالب که از evento خریداری شدن
خیر،
هیچکدوم هیچ مشکلی ندارند.
فقط افزونه WP Envato Market شاید کار نکنه که هیچ ارتباطی به کارکرد قالب نداره.

Sohan Roh
January 25th, 2019, 17:09
با سلام ،

ممنونم.

gdfire
March 11th, 2019, 19:30
با سلام ،

ممنونم.
سال جدید رسید تو هنوز دنبال هاستی بیا برو هاست دی ال یا نت افزار خودتو راحت کن

AmirWWP
March 11th, 2019, 19:51
از نظر سرعت و امنیت مسلماً هاست ایران بهتره و منطقی هم هست. اما از نظر سئو هاست خارج تاثیر بیشتری داره (البته نه زیاد)
اگر جای شما باشم هاست ایران تهیه میکنم چون سایتتون هم قرار هست که بر پایه دانلود باشه برای کاربران داخل ایران تاثیر بالایی خواهد داشت.
هاست خارج از کشور هم هتزنر محبوب تر از همس و فک میکنم از بقیه بهتر باشه.

hamed9292
March 15th, 2019, 18:22
فقط یک نکته راجع به سئو:

بنا به گفته ی کارشناس گوگل (https://productforums.google.com/forum/#!topic/webmasters/k6po9mnpI8c/discussion)، مکان سرور میزبانی سایت، باعث بهبود رتبه سایت در اون منطقه جغرافیایی خواهد شد.
یعنی سرورهای داخلی ایران برای سئو و SERP داخلی ایران، امتیاز بالاتری دریافت می کنند.

برای مثال فرض کنیم امتیاز شما و رقیبتون در یک کلیدواژه کاملا برابر هستش، سایتی در SERP بالاتر قرار میگیره که هاستش به بازدیدکنندگان نزدیکتر باشه.

موفق باشید
دقیقا
من به این موضوع یقین دارم . سایت من کمتر از 1 ماه رنک دوم گوگل شد توی اکثر مطالب . توی یکی از مطالب از سایت سرزمین دانلود هم رنکمون بیشتره ....

Sohan Roh
March 24th, 2019, 04:48
با سلام و احترام و عرض تبریک سال نو ،

ممنونم.

be099
March 24th, 2019, 12:33

ممنونم.

سرور ایران + آروان کلود

fanza
March 24th, 2019, 14:52

ممنونم.
پارس پک :)
یا هم سروری که همه چیش دست خودتون باشه

warlock
March 24th, 2019, 14:55
صادقانه بهت بگم
اگر میخایی باهاش درگاه واسط بزنی که این صد در صد برای دریافت جوازش احتیاج به سرور داخلی داره در غیر این صورت پیشنهاد من هاست خارجی هست چون از همه لحاظ عالی هست مخصوص تفاوت خیلی برتری که نسبت به هاست ایرانی داره توی ایمیل ها هست

Sohan Roh
March 25th, 2019, 19:02
با سلام و احترام ،

پس نظر دوستان روی هاست خارج است ؟

ممنونم.

vMizban
March 26th, 2019, 01:36
اگر بتونید بستر مناسب رو روی شبکه ایران با پورت مناسب و cdn فراهم کنید بنده هم به دلیل ترجیح بومی گوگل ایرانو پیشنهاد میدم
اگر نه بخواید هر روز قطعی داشته باشید و پورتتون ضعیف باشه تاثیر عکس داره ...

Sohan Roh
March 27th, 2019, 19:15
با سلام و احترام ،

دوستان دیگر نظر یا پیشنهادی ندارند ؟

ممنونم.

M.Abooali
March 28th, 2019, 13:44
اگر یک کسب و کار بزرگ و حرفه ای دارید، قطعا میزبانی در داخل کشور فاجعه خواهد بود (مگر الزام به میزبانی داخل کشور داشته باشید).

ما ثروتمند ترین ارگان ها درون کشورمان بانک ها هستند ... وضعیت آپتایم سرورهاشون رو یک نگاه بندازید حداقل روزی چندین بار قطعی دارند. نه اینکه همه دیتاسنترها (نمیگم هاستینگ ها تازه) به یک اندازه بی کیفیت باشند در ایران اما هر کدام به نوبه خود اونقدر افتضاح و بی کیفیت هستند که ضربه جدی به پایداری کسب و کار های بزرگ بزنند.

چنان که دیجی کالا یا بامیلو و امثال اون که مدعی غول بودن در حوزه آی تی ایران بودند و با سرمایه های فراوان وارد این عرصه شده بودند هم کم چوب این دان تایم های خارج از کنترل را کم نخوردند.

بله اگر کیفیت میزبانی در داخل کشور حداقل 2 تا 3 برابر الان شود قطعا بهتر است داخل کشور میزبانی بشود. اما در حال حاضر باید واقع بین بود، میزبانی در داخل کشور اشتباهی شبیه جاده کشی روی مسیل ها است که بلک فرایدی های بزرگترین کسب و کارهای کشور ما را به فاک داد !

be099
March 28th, 2019, 17:39
اگر یک کسب و کار بزرگ و حرفه ای دارید، قطعا میزبانی در داخل کشور فاجعه خواهد بود (مگر الزام به میزبانی داخل کشور داشته باشید).

ما ثروتمند ترین ارگان ها درون کشورمان بانک ها هستند ... وضعیت آپتایم سرورهاشون رو یک نگاه بندازید حداقل روزی چندین بار قطعی دارند. نه اینکه همه دیتاسنترها (نمیگم هاستینگ ها تازه) به یک اندازه بی کیفیت باشند در ایران اما هر کدام به نوبه خود اونقدر افتضاح و بی کیفیت هستند که ضربه جدی به پایداری کسب و کار های بزرگ بزنند.

چنان که دیجی کالا یا بامیلو و امثال اون که مدعی غول بودن در حوزه آی تی ایران بودند و با سرمایه های فراوان وارد این عرصه شده بودند هم کم چوب این دان تایم های خارج از کنترل را کم نخوردند.

بله اگر کیفیت میزبانی در داخل کشور حداقل 2 تا 3 برابر الان شود قطعا بهتر است داخل کشور میزبانی بشود. اما در حال حاضر باید واقع بین بود، میزبانی در داخل کشور اشتباهی شبیه جاده کشی روی مسیل ها است که بلک فرایدی های بزرگترین کسب و کارهای کشور ما را به فاک داد !

من خودم تا پارسال مخالف صد در صد سرور های ایران بودم ولی الان تقریبا 3 ماهه که سرور ایران دارم بجز یه مورد که خودمون ریستارت کردیم در حد چند دقیقه بیشتر داون نداشتیم !
به قول خودت بیا واقع بین باش
شما وقتی سرور ایران باشی
1.سرعتت بیشتره هر چقدر هم که بگی با فیتلر شکن سرعت میاد پایین ولی طبق تجربه خیلی از کاربرا فقط موقع نیاز فیتلر شکن روشن میکنن (که این مورد با کلود حل میشه)
2.در مواقع بسیاری که دست رسی به سرور های خارج اخلال داره سرور های ایران بدون مشکل از داخل در دست رس هستن
3.خیلی از مشکلات ssl نداری ! الان یه جوری شده که سرور های خارج با ssl اختلال دارن ولی سرور ایران مشکلی از بابت ssl نداره
4.شما یه نگاه به سایت و اپلیکیشن های غول بنداز :
دیوار
زومیت
اسنپ
کافه بازار
زرین پال
و خیلی سایتا و اپای خیلی پر ترافیک
اینا همه روی سرورای ایرانن یا اگه نیستن روی کلود های ایرانن
درسته همه دارن مینالن همه میگن ایرانی کارش خوب نیست د.زدی میکنه و ... ولی خیلی از جاها هم هستن که واقعا کسایی پشتشونن که واقعا دلسوزن واقعا کار میکنن ثانیه به ثانیه آپتایم براشون اهمیت داره ...

Sohan Roh
March 28th, 2019, 19:27
من خودم تا پارسال مخالف صد در صد سرور های ایران بودم ولی الان تقریبا 3 ماهه که سرور ایران دارم بجز یه مورد که خودمون ریستارت کردیم در حد چند دقیقه بیشتر داون نداشتیم !
شما وقتی سرور ایران باشی
1.سرعتت بیشتره هر چقدر هم که بگی با فیتلر شکن سرعت میاد پایین ولی طبق تجربه خیلی از کاربرا فقط موقع نیاز فیتلر شکن روشن میکنن (که این مورد با کلود حل میشه)
2.در مواقع بسیاری که دست رسی به سرور های خارج اخلال داره سرور های ایران بدون مشکل از داخل در دست رس هستن
3.خیلی از مشکلات ssl نداری ! الان یه جوری شده که سرور های خارج با ssl اختلال دارن ولی سرور ایران مشکلی از بابت ssl نداره
دیوار
زومیت
اسنپ
کافه بازار
زرین پال
درسته همه دارن مینالن همه میگن ایرانی کارش خوب نیست د.زدی میکنه و ... ولی خیلی از جاها هم هستن که واقعا کسایی پشتشونن که واقعا دلسوزن واقعا کار میکنن ثانیه به ثانیه آپتایم براشون اهمیت داره ...

با سلام و احترام ،

چند تا جای عالی را پیشنهاد بدید .

ممنونم.

Jime
March 28th, 2019, 20:46
شما وقتی سرور ایران باشی
دیوار
زومیت
اسنپ
کافه بازار
زرین پال

یه چیزی
روی ایران تازگی وقتی سایت رو فیلتـر میکنن طوری میکنن که با ip خارج هم باز نشه

gdfire
March 28th, 2019, 21:03
یه چیزی
روی ایران تازگی وقتی سایت رو فیلتـر میکنن طوری میکنن که با ip خارج هم باز نشه
خخخخ کلا بدرد نخور شده دیگه فعالیت تو ایران و ای تی تو ایران همون تلگرام و اینستا کافیشه واس خارجیا بخصوص عربا فقط باید سایت زدو کار کردو....الانم یه چند روزیه به بهونه پرو کسیا تلگرام ای پی سایتا رو دارن میزنن اوضاعی شده ...

- - - Updated - - -

کسی از دوستان بلده چطور میشه ای پی سرور ویندوزو مخفی کرد اوضاع طوری شده شخصیم میبندن حتی روش ران نباشه پرو کسی :llllllllllllllllllllllllllllllllll
حسه همشم خرید نیست ای پی عزیزی بلده اینو؟

Jime
March 28th, 2019, 21:34
کسی از دوستان بلده چطور میشه ای پی سرور ویندوزو مخفی کرد اوضاع طوری شده شخصیم میبندن حتی روش ران نباشه پرو کسی :llllllllllllllllllllllllllllllllll
حسه همشم خرید نیست ای پی عزیزی بلده اینو؟

اگه شخصیه و روی آی پی سایتی چیزی بالا نمیاد مشکلی نیست کاری ندارن

gdfire
March 28th, 2019, 21:45
اگه شخصیه و روی آی پی سایتی چیزی بالا نمیاد مشکلی نیست کاری ندارن
بستن 4 تا ای پی داشتم موندم برم بگم تاثیری داره یا بخرم

Jime
March 28th, 2019, 21:50
بستن 4 تا ای پی داشتم موندم برم بگم تاثیری داره یا بخرم

ما چند سال پیش یه دامنه میخواستیم رفع فیلتـر کنیم فقط 1 ماه طول کشید که زحمت بکشن بگن با درخواست موافقت نشده :)))

توی همون سایت *****ینـگ یه شماره تماس گذاشتن زنگ بزن سریع جواب میدن بگو چیزی روی آی پی نبوده ببین چی میگن

gdfire
March 28th, 2019, 21:55
ما چند سال پیش یه دامنه میخواستیم رفع فیلتـر کنیم فقط 1 ماه طول کشید که زحمت بکشن بگن با درخواست موافقت نشده :)))

توی همون سایت *****ینـگ یه شماره تماس گذاشتن زنگ بزن سریع جواب میدن بگو چیزی روی آی پی نبوده ببین چی میگن
همیشه خدا تو نوبت باید باشی یه بار زنگ زدم پاسم دادن زیرساخت اوناهم گفتن به ما مربوط نیست ای اس پیه بیخیال انگار باید خرید بمونه بعد میخرم

amirizadi
March 29th, 2019, 09:28
مطمئنا میزبانی خارج از کشور بهتر است