PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مساله این است : چرا هاست دانلود یا آپلود ، دیتابیس ندارد ؟

mashiat
January 7th, 2019, 10:52
درود
عموما خیلیها مواجه شدند وقتی که خواستند هاست دانلود یا آپلود انتخاب کنند فروشنده گفته : هاست دانلود یا آپلود دیتابیس نداره
حالا دانلود به کنار. نکته جالب اینه که هر هاست آپلودی یه اسکریپت نیاز داره و مسلما اسکریپت به دیتابیس نیاز داره بعد جالبه اسمش رو میذارند هاست آپلودسنتر !

اصولا دلیل اینکه هاست دانلود دیتابیس نداره یا نباید داشته باشه برای چیه فشار نیومدن به سرور دانلود ؟ یا نبود زیرساخت ؟

taghikhani
January 7th, 2019, 10:58
اگر هاست دانلود از php و mysql پشتیبانی کند تفاوت آن با هاست لینوکس معمولی در چیست؟
1- به لحاظ مصرف منابعی که دیتابیس سرور دارد
2- به جهت جلوگیری از توقف فروش هاست لینوکس معمولی
شما وقتی هاست دانلود خریداری میکنید باید دیتابیس را در سرور دیگری میزبانی کنید و بصورت ریموت استفاده کنید.

SIBHost
January 7th, 2019, 11:35
درود
عموما خیلیها مواجه شدند وقتی که خواستند هاست دانلود یا آپلود انتخاب کنند فروشنده گفته : هاست دانلود یا آپلود دیتابیس نداره
حالا دانلود به کنار. نکته جالب اینه که هر هاست آپلودی یه اسکریپت نیاز داره و مسلما اسکریپت به دیتابیس نیاز داره بعد جالبه اسمش رو میذارند هاست آپلودسنتر !

اصولا دلیل اینکه هاست دانلود دیتابیس نداره یا نباید داشته باشه برای چیه فشار نیومدن به سرور دانلود ؟ یا نبود زیرساخت ؟

درود بر شما

دوست عزیز، هاست دانلود برای راه اندازی یک CDN شخصی برای نگهداری از فایل های استاتیک و دانلودی استفاده میشه و عموما نیازی به دیتابیس و حتی اسکریپت خاصی نداره.

مثال:

فرض کنید شما یک سایت دانلود فایل با آدرس test.com و هاست لینوکس معمولی دارید.
حالا یک هاست دانلود با دامنه dl1.test.com از یک سرویس دهنده دیگه خریداری می کنید.
تنها کاری که باید کنید اینه که dns ها رو طوری تنظیم کنید که آدرس dl1.test.com به سرور جدید هدایت بشه.

حالا هاست اصلی و هاست دانلود در 2 سرور مجزا و متصل به یک دامنه فعال هستند.
برای آپلود فایل در هاست دانلود هم یک یوزر اف تی پی کفایت می کنه.

برای مثال در وردپرس با یک افزونه ساده میتونید هاست دانلود رو جایگزین پوشه رسانه های پیشفرض وردپرس کنید تا تمام فایل هایی که آپلود میکنید توسط اف تی پی خودکار روی سرور دانلود، آپلود بشه.

مزایای هاست دانلود:
حجم بالاتر با قیمت پایین تر

معایب:
شما فقط میتونید به صورت لینک مستقیم از فایل ها استفاده کنید و برای مثال اگر یک فروشگاه فایل دارید که نمیخواید فایل ها به صورت لینک مستقیم دانلود بشن، نمیتونید اینکار رو انجام بدید و حتما باید فایل ها به صورت لینک مستقیم درخواست بشن.
البته با یکسری تکنیک نرم افزاری این مشکل قابل حل هستش ولی سخته!

موفق باشید

mashiat
January 7th, 2019, 11:56
سلام ممنون از توضیحات

چطور میشه دیتابیس رو به صورت ریموت وصل کرد ؟
نیاز به یک هاست معمولی هست که روش دیتابیس ایجاد بشه و وصل بشه ؟

taghikhani
January 7th, 2019, 12:01
سلام ممنون از توضیحات

چطور میشه دیتابیس رو به صورت ریموت وصل کرد ؟
نیاز به یک هاست معمولی هست که روش دیتابیس ایجاد بشه و وصل بشه ؟

بله. فقط باید پورت ورودی دیتابیس روی هاست دانلود و پورت خروجی دیتابیس روی هاست معمولی شما باز باشه که میتونید این رو قبل از خرید سرویس از سرویس دهنده بپرسید. بعد از اون تنها کاری که باید بکنید اینه که به جای localhost در تنظیمات اسکریپت، آی پی سرور هاست معمولی رو وارد کنید.

SIBHost
January 7th, 2019, 12:03
متوجه سوالتون نشدم، ولی اگر منظورتون این هستش که سایتتون دیتابیس داره ولی همچنان به هاست دانلود نیاز دارید:

خدمتتون عرض کردم که هاست دانلود به عنوان یک گزینه تکمیلی برای هاست فعلی خریداری میشه.

یعنی دوتا هاست کنار هم:
اولی برای نگهداری و بارگذاری فایل ها و اسکریپت های سایت
دومی برای نگه داری فایل های استاتیک و دانلودی

mashiat
January 7th, 2019, 12:17
بله. فقط باید پورت ورودی دیتابیس روی هاست دانلود و پورت خروجی دیتابیس روی هاست معمولی شما باز باشه که میتونید این رو قبل از خرید سرویس از سرویس دهنده بپرسید. بعد از اون تنها کاری که باید بکنید اینه که به جای localhost در تنظیمات اسکریپت، آی پی سرور هاست معمولی رو وارد کنید.

مهندس چان ممنون از راهنماییتون

من برای آپلودسنتر میخوام

به هاستینگ گفتم گفت : باید خودتون اسکریپتتون رو طوری کدنویسی کنید که وصل بشه به هاست دانلود . اما من منظورم یه چیز دیگه هست : نمیخوام از طریق داخل اسکریپت کاربر که فایلها رو اپلود میکنه بره روی هاست دانلود اپلود بشه . من منظورم اینه که هاستها به هم متصل باشند . انگار که 1 هاست واحد هست اما php و دیتابیس رو روی یکی اجرا کنه و فایلها رو روی اون یکی
آیا با دستکاری نکردن و عدم تغییرات در اسکریپت این کار ممکن نیست ؟ چون هاستینگ به من میگه باید اسکریپت رو کدنویسی کنی متصلش کنی

ممنون

Aliasgharhi
January 7th, 2019, 12:47
سلام،
هاست دانلود مناسب فضای فایل‌های دانلودی سایت هستند و مناسب راه‌اندازی آپلودسنتر نخواهند بود.
هاستینگ‌هایی که هاست‌های دانلود حجیم در اختیار کاربر میزارن مثل ‌hostdl معمولا مناسب سایت‌های دانلودی میباشند که نیاز به اسکریپت ندارند و لینک را به صورت مستقیم در اختیار کاربر قرار میدهند.
پیشنهاد بنده این است که از ابتدا سرورمجازی استفاده کنیم و درصورت پیشرفت و افزایش فایل‌ها، منابع را افزایش دهید و در آخر به سروراختصاصی ارتقا دهید.

mashiat
January 7th, 2019, 13:13
سلام،
هاست دانلود مناسب فضای فایل‌های دانلودی سایت هستند و مناسب راه‌اندازی آپلودسنتر نخواهند بود.
هاستینگ‌هایی که هاست‌های دانلود حجیم در اختیار کاربر میزارن مثل ‌hostdl معمولا مناسب سایت‌های دانلودی میباشند که نیاز به اسکریپت ندارند و لینک را به صورت مستقیم در اختیار کاربر قرار میدهند.
پیشنهاد بنده این است که از ابتدا سرورمجازی استفاده کنیم و درصورت پیشرفت و افزایش فایل‌ها، منابع را افزایش دهید و در آخر به سروراختصاصی ارتقا دهید.

الان یه سرور اختصاصی ویندوز دارم
آیا میشه در کنار iis ، اپاچی یا لایت اسپید نصب کرد ؟ و هم از iis استفاده کرد هم اپاچی یا لایت اسپید؟ یا فقط از یکیش میشه استفاده کرد همزمان ؟

- - - Updated - - -

آیا روی سرور ویندوز اگر WebMatrix نصب کنم میتونم روش اسکریپت و سایت آپلودسنتر Mysql php راه بندازم ؟ و همزمان iis هم کار کنه جداگانه ؟

Aliasgharhi
January 7th, 2019, 13:36
آیا میشه در کنار iis ، اپاچی یا لایت اسپید نصب کرد ؟ و هم از iis استفاده کرد هم اپاچی یا لایت اسپید؟ یا فقط از یکیش میشه استفاده کرد همزمان ؟

- - - Updated - - -

آیا روی سرور ویندوز اگر WebMatrix نصب کنم میتونم روش اسکریپت و سایت آپلودسنتر Mysql php راه بندازم ؟ و همزمان iis هم کار کنه جداگانه ؟
اطلاعات کاملی در این زمینه ندارم.
ولی درصورتی که سروراختصاصی دارید میتوانید با استفاده از مجازی سازا منابع سرور را تقسیم کنید بین دو سرور لینوکس(هاست آپلودسنتر) و ویندوز.

taghikhani
January 7th, 2019, 13:51

- - - Updated - - -

استفاده همزمان از دو وب سرور ممکن هست ولی باید پورتشون فرق داشته باشه. به طور مثال iis با پورت 80 کار کنه و آپاچی با پورت 8080

ColdWorld
January 12th, 2019, 21:40
برای آپلود سنتر باید حتماً دسترسی زیاد و حتماً دسترسی root باشه که بتونی راحت شخصی سازی کنی و هر کاری خواستی بکنی
برای شروع وی پی اس پیشنهاد میشه بعدش سرور اختصاصی. و حتماً بهتره از لینوکس استفاده بشه، چون ویندوز برای اینکارای سنگین اصلا مناسب نیست و کلی مشکل داره و متخصص هم کمه تو اون زمینه.
در زمینه ی سرور و اینطور مصارف باید دسترسی کامل باشه و حتماً از لینوکس استفاده کنی که دستت باز باشه.

nazarkhani
January 13th, 2019, 09:11
درود

دوست عزیز هاست دانلود سیف هاستینگ دیتا بیس دارند و تمامی امکانات نامحدود است
http://safehosting.ir/portal/cart.php

MehdiSele
January 13th, 2019, 10:13
دوست عزیز هاست دانلود سیف هاستینگ دیتا بیس دارند و تمامی امکانات نامحدود است
http://safehosting.ir/portal/cart.php
لوکیشن هاستاتون کجاست و reseller هم ارائه میدید؟

nazarkhani
January 22nd, 2019, 11:26
لوکیشن هاستاتون کجاست و reseller هم ارائه میدید؟

المان..... بله ارایه میدیم

Motahari.web
January 22nd, 2019, 18:41
سلام ، وب سایت ایندکس رو بر روی هاست دیگری میزبانی کنید و هاست فایل جدا باشه