PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : داون شدن مکرر وی پی اس

Dr.D347h
January 1st, 2019, 19:54
با سلام.
ما یک وی پی اس لینوکس با دایرکت ادمین داریم که روش چند تا سایت هست و جدیدا هر چند وقت یکبار سایت داون میشه و از اونجایی که خیلی از کانفیگ دایرکت ادمین سر در نمیاریم از پنل جایی که سرور رو گرفتیم هارد ریبوت میدیم که مشکل حل میشه ولی میخوایم بدونیم که مشکل اصلی از کجاست و حل بشه.
توی Message System دایرکت ادمین هم کلی پیام در مورد داون بودن یک سرویس (مثلا mysqld) و Brute-Force Attack و Warning: The system load average is هست.

آیا این مشکلات با کانفیگ صحیح و اصولی دایرکت ادمین حل میشه یا مشکل از جی دیگه ایه؟

blueserver
January 1st, 2019, 20:07
سلام بر شما عزیز

اینکه میفرمایین مشکل با کانفیگ حل میشه یا از چیز دیگه هست ، شما اول باید بررسی کنین که سرویسی مثل mysql دان نباشه ، به فرض اگه سرویس mysql دان هست ، باید log رو بررسی کنین که ببینین چه خطایی میده و مشکل از چی هست تا حلش کنین. یا اگه از mysql نبود باید سرویس و لاگ های دیگه رو بررسی کنین. تنها لاگ هارو چک کنین ، عموما هر مشکلی باشه در لاگ ثبت میشه

موفق باشین

Dr.D347h
January 1st, 2019, 23:01
ممنون از پاسخ شما.

لاگ دایرکت ادمین رو چک کردم یه چیز جالبی که دیدم این بود:

pid 2416 killed by signal 15 ()

نمیدونم یعنی چی و اینکه چقد مهمه.

سه تا از اینا با pid مختلف بود و همه با سیگنال 15

یه چیز دیگه ای هم که هست اینه که من تو پیام هام Warning: The system load average is جدیدا خیلی زیاد شده با اینکه تعداد بازدید هام از سایت ها افزایش خاصی نداشته از طرفی Brute-Force Attack هم زیاده، ممکنه به خاطر اتک فشار بیاد رو سیستم و خود به خود یه سرویسی رو آف کنه؟

Mr.Te0
January 2nd, 2019, 08:49
ممنون از پاسخ شما.

لاگ دایرکت ادمین رو چک کردم یه چیز جالبی که دیدم این بود:

pid 2416 killed by signal 15 ()

نمیدونم یعنی چی و اینکه چقد مهمه.

سه تا از اینا با pid مختلف بود و همه با سیگنال 15

یه چیز دیگه ای هم که هست اینه که من تو پیام هام Warning: The system load average is جدیدا خیلی زیاد شده با اینکه تعداد بازدید هام از سایت ها افزایش خاصی نداشته از طرفی Brute-Force Attack هم زیاده، ممکنه به خاطر اتک فشار بیاد رو سیستم و خود به خود یه سرویسی رو آف کنه؟

مورد لود بالای سرور میتواند دلایل مختلفی داشته باشد که از اصلی ترین انها میشه به :
- منابع ناکافی
- پیکربندی نامناسب سرور اشاراه کرد .

بر روی سرویس شما حداقل کانفیگ لازم برای بهینه سازی انجام شده ؟
نوع سایت ها به چه صورت است ؟ اگر سایت های وردپرسی دارید که اغلب این سیستم منابع زیادی مصرف میکنید که باید با انتخاب وب سرور مناسب و سیستم های کشینگ ، ان را بهینه نمود .

Dr.D347h
January 2nd, 2019, 09:11
روی سرور در مجموع 4 تا سایت وردورسی هست که در مجموع نهایتا روزی 300-400 بازدید دارن

سرور من رم 1.5 گیگ و ۲ هسته (۱.۵ گیگاهرتز)، احتمالش هست به دلیل منابع ناکافی سرور باشه؟

آخه بازدید هام خیلی کم هستن.

afranetserverir
January 2nd, 2019, 12:12
روی سرور در مجموع 4 تا سایت وردورسی هست که در مجموع نهایتا روزی 300-400 بازدید دارن

سرور من رم 1.5 گیگ و ۲ هسته (۱.۵ گیگاهرتز)، احتمالش هست به دلیل منابع ناکافی سرور باشه؟

آخه بازدید هام خیلی کم هستن.

با سلام و عرض احترام

سرورتونو ارتقا بدید چون یک اخطار در مورد لود هم دارید.
در ضمن سرورتون باید کانفیگ بهینه بشه.

موفق باشید

TeraServerCo
January 2nd, 2019, 12:23
با سلام.
ما یک وی پی اس لینوکس با دایرکت ادمین داریم که روش چند تا سایت هست و جدیدا هر چند وقت یکبار سایت داون میشه و از اونجایی که خیلی از کانفیگ دایرکت ادمین سر در نمیاریم از پنل جایی که سرور رو گرفتیم هارد ریبوت میدیم که مشکل حل میشه ولی میخوایم بدونیم که مشکل اصلی از کجاست و حل بشه.
توی Message System دایرکت ادمین هم کلی پیام در مورد داون بودن یک سرویس (مثلا mysqld) و Brute-Force Attack و Warning: The system load average is هست.

آیا این مشکلات با کانفیگ صحیح و اصولی دایرکت ادمین حل میشه یا مشکل از جی دیگه ایه؟

با عرض سلام شما نیاز به سرور مجازی با منابع اختصاصی دارید صرفا ارتقا دادن مشکل شمارو شاید حل نکنه زمانیکه منایع رزرو نباشد

اما امکان بررسی سرور و غیرفعال کردن سرویس های غیر ضروری هم وجود دارد در کل بله عدم کانفیگ درست هم میتواند مشکل ساز باشد

برای مشاوره و حل در ارتباط باشید

ایدی در امضا

www.TeraServer.ir

nofoozgar
January 2nd, 2019, 12:52
با سلام.

احتمالا کانفیگ دیفالت اپاچی واستون نصب کردن با 4 تا سایت نیابد همچین مشکلی داشته باشید دوباره سرور و کانفیگ کنید مشکل حل میشه نیاز به افزایش رم و cpu نیست