PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک در حل مشکل سوال شدن نوشته ها در تکست ویندوز 10

delta
December 23rd, 2018, 11:09
سلام.مدتی هست با مشکلی روبرو شدم.هر چی فایل زیرنویس فیلم فارسی دانلود میکنم به صورت نوشته های سوال و کد شده هست.با نوت پد باز میکنم میبینم همشون تبدیل به علامت سوال شدن..یعنی ویندوز 10 اتوماتیک نوشته های تکست رو به ansi تبدیل میکنه... مشکل اینجاست حتی فایلهای دانلود رو تا دانلود میکنم به این کد تبدیل میشه و راهی نمیمونه که برم utf8 کنمشون...کسی میدونه چطور این مشکلو حل کنم؟

خدمت دوستان بگم تا الکی جواب ندند...تبدیل ansi به utf8 رو بلدم و میدونم چی به چیه...مشکل من الان تبدیل اتوماتیک تمام فایلهای تکست utf8 به ansi هست...یعنی حتی هر چی دانلود کنم پیشفرض ansi میکنه فایلها رو و خراب میکنه نوشته ها رو..

DVB_SS2
December 23rd, 2018, 14:46
وارد Control Panel ویندوز شوید سپس روی Region کلیک کنید. در پنجره باز شده به سربرگ Administrative بروید ، سپس روی Change System local کلیک کنید ، روی Persian تنظیم کرده و تیک Beta: Use Unicode UTF-8 for worldwide language support را بزنید سپس ok کنید نیاز به ریست ویندوز هست پس از ریست ویندوز مشکل حل خواهد شد.