PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : برگشت کل اطلاعات به یک ماه عقب بدون هیچ دلیلی

ali90-1
November 29th, 2018, 20:53
سلام وقت بخیر ،
امروز متوجه شدم سرورم خاموش هست ، (سرور اختصاصی هست مثلا )

بعد این که روشن کردم از مجازی ساز دیدم اطلاعات کلی سرور و خصوصا سایت هام به حدود یک ماه قبل برگشته .
واطلاعات و اسناد جدیدم رو اصن نداشتم .

به نظر شما دلیل چی میتونه باشه .؟

چطور میشه فهمید که چه اتفاقی افتاده ! ؟ تمامی اطلاعات حتی اطلاعات دایرکت ادمین به یک ماه قبل برگشته !

دقیقا 27 روز این سری سرور من روشن بود ، ودر طول این 27 روز تقریبا هر اطلاعاتی که روی سرور آپلوید شده غیب شده ؟
سوال اینجاست ایا میتونه مشکل از طرف سرور ، هارد سرور ویا برق سرور باشه ؟؟؟

-----------------------------------
مجازی ساز من VMware5.5 هست و فقط یک سرور روش دارم . (یعنی یک سرور مجازی )
سیستم عامل لینوکس Centos7 و پنل وب هم دایرکت ادمین هست .

m0rt3za
November 29th, 2018, 23:38
سلام
دیتابیس ها رو چک کنید

ali90-1
November 30th, 2018, 02:08
سلام
دیتابیس ها رو چک کنید
سلام . یعنی چیکارشون کنم ؟
بنده وارد بیس اصلی شدم و همه دیتابیس ها رو ریپر کردم اما جواب نداد .

m0rt3za
November 30th, 2018, 02:11
از دیتابیس ها بکاپی ندارید که با هم مقایسه کنید؟

- - - Updated - - -

یا مثلا جدول مطالب رو در دیتابیس ها پیدا کنید و ببینید آخرین مطالب ها مربوط به چه تاریخی هست

ali90-1
November 30th, 2018, 02:17
از دیتابیس ها بکاپی ندارید که با هم مقایسه کنید؟

متاسفانه خیر ؛ خوب خیلی عجیبه دلیل این اتفاق چیه ؟
آیا میتونه مشکل از هارد سرور باشه ؟
سرور بنده دقیقا 27 روز روشن بود به صورت کامل ، و نکته جالب اینجاست که دقیقا همون 27 روز الان غیب شده و نیست ؟

- - - Updated - - -

الان که بررسی کردم متوجه شدم تمامی اطلاعات روی هار د که در طول این 27 روز روش بودن سرور داشتم رو هم از دست دادم !! و ندارمشون .
ایا میتونه مشکل از هارد باشه ؟ یا مشکل از برق سرور باشه ؟؟؟

m0rt3za
November 30th, 2018, 02:32
بله میتونه از هارد باشه
با دیتاسنتر تماس برقرار کنید و موضوع رو گزارش کنید

ali90-1
November 30th, 2018, 02:34
بله میتونه از هارد باشه
سرور خاموش نشد؟
با دیتاسنتر تماس برقرار کنید و موضوع رو گزارش کنید

حقیقتا یکی از مشتریانم با من تماس گرفت و گفت سایتش بالا نمیاد . بنده چک کردم دیدم سرور خاموش شد !
روشنش کردم دیدم این طور شد .
بله تماس میگیرم .
ممنون از شما

NetworkFA
November 30th, 2018, 02:53
هارد سرور رید بوده؟

ali90-1
November 30th, 2018, 03:30
هارد سرور رید بوده؟
خیر هارد ریبد نبوده ، سرور رو از هاست دی ال گرفتم ، با هارد قبلی مشکل داشتم با کلی اعتراض قبول کردن که هارد رو عوض کنن ، بعد تعویض گفتم هارد اینترپرایز هست و از این حرفا ! تا الان که در خدمت شما هستم یک هارد یک ترابایتی !

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

و باید عرض کنم هاست دی ال بی کفایت ترین هاستینگ ایران هست و بس .

NetworkFA
November 30th, 2018, 04:32
خیر هارد ریبد نبوده ، سرور رو از هاست دی ال گرفتم ، با هارد قبلی مشکل داشتم با کلی اعتراض قبول کردن که هارد رو عوض کنن ، بعد تعویض گفتم هارد اینترپرایز هست و از این حرفا ! تا الان که در خدمت شما هستم یک هارد یک ترابایتی !

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

و باید عرض کنم هاست دی ال بی کفایت ترین هاستینگ ایران هست و بس .

بنده احتمال میدم اطلاعات شما کش شده بودن ولی نه به این مدت زیاد (این امکان هست که باتری رید کنترلر خراب بوده و با خاموش شدن سرور اطلاعات داخل کش رید کنترلر از بین رفته باشه ولی نه به این مدت زمان زیاد و نه به این مقدار)

قضیه شما کلا مشکوک هست

razavihost
November 30th, 2018, 14:02
سلام وقت بخیر ،
امروز متوجه شدم سرورم خاموش هست ، (سرور اختصاصی هست مثلا )

بعد این که روشن کردم از مجازی ساز دیدم اطلاعات کلی سرور و خصوصا سایت هام به حدود یک ماه قبل برگشته .
واطلاعات و اسناد جدیدم رو اصن نداشتم .

به نظر شما دلیل چی میتونه باشه .؟

چطور میشه فهمید که چه اتفاقی افتاده ! ؟ تمامی اطلاعات حتی اطلاعات دایرکت ادمین به یک ماه قبل برگشته !

دقیقا 27 روز این سری سرور من روشن بود ، ودر طول این 27 روز تقریبا هر اطلاعاتی که روی سرور آپلوید شده غیب شده ؟
سوال اینجاست ایا میتونه مشکل از طرف سرور ، هارد سرور ویا برق سرور باشه ؟؟؟

-----------------------------------
مجازی ساز من VMware5.5 هست و فقط یک سرور روش دارم . (یعنی یک سرور مجازی )
سیستم عامل لینوکس Centos7 و پنل وب هم دایرکت ادمین هست .

از اون سرور اسنپ شات نداشتین که رستور شده باشه؟
فکر میکنم کار اسنپ شات بوده.

ali90-1
November 30th, 2018, 14:14
از اون سرور اسنپ شات نداشتین که رستور شده باشه؟
فکر میکنم کار اسنپ شات بوده.
البته منم با شما موافقم ! چون به یه طیف مشخصی برگشت خورده !
ولی به عنوان مثال بنده اسنپس شات گرفته باشم ایا به صورت خود کار و با برنامه زمانی خاص خودش این کارو انجام داده ! ؟؟
---------------------------------
البته فک میکنم هاردی که اختصاص به سرور مجاری داده بودم 750 گیگ بود که اشتباه کردم و پر شده بود فضا هارد و منم چند وقت پیش این فضا رو افزایش دادم !

شاید به خاطر این مسله هم باشه ولی در کل با شما موافقم .

soxmox
November 30th, 2018, 20:35
مسلما یکی از سرور شما فقط اسنپ شات گرفته و چون سررور به مشکل خورده براتون ریستور کرده به اخرین زمانی که بک اپ داشته واگر نه چیز دیگه ای به نظر نمی رسه

taghikhani
December 1st, 2018, 14:03
سلام
شما مطمئنید سرورتون اختصاصیه؟ چیزی که شما میفرمایید به نظر میرسه اسنپ شات ریستور شده باشه که این روی سرور اختصاصی ممکن نیست

hoka
December 1st, 2018, 14:29
احتمالا زدن هارد رو پاک کردن یا یه چیزی شده اشتباها . بعد اومدن بک آپ ریستور کردن

ali90-1
December 1st, 2018, 15:40
سلام
شما مطمئنید سرورتون اختصاصیه؟ چیزی که شما میفرمایید به نظر میرسه اسنپ شات ریستور شده باشه که این روی سرور اختصاصی ممکن نیست
سرور اختصاصی هست دوست عزیز ،
چطور میفرمایید امکان نداره !؟ کمی توضیح بدید در صورت امکان .

خوب اسنپس شات رو برنامه VMware vSphere و امثالهم میگیره درسته !
خوب این برنامه در اختیار بندست . منتها من یادم نمیاد اسنپس شات گرفته باشم .

taghikhani
December 1st, 2018, 19:27
سرور اختصاصی هست دوست عزیز ،
چطور میفرمایید امکان نداره !؟ کمی توضیح بدید در صورت امکان .

خوب اسنپس شات رو برنامه VMware vSphere و امثالهم میگیره درسته !
خوب این برنامه در اختیار بندست . منتها من یادم نمیاد اسنپس شات گرفته باشم .

خوب طوری که من متوجه شدم مشکل بازگشت اطلاعات شما به یک ماه قبل روی یکی از سرورهای مجازی شما که برروی سرور اختصاصی ساختید اتفاق افتاده. درسته؟

ali90-1
December 1st, 2018, 21:59
خوب طوری که من متوجه شدم مشکل بازگشت اطلاعات شما به یک ماه قبل روی یکی از سرورهای مجازی شما که برروی سرور اختصاصی ساختید اتفاق افتاده. درسته؟
بله ؛ درسته . البته کلا یک دونه مجازی ساخته بودم .
البته اتفاقیه که افتاده منتها دوست داشتم علتشو بدونم و از طرفی خوب بکاپ ها ی نیمه منظم داشتم منتها یکسری اطلاعات تقریبا بالای 70 گیگ رو از دست دادم که دوباره آپلوید میکنم. ولی خوب تجربه شد دیگه.