PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل سرعت در KVM با مجازی ساز virtualizor

mandana32
November 28th, 2018, 12:49
سلام

متاسفانه من با مجازی ساز virtualizor مشکل سرعت هارد دارم

در ۳ ماهه اخیر چند سرور جدید با مجازی ساز virtualizor اضافه کردم که خود softaculous برام نصب و فعال کردن

اما متاسفانه اصلا کیفیتی که در vmware داریم رو در سرورهای virtualizor نمیبینم

الان کاملا مطمئن هستم که virtualizor شدیدا سرعت هارد رو کم میکنه واقعا دیگه تستی نمونده که انجام نداده باشم

در vmware سرعت واقعی هارد رو میبینیم و کاربران کاملا راضی هستند اما در virtualizor همه کاربر ها مخصوصا ویندوزی ها مشکل دارند و گلایه می کنند

سرورهایی که در virtualizor داریم سرورهای قدرتمندی هستند PX61-NVMe - PX61-SSD و یک سرور SB با کانفیگ فوق العاده زیر :

Intel Xeon E5-1650 V3
RAM 256 GB DDR4 ECC
3X 4 TB Datacenter

در نتیجه سرورهای مختلف تست شدند

باورتون نمیشه nvme روی virtualizor سرعت هاردش بین ۹۰ مگ تا ۳۰۰ مگ هست در صورتی که در vmware این سرعت بین ۲۵۰۰ مگ تا ۳۹۹۰ مگ بر ثانیه هست

حالا مشکل اینجاست که سرعت روی سرور آخرمون در حد فاجعه هست همیشه کمتر از ۱۷۰ مگ و گاهی ۳ تا ۶ مگ بر ثانیه !

به صورتی که دیشب virtualizor نتونست یک سنتوس نصب میکنه و وقتی که بصورت دستی نصب زدم متوجه سرعت فوق العااااااده پایینش شدم

در ضمن الان سرور جدیدمون کاملا خالی هست یعنی ۲۱۰ گیگ رم خالی داره و ۱۰ ترابایت هم از مجموع ۳ هارد خالی هستند

موردی که فراموش کردم بگم ۱ ماه پیش که سرور ۲۵۶ گیگ رم رو گرفتیم متوجه سرعت شدیم و اون زمان هنوز مطمئن نبودیم از virtualizor هست بنابرین مرتب به هتزنر بیچاره تیکت زدیم تا اول ۳ تا هارد رو عوض کرد و بعد که مشکل حل نشد کل سرور رو برامون تغییر داد ولی کوچکترین فرقی نکرد

گفتیم شاید ما اشتباه می کنیم و از سرور استفاده کردیم تا دیشب که متوجه سرعت بی نهایت پایینش شدم و روی یک سرور ویندوزی با ۱۶ گیگ رم نمیشه راحت کار کرد و هنگ میکنه و همینطور سرعت بسیار پایین در نصب سیستم عامل ها و تست سرعت هارد که اشاره به عدد عجیب ۶ مگ بر ثانیه داشت و ....

مجدد به دیتاسنتر تیکت زدیم و سرور رو خودشون تست کردند گفتند مشکل شما سخت افزاری نیست و تست هاشون رو فرستادن سرعت عادی و خوب بود

به نظرتون مشکل از کجاست ؟

وقتی سر رو ریبوت بدیم برای چند ثانیه سرعت خوبه بعد افت میکنه

کافیه یک سیستم عامل نصب کنیم سرعت کل سرور میاد پایین

هنگام نصب virtualizor برای ما ۳ تا هارد ساتا رو یکی کردن

و در تست هامون یکی از پارتیشن و یا هارد ها سرعت کمی داره اما در تست سخت افزاری سرعت هارد ها برابر و خوب بود

برای حل مشکل چه باید کرد ؟

متاسفانه امکان ارائه دسترسی نیست اگر نیاز هست کامند و یا تست بگید نتیجه را اینجا قرار میدم

البته بازهم تاکید میکنم هر ۳ سرور ما کند هستند اما اون ها چون NVMe و SSD بودن باز قابل تحمل هست مشکل فعلی ما سرور جدید با هارد ساتا هست که سرور ۲۵۶ گیگ رم غیر قابل استفاده شده و چون ۱۰ تا سرور مجازی روش هست نمیشه به vmware تبدیلش کنیم و هر طور هست باید درست بشه

البته این ۱۰ سرور استفاده سبکی دارند و مطمئنیم مشکل از اونا نیست

لطفا عزیزانی که به لینوکس و KVM و virtualizor مسلط هستند و میدونن مشکل ما کجاست راهنمایی کنند

حتما یک جای کار ما مشکل داره چون ظاهرا همه دارن با این مجازی ساز کار می کنند و راضی ام هستند

Mr-Pro
November 28th, 2018, 13:07
سلام وقت بخیر . virtualizor روی چه سیستم عاملی نصب هست ؟ روی اوبونتو ضعیف تر عمل میکنه .
فرمت پارتیشن root و home چی هست ؟ از چه فایل سیستمی استفاده میکنید ؟
داخل خود virtualizor از چه disk cache استفاده میکنید ؟
احیانا از qcow2 استفاده نمیکنید که ؟
مواردی این چنینی رو نمیشه بدون دسترسی بررسی کرد . ساپورت خود virtualizor قدیما که خوب بود . فکر کنم مشکلتون رو باهاشون مطرح کنید ضرر نداشته باشه . اینکه خودشون کانفیگ رو انجام دادن دلیل نمیشه که اشتباهی در مراحل کانفیگ رخ نداده باشه .

mandana32
November 28th, 2018, 13:46
سلام وقت بخیر . virtualizor روی چه سیستم عاملی نصب هست ؟ روی اوبونتو ضعیف تر عمل میکنه .
فرمت پارتیشن root و home چی هست ؟ از چه فایل سیستمی استفاده میکنید ؟
داخل خود virtualizor از چه disk cache استفاده میکنید ؟
احیانا از qcow2 استفاده نمیکنید که ؟
مواردی این چنینی رو نمیشه بدون دسترسی بررسی کرد . ساپورت خود virtualizor قدیما که خوب بود . فکر کنم مشکلتون رو باهاشون مطرح کنید ضرر نداشته باشه . اینکه خودشون کانفیگ رو انجام دادن دلیل نمیشه که اشتباهی در مراحل کانفیگ رخ نداده باشه .

از پاسخ شما خیلی ممنونم

سنتوس ۷.۵ نصب کردند

من اصلا از disk cache استفاده نمی کنم

شاید مشکل در تنظیمات مجازی ساز باشه

بصورت خلاصه میتونید بگید چه تنظیماتی هنگام ساخت مجازی باید انجام بدم

من فقط رم و سی پیو رو مشخص می کنم و مقدار هارد همین

بقیه موارد رو تغییری نمیدم و میزانشون یا 0 هست یا none

باز هم از پاسخگویی و کمک شما ممنونم

Mr-Pro
November 28th, 2018, 15:38
لطفا در نظر داشته باشید که نصب مجازی ساز توسط خود virtualizor دلیل بر درست بودن تنظیمات نیست . شما باید فایل سیستم استفاده شده رو بررسی کنید . داخل خود virtualizor هم در بخشی add storage که هارد رو ادد میکنن بررسی کنید که حالت RAW انتخاب شده باشه . موقع ساخت vps هم باید disk caching رو روی writeback بزارید برای بهترین حالت .

- - - Updated - - -

یه موردی هم که باید اضافه کنم اینه که کلا virtualizor همیشه مشکل ضعف در performance هارد رو داشته ولی نه دیگه در این حد که برای شما ایجاد شده . بنده خودم آخرین سروری که با virtualizor کانفیگ کردم با رم 32 راحت 20 تا وی پی اس رو بدون کاهش کیفیت ساپورت میکرد .

mandana32
November 28th, 2018, 16:59
لطفا در نظر داشته باشید که نصب مجازی ساز توسط خود virtualizor دلیل بر درست بودن تنظیمات نیست . شما باید فایل سیستم استفاده شده رو بررسی کنید . داخل خود virtualizor هم در بخشی add storage که هارد رو ادد میکنن بررسی کنید که حالت RAW انتخاب شده باشه . موقع ساخت vps هم باید disk caching رو روی writeback بزارید برای بهترین حالت .

- - - Updated - - -

یه موردی هم که باید اضافه کنم اینه که کلا virtualizor همیشه مشکل ضعف در performance هارد رو داشته ولی نه دیگه در این حد که برای شما ایجاد شده . بنده خودم آخرین سروری که با virtualizor کانفیگ کردم با رم 32 راحت 20 تا وی پی اس رو بدون کاهش کیفیت ساپورت میکرد .

تشکر از پاسخ خوب شما

هارد هارو خودشون ادد کردند نمیدونم RAW بوده یا نه الانم مراجعه کردم دیگه نمایش نمیده

disk caching رو انجام میدم و نتیجه رو خدمتتون اعلام می کنم

در کل به نظر شما هر مشکلی که باشه بدون نصب مجدد و تغییر اساسی در سرور و صرفا با بررسی تنظیمات و ... بدون خطر و مشکل برای VPS ها میتوان مشکل رو حل کرد ؟

میدونم نیاز به دسترسی و بررسی هست اما در کل رو حساب تجربه میتونید بگید که مشکل ما با تنظیمات و ... قابل رفع هست و یا خیر ؟

Mr-Pro
November 28th, 2018, 22:51
درود . در همان بخشی که add storage هست زیرش فکر کنم گزینه هایی برای ویرایش هم باشه که بتونید ببینید نوعش RAW هست یا چیز دیگه . هر چند فکر نمیکنم بشه ادیتش کرد یا اگه بشه ادیت کرد هم احتمالا آنچنان فایده نداشته باشه و نیاز به reload کردن virtualizor باشه . در مورد سوال دیگرتون هم باید بگم بر حسب تجربه ، مواردی که در پست اولتون گفتید با ضعیف ترین هارد های بازار هم نباید اتفاق بیوفته . یه جای کار مشکل داره و فقط کسی که کانفیگ رو انجام داده میدونه که چی کار کرده .

razavihost
November 28th, 2018, 23:01
سلام

در ۳ ماهه اخیر چند سرور جدید با مجازی ساز virtualizor اضافه کردم که خود softaculous برام نصب و فعال کردن

الان کاملا مطمئن هستم که virtualizor شدیدا سرعت هارد رو کم میکنه واقعا دیگه تستی نمونده که انجام نداده باشم

در vmware سرعت واقعی هارد رو میبینیم و کاربران کاملا راضی هستند اما در virtualizor همه کاربر ها مخصوصا ویندوزی ها مشکل دارند و گلایه می کنند

سرورهایی که در virtualizor داریم سرورهای قدرتمندی هستند PX61-NVMe - PX61-SSD و یک سرور SB با کانفیگ فوق العاده زیر :

Intel Xeon E5-1650 V3
RAM 256 GB DDR4 ECC
3X 4 TB Datacenter

باورتون نمیشه nvme روی virtualizor سرعت هاردش بین ۹۰ مگ تا ۳۰۰ مگ هست در صورتی که در vmware این سرعت بین ۲۵۰۰ مگ تا ۳۹۹۰ مگ بر ثانیه هست

حالا مشکل اینجاست که سرعت روی سرور آخرمون در حد فاجعه هست همیشه کمتر از ۱۷۰ مگ و گاهی ۳ تا ۶ مگ بر ثانیه !

به صورتی که دیشب virtualizor نتونست یک سنتوس نصب میکنه و وقتی که بصورت دستی نصب زدم متوجه سرعت فوق العااااااده پایینش شدم

در ضمن الان سرور جدیدمون کاملا خالی هست یعنی ۲۱۰ گیگ رم خالی داره و ۱۰ ترابایت هم از مجموع ۳ هارد خالی هستند

موردی که فراموش کردم بگم ۱ ماه پیش که سرور ۲۵۶ گیگ رم رو گرفتیم متوجه سرعت شدیم و اون زمان هنوز مطمئن نبودیم از virtualizor هست بنابرین مرتب به هتزنر بیچاره تیکت زدیم تا اول ۳ تا هارد رو عوض کرد و بعد که مشکل حل نشد کل سرور رو برامون تغییر داد ولی کوچکترین فرقی نکرد

گفتیم شاید ما اشتباه می کنیم و از سرور استفاده کردیم تا دیشب که متوجه سرعت بی نهایت پایینش شدم و روی یک سرور ویندوزی با ۱۶ گیگ رم نمیشه راحت کار کرد و هنگ میکنه و همینطور سرعت بسیار پایین در نصب سیستم عامل ها و تست سرعت هارد که اشاره به عدد عجیب ۶ مگ بر ثانیه داشت و ....

مجدد به دیتاسنتر تیکت زدیم و سرور رو خودشون تست کردند گفتند مشکل شما سخت افزاری نیست و تست هاشون رو فرستادن سرعت عادی و خوب بود

و در تست هامون یکی از پارتیشن و یا هارد ها سرعت کمی داره اما در تست سخت افزاری سرعت هارد ها برابر و خوب بود

متاسفانه امکان ارائه دسترسی نیست اگر نیاز هست کامند و یا تست بگید نتیجه را اینجا قرار میدم

البته بازهم تاکید میکنم هر ۳ سرور ما کند هستند اما اون ها چون NVMe و SSD بودن باز قابل تحمل هست مشکل فعلی ما سرور جدید با هارد ساتا هست که سرور ۲۵۶ گیگ رم غیر قابل استفاده شده و چون ۱۰ تا سرور مجازی روش هست نمیشه به vmware تبدیلش کنیم و هر طور هست باید درست بشه

لطفا عزیزانی که به لینوکس و KVM و virtualizor مسلط هستند و میدونن مشکل ما کجاست راهنمایی کنند

حتما یک جای کار ما مشکل داره چون ظاهرا همه دارن با این مجازی ساز کار می کنند و راضی ام هستند

دوست عزیز یه درخواست خارج از بحث .
این سرور رو ماهی چند تمدید میکنید و امکان فروشش و انتقالش رو دارین؟
Intel Xeon E5-1650 V3
RAM 256 GB DDR4 ECC
3X 4 TB Datacenter

mandana32
November 29th, 2018, 01:12
درود . در همان بخشی که add storage هست زیرش فکر کنم گزینه هایی برای ویرایش هم باشه که بتونید ببینید نوعش RAW هست یا چیز دیگه . هر چند فکر نمیکنم بشه ادیتش کرد یا اگه بشه ادیت کرد هم احتمالا آنچنان فایده نداشته باشه و نیاز به reload کردن virtualizor باشه . در مورد سوال دیگرتون هم باید بگم بر حسب تجربه ، مواردی که در پست اولتون گفتید با ضعیف ترین هارد های بازار هم نباید اتفاق بیوفته . یه جای کار مشکل داره و فقط کسی که کانفیگ رو انجام داده میدونه که چی کار کرده .

ممنونم

به خودشون تیکت دادم

یادمه اون روز یه عیدی داشتن هندی ها و نصب این سرور ۵ روز طول کشید که وقتی ازشون پرسیدم چرا انقدر طول دادین گفت فلان جشنواره رو داریم که چند روزه و ...

فکر کنم برای همین یه نصب عجله ی زدن برن به جشنشون برسن :|

الان دقیق تر بررسی کردم هنگام نصب سیستم عامل یکی از هارد ها شدیدا کند میشه

تست زیر رو ببینید لطفا :

[root@CentOS-75-64-minimal ~]# hdparm -t /dev/sda

/dev/sda:
Timing buffered disk reads: 598 MB in 3.00 seconds = 199.01 MB/sec

[root@CentOS-75-64-minimal ~]# hdparm -t /dev/sdc

/dev/sdc:
Timing buffered disk reads: 508 MB in 3.02 seconds = 168.38 MB/sec

[root@CentOS-75-64-minimal ~]# hdparm -t /dev/sdb

/dev/sdb:
Timing buffered disk reads: 24 MB in 3.20 seconds = 7.50 MB/sec

هارد آخر هست که کند میشه

شاید هم علتش اینه هارد اول پر شده هارد سوم هم کلا خالیه و در حال حاضر هارد دوم هست که داره روش سرور نصب میشه و هنگام نصب و عملیات ناگهان کند میشه و چند ساعت بعد خوب میشه

اوایل به این شدت نبود بعدا اینطور شد

حدث زدم شاید به خاطر استفاده یکی از کاربران باشه که متوجه شدم انکد فیلم انجام میده

سرعت هارد اون کاربر رو به ۲۰ مگ محدود کردم

بهرحال میدونم مشکل سخت افزاری نیست و هر چه هست به KVM ختم میشه

- - - Updated - - -

دوست عزیز یه درخواست خارج از بحث .
این سرور رو ماهی چند تمدید میکنید و امکان فروشش و انتقالش رو دارین؟
Intel Xeon E5-1650 V3
RAM 256 GB DDR4 ECC
3X 4 TB Datacenter

سلام
چند مدل مشابه از این سرورها داریم فکر میکنم ۸۰ - ۸۵ یورو باشه
البته فقط روی این kvm نصب شده و فقط هم همین مشکل داره
جالبه که سرور مشابه همین تست هاردش ۱۲۰۰ مگ بر ثانیه هست که میشه سرعت SSD !!! روی اون vmware نصب کردیم و شبانه روز سی پیو ۱۰۰٪ در حال مصرفه رم و هارد هم کاملا پر هستند و حدود ۲۹ مجازی روش هست که همگی راض ان حتی مجموع رم ها از رم سرور هم بیشتر هست ولی فوق العاده خوبه

این سرور با kvm شدیدا افت کرده و واقعا حیف هست و میخواهیم زودتر مشکلش رو حل کنیم

NetworkFA
November 29th, 2018, 01:28
هارد های sata
iops پایینی دارند

mandana32
November 29th, 2018, 01:46
سلام

بله درسته اما فقط روی kvm این مشکل رو داریم

ما سرور های زیادی با vmware از ورژن ۵.۵ تا ۶.۵ داریم فقط kvm این مشکب هارد رو داره

اگر متن اول رو ملاحظه کرده باشید عرض کردم حتی با NVMe و SSD هم روی KVM افت شدیدی داریم اما چون ذاتا سرعتشون بالاست بازم میشه استفاده کرد ولی ساتا چون سرعت خودش به قول شما پایینه روی kvm شدیدا افت کرده تقریبا غیر قابل استفاده شده

TeraServerCo
November 29th, 2018, 13:14
سلام

Intel Xeon E5-1650 V3
RAM 256 GB DDR4 ECC
3X 4 TB Datacenter

ما به این شکل که هر هارد رو به ابتدا به Physical volume سپس هرکدوم رو جدا به یک VolumeGroup و بعد Logical Volume تنظیم میکنیم

این تست از یک سرور سری EX کاملا فعال با لود ۱۰
/dev/sda:
Timing buffered disk reads: 468 MB in 3.04 seconds = 153.99 MB/sec
[root@ ~]# hdparm -t /dev/sdb

/dev/sdb:
Timing buffered disk reads: 434 MB in 3.01 seconds = 144.40 MB/sec
[root@ ~]# hdparm

اینم تست از یک سرور که دیشب تهیه شده از سری SB و هارد وسترن بلک 64MB cache

/dev/sda:
Timing buffered disk reads: 452 MB in 3.01 seconds = 150.36 MB/sec
[root@CentOS-75-64-minimal ~]# hdparm -t /dev/sdb

/dev/sdb:
Timing buffered disk reads: 458 MB in 3.00 seconds = 152.54 MB/sec
[root@CentOS-75-64-minimal ~]#

soxmox
November 29th, 2018, 20:45
تست کردین اینو: از اونجایی که این کوفتی مجازی ساز نیست و خودش زده کنترل پنلی برای مجازی سازهای فلان و فلان و فلان خوب پاکش کنین یک تست بگیرین شاید مشکل نرم افزاری چیزی باشه خبرشم بدین به ما فقط یک پیشنهاد بود چون اصلا این کنترل پنل رو رو سرور نداشتم

razavihost
November 29th, 2018, 22:47
سلام
چند مدل مشابه از این سرورها داریم فکر میکنم ۸۰ - ۸۵ یورو باشه
البته فقط روی این kvm نصب شده و فقط هم همین مشکل داره
جالبه که سرور مشابه همین تست هاردش ۱۲۰۰ مگ بر ثانیه هست که میشه سرعت SSD !!! روی اون vmware نصب کردیم و شبانه روز سی پیو ۱۰۰٪ در حال مصرفه رم و هارد هم کاملا پر هستند و حدود ۲۹ مجازی روش هست که همگی راض ان حتی مجموع رم ها از رم سرور هم بیشتر هست ولی فوق العاده خوبه

این سرور با kvm شدیدا افت کرده و واقعا حیف هست و میخواهیم زودتر مشکلش رو حل کنیم

خدا اورسل کنندگان را دوست ندارد.
این سرور های 1650 v3 رو اگر خواستین کنسل کنید من من اطلاع بدین من میخوامشون.

da6276
September 5th, 2019, 14:33
سلام

Intel Xeon E5-1650 V3
RAM 256 GB DDR4 ECC
3X 4 TB Datacenter

سلام
این مشکل شما حل شد؟
دقیقا روی یک سرور با هارد nvme همین مشکل رو داریم و بیشتر از 300 مگ جواب نمیده...
اگر راه حای دارید ممنون میشم.

OnlineServer
September 5th, 2019, 17:54
سلام
این مشکل شما حل شد؟
دقیقا روی یک سرور با هارد nvme همین مشکل رو داریم و بیشتر از 300 مگ جواب نمیده...

برای هاست از چه لینوکس و ورژنی استفاده کردید ؟

hassanshaikhi
September 5th, 2019, 18:10
سلام
این مشکل شما حل شد؟
برای vps ها نوع هارد رو vitio انتخاب کردین؟
توی سرور اصلی که روش kvm نصبه هم تست سرعت هارد بگیرید.

da6276
September 5th, 2019, 19:44
برای هاست از چه لینوکس و ورژنی استفاده کردید ؟
centos 7 نصب شده است.

- - - Updated - - -

برای vps ها نوع هارد رو vitio انتخاب کردین؟
توی سرور اصلی که روش kvm نصبه هم تست سرعت هارد بگیرید.
4 تا درایو nvme با فرمت ext4 فرمت شده است و استوریج ها بصورت file با فرمت RAW اد شده است.
توی سرور اصلی هم تست گرفتم و همینطور هست و ابتدای سرعت خوبه ولی بعد از گذشت چند دقیقه زیر 300 مگابایت میاد.
یک هارد ssd ساتا هم روی سرور هست که اون سرعتش بهتره.
تیک virtio هم زدم و تفاوتی ایجاد نشد..

da6276
September 5th, 2019, 23:50
centos 7 نصب شده است.

- - - Updated - - -

4 تا درایو nvme با فرمت ext4 فرمت شده است و استوریج ها بصورت file با فرمت RAW اد شده است.
توی سرور اصلی هم تست گرفتم و همینطور هست و ابتدای سرعت خوبه ولی بعد از گذشت چند دقیقه زیر 300 مگابایت میاد.
یک هارد ssd ساتا هم روی سرور هست که اون سرعتش بهتره.
تیک virtio هم زدم و تفاوتی ایجاد نشد..
هیچکس این مشکل رو نداره؟

da6276
September 8th, 2019, 08:03
اینجا که کسی راه حلی ارائه نداد ولی اینقدر باهاش سر و کله زدم تا مشکلش رو پیدا و حل کردم.
برای نصب ویندوز باید حتما تیک virtio رو بزنید اما یک مشکلی داره و اونم اینه که زمان نصب هارد رو نمیشناسه و راه حلش اینه که ایزوی درایور virtio رو هم برای cd rom دوم مانت کنید و هارد رو بشناسونید و بعد میتونید نصب ویندوز رو نصب کنید.
کارت شبکه ویرتیو هم با همین ایزو قابل نصب است و براحتی همه چیز نصب خواهد شد.
ایزو رو اینجا میزارم برای هرکس که این مشکل رو داره دیگه توی درسر سرچ کردن و ازمون و خطا نرود.
https://fedorapeople.org/groups/virt/virtio-win/direct-downloads/stable-virtio/virtio-win.iso

OnlineServer
September 9th, 2019, 09:56
مشکل سرعتتون هم بر طرف شد؟
ممنون میشم به اشتراک بگذارید ازتون یاد بگیریم

NetworkFA
September 9th, 2019, 11:23
اینجا که کسی راه حلی ارائه نداد ولی اینقدر باهاش سر و کله زدم تا مشکلش رو پیدا و حل کردم.
برای نصب ویندوز باید حتما تیک virtio رو بزنید اما یک مشکلی داره و اونم اینه که زمان نصب هارد رو نمیشناسه و راه حلش اینه که ایزوی درایور virtio رو هم برای cd rom دوم مانت کنید و هارد رو بشناسونید و بعد میتونید نصب ویندوز رو نصب کنید.
ایزو رو اینجا میزارم برای هرکس که این مشکل رو داره دیگه توی درسر سرچ کردن و ازمون و خطا نرود.
https://fedorapeople.org/groups/virt/virtio-win/direct-downloads/stable-virtio/virtio-win.iso

مگه شما درایور های virtio نصب نمیکردی؟

da6276
September 9th, 2019, 11:54
مشکل سرعتتون هم بر طرف شد؟
ممنون میشم به اشتراک بگذارید ازتون یاد بگیریم
بله سرعت درایو nvme واقعی شد و کارت شبکه سروری هم که داریم 10 گیگ هست و جالبه که اونم داره 100 گیگ شناسایی میکنه...
این مشکل برای سرورهای لینوکس وجود ندارد و همه چیز بصورت پیشفرض بخوبی کار میکند ولی برای وی پی اس های ویندوز این مساله وجود دارد که با نصب درایورهای virtio مساله رفع میشود.

NetworkFA
September 9th, 2019, 11:56
بله سرعت درایو nvme واقعی شد و کارت شبکه سروری هم که داریم 10 گیگ هست و جالبه که اونم داره 100 گیگ شناسایی میکنه...
این مشکل برای سرورهای لینوکس وجود ندارد و همه چیز بصورت فرض بخوبی کار میکند ولی برای وی پی اس های ویندوز این مساله وجود دارد که با نصب درایورهای virtio مساله رفع میشود.

با این تست سرعت هارد بگیرید توی ویندوز
CrystalDiskMark 6

da6276
September 9th, 2019, 14:50
با این تست سرعت هارد بگیرید توی ویندوز
CrystalDiskMark 6
خدمت شما :
39635

NetworkFA
September 9th, 2019, 14:52
خدمت شما :
39635

این فایل پیوست وجود ندارد . ممکن است حذف شده باشد و یا لینک اشتباه وارد کرده باشید. اگر از موجودیت این لینک مطمئن هستید برای کسب اطلاعات بیشتر با مدیریت سایت (http://www.webhostingtalk.ir/sendmessage.php) تماس بگیرید.

da6276
September 9th, 2019, 15:04
این تست بدون هیچ تنظیمات اضافه ای روی ویندوز سرور 2012 است.
(http://dl.abarserver.net/oth/virtio.png)http://dl.abarserver.net/oth/virtio.png

نتیجه تست با یک سرور مجازی رم 16 گیگ ویندوز سرور 2008 واقعا عجیب به نظر میرسه...
disk caching رو روی writeback قرار دادم و نتیجه زیر بدست اومد :-o

http://dl.abarserver.net/oth/virtio%202008.png

NetworkFA
September 9th, 2019, 15:12
این تست بدون هیچ تنظیمات اضافه ای روی ویندوز سرور 2012 است.
(http://dl.abarserver.net/oth/virtio.png)http://dl.abarserver.net/oth/virtio.png

نتیجه تست با یک سرور مجازی رم 16 گیگ ویندوز سرور 2008 واقعا عجیب به نظر میرسه...
disk caching رو روی writeback قرار دادم و نتیجه زیر بدست اومد :-o

http://dl.abarserver.net/oth/virtio%202008.png

توی ESXi
http://up.vbiran.ir/uploads/1648115680242932855_2019-02-11_19-52-09.png

باید متوجه افت سرعت داخل KVM برروی فایل 4KB شده باشید

- - - Updated - - -

دوم اینکه سایتتون روی مخابرات *****ه

da6276
September 9th, 2019, 15:20
توی ESXi
http://up.vbiran.ir/uploads/1648115680242932855_2019-02-11_19-52-09.png

باید متوجه افت سرعت داخل KVM برروی فایل 4KB شده باشید

- - - Updated - - -

دوم اینکه سایتتون روی مخابرات *****ه
روی esxi هم تست کردم و همین مقدار بود و احتمالا بخاطر مدل هارد هست که همین ظرفیت رو داره...
خیر سایت ما روی هاست ایران میزبانی نمیشه.

NetworkFA
September 9th, 2019, 15:21
روی esxi هم تست کردم و همین مقدار بود و احتمالا بخاطر مدل هارد هست که همین ظرفیت رو داره...
خیر سایت ما روی هاست ایران میزبانی نمیشه.

عکس هایی که گذاشتید
503 Service Unavailable
این ارور اکثرا روی آیپی هایی میاد که زیر ساخت ***** کرده

da6276
September 9th, 2019, 15:24
عکس هایی که گذاشتید
503 Service Unavailable

این ارور اکثرا روی آیپی هایی میاد که زیر ساخت ***** کرده
دوست گرامی احتمالا اینترنت شما اختلال دارد چون برای بنده عکسها میاد و سایتمون هم فعال است و هیچ یک از کاربران ما مشکلی ندارند...
پیشنهاد میکنم یکبار مودمتون رو خاموش روشن کنید و روی اینترنت تون دی ان اس تنظیم کنید احتمالا رفع خواهد شد.

مدل nvme شما چیست بفرمائید تا روی سرورهای ایندمون از این مدل خریداری کنیم.

xwoman2
September 9th, 2019, 15:37
من فکر می کردم شما از اول virtio استفاده می کنید.بعد فقط مشکل از همون بود الان همه چیز پنل درسته و بدون مشکل کار میکنه ؟
من برم کشکمو بسابم پس ؟‌
:D

da6276
September 9th, 2019, 16:05
من فکر می کردم شما از اول virtio استفاده می کنید.بعد فقط مشکل از همون بود الان همه چیز پنل درسته و بدون مشکل کار میکنه ؟
من برم کشکمو بسابم پس ؟‌
:D

متاسفانه بنده تا الان تجربه استفاده از kvm+virtualizor رو نداشتم و به این مجازی ساز اشنایی نداشتم ، شما که میدونستید مشکل از کجاست چرا نگفتید تا بنده هم از تجربیات شما استفاده کنم؟

NetworkFA
September 9th, 2019, 16:13
دوست گرامی احتمالا اینترنت شما اختلال دارد چون برای بنده عکسها میاد و سایتمون هم فعال است و هیچ یک از کاربران ما مشکلی ندارند...
پیشنهاد میکنم یکبار مودمتون رو خاموش روشن کنید و روی اینترنت تون دی ان اس تنظیم کنید احتمالا رفع خواهد شد.

مدل nvme شما چیست بفرمائید تا روی سرورهای ایندمون از این مدل خریداری کنیم.

ببین به کجا رسیدم میخواد خاموش روشن کردن مودم بهم یاد بدن=))
حاجی من بدون مودم کار میکنم:78:
جهت اطلاع رسانی بود جیگر :)
به هر حال http://dl.abarserver.net با اینترنت مخابرات مشکل داره

xwoman2
September 9th, 2019, 16:18
متاسفانه بنده تا الان تجربه استفاده از kvm+virtualizor رو نداشتم و به این مجازی ساز اشنایی نداشتم ، شما که میدونستید مشکل از کجاست چرا نگفتید تا بنده هم از تجربیات شما استفاده کنم؟
من همون شب از شما پرسیدم bus چی گذاشتین بعد حرف تو حرف شد یادتون رفت بگید بعد من یادم رفت دوباره بپرسم

- - - Updated - - -

بعدشم من نمی دونستم که مشکل از این میتونه باشه.چون خیلیا مشکل سرعت هارد دارن.

da6276
September 9th, 2019, 16:21
ببین به کجا رسیدم میخواد خاموش روشن کردن مودم بهم یاد بدن=))
حاجی من بدون مودم کار میکنم:78:
جهت اطلاع رسانی بود جیگر :)
به هر حال http://dl.abarserver.net با اینترنت مخابرات مشکل داره
قصد جسارت ندارم ولی موضوعی که میفرمائید از سمت خود شماست حالا یا مودم دارید یا هرچی ، وقتی فقط برای شما مشکل داره یعنی از سمت شما مشکل وجود داره و راهش هم تنظیم کردن دی ان اس هست.
این هاست دانلود هست عزیز و هیچوقت برای پروکسی یا قندشکن استفاده نشده است و از اول دست خودم بوده است و امکان نداره ***** شده باشه و مشتریان ماهم دارن استفاده میکنن و هیچکس مشکلی که شما دارید رو ندارند ، البته مشکلات اینترنت مخابرات هم کم نیست و پر از اختلالات دی ان اسی است و این موضوع مربوط به الان نیست و بنده سالها پیش متوجه درپیت بودن مخابرات شدم;)

- - - Updated - - -

من همون شب از شما پرسیدم bus چی گذاشتین بعد حرف تو حرف شد یادتون رفت بگید بعد من یادم رفت دوباره بپرسم

- - - Updated - - -

بعدشم من نمی دونستم که مشکل از این میتونه باشه.چون خیلیا مشکل سرعت هارد دارن.
بله حق با شماست و شما رو الان بجا اوردم توی تلگرام چت کردیم، بنده با ویرتیو اقدام به نصب کردم ولی موقع نصب هارد رو شناسایی نمیکرد و متاسفانه از یافتن درایور هم چشم پوشی کردم ، به ناچار تست رو بدون ویرتیو برای هارد ادامه دادم که مشکل کندی سرعت پیش اومد...