PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دیتابیس حجیم و راه چاره؟

aghaee
February 1st, 2011, 20:06
سلام
دیتابیس من روزی حدود 2500 فیلد جدیدش توش ذخیره میشه، که ماهانه حدود 75.000 هزار رکورد توش ذخیره میشه و سالانه حدود 1.000.000 رکورد توش ذخیره میشه

به نظرم با این حجم اطلاعات کمی سرعت عملکرد سایت و ... هم میاد پائین، به نظرتون چیکار میشه کرد؟

بایگانی کردن اطلاعات در جدولی که زیاد فراخوانی نشه؟

همش احساس میکنم دیتابیس از کنترل خارج میشه و....

ممنون میشم راهنمایی کنید

HugeServer
February 1st, 2011, 20:29
Remote Mysql Server

teztop
February 1st, 2011, 20:49
سلام دوست من
فکر کنم باید دیتابیستون رو از MyISAM به InnoDB تغییر بدین. البته من زیاد در این زمینه نمی دونم. باز اساتید هستند توضیح می دن. :39:

drerror
February 1st, 2011, 23:59
فکر میکنم بشه دیتابیس رو به چند قسمت تقسیم کرد اما تجربشو ندارم

mtchivarly
February 23rd, 2011, 15:44
سلام
ديتا بيستون چيه؟
به طور معمول هر query چقدر طول مي كشه؟
يه هر حال در مورد Mysql در صورتي كه با لينوكس كار مي كنيد مي تونين از TLB استفاده كنيد.

atilnic
February 23rd, 2011, 16:50
دیتابیس را به سرور دیگه انتقال بدین و با تنظیمات سایت در یک سرور و دیتابیس در یک سرور دیگر

armintanha
February 23rd, 2011, 17:31
دیتابیس را به سرور دیگه انتقال بدین و با تنظیمات سایت در یک سرور و دیتابیس در یک سرور دیگر فکر خوبیه ولی فقط هزینه اضافیه ...! تازه برای امنیت هم خوبه چون دیگه کسی نمیتونه دیتابیسش رو هک کنه ولی به نظر من از یه وی پی اس با مشخصات بالا استفاده کنه بهتره

atilnic
February 23rd, 2011, 17:58
بله اونم خوبه،وی پی اس هم خوبه
و یا کارهای دیگه هم میتونه بکونه
مثلا دو تا وی پی اس بگیرین یکی دیتابیس و یکی هم سایت.
امنیت بالا و سرعت بالا داری دیگه
با تشکر

Rezash
February 24th, 2011, 12:25
1 ميليون ركورد اونقدرها زياد نيست ...
مگر اينكه حجم اطلاعات خيلي بالا باشه
داشتن يك سرور جدا براي mysql كمك خوبي هست ولي فرض كنيد سايتي مثل fb يا google فقط به داشتن سرور جداگانه اكتفا كرده بود ......
شما بايد به طور دقيق بشيني بررسي كني كه چه اطلاعاتي در ديتابيس ذخيره ميشند ، نوع اطلاعات چي هست ، كجا نياز به افزونگي داده ها داريم (براي كاهش ترافيك يا ...) و كجا نداريم ، درجه بندي اطلاعات و خيلي موارد ديگه ...
نوع جدول ، نوع فيلدها
خيلي موارد جزيي هست كه بايد در كنار هم چيد و بعد با يك نگاه مهندسي ديتابيس رو طراحي كرد.
اگه علاقه مند به مطالعه در اين مورد هستي بگو تا كتاب معرفي كنم.

---------- Post added at 12:25 PM ---------- Previous post was at 12:25 PM ----------

1 ميليون ركورد اونقدرها زياد نيست ...
مگر اينكه حجم اطلاعات خيلي بالا باشه
داشتن يك سرور جدا براي mysql كمك خوبي هست ولي فرض كنيد سايتي مثل fb يا google فقط به داشتن سرور جداگانه اكتفا كرده بود ......
شما بايد به طور دقيق بشيني بررسي كني كه چه اطلاعاتي در ديتابيس ذخيره ميشند ، نوع اطلاعات چي هست ، كجا نياز به افزونگي داده ها داريم (براي كاهش ترافيك يا ...) و كجا نداريم ، درجه بندي اطلاعات و خيلي موارد ديگه ...
نوع جدول ، نوع فيلدها
خيلي موارد جزيي هست كه بايد در كنار هم چيد و بعد با يك نگاه مهندسي ديتابيس رو طراحي كرد.
اگه علاقه مند به مطالعه در اين مورد هستي بگو تا كتاب معرفي كنم.

atilnic
February 24th, 2011, 12:27
بله
رضا جان خوب میگه
و اینم میتونی انجام بدی که مثلا اطلاعات از سرور که لود میشه و دیتابیس از 2 سرور با هم لود بشه یا ...
یا اصلا 2 سرور باشه و رندوم لود بشه
===============
ممنون
با تشکر

mtchivarly
February 24th, 2011, 12:45
روزي چند تا query انجام ميشه رو ديتابيست؟
همزمان چندتا query ؟
Mysql ديتابيس هاي 1TB رو به راحتي ساپورت مي كته ، خاستي مقالشو مي فرستم.
دينتابيست رو Optimize كن ، اگرم بدنبال راه سخت افزاري هستي قبل از اقدام به ارتقا سرور TLB انجام بده ، واقعا موثره .

---------- Post added at 12:45 PM ---------- Previous post was at 12:41 PM ----------

و يك نكته ي ديگه ،
فرض مي كنيم دو تا سرور داري يعني ديتابيست رو سرور جداگانه بازهم مشكل شما سر جاشه چون آپاچي و زند اونقدر از منابع سيستم استفاده نمي كنند كه . بازهم تو ديتا سرورت به مشكل مي خوري.
جدا كردن ديتا بيس و وب سرور در مورد ديتا سنتر ها صادقه كه مي خوان مديرت يكپارچه روس سيستم ها داشته باشند. در مورد شما اينكار چيزي جز دردسر نخواهد بود.

atilnic
February 24th, 2011, 13:04
روزي چند تا query انجام ميشه رو ديتابيست؟
همزمان چندتا query ؟
Mysql ديتابيس هاي 1TB رو به راحتي ساپورت مي كته ، خاستي مقالشو مي فرستم.
دينتابيست رو Optimize كن ، اگرم بدنبال راه سخت افزاري هستي قبل از اقدام به ارتقا سرور TLB انجام بده ، واقعا موثره .

---------- Post added at 12:45 PM ---------- Previous post was at 12:41 PM ----------

و يك نكته ي ديگه ،
فرض مي كنيم دو تا سرور داري يعني ديتابيست رو سرور جداگانه بازهم مشكل شما سر جاشه چون آپاچي و زند اونقدر از منابع سيستم استفاده نمي كنند كه . بازهم تو ديتا سرورت به مشكل مي خوري.
جدا كردن ديتا بيس و وب سرور در مورد ديتا سنتر ها صادقه كه مي خوان مديرت يكپارچه روس سيستم ها داشته باشند. در مورد شما اينكار چيزي جز دردسر نخواهد بود.
سلام

ممنون از توضیحاتتون
ولی ما هم نمیگیم که بهتره ولی خوبه چون سرعت لود میره بالا و هم امنیت بالاست و خیلی کار های دیگه...
============
ممنون
با تشکر