PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش نصب و راه اندازی vps لینوکس از ابتدا تا انتها

nokte
November 20th, 2018, 23:10
با سلام
بنه میخواهم یک سرور لینوکس بگیرم .vps
لطفا لطف کنید و راهنمایی کنید از ابتدا برای نصب و کانفیگ برای سایت های وردپرسی و سایت های معمولی چگونه باید انجام دهم و روش نصب لینوکس و نصب دایرکت ادمین یا سی پنل رایگان و کلا هر چی که من لازم دارم
میدونم سوالم سخت و کلیه ولی لطف کنید راهنمایی کنید من تازه میخواهم وارد این کار شوم و میخواهم سرور سایت خودم را مدیریت کنم و یار بگیرم
مطمئن باشید اگر کسی به من یاد بدهد به صورت خدماتی و برخی مواقع هم مالی جبران می کنم

taghikhani
November 21st, 2018, 10:40
سلام دوست عزیز
شما باید هر بخش رو بصورت جداگانه جستجو کنید و یاد بگیرید. من میتونم چیزهای مورد نیاز برای یادگیری رو خدمتتون عرض کنم.

1- اتصال به SSH و دستورات ابتدایی لینوکس از قبیل update, nano, cat و... (و اگر نیاز است نصب و کانفیگ کلودلینوکس)
2- پیش نیازهای نصب سی پنل و دستور نصب سی پنل (یا همین مورد درباره دایرکت ادمین یا پلسک) - در مجموع برای کسی که خیلی متخصص نیست پلسک یا سی پنل مشکلات کمتری داره
3- تنظیمات NS روی دامنه اصلی و تنظیم همین موارد در سی پنل
4- نصب CSF و انجام چک لیست
5- بهینه سازی mysql و apache ( یا اگر نیاز است لایت اسپید)
6- ساخت پکیج و ساخت اکانت در کنترل پنل انتخابی

این از ابتدا تا ساخت اکانت برای راه اندازی مقدماتی یک سرور است. از این به بعد باید نیازهای خود را بررسی کنید تا ببینید به چه موارد دیگری نیاز دارید