PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد نانو استیشن

vahid03
October 27th, 2018, 20:59
سلام دوستان

یک سوال برام پیش اومده بنده یک جایی رو برای کاری خاص اجاره کردم که اینجا نیازه شب ها برم حتما برای مراقبت توش بخوابم تا صبح تا *** نزنه بهش! میخوام دو تا دوربین نصب کنم ولی با انتقال تصویر دوربین ها مشکل دارم میخوام حدود 2 کیلو متری منتقل کنم. امروز با نانو استیشن آشنا شدم ولی یک سوالی ذهنمو درگیر کرده من برای این کار باید یک نانو رو در حیاط محل دوربین ها نصب کنم و دومی رو در محل زندگیم حالا این بین موانع ساختمانی هست آیا نانو استیشن میتونه از موانع ساختمانی رد بشه؟ نمیخوام پول دکل بیست سی متری بکنم با کمترین هزینه میخوام این کارو بکنم هزینه اینترنت هم زیاده به نظرشما بهترین و کم هزینه ترین راه برای انقال تصویر برای 2 کیلومتر یا شایدم کمتر چیه؟

shervin110
October 27th, 2018, 21:11
سلام دوستان

یک سوال برام پیش اومده بنده یک جایی رو برای کاری خاص اجاره کردم که اینجا نیازه شب ها برم حتما برای مراقبت توش بخوابم تا صبح تا *** نزنه بهش! میخوام دو تا دوربین نصب کنم ولی با انتقال تصویر دوربین ها مشکل دارم میخوام حدود 2 کیلو متری منتقل کنم. امروز با نانو استیشن آشنا شدم ولی یک سوالی ذهنمو درگیر کرده من برای این کار باید یک نانو رو در حیاط محل دوربین ها نصب کنم و دومی رو در محل زندگیم حالا این بین موانع ساختمانی هست آیا نانو استیشن میتونه از موانع ساختمانی رد بشه؟ نمیخوام پول دکل بیست سی متری بکنم با کمترین هزینه میخوام این کارو بکنم هزینه اینترنت هم زیاده به نظرشما بهترین و کم هزینه ترین راه برای انقال تصویر برای 2 کیلومتر یا شایدم کمتر چیه؟

نانو استيشيني كه من داشتم و قبلا استفاده ميكردم . بين دوتا انتن بايد دید باشه و ساختمان و مانعی نباشه . برای دکل چیز خاصی نیاز نداره
لوله آب 3 متری و 3 تا سیم بکسل که پشت بام مهارش کنی .

vahid03
October 27th, 2018, 21:36
نانو استيشيني كه من داشتم و قبلا استفاده ميكردم . بين دوتا انتن بايد دید باشه و ساختمان و مانعی نباشه . برای دکل چیز خاصی نیاز نداره
لوله آب 3 متری و 3 تا سیم بکسل که پشت بام مهارش کنی .

این دو آنتن حتما باید از فضا هم دیگرو ببینن؟ مثل وای فای از دیوار رد نمیشه؟

با آنتن زیر میتونم مثلا وای فایل رو تقویت کنم تا 2 کیلومتر؟ وای فایل منتزل رو تقویت کنم بعد از طریق شبکه وای فای متصل بشم به دوربین هام!؟

https://www.digikala.com/product/dkp-2756/%D8%A2%D9%86%D8%AA%D9%86-%D8%AA%D9%82%D9%88%DB%8C%D8%AA%DB%8C-24-%D8%AF%D8%B3%DB%8C%D8%A8%D9%84-24ghz-grid-parabolic-%D8%AA%DB%8C-%D9%BE%DB%8C-%D9%84%DB%8C%D9%86%DA%A9-%D9%85%D8%AF%D9%84-tl-ant2424b#/tab-comments/&page=1&order=buyers

shervin110
October 28th, 2018, 09:48

با آنتن زیر میتونم مثلا وای فایل رو تقویت کنم تا 2 کیلومتر؟ وای فایل منتزل رو تقویت کنم بعد از طریق شبکه وای فای متصل بشم به دوربین هام!؟

https://www.digikala.com/product/dkp-2756/%D8%A2%D9%86%D8%AA%D9%86-%D8%AA%D9%82%D9%88%DB%8C%D8%AA%DB%8C-24-%D8%AF%D8%B3%DB%8C%D8%A8%D9%84-24ghz-grid-parabolic-%D8%AA%DB%8C-%D9%BE%DB%8C-%D9%84%DB%8C%D9%86%DA%A9-%D9%85%D8%AF%D9%84-tl-ant2424b#/tab-comments/&page=1&order=buyers

نانو استیشن فرکانسش 5 هست این آنتن 2.4

نانو باید دید مستقیم داشته باشه .
امکان دید مستقیم تو دو تا مکان نداری ؟

NetworkFA
October 28th, 2018, 10:00

اولا نانو station دو مدل داره M5 که باند 5گیگاهرتز هست و M2 که باند 2.4گیگاهرتز

دوما این مدل رادیو ها dual Chain هستن و 2تا آنتن داخلی دارند یکی برای سیگنال های افقی یکی سیگنال عمودی آنتی که شما فرستادی اصلا بدرد نمیخوره چون تک chain هست یا افی یا عمودی

سوما باند 5 قدرت زیادی برای نفوذ به اشیا نداره و بد ترین ش درخت هست (چون آب داره و جاذب امواج)

بهتر هست از PowerBeam استفاده بشه
چهارما رادیو های UBNT مجوز استفاده از تنظیم مقررات ندارن

پس بهتر هست از میکروتیک استفاده کنید

بجای nano Station میشه SXT Lite5 استفاده کرد و بجای PowerBeam از LHG5

mnajafi33
October 28th, 2018, 10:52
سلام
اول از همه باید دوطرف به هم دید مستقیم داشته باشن تا بتونید لینک برقرار کنید
پشنهاد من رادیو میکروتیک LHG 5HPnD (High Power) که قدرت بیشتری نسبت به مدل معمولی LHG داره و کانفیگ مناسب دو دستگاه هست با توجه به آلودگی فرکانسی منطقه و نویز های موجود
صرف خرید دستگاه فقط نیست کانفیگ هم مهم هست
میبینید سیگنال خوبه ولی ترافیک آنچنانی عبور نمیده باید فرکانس مناسب رو انتخاب کنید

باتشکر

vahid03
October 28th, 2018, 10:53
الان من با گوگل مپ فواصل بین دو مکان رو تخمین زدم حدودا ۳۵۰ متر شد برای این فاصله میشه وای فای یا وایرلس رو با کمترین هزینه متصل کرد؟

mnajafi33
October 28th, 2018, 11:08
الان من با گوگل مپ فواصل بین دو مکان رو تخمین زدم حدودا ۳۵۰ متر شد برای این فاصله میشه وای فای یا وایرلس رو با کمترین هزینه متصل کرد؟

تو این فاصله دید مستقیم دارین ؟
اگه دید مستقیم دارین از SXT Lite 5 استفاده کنید تو این فاصله خوب جواب میده به شرطی که تو مسیرتون مانع نباشه

vahid03
October 28th, 2018, 12:14
تو این فاصله دید مستقیم دارین ؟
اگه دید مستقیم دارین از SXT Lite 5 استفاده کنید تو این فاصله خوب جواب میده به شرطی که تو مسیرتون مانع نباشه
دید نداره همش ساختمونه ساختمون ها فوقش ۶ متر

mnajafi33
October 28th, 2018, 12:24

پس بیاید پایه بزنید که رادیو از موانع بالاتر باشه و دید مستقیم داشته باشن

razavihost
October 28th, 2018, 19:52
لوله داربست 6 متری هست چهار متری هم داره
دوتا تیکه بگیرید به هم جوش بدین و روی پشت بام به یکی از سر ستون های اون ساختمون مهارش کنید توی اون نقطه دیگه هم باید اینکارو بکنید.
اگر سر ستون نداشتی برای مهار لوله ها از یه بشکه قیر خالی استفاده کنه که بتونی توش لوله رو بزاری و پره شن بکنیدش.البته این کار پلشت ترین کار ممکنه هست :)
برای رادیو هم همون sxt lite 5 ارزون و بهترین گزینه هسا

ULTRAWEB
October 30th, 2018, 19:46
ایا واقعا ارسال تصویرونیازدارین؟
اگر مشکل شما فقط دورکردن ***هاهس
کافیه به تعداز نیاز فقط سنسورpirبزارین بعدشم یک بازرنصب کنین تا ***ها دورشن ;)از محل تصویر و شبکه بی سیم و باسیمو سایرموارد هزینه های اصافه ای ه س
که دارین تحمیل میکنین
***گیرگرون درمیاد البته اگر بخواین با سنسور پیر میتونین به چیزی میخواین باکمترین هزینه برسین زیر 50تومن