PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمائی در مورد بهینه سازی دیتابیس whmcs

negarnovin
October 25th, 2018, 12:41
سلام خدمت همه عزیزان و اساتید گرامی ، حجم دیتابیس من whmcs بالای 1 گیگ هستش و خیلی زیاد هستش من از داخل خود پنل مدیریت whmcs بخش های Utilities >> System >> System Cleanup و Utilities >> System >> Database Status

از این دو قسمت رفتن برای بهینه سازی زدم ولی تغییری نکرد نه بهینه شد و نه حجمش کم شد

کسی از دوستان در مورد بهینه سازی دیتابیس whmcs چیزی میدونه راهنمائی کند؟!

negarnovin
October 26th, 2018, 00:56
از دوستان کسی نیست راهنمائی کنه؟

mizban97
October 26th, 2018, 01:03
سلام خدمت همه عزیزان و اساتید گرامی ، حجم دیتابیس من whmcs بالای 1 گیگ هستش و خیلی زیاد هستش من از داخل خود پنل مدیریت whmcs بخش های Utilities >> System >> System Cleanup و Utilities >> System >> Database Status

از این دو قسمت رفتن برای بهینه سازی زدم ولی تغییری نکرد نه بهینه شد و نه حجمش کم شد

کسی از دوستان در مورد بهینه سازی دیتابیس whmcs چیزی میدونه راهنمائی کند؟!

سلام
عادی هست چون دیتابیس شما داری لاگ های زیادی هست .
بهتره لاگ هایی نظیر تراکنش ها + لاگ های کاربری + لاگ های ادمین + و غیره ...
هر چیزی که فکر می کنید از این قبیل می باشد سالانه یکبار پاک کنید .

negarnovin
October 26th, 2018, 01:18
من از خود whmcs می زنم پاک نمیشه
باید خود whmcs یه جوری بهینه کنه تیبل ها و جداول رو و حجم را حداقل به نصف کاهش بده اینجوری سرعت هم بهتر و بهینه میشه وردپرس مثلا این کارو انجام میده سیستم مثل whmcs هم این کار رو انجام میده اما از بخش مربوطه می زنم کار نمیکنه مشکل اینه!

اینی که شما فرمودید رو همه میدونن!

mizban97
October 26th, 2018, 01:32
من از خود whmcs می زنم پاک نمیشه
باید خود whmcs یه جوری بهینه کنه تیبل ها و جداول رو و حجم را حداقل به نصف کاهش بده اینجوری سرعت هم بهتر و بهینه میشه وردپرس مثلا این کارو انجام میده سیستم مثل whmcs هم این کار رو انجام میده اما از بخش مربوطه می زنم کار نمیکنه مشکل اینه!

اینی که شما فرمودید رو همه میدونن!

در هنگام پاک کردن خطایی دریافت می کنید ؟
بله ممکنه با توجه به داده های شما حجیم باشه و دیر پاک بشه یعنی همون لحظه پاک نشه .

negarnovin
October 26th, 2018, 01:56
up...

snmsoftpc
October 26th, 2018, 19:11
سلام و احترام
در دیتابیس جدول اکتیویتی لاگ رو خالی کنید. بیشتر حجم دیتابیس مربوط به این بخش می شود. زمان زیادی هم طول نمیکشه.
توجه بفرمایید پس از خالی کردن این بخش تمام گزارشات فعالیت مدیران، سایت و مشتریان پاک میشه ( البته بطور معمولا چندان مهم نیست و پس از اون لاگ های جدید ذخیره میشه )
حتما قبل هر کاری بکاپ از دیتابیس تهیه کنید.

موفق باشید

negarnovin
October 26th, 2018, 21:25
سلام و احترام
در دیتابیس جدول اکتیویتی لاگ رو خالی کنید. بیشتر حجم دیتابیس مربوط به این بخش می شود. زمان زیادی هم طول نمیکشه.
توجه بفرمایید پس از خالی کردن این بخش تمام گزارشات فعالیت مدیران، سایت و مشتریان پاک میشه ( البته بطور معمولا چندان مهم نیست و پس از اون لاگ های جدید ذخیره میشه )
حتما قبل هر کاری بکاپ از دیتابیس تهیه کنید.

موفق باشید

از هاست phpmyadmin پاک کنم تیبل های لاگ رو؟
چون با خود whmcs نشد می زنم پاک نمیکنه هیچ اتفاقی نمیفته!

snmsoftpc
October 27th, 2018, 22:52
سلام
بله از طریق
phpmyadmin اما دیتابیس رو حذف نکنید بلکه خالی کنید. مشکلتون حل میشه
اگر هم نیاز دارید براتون بررسی بشه می توانید در سایت ما تیکت بزنید تا هم همکاران بررسی کنند و هم مشکلتون رو براتون حل کنند. هزینه ای هم نداره

بکاپ حتما قبل هر تغییر تهیه کنید

از هاست phpmyadmin پاک کنم تیبل های لاگ رو؟
چون با خود whmcs نشد می زنم پاک نمیکنه هیچ اتفاقی نمیفته!

rasam host
October 28th, 2018, 10:10
درود
پیشنهاد میکنم این کار را انجام ندهید
لاگ بخش مهمی در وب سایت شماست و ممکن هست با دستور قضایی برای ارائه لاگ باید پاسخگو باشید و اگر موجود نداشته باشید خودتان باید پاسخگو باشید

بهتر هست لاگهای بالای دوسال را مثلا حذف نمایید که برای این کار باید از منو utilities سپس system با گزینه system cleanup میتوانید لاگ یک بازه را حذف نمایید
قبل از هر کاری یک نسخه بک آپ بگیرید

negarnovin
October 28th, 2018, 18:34
ختم تاپیک.