PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بهترین و با کیفیت ترین کابل تلفن برای adsl چیست؟

سیدرضا بازیار
October 20th, 2018, 15:20
سلام دوستان

من میخوام کابل کشی تلفن رو از سر کوچه تا توی خونه رو عوض کنم. حتی شاید از کوچه خودمون تا یه کوچه دیگه رو هم با جیب خودم بخرم و عوض کنم...

میخوام با کیفیت ترین کابل رو بخرم. بهم میگفتند کابل زوج مخابراتی بخر (فکر کنم اسمش همین بود)

میخواستم بدونم بهترین و با کیفیت ترین کابل چه مدلی هست؟ میخوام بهترین کابل رو بخرم تا بهترین سرعت اینترنت رو داشته باشه

hamra
October 20th, 2018, 15:38
کابل تلفن مخابراتی
همون نمونه ای که تا دم درخونه اومده

morteza1200
October 20th, 2018, 15:46
سلام دوست عزیز

نیاز به هزینه زیاد نیست ، چون با بهترین کابل ها هم تست کردم و فرق چندانی نداشت مهم زیر ساخت منطقه و جعبه های تقسیم سر کوچه است ، همانطور که عرض کردم جعبه کافو منطقه رو تمیز کاری کنند یا اگر سیم ها اکسید شده باشند ( هزینه بدید به مامور مخابرات که خارج از وقت براتون تمیز کنه و یه سری جابجایی انجام بدن )

یک سیم جدید تهیه کنید و از سر کوچه تا منزل بکشید.( هر چی مغازه دار پیشنهاد داد بخرید سر این مورد زیاد حساسیت نشون ندید )

یکی از دوستان با یک سیم دو رشته ایی ( متری 300-400 تومن براشون تهیه کردیم ) ریت 20 مگ هم دریافت میکنه که حتی شرکت ارائه دهنده اینترنتشون هم باورشون نشد!

اساسی کار کنید مطمئن باشید درست میشه

سیدرضا بازیار
October 20th, 2018, 15:50
سلام دوست عزیز

نیاز به هزینه زیاد نیست ، چون با بهترین کابل ها هم تست کردم و فرق چندانی نداشت مهم زیر ساخت منطقه و جعبه های تقسیم سر کوچه است ، همانطور که عرض کردم جعبه کافو منطقه رو تمیز کاری کنند یا اگر سیم ها اکسید شده باشند ( هزینه بدید به مامور مخابرات که خارج از وقت براتون تمیز کنه و یه سری جابجایی انجام بدن )

یک سیم جدید تهیه کنید و از سر کوچه تا منزل بکشید.( هر چی مغازه دار پیشنهاد داد بخرید سر این مورد زیاد حساسیت نشون ندید )

یکی از دوستان با یک سیم دو رشته ایی ( متری 300-400 تومن براشون تهیه کردیم ) ریت 20 مگ هم دریافت میکنه که حتی شرکت ارائه دهنده اینترنتشون هم باورشون نشد!

اساسی کار کنید مطمئن باشید درست میشه

جعبه تقسیم رو باید تمیز کنند؟
مخابرات کازرون ظاهرا یه کارشناس درست و حسابی نداره
اگه امکانش هست یکم بیشتر در این مورد توضیح بدین تا منم به اون کارشناس بگم انجام بده

morteza1200
October 20th, 2018, 15:58
جعبه تقسیم رو باید تمیز کنند؟
مخابرات کازرون ظاهرا یه کارشناس درست و حسابی نداره
اگه امکانش هست یکم بیشتر در این مورد توضیح بدین تا منم به اون کارشناس بگم انجام بده

سر این مشکل شاید باورت نشه چقدر عذاب کشیدم ، حتی کابل خطوط انتقال ( 100 رشته ایی !!! ) هم از جعبه کشیدم تا منزل همگی از هزینه شخصی اما فایده نداشت که نداشت.

جعبه تقسیم باید تمیز بشه ، یا اگر امکانش باشه خودتون جدید بخرید تا جایگزین کنند فکر میکنم جعبه الان شما قدیمی هست و با کمترین بارش باران آب داخل جعبه میره و اختلال پیش میاد ، جعبه های جدید از جنس پلاستیک و ضد آب هستند.

مورد بعدی کافو منطقه شما ، که ممکن است آب داخل آن جمع شده است که باید سرویس شود.

و یک کار دیگه هم برای بنده انجام دادند که دقیقا در جریان آن نیستم اما یه تغییراتی در کافو انجام دادند

سیدرضا بازیار
October 20th, 2018, 21:46
سر این مشکل شاید باورت نشه چقدر عذاب کشیدم ، حتی کابل خطوط انتقال ( 100 رشته ایی !!! ) هم از جعبه کشیدم تا منزل همگی از هزینه شخصی اما فایده نداشت که نداشت.

جعبه تقسیم باید تمیز بشه ، یا اگر امکانش باشه خودتون جدید بخرید تا جایگزین کنند فکر میکنم جعبه الان شما قدیمی هست و با کمترین بارش باران آب داخل جعبه میره و اختلال پیش میاد ، جعبه های جدید از جنس پلاستیک و ضد آب هستند.

مورد بعدی کافو منطقه شما ، که ممکن است آب داخل آن جمع شده است که باید سرویس شود.

و یک کار دیگه هم برای بنده انجام دادند که دقیقا در جریان آن نیستم اما یه تغییراتی در کافو انجام دادند

ببخشید زیاد سوال میپرسم. دلیلش اینه که خیلی سریعتر باید اینترنت رو درست کنم. چون کلی ضرر کردم بخاطر این قطعی

مدل یا قیمت جعبه ها توی اینترنت هست؟ لینک یا عکسی دارید برام اینجا بزارید؟

کافو چیه؟ هر چی سرچ کردم نفهمیدم چیه

morteza1200
October 21st, 2018, 02:53
ببخشید زیاد سوال میپرسم. دلیلش اینه که خیلی سریعتر باید اینترنت رو درست کنم. چون کلی ضرر کردم بخاطر این قطعی

مدل یا قیمت جعبه ها توی اینترنت هست؟ لینک یا عکسی دارید برام اینجا بزارید؟

کافو چیه؟ هر چی سرچ کردم نفهمیدم چیه

جعبه رو نمیدونم اینترنت هست یا خیر چون مخابرات همش از این جعبه ها نصب میکنه ، حتما مخابرات منطقه دارن درخواست بدید تعویض کنند یا حداقل ترمینال های جعبه الان شما رو درست کنند و اگر بهم ریختگی داره مرتب کنند.

در مورد کافو

http://www.nbtele.com/product/p69-%D8%B5%D9%86%D8%AF%D9%88%D9%82-%DA%A9%D8%A7%D9%81%D9%88

http://smart-en.ir/kv/