PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آیا موبایل و اینترنت با این روش قابل هک و شنود است؟

M2T
October 15th, 2018, 14:06
درود
من نمیدانم سوال مال کدام ساب فروم است اگر لازم دیدید منتقل کنید.
شخصی ادعا کرده با دانستن IMEI گوشی موبایل هرکسی ، قادر است به مکالمات وی گوش دهد و جای وی مکالمه کند و پیامک دریافت و ارسال کند و اینترنت استفاده کند.
خواهشمندم توضیح دهید آیا امکان دارد و چگونه؟
۱- آیا دستگاهی دارد که چنین امکانی به وی میدهد؟
۲- آیا کارمند است و از مرکز مخابرات به دستگاه هایی دسترسی دارد که با دانستن IMEI مردم ، میتواند ارسال و دریافت کند.
۳- همین سوالات را درباره مودم td-lte و دانستنIMEIآن توسط هکر دارم

Kian
October 15th, 2018, 14:50
بله امکانش هست و دستگاه شبیه سازی هم در آمریکا برای اینکار ساخته شده است، منتها چند شرط دارد، اول اینکه مجوز دسترسی از نوع ردیابی به شبکه مخابراتی اپراتور تلفن همراه مربوطه را داشته باشند که برای برخی قسمتهای پلیس این دسترسی را با شرایط مخصوص میدهند
و یا اینکه هکر بتواند چندین لایه امنیتی پیچیده سخت افزارها و نرم افزار های اپراتور تلفن همراه مورد نظر را هک نماید و کنترل شبکه آنرا بطور کامل بدست بگیرد که احتمال اینمورد بسیار ضعیف می باشد.

M2T
October 15th, 2018, 18:28
بله امکانش هست و دستگاه شبیه سازی هم در آمریکا برای اینکار ساخته شده است، منتها چند شرط دارد، اول اینکه مجوز دسترسی از نوع ردیابی به شبکه مخابراتی اپراتور تلفن همراه مربوطه را داشته باشند که برای برخی قسمتهای پلیس این دسترسی را با شرایط مخصوص میدهند
و یا اینکه هکر بتواند چندین لایه امنیتی پیچیده سخت افزارها و نرم افزار های اپراتور تلفن همراه مورد نظر را هک نماید و کنترل شبکه آنرا بطور کامل بدست بگیرد که احتمال اینمورد بسیار ضعیف می باشد.

شخصی اگر این دستگاه را در ایران داشته باشد و بتواند مجوز بگیرد تا چه حد دسترسی پیدا میکند؟
1- آیا مکالمات را میتواند شنود کند؟
2- آیا میتواند تلفن بزند؟
3- آیا میتواند پیامک بزند؟
4- آیا به اینترنت دسترسی خواهد داشت؟

- - - Updated - - -

هم چنین در مورد مودم TD_LTE چطور؟

ali2k6
October 15th, 2018, 19:31
درود
من نمیدانم سوال مال کدام ساب فروم است اگر لازم دیدید منتقل کنید.
شخصی ادعا کرده با دانستن imei گوشی موبایل هرکسی ، قادر است به مکالمات وی گوش دهد و جای وی مکالمه کند و پیامک دریافت و ارسال کند و اینترنت استفاده کند.
خواهشمندم توضیح دهید آیا امکان دارد و چگونه؟
۱- آیا دستگاهی دارد که چنین امکانی به وی میدهد؟
۲- آیا کارمند است و از مرکز مخابرات به دستگاه هایی دسترسی دارد که با دانستن imei مردم ، میتواند ارسال و دریافت کند.
۳- همین سوالات را درباره مودم td-lte و دانستنimeiآن توسط هکر دارم

سلام

imei صرفا مشخص کنند دستگاه سخت افزاری هست (گوشی موبایل) و یک مشترک شبکه موبایل با سیم کارتش به شبکه معرفی میشود نه با imei
در شبکه موبایل اولین قدم شناسایی مشترک هست و توسط ساختاری که کلیدش داخل سیم کارت هست این روند انجام می شود پس اگر من imei یک گوشی را بدانم بدون داشتن اطلاعات سیم کارت نمی توانم وارد شبکه بشوم و مکالمه کنم یا پیامک بفرستم و غیره ...

ریفرنس:

https://en.wikipedia.org/wiki/Subscriber_identity_module#Authentication_key_(Ki)

Kian
October 15th, 2018, 21:14
شخصی اگر این دستگاه را در ایران داشته باشد و بتواند مجوز بگیرد تا چه حد دسترسی پیدا میکند؟
1- آیا مکالمات را میتواند شنود کند؟
2- آیا میتواند تلفن بزند؟
3- آیا میتواند پیامک بزند؟
4- آیا به اینترنت دسترسی خواهد داشت؟

- - - Updated - - -

هم چنین در مورد مودم TD_LTE چطور؟

داشتن فقط دستگاه خالی مورد نظر، فایده ای ندارد، لازم است که حتما اجازه دسترسی به شبکه اپراتور هم وجود داشته باشد،
و پاسخ همه سوال ها اینه که اپراتور به دارنده دستگاه شبیه ساز، تا چه حدی و چه اختیاراتی اجازه بدهد یعنی چه دسترسی هایی را بدهد که همه اینموارد را فقط با دستورهای قانونی و قضایی میدهند و هیچ فرد عادی نمی تواند به آنها دسترسی داشته باشد
کارمند مخابراتی بعید است حیثیت شغلی اش را به خاطر اینگونه کارها به خطر بیاندازد
مگر اینکه هکری باشد که به شبکه نفوذ کامل کند و دسترسی های زیادی برای خودش ایجاد کند که اینمورد به این سادگی ها میسر نیست، احتمال دارد فرد مورد نظر بلوف میزند!