PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : باتجربه ها نظر بدید > خرید کامپیوتر و لپ تاپ و اسکنر با هم یا نه

geniune
October 13th, 2018, 17:59
با سلام خدمت دوستان عزیز وبهاستینگ تالک

توی این اوضاع اقتصادی میخواستم شما که تجربه ی کاری در زمینه ای که من میخوام کار کنم دارید در رابطه با سیستم نظرتون رو بگید ( مغازه ی خدمات کامپیوتری )

یک سیستم داشتم حدود 5.5 میلیون فروختم

میخوام با این هزینه یک لپ تاپ معمولی کار راه انداز برای خدمات کامپیوتری بگیرم (مغازه م ) مشخصات با خودتون طبقه تجربه تون

یک سیستم خونگی و قوی بگیرم قابل ارتقا جهت کارگرافیکی و اینترنتی داخل خونه

یک اسکنر تک کاره بگیرم چون پرینتر دارم و نیاز به اسکنر دارم کارم راه بیافته توی مغازه

پیشنهادی دارید چون دوستان میگفتند یک لپتاپ قوی بگیر ولی توی مغازه به نظرم لپ تاپ داغون میشه چون منطقه ی فعالیتی گرد و خاک زیاد داره در 6 ماه سال و نمیخوام لپ تاپ بپره و بی سیستم شم

نظرتون رو بگید ممنون میشم / تشکر هم فراموش نمیشه

Farzad90
October 13th, 2018, 18:13
با سلام
هزینه ای که می خواهید برای لپتاپ بدهید با همون هزینه می توانید کامپیوتر قوی تر بگیرید به نظرم برای محل کار همون کامپیوتر بهتره من خودم لپ تاب داشتم و در محل کار طی یک سال داغون شده بود

geniune
October 13th, 2018, 18:23
با سلام
هزینه ای که می خواهید برای لپتاپ بدهید با همون هزینه می توانید کامپیوتر قوی تر بگیرید به نظرم برای محل کار همون کامپیوتر بهتره من خودم لپ تاب داشتم و در محل کار طی یک سال داغون شده بود

تشکر / والا طرز فکرم اینه لپ تاپ برای مغازه و کامپیوتر برای منزل چون منزل بدون سیستم نمیشه . شاید کارهایی باشه که آدم بخواد شب خونه ش انجام بده ؟

و تشکر بابت نظر

Farzad90
October 13th, 2018, 18:25
درسته برای چی 2 تا سیستم نگیرین؟

- - - Updated - - -

میتونید برای مغاره که کارهای سبک انجام می دهید کامپیوتر با مشخصات متوسط بگیرید و برای خونه حرفه ای

1wp.ir
October 13th, 2018, 19:37
از این لحاط که لپ تاپ رو می تونید همراه داشته باشید و هر جا می تونید ببرید و حتی توی یه مسافرت طولانی آدم از کارش نمی افته

Cr0w
October 13th, 2018, 19:53
مسئله ای هم که دوستان نپرداختن بهش الان با این مبلغ یک سیستم متوسط رو به پایین میشه گرفت که مناسب بازی و کارای گرافیکی هم نیست!

geniune
October 13th, 2018, 22:36
مسئله ای هم که دوستان نپرداختن بهش الان با این مبلغ یک سیستم متوسط رو به پایین میشه گرفت که مناسب بازی و کارای گرافیکی هم نیست!

دقیقا به همین دلیل باید دنبال کارکرده بگردم و #شانس

سیدرضا بازیار
October 13th, 2018, 23:59
به نظر من یه مک بوک پرو دست دوم بخرید. مدل ۲۰۱۴ به بالا باشه
توی سایت دیوار هست
چند روز پیش یه مک بوک پرو پیدا کردم تو شیراز مدل ۲۰۱۵ میگفت ۶ میلیون. جالب اینجاست که خیلی کم استفاده کرده بود و فقط ۲۰۰ دور باتری مصرف شده بود... اما الان نگاه کردم دیدم آگهی رو برداشته

اگه مک بوک بخرید از نظر سرعت خیلی زودتر کار مشتری رو راه میندازید. سبک هست و راحت میشه اون رو حمل کرد. اگه هم خواستید بفروشید اصلا افت قیمت نداره

geniune
October 14th, 2018, 00:50
درسته برای چی 2 تا سیستم نگیرین؟

- - - Updated - - -

میتونید برای مغاره که کارهای سبک انجام می دهید کامپیوتر با مشخصات متوسط بگیرید و برای خونه حرفه ای

برای اسکنر چه کنم ؟

پرینتر لیزری دارم که اسکنر نداره و قیمت اسکنر تکی هم بالاست . بالای 1 تومن هست

به نظرتون میتونم پرینتر جوهر افشان سه کاره که قیمتش حدود 400-500 هست خریداری کنم و فقط از اسکنرش استفاده کنم

یعنی اسکنر رو با پرینتر جوهرافشان انجام بدم و پرینت رو با پرینتر لیزری و کلا از پرینت جوهرافشان استفاده نکنم ؟؟

دوستانی که کار کردند امکان پذیره ؟

persian0568
October 14th, 2018, 01:34
دوست عزیز

منم با پرینتر های 3 کاره زیادی از سامسونگ و اچ پی و ایپسون بگیر تا بقیش کار کردم برای اول کار واقعا عالی هستن و صرفه جوی در هزینه ولی بدی که دارن هزینه اصطحلاک زیادی دارن و زود به زود مشکل بهم میزنن.یک روز اسکنر مشکل داره یک روز پرینتر خراب و ....

پیشنهاد میکنم بر اساس برداشتی که من از تاپیک کردم که شما فقط میخواید کار های سبک و بیشتر شبیه کافی نتی انجام بدید پرینتر جدا مارک اچ پی یا ایپسون کار کرده (ولی حتما تمیز باشه) بگیرید تا مشکلی کمتری بهم بزنید.و قبل از شروع کار باهاشون هر چقدر هم که تمیز باشند ی هزینه سرویس و تست قطعات بدید که بدونید وضعیتشون در چه حد هست بعد شروع کنید.

برای سیستم ها هم من متوجه نشدم دقیقا چرا نظرتون به لپ تاپ هست و به سیستم نیست برای داخل مغازه.اگه واقعا محدودیت فضا دارید برای مغازه یا نیاز به انجام کار با لپ تاپ دارید در خارج از مغازه بله لپ تاپ گزینه خوبی هست.بخصوص اگر نمیخواید زیاد کار سنگین ازش بکشید ی لپ تاپ متوسط رو به پایین بگیرید در حدی که مدام هنگ نکنه و مثلا ویندوز 8.1 رو راحت ساپورت کن(میگم راحت واسه این که بعضی لپ تاپ ها با 8.1 مشکل بهم میزنن اگه قدیمی باشن.نکته که یکی از دوستان هم در مورد هزینه ها گفتن درست هست و با قیمت های که الان هست شما چه لپ تاپ چه سیستم که بخرید جفتش تقریبا متوسط رو به پایین هست حتی اگه کار کرده بخرید.(البته من نمیدونم کل پولی که دارید چقدر هست.من فرض رو بر همون 5.5 میلیون گذاشتم)با 5.5 میلیون شما هم سیستم برای خونه هم لپ تاپ برای مغازه (اسکنر هم جدا) متوسط رو به پایین میتونی بخری.حتی دست دوم.بخصوص سیستم هم که مد نظر داری جوری باشه که بشه ارتقاع داده.
برای سیستم حداقل باید مادر برد دارای اسلات رم ddr3 باشه که بتونی بعد هم ارتقاع بدی (احتمالا تا 3-4 سال اینده هنوز گیر بیان) و پردازنده هم جز 1150 باشن که هنوز پردازنده در این سری تولید میشه .اگه 1151 شد که چه بهتر ولی 1155 دیگه نباشه چون اصلا جای ارتقاع نداری.البته فکر نکنم با این بودجه 1151 گیرت بیاد ولی خب بعید نیست.
کار گرافیکی هم نمیدونم منظورت چی هست ولی اگه من فرض رو بر فتوشاپ معمولی و تری مکس و اینا دیگه حداقل حداقل شما گرافیک 730 یا 710 بگیر زیر اینا هم بد نیست ولی به نظر من جوابت رو نمیده.
لپ تاپ هم نمیدونم برای چه کاری میخای ولی کفترین حالت رم 4 گیگ و هارد 500 یا 320 و پردازنده i3 هست زیر اینا نگیر که قشنگ وسط کار لنگت میکنه و اعصابت خورد میشه.
اکسنر هم هرچی ساده تر بهتر.به شخصه هرچی ساده تر بوده اسکنری که دیدم خیلی بیشتر عمر کرده تا نمیدونم بعضی مدل هاش با کیفیت فول اچ دی اسکن میکرده یا نمیدونم رزولوشن بالاتری داشته.ی چیز متوسط و معمولی کافی.

این نظر من بود دوست عزیز چند سال دارم کامپیوتر کار میکنم.ولی اگه میتونی بودجه رو بیشتر کنی بهتر خودت ضرر نمیکنی روز اول ی چیز درست بخری بهتر تا بخوای هر روز گیر درست کردنش باشی

Alt+F4
October 14th, 2018, 02:03
با سلام خدمت دوستان عزیز وبهاستینگ تالک

توی این اوضاع اقتصادی میخواستم شما که تجربه ی کاری در زمینه ای که من میخوام کار کنم دارید در رابطه با سیستم نظرتون رو بگید ( مغازه ی خدمات کامپیوتری )

یک سیستم داشتم حدود 5.5 میلیون فروختم

میخوام با این هزینه یک لپ تاپ معمولی کار راه انداز برای خدمات کامپیوتری بگیرم (مغازه م ) مشخصات با خودتون طبقه تجربه تون

یک سیستم خونگی و قوی بگیرم قابل ارتقا جهت کارگرافیکی و اینترنتی داخل خونه

یک اسکنر تک کاره بگیرم چون پرینتر دارم و نیاز به اسکنر دارم کارم راه بیافته توی مغازه

پیشنهادی دارید چون دوستان میگفتند یک لپتاپ قوی بگیر ولی توی مغازه به نظرم لپ تاپ داغون میشه چون منطقه ی فعالیتی گرد و خاک زیاد داره در 6 ماه سال و نمیخوام لپ تاپ بپره و بی سیستم شم

نظرتون رو بگید ممنون میشم / تشکر هم فراموش نمیشه

سلام
قطعا کیس برای مغازه بهتر از لپ تاپ هست،حد اقل و معمول سی پی یو دو هسته و رم 4
اسکنر دست دوم فراوان و ارزان هست
فیلم هم کنارش بفروش در آمدش بیشتر از خدمات هست
برای خانه لپ تاپ کمترجا میگیرد و میز و بند و بساط هم نمی خواد،کار پرافیکی اگر دو بعدی مورد نظرتون هست سیستم معمولی کاملا جواب گو هست(فتوشاپ،کورل،..)
موفق باشید

M2T
October 15th, 2018, 18:23
درود
می تونی به جای دو سیستم یک لپ تاپ بگیری. لپ تاپ ایسر ارزونه ولی عمر خوبی نداره. اما لنوو و اچ پی و ایسوس ارزون و خوب داره. لنوو خوب جواب داده.
اسکنر جنیوس نصف قیمت کانن بود ولی الان در بازار نیست. اگر بود شاید با نصف قیمت ارزون ترین کانن ها میخریدی. اسکنر آکبند دارای گارانتی کانن و اپسون از 900 هزار به بالا پیدا میشه.

الان کامپیوتر بهتره رم DDR4 داشته باشد اما خیلی مهم نیست. من چندسال پیش لپ تاپ با رم 8 گیگ میخواستم ، اما لپ تاپ هایی که آکبند خودش رم 8 گیگ داشت خیلی گرون بود. رفتم یک لپ تاپ با رم دو گیگ خریدم و رم لپ تاپ خریدم و خودم ارتقا دادم؛ خیلی خیلی نسبت به لپ تاپی که آکبند دارای رم 8گیگ بود ارزانتر تموم شد. الا بهتره لپ تاپت حداقل 8 گیگ رم داشته باشد.
دقت کن برخی لپ تاپها رمش اصلا توسط خریدار قابل تعویص نیست:
non-customer-accessible/upgradable memory module slot
دقت کنید رم لپ تاپ حداقل قابل ارتقا به 8 گیگ یا 16 گیگ باشد.
اگر در خدمات کامپیوتری کارت فقط فوتوشاپ و آفیس و اینترنت است رم 4 گیگ کفایت میکند.

قیمت 8 گیگ رم DDR4 حدود 900هزار است. میتوانی بعد از مدتی کسب درامد رم را افزایش بدی.لپ تاپ لنوو و ایسوس و اچ پی از 3 میلیون تومان موجود ولی بارم DDR4 از 4 میلیون تومان شروع قیمت دارد.
یک کیف لپ تاپ بگیر از مغازه ببر خانه هم مغازه لپ تاپ داری و هم خانه.

1wp.ir
October 16th, 2018, 04:07
استارتر محترم در صورتی که تصمیم گرفتید و خرید انجام دادید لطف کنید در ادامه بنویسید تا شاید امثال من که دنبال خرید یا ارتقا سیستم هستند بتونیم از تجربه شما استفاده کنیم

geniune
October 18th, 2018, 02:57
آقا بالاخره به پایان رسیدیم

یک سیستم خریدم امروز دستم رسید
یک پرینتر سه کاره لیزری خریدم که فردا دستم میرسه
و ان شالله پول دستم بیاد یک تبلت ده اینچی ویندوزی جهت استفاده در منزل تا رنج 1 تومن

مشخصات سیستم خریداری شده :

Cpu : i5 3470 2.9Ghz ~ 3.6Ghz
MotherBoard : Gigabyte P61 DDR3
Ram : 8GB 1600Mhz
DVD : Lieton
SSD : 100GB OCZ
Power : Green 330
VGA : XFX 5570 2GB 128Bit
Case : Viper

2.800.000T
هارد 2 ترا اکسترنال هم قبلا داشتم در کنارش و برای افزایش سرعت ssd نصب شد

جای خنده دار :