PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی در مورد تغییر فرمت هارد از mbr به gpt

saeed1988m
October 13th, 2018, 16:30
درود خدمت همه دوستان عزیز

من تصمیم گرفتم بعد مدت ها بلاخره ویندوز 10 رو نصب کنم ولی ایراد اینکه هارد mbr هست و باید gpt باشه رو گرفت از طرفی چندین درایو دارم و نمیخوارم اطلاعاتم پاک بشه و همچنین حجمشون زیاده و نمیشه منتقل کرد آیا راهی هست بدون فرمت و از دست رفتن اطلاعات حداقل دیگر درایو ها(درایو c مهم نیست فرمت بشه ) فرمت هارد رو تغییر بدیم به gpt

روش هایی دیدم در اینترنت ولی هیچکدام به طور حتمی تایید نمیکردن که اطلاعات از بین نمیره
اگر هم ویندوزی هست که روی mbrنصب میشه لطفا معرفی کنین
لطفا راهنمایی بفرمایید
سپاس

Peugeot
October 13th, 2018, 18:02
تنها ویندوزی که براحتی روی mbr نصب می‌شه ویندوز 7 هست.

Farzad90
October 13th, 2018, 18:09

من تصمیم گرفتم بعد مدت ها بلاخره ویندوز 10 رو نصب کنم ولی ایراد اینکه هارد mbr هست و باید gpt باشه رو گرفت از طرفی چندین درایو دارم و نمیخوارم اطلاعاتم پاک بشه و همچنین حجمشون زیاده و نمیشه منتقل کرد آیا راهی هست بدون فرمت و از دست رفتن اطلاعات حداقل دیگر درایو ها(درایو c مهم نیست فرمت بشه ) فرمت هارد رو تغییر بدیم به gpt

روش هایی دیدم در اینترنت ولی هیچکدام به طور حتمی تایید نمیکردن که اطلاعات از بین نمیره
لطفا راهنمایی بفرمایید
سپاس
خیر هیچگونه نمیشه بهترین کار اینه که انتقال بدهید اطلاعاتو یا از هارد های با حجم کم مثل 80 گیگ یا 160 برای نصب ویندوز استفاده کنید که به نظرم هارد جداگانه بگیرید اگر نمیتونید انتقال بدهید و ویندوز رو روی ان نصب کنید

MαHDi
October 13th, 2018, 18:26

لطفا راهنمایی بفرمایید
سپاس

بادرود
همون ویندوز 10 رو شما میتونید با همون حالت mbr هم نصب کنید به شرطی که بوت روی legacy باشه و همچنین دیسک ویندوزی که دارید هم mbr باشه..

حالا بهتر هست که تبدیل کنید به پارتیشن gpt
و نگران از دست دادن اطلاعاتتون نباشد!
ولی خوب بهتر هست همیشه بک آپ داشته باشد.
در خصوص تبدیل هم ما از وقتی که ویندوز 10 از سایت مایکروسافت ارائه شد برای خودمون و مشتریامون نصب کردیم و با روشی که فرمت پارتیشن رو تغییر دادم اصلا اطلاعاتمون پاک نشد.
با نرم افزار های زیر میتونید این کار رو انجام بدید:
https://soft98.ir/software/partition/1288-MiniTool-Partition-Wizard.html
https://soft98.ir/software/partition/16350-aomei-dynamic-disk-manager.html
مشکل داشتید باز اعلام کنید.
موفق باشید

geniune
October 13th, 2018, 22:42
تنها راه تخلیه ی هارد و تبدیل به gpt به وسیله ی cmd هست

این راه رو چند سال پیش رفتیم و راهی جز این روش نیست .

یکبار برای همیشه

hassanshaikhi
October 13th, 2018, 22:49
https://www.easeus.com/partition-master/convert-mbr-to-gpt-during-windows-installation.html

MizbanPardaz
October 13th, 2018, 23:11
من بدون از دست دادن اطلاعات موقع نصب ویندوز با disk part تبدیل به gpt کردم

- - - Updated - - -

اینم اضافه کنم ک ویندوز 10 حتی بدون مشکل و به راحتی روی mbr نصب و اجرا میشه (سیستم خونه)