PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست مدارک درگاه واسط

saeid1346
October 13th, 2018, 03:27
سلام دوستان خوبید

یک سوال فنی

من چند سالی با درگاه های واسط کار کردم مثل خیلی از دوستان ، قبلا فکر میکردیم گرفتن درگاه اینترنتی هفت خان رستم داره و ...

البته اون هفت خان رو داره هنوزم :d

بگذریم ... خیلی از این درگاه ها مدارک شناسایی مثل کارت ملی ، شناسنامه ، حتی تصویر کارت عابر بانک رو میخواستن ، بعضی هاشون فیلم میخواستن ، تصویر با چهره شخص و ...

حالا خیلی از این درگاه ها منحل شدن ، یا به طور کل نابود :d

بعضی وقتا یاد اون حجم از مدارکی میوفتم که ما برای اینا ارسال کردیم ، تکلیف تصاویر این مدارک چی میشه ؟

من قبلا میگفتم بعیده بشه سو استفاده کرد اما ظاهرا امکانش هست ! :|

چه کنیم ؟ میشه کاری کرد برای پیشگیری از دردسر ؟

miladtnt
October 13th, 2018, 03:31
وقتی جایی مدرکتونو ارسال میکنید روش یه فتوشاپ کنید بنویسید مثلا "صرفا برای تایید هویت در سایت فلان" که نشه با فتوشاپ اینا جمش کرد:) دیگه به درد دیگه ای نمیخوره و حتی باش سیمکارتم نمیشه خرید :))

saeid1346
October 13th, 2018, 03:39
وقتی جایی مدرکتونو ارسال میکنید روش یه فتوشاپ کنید بنویسید مثلا "صرفا برای تایید هویت در سایت فلان" که نشه با فتوشاپ اینا جمش کرد:) دیگه به درد دیگه ای نمیخوره و حتی باش سیمکارتم نمیشه خرید :))

بله این کارو انجام دادیم ولی برای همه درگاه ها نه

اخرش میشه پاکش کرد ،فرقی نمیکنه ، اصل قضیه درخواست مدارک بدون مجوز بود که ما ارسال کردیم براشون

1wp.ir
October 13th, 2018, 04:10
طبیعتا هیچ کاری نمیشه کرد . باز فکرمی کنم از کپی مدارک نشه کاری کرد . البته در مورد اسکن و یا تصویر کارت فرق می کنه و فکر کنم از لحاظ قانونی هم هر فرد و یا دستگاه و اداره ایی که با ارائه این کپی و بدون اینکه اطمینان حاصل بشه اصلش متعلق به فرد هست یا نه خدماتی ارائه بده و سو استفاده ایی بشه جرم مرتکب شده نه کسی که از مدارکش سواستفاده شده وگرنه که کپی و یا تصویر کارت ملی رو به غیر از درگاه های واسط به ده ها و صد ها جای دیگه هم ارائه دادیم و اگر قرار بر سواستفاده به همین راحتی بود که الان همه پرونده دار بودن

مینا-صیفی
October 13th, 2018, 09:30
درود بر شما منم مثله شما چندین ساله از درگاه واسط استفاده کردم اوایل این ها بودن و داشتیم که جمع کردن رفتند و البته کاره دیگه کردن رفتند همینطوری نبود :)
jaypal - mehrpay - shetab biz اینا مدارک اصلا نمیخواستند یادمه دقیقا زمان اینا کارت ملی و مشخصات زیادی نمیخواتند خیلی راحت بود .
بعد که اینا بسته شدن رفتیم سراغ اینا که ازینجا دیگه عکس کارت ملی گرفتن معروف محبوب همگان شد یادمه اوایل خیلی ها نمیدادن میترسیدن سراغ درگاه هایی میرفتند که کارت ملی نگیره اما دیدن نه باید کارت ملی را داد دیگه فرهنگ سازی شد خلاصه
bazpardakht - pardakht net - jahanpay - sibapal - directpay - sharj iran - payline
که اینها مدارک میخواستند و چیلتر و جمع شدن .
بعد رفتیم سراغ
idpay - pay ir
که همچنان فعال هستند کار میکنند البته جز این هایی که نام بردم درگاه های زیادی باز هستند و کار میکنند و یا جمع شدن اما من ازینا داشتم و یادمه
ولی با شماره حساب یا شبا یا کارت که هیچ کاری نمیشه کرد جز اینکه حسابتون پول بریزند خوب این خیلی خوبه خخخ نام و خانوادگی و شماره موبایل هم دادید یا ایمیل اینم بدرد هیچیز نمیخوره همه اینا پاک کردن وقتی جمع کردن اکثرا رفتند تو کار دیگه کلا فرمت از بعضی ها پرسیدم .
اما راججب عکس کارت ملی هم فکر نمیکنم کاری بشه کرد دقیقا اطلاع ندارم در این مورد

leberman
October 13th, 2018, 09:57
درود بر شما منم مثله شما چندین ساله از درگاه واسط استفاده کردم اوایل این ها بودن و داشتیم که جمع کردن رفتند و البته کاره دیگه کردن رفتند همینطوری نبود :)
jaypal - mehrpay - shetab biz اینا مدارک اصلا نمیخواستند یادمه دقیقا زمان اینا کارت ملی و مشخصات زیادی نمیخواتند خیلی راحت بود .
بعد که اینا بسته شدن رفتیم سراغ اینا که ازینجا دیگه عکس کارت ملی گرفتن معروف محبوب همگان شد یادمه اوایل خیلی ها نمیدادن میترسیدن سراغ درگاه هایی میرفتند که کارت ملی نگیره اما دیدن نه باید کارت ملی را داد دیگه فرهنگ سازی شد خلاصه
bazpardakht - pardakht net - jahanpay - sibapal - directpay - sharj iran - payline
که اینها مدارک میخواستند و چیلتر و جمع شدن .
بعد رفتیم سراغ
idpay - pay ir
که همچنان فعال هستند کار میکنند البته جز این هایی که نام بردم درگاه های زیادی باز هستند و کار میکنند و یا جمع شدن اما من ازینا داشتم و یادمه
ولی با شماره حساب یا شبا یا کارت که هیچ کاری نمیشه کرد جز اینکه حسابتون پول بریزند خوب این خیلی خوبه خخخ نام و خانوادگی و شماره موبایل هم دادید یا ایمیل اینم بدرد هیچیز نمیخوره همه اینا پاک کردن وقتی جمع کردن اکثرا رفتند تو کار دیگه کلا فرمت از بعضی ها پرسیدم .
اما راججب عکس کارت ملی هم فکر نمیکنم کاری بشه کرد دقیقا اطلاع ندارم در این مورد
سیمکارت میشه ثبت کرد ، میتونن برای سایت های خودشون به نام کارت ملی ها درگاه بگیرن و خیلی کارهای دیگه...
در وهله اول وظیفه نظارت بر سایت هایی که درخواست کارت ملی میکنن صنف هست که کلا جز باقالی ها هست نقش این صنف (در حال حاضر) بعدش ای نماد بهترینش فکر میکنم همونی که هست که یکی از‌دوستان فرمودن ، روی تصویر نوشته بشه این مدرک صرفا اطلاع جهت سایت مذکور ارائه میشه. جالب اینجاست که بعد از اپلود تصویر در زرین پال تصویر کارت مجددا از طریق پنل قابل مشاهده بود! تیکت زدم بهشون گفتن ما تدابیر لازم رو جهت سو استفاده اندیشیده ایم! گفتم لپ تاپ بنده رو ب***ن یا دوست بنده بیاد پشت کامپیوتر من به راحتی میتونه به اکانت من دسترسی پیدا کنه! اینه تدبیرتون؟! الان نمیدونم اصلاح کردن یا نه
از نظر من به ادارات دولتی هم اطمینانی نیست مدرکی ارائه بشه چه برسه به این شرکت ها که هیچ نظارتی روشون نیست

مینا-صیفی
October 13th, 2018, 10:02
سیمکارت میشه ثبت کرد ، میتونن برای سایت های خودشون به نام کارت ملی ها درگاه بگیرن و خیلی کارهای دیگه...
در وهله اول وظیفه نظارت بر سایت هایی که درخواست کارت ملی میکنن صنف هست که کلا جز باقالی ها هست نقش این صنف (در حال حاضر) بعدش ای نماد بهترینش فکر میکنم همونی که هست که یکی از‌دوستان فرمودن ، روی تصویر نوشته بشه این مدرک صرفا اطلاع جهت سایت مذکور ارائه میشه. جالب اینجاست که بعد از اپلود تصویر در زرین پال تصویر کارت مجددا از طریق پنل قابل مشاهده بود! تیکت زدم بهشون گفتن ما تدابیر لازم رو جهت سو استفاده اندیشیده ایم! گفتم لپ تاپ بنده رو ب***ن یا دوست بنده بیاد پشت کامپیوتر من به راحتی میتونه به اکانت من دسترسی پیدا کنه! اینه تدبیرتون؟! الان نمیدونم اصلاح کردن یا نه
از نظر من به ادارات دولتی هم اطمینانی نیست مدرکی ارائه بشه چه برسه به این شرکت ها که هیچ نظارتی روشون نیست
البته فکر نمیکنم این 2 موردی که گفتید با کپی کارت ملی بدن اونا اصل کارت ملی هم میخواهند بنظرم
چون من سیم کارت 4g جدید که تعویض کردم ازم اصل کارت ملی رو گرفت خودش اونجا اسکن کرد یا کپی کرد فرستاد به شرکت ایرانسل اما کپی ازم نگرفت فکر کنم این مورد مال قدیم ها بود . در مراجع های دیگه هم جز کپی اصله م میخواهند در واقع فکر نکنم کاری بشه کرد .

اما من جاهایی که کارت ملی دادم روش با paint نوشتم که این برای فلان شرکت هست جز 1.2 تا فکر کنم این کارو نکردم که اونام جمع کردن 1.2ساله رفتند .

leberman
October 13th, 2018, 10:08
البته فکر نمیکنم این 2 موردی که گفتید با کپی کارت ملی بدن اونا اصل کارت ملی هم میخواهند بنظرم
چون من سیم کارت 4g جدید که تعویض کردم ازم اصل کارت ملی رو گرفت خودش اونجا اسکن کرد یا کپی کرد فرستاد به شرکت ایرانسل اما کپی ازم نگرفت فکر کنم این مورد مال قدیم ها بود . در مراجع های دیگه هم جز کپی اصله م میخواهند در واقع فکر نکنم کاری بشه کرد .

اما من جاهایی که کارت ملی دادم روش با paint نوشتم که این برای فلان شرکت هست جز 1.2 تا فکر کنم این کارو نکردم که اونام جمع کردن 1.2ساله رفتند .

در مورد سیمکارت به راحتی از دفاتر پیشخوان به تعداد کپی هایی که دارید میشه سیمکارت ثبت کرد. در مورد درگاه هم یعنی شما حضورا مراجعه میکنید شرکت جهت ارائه اصل کارت ملی و تایید درگاهتون؟
4g داستانش فرق میکنه شما اون رو نشون دادید که این سیمکارت مال شماست جهت تعویض تازه باید پوکه سیمکارت هم تحویل بدید که بعضی ها صرف نظر میکنن و نمیگیرن . جهت ثبت نام کپی کافیه ، البته با وجود سامانه cra میشه تا حدودی جلوشو گرفت که اونم تا بخوای اقدام کنی کار از کار کذشته

saeid1346
October 13th, 2018, 23:55
مطمئنید قابل استفاده نیست ؟