PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : برنامه نویسان بخوانند! لطفا راهنمایی کنید...

Ahmad652
October 12th, 2018, 21:46
سلام خدمت دوستان گرامی
26 سال دارم و تابستان سال 98 جشن عروسی درپیش.......
بنده تا ماه پیش کارمند رسمی دولت بودم و به لطف بعضی از اطرافیان حسود اخراج شدم :)
با توجه به علاقه ای که به کارهای اینترنتی دارم تصمیم گرفتم برنامه نویسی رو یاد بگیرم ولی هرچقدر جلوتر میرم بیشتر میترسم. حجم مطالب بسیار گسترده هست و انتظارات شرکت ها بالا....

چندتا سوال از دوستان برنامه نویس حرفه ای داشتم

1. شغل برنامه نویسی رو توصیه می کنید؟

2. اگر بله. کدوم زبان رو یاد بگیرم بهتره؟

3. اگر روزی 5 ساعت وقت بذارم چه مدت طول میکشه مسلط بشم و کار گیر بیارم؟

اگر برنامه نویسی رو پیشنهاد نمی کنید لطفا راهنمایی کنید...

seraj654
October 12th, 2018, 22:23
سلام خدمت دوستان گرامی
بنده تا ماه پیش کارمند رسمی دولت بودم و به لطف بعضی از اطرافیان حسود اخراج شدم :)
با توجه به علاقه ای که به کارهای اینترنتی دارم تصمیم گرفتم برنامه نویسی رو یاد بگیرم ولی هرچقدر جلوتر میرم بیشتر میترسم. حجم مطالب بسیار گسترده هست و انتظارات شرکت ها بالا....

برای یادگیری برنامه نویسی و مسلط شده حداقل یکسال زمان نیاز هست... اینکه چه زبانی یادبگیری بستگی به خودت داره که تو چه زمینه ای بخوای فعالیت کنی. برای مثال php و سی شارپ (asp.net mvc) برای وب یا جاوا برای اندروید و سویفت برای ios .
ولی باید هم وقت بزاری هم تمرین کنی... الان منابع خوب زیاده مثل سایت تاپ لرن و edx.org و لیندا.

Raymvnd
October 12th, 2018, 22:35
درود...
اقتصاد دنیا به سمت اقتصاد دیجیتالی پیش می رود که ایران از این تغییر در امان نیست ...
برای یادگیری روزی ۵ الی ۶ ساعت کافیه و اگه یادگیری مدوام باشه...
پیشنهاد می کنم اول به سمت برنامه نویسی وب نظیر پی اچ پی و فریم ورک لاراول بروید و برای نرم افزار پایتون پیشنهاد می کنم...
برنامه نویسی سختی های خودشو داره که همراه با یادگیری مدوام تا آخر عمر هستش...
برای شغل برنامه نویسی بستگی به خودت داره می توانید این کار رو پیش ببرید یا نه..
لینک های زیر سر بزن تا متوجه سختی های برنامه نویسی شی:
https://parscoders.com/blog/10-%D8%AA%D8%B5%D9%88%D8%B1-%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%B1%D8%B3%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%B4%D8%BA%D9%84-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C/
https://www.sakhtafzarmag.com/%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D9%88-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA/%DA%AF%D9%88%D9%86%D8%A7%DA%AF%D9%88%D9%86/12160/%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86
https://sokanacademy.com/blog/4983/%D8%B4%D8%B4-%D8%B9%D9%84%D8%A7%D8%A6%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D9%86%D8%B4%D8%A7%D9%86-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%AF%D9%87%D9%86%D8%AF-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%E2%80%8C%D9%8 6%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C-%D8%B4%D8%BA%D9%84-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%B3%D8%A8-%D8%B4%D9%85%D8%A7-%D9%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA
https://roocket.ir/articles/12-facts-about-programming-everyone-thinks-are-true
http://barnamenevis.org/showthread.php?491647-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%B9%D9%86%D9%88%D8%A7%D9%86-%DB%8C%DA%A9-%D8%B4%D8%BA%D9%84

behzad74
October 13th, 2018, 00:58
سلام ، از وب شروع کنید کم کم به راهی که باید برید خودکار هدایت خواهید شد :)

miladtnt
October 13th, 2018, 02:12
سلام خدمت دوستان گرامی

هیچ ربطی به زمان نداره ! برنامه نویسی کاملا عملی هست

بنده شخصا یه زبان ساده رو 2 سال کشید مسلط شم ولی زبان سخت تر رو 1 سال

بستگی به علاقتون داره فقط میتونم چنتا توصیه بکنم بدردتون بخوره

1. وقتی شروع میکنید کتاب بخونید یا ویدیو آموزشی ببینید سعی نکنید حفظ کنید! کافیه فقط بدونید همچین چیزی هست ، بعدا میتونید سرچش کنید و بش تسلط پیدا کنید یا اینکه تو عمل استفاده کنید و ملکه ذهنتون بشه. ( بهتره هرچه سریعتر ویدیو های آموزشی یا کتاب رو تموم کنید و برید سر تجربه های عملی ).

2.بهترین روش یاد گیری برنامه نویسی بنظر من ادیت کردنه ! چون هم با سبک های برنامه نویسی سریع آشنا میشید و هم اینکه وقتی خودتون از صفر شروع میکنید بنویسید هی به خطا و اشتباهات میخورید و گیر میکنید و پروسه یادگیریتون طولانی میشه.

3.شغل برنامه نویسی یه چیزیه که اگه علاقه داشته باشید میشینید فکر میکنید به یه استارت اپ و خودتون ی سایتی برنامه ای چیزی میسازید و پول درمیارید ولی اگه علاقتون زیاد نباشه برای اینو اون برنامه مینویسید و طبیعتا درامد کمتر ( پس حداقل یه شغلی هست که مطمعنتون کنه بالاخره یه پولی ازش درمیارید )

4.بهترین زبان برای یادگیری اولیه بنظر من php هست ، بعدا برید سراغ اندروید و جاوا . ( با اینا میتونید بهترین استارتاپ هارو بزنید که اگه تا حدی رسیدید که اینارو بلد بودید و باهاشون کار کردید خودتون میتونید مسیرتونو تشخیص بدید و دنبال شاخه های دیگه ای هم برید... مثلا پایتون و خانواده C هم خوبن)

1wp.ir
October 13th, 2018, 04:20
به هر حال از قبل تجربیاتی دارید و بگردید ببینید چطور می تونید مشکل چند نفر دیگه رو حل کنید. خودتون رو مقید و ملزم به یک چیز خاص مثل برنامه نویسی نکنید
همیشه بلند مدت فکر کنید و اینطور فکر کنید که20 سال آینده رو می خواید روی یه زمینه که انتخاب می کنید وقت می زارید و ادامه می دید

be099
October 13th, 2018, 06:02
سلام خدمت دوستان گرامی

1. برای سن تو نه
2. c و شی گرایی
3.حداقل دو سال

و اما توضیحات

برنامه نویسی یه سبک زندگیه اگه تو زندگیت دنبال پیدا کردن راه حل مشکلاتی میتونی برنامه نویس خوبی بشی ولی اگه به فکر پول دراوردنی هیچوقت برنامه نویس نمیشی
به شدت مخالف یادگیری فریم ورک و عادت به فریم ورک ها هستم ، فریم ورک ها مثل اسباب بازی هستند به جایی نمیرسونن شمارو ... (ما میخوایم از اول چرخو اختراع کنیم)
همچنین سر هم کردن lib های گیت هابی (چیزی که خیلی مرسومه) هم جز برنامه نویسی حساب نمیشه (بازم ما میخوایم از اول چرخو اختراع کنیم)

و در آخر :
صادقانه بهت بگم 26 سال برای شروع برنامه نویس شدن خیلی دیره مگر اینکه بگی ضریب هوشیت بالای 130 هست
برنامه نویسایی که الان برنامه نویسن (نه فریم ورک بازا و سیکیم خیاری کارا) کمِ کم از 10 ، 12 سالگی دست به کیبرد بودن

و اما بخش اصلی ماجرا یعنی ازدواج :
ازدواج و برنامه نویسی اصلا جور درنمیاد !
چون برنامه نویس بودن یه مخ درونگرا منطقی و خشک و یه شخصیت منزوی میخواد و این ازدواجو خراب میکنه ، نکن برادر من نکن اگه میخوای ازدواج کنی برو مانتو فروشی بزن

پ.ن به عقیده ی من برنامه نویسا باید یا کد بزنن یا جق:->

ehsaan
October 13th, 2018, 10:33
1. برای سن تو نه
2. c و شی گرایی
3.حداقل دو سال

و اما توضیحات

برنامه نویسی یه سبک زندگیه اگه تو زندگیت دنبال پیدا کردن راه حل مشکلاتی میتونی برنامه نویس خوبی بشی ولی اگه به فکر پول دراوردنی هیچوقت برنامه نویس نمیشی
به شدت مخالف یادگیری فریم ورک و عادت به فریم ورک ها هستم ، فریم ورک ها مثل اسباب بازی هستند به جایی نمیرسونن شمارو ... (ما میخوایم از اول چرخو اختراع کنیم)
همچنین سر هم کردن lib های گیت هابی (چیزی که خیلی مرسومه) هم جز برنامه نویسی حساب نمیشه (بازم ما میخوایم از اول چرخو اختراع کنیم)

و در آخر :
صادقانه بهت بگم 26 سال برای شروع برنامه نویس شدن خیلی دیره مگر اینکه بگی ضریب هوشیت بالای 130 هست
برنامه نویسایی که الان برنامه نویسن (نه فریم ورک بازا و سیکیم خیاری کارا) کمِ کم از 10 ، 12 سالگی دست به کیبرد بودن

چون برنامه نویس بودن یه مخ درونگرا منطقی و خشک و یه شخصیت منزوی میخواد و این ازدواجو خراب میکنه ، نکن برادر من نکن اگه میخوای ازدواج کنی برو مانتو فروشی بزن

برای هیچ کاری هیچ وقت دیر نیست و الکی مردم رو دلسرد نکن.
از خط آخرت هم مشخص هست که سطح فکر و شعورت چی هست :|

k-pax
October 13th, 2018, 10:46
برای هیچ کاری دیر نیست
اما ازدواج ! و برنامونیسی اصلا به هم سازگار نیستن
صادقانه بگم . اگر شغلتون برنامنویسی در شرکت نباشه و بخواید توی خونه انجام بدید دور برنامونیسی نرید .
تمرکز یکی از بزرگترین نیازهای برنامنویسی هست .که دلیل خیلی زیادی برای بحث میشه

اما اگه شغلت میخواد باشه و در شرکت کار کنی . ( نه فریلنس توی خونه) ازدواج مشکلی نیست

پیشنهاد من اول برو سراغ php سراغ ,net اصلا نرو ( نظر خودمه . شاید دیگیران چیز دیگه بگن)
بعد جاوا اسکریپت
برنامونیسی موبایل

روزی 5 ساعت میتونی توی یه سال مسلط بشی اما توقع نداشته باش استاد بشی
10 ها سال باید تجربه کسب کنید

سیدرضا بازیار
October 13th, 2018, 11:14
برای هیچ کاری دیر نیست
شما میتونید در عرض ۱ سال برنامه نویس بشید. یادگیری برنامه نویسی مهم هست. اما تجربه و هوش شما بسیار مهم تره!
مثلا اینکه بتونید یه سایت مثل دیوار طراحی کنید و به درآمد بسیار زیادی برسید. یا پروژه های مختلفی رو بگیرید

چون سالها زندگی کردید، پس مثل سایر برنامه نویس ها که از بچگی آغاز کردند، روابط عاطفی سردی ندارید! پس از نظر عاطفی به زندگی شما لطمه وارد نمیشه. اما چون باید زیاد وقت بزارید روی کار ممکنه کمی به زندگی شما لطمه وارد کنه (بستگی به همسر و فرزند شما هم داره! ممکنه مشکلی با این کار نداشته باشند!)

این رو هم در نظر بگیرید که این روز ها همه جوانان ما در هر رشته ای که درس خوندن نتونستند جایی شاغل بشن و همشون دارن برنامه نویس میشن! یعنی فقط توی محله ما که حدود ۳۰ خانوار هست، حدود ۱۵ نفر رو میشناسم که الان ۱ ساله شروع کردند به برنامه نویسی. به همین دلیل به شدت بازار برنامه نویسی شلوغ شده و درآمد برنامه نویس های عادی تقریبا با صفر رسیده! پس با در نظر گرفتن این نکته طوری شروع کن که بعد از ۱ سال به بن بست نخوری

شاید حرف من الان براتون خنده دار باشه! اما بر خلاف اینکه همیشه به همه پیشنهاد میدادم برن سمت php و لینوکس، این بار به شما پیشنهاد میکنم برید سمت یه زبانی که بازار اون در آینده شلوغ نباشه. مثلا زبان سوییفت برای شرکت اپل - یا برید الگوریتم های هوش مصنوعی رو یاد بگیرید که سایر برنامه نویس ها به شما نیاز مند باشند و همیشه و همه جا برای شما کار باشه

- - - Updated - - -

1. برای سن تو نه
2. c و شی گرایی
3.حداقل دو سال

و اما توضیحات

و در آخر :

پ.ن به عقیده ی من برنامه نویسا باید یا کد بزنن یا **:->

نیم صفحه پاسخ براتون تایپ کردم. وقتی دیدم از کاربران قدیمی هستید دیگه پاک کردم.
فقط این رو میگم که یه جورایی باهاتون مخالف هستم و جمله آخر از شما بعید بود

1eng.ir
October 13th, 2018, 11:31
زن بگیر بدبخت :))

نیم صفحه پاسخ براتون تایپ کردم. وقتی دیدم از کاربران قدیمی هستید دیگه پاک کردم.
فقط این رو میگم که یه جورایی باهاتون مخالف هستم و جمله آخر از شما بعید بود

سید جان دست از دامان بهنام بازکش
هیچ چیز از هیچ کس بعید نیست (ویلیام فاکنر)

جدی جدی فامیلیش فاکنره :d

- - - Updated - - -

برنامه نویسی یه سبک زندگیه
نخیر، کلپچ یه سبک زندگیه

سیدرضا بازیار
October 13th, 2018, 12:22

تلفظ فامیلیش فولکنر هست. چرا اینجوری ترجمه کردند؟
https://en.wikipedia.org/wiki/William_Faulkner

Ahmad652
October 13th, 2018, 13:00
برای هیچ کاری دیر نیست
شما میتونید در عرض ۱ سال برنامه نویس بشید. یادگیری برنامه نویسی مهم هست. اما تجربه و هوش شما بسیار مهم تره!
مثلا اینکه بتونید یه سایت مثل دیوار طراحی کنید و به درآمد بسیار زیادی برسید. یا پروژه های مختلفی رو بگیرید

چون سالها زندگی کردید، پس مثل سایر برنامه نویس ها که از بچگی آغاز کردند، روابط عاطفی سردی ندارید! پس از نظر عاطفی به زندگی شما لطمه وارد نمیشه. اما چون باید زیاد وقت بزارید روی کار ممکنه کمی به زندگی شما لطمه وارد کنه (بستگی به همسر و فرزند شما هم داره! ممکنه مشکلی با این کار نداشته باشند!)

این رو هم در نظر بگیرید که این روز ها همه جوانان ما در هر رشته ای که درس خوندن نتونستند جایی شاغل بشن و همشون دارن برنامه نویس میشن! یعنی فقط توی محله ما که حدود ۳۰ خانوار هست، حدود ۱۵ نفر رو میشناسم که الان ۱ ساله شروع کردند به برنامه نویسی. به همین دلیل به شدت بازار برنامه نویسی شلوغ شده و درآمد برنامه نویس های عادی تقریبا با صفر رسیده! پس با در نظر گرفتن این نکته طوری شروع کن که بعد از ۱ سال به بن بست نخوری

شاید حرف من الان براتون خنده دار باشه! اما بر خلاف اینکه همیشه به همه پیشنهاد میدادم برن سمت php و لینوکس، این بار به شما پیشنهاد میکنم برید سمت یه زبانی که بازار اون در آینده شلوغ نباشه. مثلا زبان سوییفت برای شرکت اپل - یا برید الگوریتم های هوش مصنوعی رو یاد بگیرید که سایر برنامه نویس ها به شما نیاز مند باشند و همیشه و همه جا برای شما کار باشه

تشکر از راهنماییتون :53:

بله همونطور که فرمودید بازار php در حال اشباع هست و باید به سمت بازارهای دیگه حرکت کرد. من خودم Python مدنظرم بود ولی ظاهرا خیلی گسترده تر و سخت تر از php هست و از طرفی درحال حاضر فرصت های شغلی کمی داره.

1eng.ir
October 13th, 2018, 13:04

چونکه ul تلفظ نمیشه :d
http://www.fromtexttospeech.com/output/0440654001539431410/41321779.mp3

Ahmad652
October 13th, 2018, 13:05
از همه دوستانی که نظر دادند تشکر میکنم :53:

بنده به زبان انگلیسی مسلط هستم و دلیل اصلی اینکه به سمت برنامه نویسی گرایش دارم این هست که یا مهاجرت کنم یا این که ابزارهایی رایگان براساس سیستم sponsorship یا donation ایجاد کنم و به اینصورت کسب درآمد کنم

دوستانی که در این زمینه تجربه دارند ممنون میشم راهنمایی کنند

be099
October 13th, 2018, 20:02
برای هیچ کاری هیچ وقت دیر نیست و الکی مردم رو دلسرد نکن.
از خط آخرت هم مشخص هست که سطح فکر و شعورت چی هست :|

من چیزیو که میبینم دارم میگم
اگه دلسرد بشه و بشکنه تو خودش و قوی تر و هوشمندانه تر راهشو پیدا کنه بهتره تا اینکه الکی دلخوش بشه و توی 30 سالگی افسردگی بگیره !

دلیلشم اینه که سرعت آپدیت سیستم های برنامه نویسی و زبان ها خیلی داره زیاد میشه و بچه برنامه نویس ها با مخ های هیولا تو راهن

الان شما یه بچه ی 10 ساله با ضریب هوشی بالا در نظر بگیر که شروع کرده به اندروید !
این وقتی بشه 20 سالش ممکنه دیگه اندرویدی هم در کار نباشه ولی این انقدر پیشنیاز داره و انقدر مخش تحلیل گر بار اومده که هر زبان جدید و سیستم جدیدی بیاد این توی کمتر از 2 ماه روش مسلط میشه

بعد بیا یه مرد 26 ساله در نظر بگیر که همزمان با اون شروع کرده
اولا این مرد انقدر دقدقه داره که نمیتونه اندازه ی اون بچه تمرین داشته باشه و بیشتر به فکر زن و زندگیشه !
بعد بر فرض اینکه خیلی خیلیم شکست ناپذیر باشه و بتونه پیش بره بازم ده سال دیگه که شد 36 سالش نمیتونه با هزاران هیولای 20 ساله برنامه نویسی حتی یه ثانیه هم رقابت کنه ! و عملا بعد از 10 سال یعنی وقتی شد 47 سالش توی جریان حل میشه !

اینارو من به چشم خودم دیدم !

برنامه نویسی مثل بچه دار شدنه شما اگه توی زمان مشخص نری سمتش بعدا برنامه ی عقب مونده تولید میکنی این واقعیت بیولوژیک مغز ما آدماس و باید بپذیریش !

من مطمئنم که این دوستمون حتما یه مهارت خاصی بلده که از بچگی توش بزرگ شده (همه اینو دارن) و باید همونو بره جلو و توی کمتر از 1 سالم موفق میشه اگه این کارو بکنه ولی شروع برنامه نویسی از الان برای کار در آینده خیلی فکر رویاییه

در مورد خط آخر : بزن برادر من بزن فقط زخمش نکن
مثل این اول تف بزن:104:

1eng.ir
October 13th, 2018, 20:04
من چیزیو که میبینم دارم میگم
اگه دلسرد بشه و بشکنه تو خودش و قوی تر و هوشمندانه تر راهشو پیدا کنه بهتره تا اینکه الکی دلخوش بشه و توی 30 سالگی افسردگی بگیره !

دلیلشم اینه که سرعت آپدیت سیستم های برنامه نویسی و زبان ها خیلی داره زیاد میشه و بچه برنامه نویس ها با مخ های هیولا تو راهن

الان شما یه بچه ی 10 ساله با ضریب هوشی بالا در نظر بگیر که شروع کرده به اندروید !
این وقتی بشه 20 سالش ممکنه دیگه اندرویدی هم در کار نباشه ولی این انقدر پیشنیاز داره و انقدر مخش تحلیل گر بار اومده که هر زبان جدید و سیستم جدیدی بیاد این توی کمتر از 2 ماه روش مسلط میشه

بعد بیا یه مرد 26 ساله در نظر بگیر که همزمان با اون شروع کرده
اولا این مرد انقدر دقدقه داره که نمیتونه اندازه ی اون بچه تمرین داشته باشه و بیشتر به فکر زن و زندگیشه !
بعد بر فرض اینکه خیلی خیلیم شکست ناپذیر باشه و بتونه پیش بره بازم ده سال دیگه که شد 36 سالش نمیتونه با هزاران هیولای 20 ساله برنامه نویسی حتی یه ثانیه هم رقابت کنه ! و عملا بعد از 10 سال یعنی وقتی شد 47 سالش توی جریان حل میشه !

اینارو من به چشم خودم دیدم !

برنامه نویسی مثل بچه دار شدنه شما اگه توی زمان مشخص نری سمتش بعدا برنامه ی عقب مونده تولید میکنی این واقعیت بیولوژیک مغز ما آدماس و باید بپذیریش !

من مطمئنم که این دوستمون حتما یه مهارت خاصی بلده که از بچگی توش بزرگ شده (همه اینو دارن) و باید همونو بره جلو و توی کمتر از 1 سالم موفق میشه اگه این کارو بکنه ولی شروع برنامه نویسی از الان برای کار در آینده خیلی فکر رویاییه

در مورد خط آخر : بزن برادر من بزن فقط زخمش نکن
مثل این اول تف بزن:104:

احسنت و صد آفرین

عاااالی بود پسرم :53:

خط آخر هم مال همست، مراقب تاپیک باش کسی اضافه بر سازمان کش نره

be099
October 13th, 2018, 20:07
زن بگیر بدبخت :))

- - - Updated - - -

نخیر، کلپچ یه سبک زندگیه

نوموخا من فقط ffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffm میخوام :d

1eng.ir
October 13th, 2018, 20:09
نوموخا من فقط ffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffm میخوام :d
shM نمیخوای؟ :d

be099
October 13th, 2018, 20:12
shM نمیخوای؟ :d

شورت ممد ؟
بده بو کنم فتیشم دارم شدید :d

Cr0w
October 13th, 2018, 20:16
من هم پیشنهاد این بزرگوار رو دارم!

چون برنامه نویس بودن یه مخ درونگرا منطقی و خشک و یه شخصیت منزوی میخواد و این ازدواجو خراب میکنه ، نکن برادر من نکن اگه میخوای ازدواج کنی ....

اینجا به همه این موارد پرداخته شده : Teach Yourself Programming in Ten Years (http://norvig.com/21-days.html)

این که 1 ساله برنامه نویس شویم به نظرم خیال باطل است.

قصد بی احترامی به شما ندارم منظورم در کل به این فرضیه است.

1eng.ir
October 13th, 2018, 20:17
شورت ممد ؟
بده بو کنم فتیشم دارم شدید :d

عمت :d

Shemale :115:

Saati
October 13th, 2018, 22:18

شایداینم مثل قانون ک*رشهف باشه توی فیزیک، که دبیر ما مجبور میشد تو کلاس بگه کِرشهف.

Cr0w
October 13th, 2018, 23:32
خدایی نمیدونستم بچه ها انقد اهل دلن!

miladtnt
October 14th, 2018, 00:53
1. برای سن تو نه
2. c و شی گرایی
3.حداقل دو سال

و اما توضیحات

و در آخر :

همین خیاری کاری که می فرمایید ممکنه ی سورسی پیدا کنه بزاره یجایی استفادش کنه باهاش کلی پول دربیاره ! دقیقا مثل اینه که شما بری سورس پژو 405 رو بیاری چن برابر بیشتر از خود کارخونه پژو ازش سود کنی:) بعدا میتونی خودتو مهارتت رو تقویت کنی از روش پرشیا و سمندو بزنی :)

همیشه مهارت و استعداد دلیل به موفقیت نیست ! مهم اینه کار درستو تو وقتش انجام بدی ! خیلی خیلی خیلی !!! بهتر از بیل گیتس برنامه نویس داشتیم ! ولی اون موفق ترینه چون کار درستو وقتش کرده

ایشونم قراره ی خرج خونواده دربیاره نه اینکه با 20 ساله های دوران خودش رقابت کنه !

سیدرضا بازیار
October 14th, 2018, 01:03
خدایی نمیدونستم بچه ها انقد اهل دلن!

۵ ساله اینجا هستم و این رو نمیدونستم
امروز توی این تاپیک متوجه شدم :))

- - - Updated - - -

من هم پیشنهاد این بزرگوار رو دارم!

اینجا به همه این موارد پرداخته شده : Teach Yourself Programming in Ten Years (http://norvig.com/21-days.html)

این که 1 ساله برنامه نویس شویم به نظرم خیال باطل است.

قصد بی احترامی به شما ندارم منظورم در کل به این فرضیه است.

باز هم برمیگردیم به نکته اون بزرگواران که میگفتند: هیچ چیز غیر ممکن نیست و برای هیچ کاری دیر نیست

بخدا من زمانی که فقط html بلد بودم درآمدم از الان که خیلی چیزای بیشتری یاد گرفتم بیشتر بود. چون اون موقع بهتر از ذهنم استفاده میکردم

ایشون نمیخوان یه برنامه نویس بزرگ بشن! میخوان فقط در حد اینکه یه درآمد داشته باشند یاد بگیرند! به نظر من اگه تلاش کنه میتونه به هدفش برسه

alivw71
October 14th, 2018, 01:58
سلام

یاد گیری کد نویسی حتی در حد مقدماتی پیشنهاد میکنم

1 ماه با روزی 2 ساعت تمرین میتوانید به یکی از زبان های دات نت مانند VB.net و C#.net به صورت پایه ای مهارت پیدا کنید.
شما نیاز نیست 0 تا 100 یک پروژه را برنامه نویس کند بلکه کافیست یک سورس کد پروژه را دریافت و تغییرات مد نظر ان را انجام و امکانات جدید اضافه کنید و امکانات غیر نیاز را حذف و در اخر کامپایل کنید و با کمترین زمان میتونید پروژه های خودتون رو اماده کنید. و نیاز به هفته ها و ماه ها وقت وزمان نیست که پروژه اختصاصی و ان هم با کلی باگ ومشکل اماده کنید.

زبان های c و c++ بیشتر برای سخت افزار کاربرد دارند تا نرم افزار. اگر به طراحی مدار علاقه دارید زبان C را در کمتر از دو هفته با روزی 2 ساعت مطالعه و تمرین در سطح مقدماتی متوانید مسلط شوید.

ان دوستانی که میگویند 2 سال زمان نیاز هست برای یادگیری واقعا متوجه نمیشوم احتمالا منظورشان اینه که باید تمام کتابخانه ها را حفظ کنیم که غیر منطقی میاد .

VB.NET
(متغییر ها؛ دستورات شرطی، حلقه ها، اتصال به دیتابیس و در حدی هم خود دیتابیس MSSQL رو کافیه یاد بگیرید)

نمیگم همه ولی اکثر نرم افزارهای ایرانی مهندسی معک.وس سورس کدهای خارجی هست که فارسی سازی و مقداری هم امکانات کم و زیاد کردن همین.
+
برنامه نویسی سن و سال نمیشتاسه از هر دوره ای میتونی شروع کنی.

Cr0w
October 14th, 2018, 02:08

- - - Updated - -

باز هم برمیگردیم به نکته اون بزرگواران که میگفتند: هیچ چیز غیر ممکن نیست و برای هیچ کاری دیر نیست

بخدا من زمانی که فقط html بلد بودم درآمدم از الان که خیلی چیزای بیشتری یاد گرفتم بیشتر بود. چون اون موقع بهتر از ذهنم استفاده میکردم

ایشون نمیخوان یه برنامه نویس بزرگ بشن! میخوان فقط در حد اینکه یه درآمد داشته باشند یاد بگیرند! به نظر من اگه تلاش کنه میتونه به هدفش برسه

اینی که شما میفرمایید نمیشه بهش گفت ی برنامه نویس ، کسی که برنامه نویسه سالها در کارش تلاش کرده و تجربه دار و ذهن خلاقی داره.
اینجا اکثر بچه ها سعی دارن اون تصوری که ایشون از یک برنامه نویس دارند رو عوض کنن
جدا از وقت نیاز به هزینه هم دارند حالا بیایم بگیم زحمت زیاد میکشن و حسابی وقت و کله اش رو دارند که از کار و زندگی بزنن یک حرفه رو یاد بگیرن.
چون وقتی پروژه بیاد ازت کار میخوان تو کارتم باید خبره باشی که بخوای نون در بیاری اگر بحث گرفتن پروژه های معمولی و دانشجویی ساده مثل طراحی وب و... هست
با این دیدگاه شغل خدمات کامپیوتری بهتره اگر سرمایه ای موجود باشه خدمات کامپیوتری و کافی نت خوب هست.

aarmin
October 14th, 2018, 05:37
سلام دوست عزیز

امیدوارم این کامنت سودمند باشه، این پاسخ نظر و تجربه شخصی منه و به این معنی نیست که لزوما درسته یا دارم بهترین راه رو بهتون پیشنهاد میدم.

چیزی کمتر از 10 ساله برنامه‌نویس هستم، برای بانک صادرات و آینده کار انجام دادم. مدتی در حوزه برنامه‌نویسی در کسب و کارهای استارتاپی کسب تجربه کردم (نظیر شتابدهنده نوین تک)، برنامه نویس وب net. هستم و همینطور با ایجاد یکی از پروژه‌هام سعی دارم به حوزه بلاک‌چین وارد بشم.

به نظرم با کمی پشتکار و تلاش موضوع سن قابل جبران شدن هست. چیزی نیست که بخواد ذهنتون رو مشغول کنه.

تسلط شما به زبان انگلیسی موضوع خیلی خوب و مهمی هست، کاملا مزیت محسوسی حساب میشه.

پیشرفت در برنامه‌نویسی کاملا مثل هر کار دیگه‌ای بیشتر به علاقه شما برمیگرده تا معیار ساعت در روز؛ همینطور در پیامتون دیدم فرمودید دوست دارید Python یاد بگیرید، اتفاقا شنیدم زبان ساده‌ای هست.

خیلی خوبه که دوست دارید سیستم sponsorship یا donation راه‌اندازی کنید و از دانشتون برای کمک به جامعه استفاده کنید. در استارتاپ به جز برنامه‌نویس معمولا تخصص‌های متفاوتی هست مثل Business developer، Marketer و دانش‌هایی مثل Growth hacking، Business Model شناخت خوبی در مورد Lean و متد انجام کاری Scrum, Agile و ... به همین دلیل معمولا به حضور در یک تیم نیاز هست.

در صورتی که اطلاعات بیشتری خواستید صحبت با منتورها در فضای آنلاین یا در شتابدهنده‌ها و رویدادها به نظرم میتونه مفید باشه، اتفاقا یکی از منتورها "محی سنیسل" هست، بنیانگذار 2nate، یه سیستم donation در ایران. ( راه‌های تماس باهاش در سایت http://sanisel.com (http://www.webhostingtalk.ir/%20راه‌های%20تماس%20باهاش%20در% 20این%20سایت%20هست%20http:/sanisel.com))

اینکه چه شاخه‌ای از برنامه‌نویسی رو انتخاب کنید هم باز به خودتون و علاقه‌تون برمیگرده، گوش کردن به پادکست‌های برنامه‌نویسی تا حد زیادی میتونه راهگشا باشه. پادکست‌های خارجی رو با یه جستجو در گوگل میتونید پیدا کنید، امیدوارم لینک زیر هم کمک کنه:
https://github.com/rShetty/awesome-podcasts

سایت زیر هم نمونه پارسیه که مصاحبه‌هایی با برنامه‌نویسان وب، امنیت، اندروید، هوش مصنوعی و ... از شرکت‌های متفاوت انجام داده:

https://sokanacademy.com/podcast

(https://sokanacademy.com/podcast)

سایت‌های آموزشی زیادی موجود هست و خوشبختانه برعکس گذشته انتخاب‌های زیادی برای یادگیری دارید، کاری که شخصا برای یادگیری هر تکنولوژی انجام میدم اینه که ابتدا یکی دو ویدیو آموزشی از سایت‌های زیر نگاه میکنم

(PluralSight، lynda، PacktPub، Udemy و ...)

(مثل برنامه‌ها اینها هم در سایت‌های دانلود موجود هستن، برای احترام به کپی رایت اینجا قرار نمیدم)

چون فرمودید زبانتون خوبه پیشنهاد میکنم از منابع معتبر انگلیسی زبان شروع کنید، یادگیری از یه منبع اشتباه راهتون رو دشوار میکنه، همینطور منابع بالا معمولا در زمان کوتاهی بدون اتلاف وقت آموزش‌های خودشون رو تهیه میکنن.

بعد از دیدن آموزش یه برنامه کوچیک با استفاده از اون تکنولوژی درست میکنم، که در اون پروژه مشکلاتم رو در گوگل یا stackoverflow جستجو میکنم.

در صورتی که دو یا سه ماهی زمان دارید پیشنهاد میکنم اول زبانی مثل C یا ++C رو یاد بگیرید و بعد به سراغ فریم‌ورک یا ابزارها و تکنولوژی‌های جدید برید. البته ممکنه کمی حوصله سر بر به نظر بیان، چون خروجی تکنولوژی‌های جدید به مراتب بیشتره، کار باهشون آسون‌تره و همینطور بازار کار معمولا به اونها داره نیاز داره، اما یادگیری زبانی مثل C نگاهی پایه‌ای و خوبی از برنامه‌نویسی به شما میده که به نظرم بسیار مفیده.

در نهایت بهتره بگم به نظرم مشکلی از نظر پیشنهادهای شغلی با لیست بلندی از توانمندی‌ها و تکنولوژی‌ها نیست، اونها معمولا همه‌چیز رو مینویسن، بعد از پیدا کردن کار اول و سپری کردن یکی دو سال خودتون در هر زمینه‌ای باشید تا حد خیلی خوبی متوجه میشید چطور رزومه‌تون رو بهتر کنید.

اگر برنامه‌نویسی رو به عنوان شغلتون انتخاب کردید امیدوارم از کارتون نهایت لذتو ببرید :113:

Ahmad652
October 14th, 2018, 09:32
سلام

یاد گیری کد نویسی حتی در حد مقدماتی پیشنهاد میکنم

1 ماه با روزی 2 ساعت تمرین میتوانید به یکی از زبان های دات نت مانند VB.net و C#.net به صورت پایه ای مهارت پیدا کنید.
شما نیاز نیست 0 تا 100 یک پروژه را برنامه نویس کند بلکه کافیست یک سورس کد پروژه را دریافت و تغییرات مد نظر ان را انجام و امکانات جدید اضافه کنید و امکانات غیر نیاز را حذف و در اخر کامپایل کنید و با کمترین زمان میتونید پروژه های خودتون رو اماده کنید. و نیاز به هفته ها و ماه ها وقت وزمان نیست که پروژه اختصاصی و ان هم با کلی باگ ومشکل اماده کنید.

زبان های c و c++ بیشتر برای سخت افزار کاربرد دارند تا نرم افزار. اگر به طراحی مدار علاقه دارید زبان C را در کمتر از دو هفته با روزی 2 ساعت مطالعه و تمرین در سطح مقدماتی متوانید مسلط شوید.

ان دوستانی که میگویند 2 سال زمان نیاز هست برای یادگیری واقعا متوجه نمیشوم احتمالا منظورشان اینه که باید تمام کتابخانه ها را حفظ کنیم که غیر منطقی میاد .

VB.NET
(متغییر ها؛ دستورات شرطی، حلقه ها، اتصال به دیتابیس و در حدی هم خود دیتابیس MSSQL رو کافیه یاد بگیرید)

نمیگم همه ولی اکثر نرم افزارهای ایرانی مهندسی معک.وس سورس کدهای خارجی هست که فارسی سازی و مقداری هم امکانات کم و زیاد کردن همین.
+
برنامه نویسی سن و سال نمیشتاسه از هر دوره ای میتونی شروع کنی.

سلام
درحال حاضر روزی تا 7 ساعت هم میتونم کدنویسی رو تمرن کنم و از لحاظ وقت مشکلی نیست.
یادگیری php حدود یک ماه پیش شروع کردم و الان تقریبا به تمام مسائل پایه تسلط دارم (بجز کار با فایلها البته :) ).
اینطور نیست که کاملا با برنامه نویسی و نت غریبه باشم و حدود 5 سال وبمستر بودم. منابع خارجی رو خوندم و واقعا همه روی این جمله که زمان تعیین کردن برای یادگیری اشتباهه و قرار نیست برای همه 10000 ساعت طول بکشه تا برنامه نویس قدر بشن.
از راهنمایی شما ماشکرم :53:

- - - Updated - - -

سلام دوست عزیز

امیدوارم این کامنت سودمند باشه، این پاسخ نظر و تجربه شخصی منه و به این معنی نیست که لزوما درسته یا دارم بهترین راه رو بهتون پیشنهاد میدم.

چیزی کمتر از 10 ساله برنامه‌نویس هستم، برای بانک صادرات و آینده کار انجام دادم. مدتی در حوزه برنامه‌نویسی در کسب و کارهای استارتاپی کسب تجربه کردم (نظیر شتابدهنده نوین تک)، برنامه نویس وب net. هستم و همینطور با ایجاد یکی از پروژه‌هام سعی دارم به حوزه بلاک‌چین وارد بشم.

به نظرم با کمی پشتکار و تلاش موضوع سن قابل جبران شدن هست. چیزی نیست که بخواد ذهنتون رو مشغول کنه.

تسلط شما به زبان انگلیسی موضوع خیلی خوب و مهمی هست، کاملا مزیت محسوسی حساب میشه.

پیشرفت در برنامه‌نویسی کاملا مثل هر کار دیگه‌ای بیشتر به علاقه شما برمیگرده تا معیار ساعت در روز؛ همینطور در پیامتون دیدم فرمودید دوست دارید Python یاد بگیرید، اتفاقا شنیدم زبان ساده‌ای هست.

خیلی خوبه که دوست دارید سیستم sponsorship یا donation راه‌اندازی کنید و از دانشتون برای کمک به جامعه استفاده کنید. در استارتاپ به جز برنامه‌نویس معمولا تخصص‌های متفاوتی هست مثل Business developer، Marketer و دانش‌هایی مثل Growth hacking، Business Model شناخت خوبی در مورد Lean و متد انجام کاری Scrum, Agile و ... به همین دلیل معمولا به حضور در یک تیم نیاز هست.

در صورتی که اطلاعات بیشتری خواستید صحبت با منتورها در فضای آنلاین یا در شتابدهنده‌ها و رویدادها به نظرم میتونه مفید باشه، اتفاقا یکی از منتورها "محی سنیسل" هست، بنیانگذار 2nate، یه سیستم donation در ایران. ( راه‌های تماس باهاش در سایت http://sanisel.com (http://www.webhostingtalk.ir/%20راه‌های%20تماس%20باهاش%20در% 20این%20سایت%20هست%20http:/sanisel.com))

اینکه چه شاخه‌ای از برنامه‌نویسی رو انتخاب کنید هم باز به خودتون و علاقه‌تون برمیگرده، گوش کردن به پادکست‌های برنامه‌نویسی تا حد زیادی میتونه راهگشا باشه. پادکست‌های خارجی رو با یه جستجو در گوگل میتونید پیدا کنید، امیدوارم لینک زیر هم کمک کنه:
https://github.com/rShetty/awesome-podcasts

سایت زیر هم نمونه پارسیه که مصاحبه‌هایی با برنامه‌نویسان وب، امنیت، اندروید، هوش مصنوعی و ... از شرکت‌های متفاوت انجام داده:

https://sokanacademy.com/podcast

(https://sokanacademy.com/podcast)

سایت‌های آموزشی زیادی موجود هست و خوشبختانه برعکس گذشته انتخاب‌های زیادی برای یادگیری دارید، کاری که شخصا برای یادگیری هر تکنولوژی انجام میدم اینه که ابتدا یکی دو ویدیو آموزشی از سایت‌های زیر نگاه میکنم

(PluralSight، lynda، PacktPub، Udemy و ...)

(مثل برنامه‌ها اینها هم در سایت‌های دانلود موجود هستن، برای احترام به کپی رایت اینجا قرار نمیدم)

چون فرمودید زبانتون خوبه پیشنهاد میکنم از منابع معتبر انگلیسی زبان شروع کنید، یادگیری از یه منبع اشتباه راهتون رو دشوار میکنه، همینطور منابع بالا معمولا در زمان کوتاهی بدون اتلاف وقت آموزش‌های خودشون رو تهیه میکنن.

بعد از دیدن آموزش یه برنامه کوچیک با استفاده از اون تکنولوژی درست میکنم، که در اون پروژه مشکلاتم رو در گوگل یا stackoverflow جستجو میکنم.

در صورتی که دو یا سه ماهی زمان دارید پیشنهاد میکنم اول زبانی مثل C یا ++C رو یاد بگیرید و بعد به سراغ فریم‌ورک یا ابزارها و تکنولوژی‌های جدید برید. البته ممکنه کمی حوصله سر بر به نظر بیان، چون خروجی تکنولوژی‌های جدید به مراتب بیشتره، کار باهشون آسون‌تره و همینطور بازار کار معمولا به اونها داره نیاز داره، اما یادگیری زبانی مثل C نگاهی پایه‌ای و خوبی از برنامه‌نویسی به شما میده که به نظرم بسیار مفیده.

در نهایت بهتره بگم به نظرم مشکلی از نظر پیشنهادهای شغلی با لیست بلندی از توانمندی‌ها و تکنولوژی‌ها نیست، اونها معمولا همه‌چیز رو مینویسن، بعد از پیدا کردن کار اول و سپری کردن یکی دو سال خودتون در هر زمینه‌ای باشید تا حد خیلی خوبی متوجه میشید چطور رزومه‌تون رو بهتر کنید.

اگر برنامه‌نویسی رو به عنوان شغلتون انتخاب کردید امیدوارم از کارتون نهایت لذتو ببرید :113:

از پاسخ شما نهایت تشکر رو دارم :53:

درباره پایتون
خیلی تحقیق کردم و به این نتیجه رسیدم که syntax پایتون نسبت به php آسون تر هست ولی باتوجه به اینکه پایتون یک زبان general purpose هست سطح گستردگی مطالب هم بسیار بالاست. از طرفی فعلا در ایران جا نیفتاده و بازارش جالب نیست.

درباره راه اندازی استارت آپ کاملا حق با شماست و نیاز به یک تیم کامل داره. البته منظور من از donation راه اندازی یک سایت برای جمع آوری کمک نبود بلکه منظور سایتی هست که خدمات رایگان ارائه میده و با کمک های مالی کاربران اداره میشه.
پادکست هایی که معرفی کردید فوق العاده س :53::53:

از یک ماه پیش یادگیری رو شروع کردم و چند کتاب و ویدیو آموزشی تهیه کردم ولی مشکل اینجاست که یک منتور که راه رو نشونم بده پیدا نکردم و هربار که یادگیری رو از سر میگیرم حس میکنم دارم راه رو اشتباه میرم یا حتی دور خودم میگردم.

زبان php procedural رو تا حدودی یاد گرفتم و 2 تا پروژه cms راه اندازی کردم ولی نمیدونم الان باید برم سراغ یادگیری composer , unit test , FIG یا باید اول شی گرایی رو یاد بگیرم :106:
مشکل اصلی من اینه که مسیر درست رو نمیدونم و این باعث نا امیدی من شده. نمیدونم چه چیزهایی رو لازمه یاد بگیرم و چه چیزهایی لازم نیست. این roadmap رو پیدا کردم ولی خیلی کلی نوشته و حتی oop رو نیاورده و مشخص نیست چه چیزهایی رو نیاز دارم.
https://github.com/kamranahmedse/developer-roadmap

اگر آموزش جامعی سراغ دارید ممنون میشم معرفی کنید.

1wp.ir
October 14th, 2018, 10:23
در حدی نیستم که در این مورد نظر بدم اما به عنوان یکی از اعضا برحسب تجربه می خواستم بگم اگر بتونید به دوستی یا رفیق و آشنایی که هم فکر و هم جهت با برنامه و هدف های شماست می تونید سریع تر پیشرفت کنید و لزوما حتما پشت درهای بسته و در انزوا یاد گرفت و پیشرفت کرد

Ahmad652
October 14th, 2018, 12:43
در حدی نیستم که در این مورد نظر بدم اما به عنوان یکی از اعضا برحسب تجربه می خواستم بگم اگر بتونید به دوستی یا رفیق و آشنایی که هم فکر و هم جهت با برنامه و هدف های شماست می تونید سریع تر پیشرفت کنید و لزوما حتما پشت درهای بسته و در انزوا یاد گرفت و پیشرفت کرد

خواهش میکنم بزرگوارید
بله اگه کسی در کنارم بود و باهم یاد میگرفتیم خیلی بهتر بود. بهتر از اون هم داشتن یک منتور هست که.....

aarmin
October 15th, 2018, 03:24
سلام

لطف دارید، خواهش میکنم :53:

مجدد عرض میکنم، نظرهای بنده تنها حاصل تجربه شخصی‌ام هست و لزوما بهترین پیشنهاد نیست.

من با زبان #C کار میکنم، اون هم General purpose هست، فکر نمیکنم مشکلی ایجاد کنه، در کل انتخاب تکنولوژی یا ابزار به این برمیگرده که شما چه هدف و علاقه‌ای دارین و بنا به اون علاقه‌تون انتخابش کنید. مثلا من اگه بخوام در حوزه هوش مصنوعی کار کنم احتمالا انتخاب‌های بهتری از #C خواهم داشت اما با هدفی که الان دارم یکی از انتخاب‌های مناسبم هست.

در مورد Donation فکر کردم سایت‌های Crowdfunding منظورتون بود. برای مدل درآمدی Free خوبه ویدیو آقای غانم زاده(https://youtu.be/fFSny3JeaQ0?t=17m22s) رو مشاهده کنید، اما جدا از جزئیات Business Model سایتتون، این مسائل بیشتر مربوط به حوزه Business میشه، ما برنامه‌نویس‌ها چون میتونیم برنامه‌ها رو تولید کنیم، دوست داریم کسب و کار نرم‌افزاری یا استارتاپی راه اندازی کنیم اما برای انجام این کار نیاز به تخصص مربوط به خودش هست، هرچند هرکاری رو با کسب دانش میشه انجام داد. در این مورد Referenceای رو پیشنهاد ندم بهتره.

در لینک پادکستی که فرستادم، در برخی از پادکست‌ها از مهمان برنامه در مورد Roadmap سوال شده بود.

در پایین پیشنهاد خودم رو میگم، اما توجه کنید بنده فقط چند ماه تدریس کردم و تجربه محدودی در این مورد دارم، بهتره با برنامه‌نویسان دیگه هم مشورت کنید.

روال کار به این صورته که من تصور میکنم نهایتا قصد دارم چه position شغلی رو داشته باشم یا چه نوع برنامه‌نویسی بشم. بعد از اون نیازمندی‌هاش رو بررسی میکنم و مطالب رو به 2 یا 3 دسته، تقسیم میکنم. دسته اول مطالبی که کیفیت کار من به شدت به اون‌ها وابسته‌ست، دسته دوم نیاز هست بدونم اما یا کارم باهاشون خیلی کمه یا جزو وظایف شغلی من نخواهد بود. دسته سوم، تنها باید اطلاعات کلی در موردشون داشته باشم تا کارم بهتر راه بیافته و اصلا نیازی به عمیق شدن در اون مطالب نیست.

خب فرض میکنیم من میخوام برنامه‌نویس Asp.net MVC بشم.

پس من یه Back-end کار خواهم‌شد که معمولا قسمت منطق پروژه (کد Logic) بهش محول میشه، برای دسته اول نیاز به الگوریتم‌نویسی خوب، یادگیری تکنولوژی Asp.net MVC و شناخت نسبتا بالایی از زبان #C دارم. همینطور مسائل پایه‌ای مربوط به دیتابیس رو باید بدونم اما چیزی نیست که هر روز باهاش سر و کار داشته باشم(دسته دوم). در نهایت احتمالا اصلا نیازی به عمیق شدن در قسمت Front (Html, Css) سایت نیست، اما درک بهترش کارم رو ساده‌تر میکنه(دسته سوم).

حالا با این شرایط مطالب زیر رو یاد میگیرم (من از ابتدا مینویسم و فرض میکنم چیزی نمیدونم، طبیعتا هر مرحله‌ای رو میدونید به مرحله‌ی بعدیش برید):

- الگوریتم نویسی و فلوچارت (احتمالا زبان C یا ++C رو برای یادگیری انتخاب میکنم)

- مبانی و درک خوبی از #C (مسائل مربوط به OOP در این قسمت میان)

- مبانی دیتابیس (احتمالا Microsoft SQL server رو انتخاب کنم، T-Sql، نرمال سازی دیتابیس و ...)

- HTML، CSS و JavaScript (مقدماتی) (مطالعه در مورد Bootstrap در این قسمت میتونه مفید باشه)

- Asp.net MVC

در نهایت با مطالبی که یاد گرفتم یه CMS یا فروشگاه ساده درست میکنم (ویدیو آموزشی‌هایی هم در این مورد وجود دارن، اما اگر زمان بیشتری داشته باشم خودم به تنهایی پروژه رو درست میکنم تا طریقه Search کردن و پیدا کردن سایت‌های مناسب و یه سری ریزه‌کاری‌ها دستم بیاد)

در این مرحله شغلی پیدا میکنم و ادامه راه (مباحث بعدی که در کامنتتون فرمودید) و مطالب پیشرفته‌تر رو بعد از زمان کاری برای یادگیریشون وقت میذارم.

سعی کنید شرکت خوبی رو برای اولین شرکتتون انتخاب کنید. شرکت اول در ادامه کارتون تاثیرگذار هست (محیط شرکت، مدیر شما، دانش و مدل کاریشون اهمیت بالایی داره)

امیدوارم مفید بوده باشه

موفق باشید :53:

1eng.ir
October 15th, 2018, 21:57
پا نمیدادی که :(

mehrdad-arch
October 16th, 2018, 12:38
سلام اول دو چیز رو باید مشخص کنی
1-که میخوای برای خودت کار کنی یا برای شرکتها؟
2- تو چه زمینه میخوای فعالیت کنی؟موبایل؟وب؟دسکتاپ

اگر میخوای برای شرکت ها کار کنی باید با توجه به زمینه ای که دوست داری کار کنی تحقیق کنی ببینی برنامه نویسان مسلط به چه زبانی استخدامی بیشتری دارن.
اگر میخوای برای خودت کار کنی به نظرم سمت زبان های برنامه نویسی کراس پلتفرم برو مثلا جاوا اسکریپ یاد بگیری میتونی با ری اکت نیتو همزمان برای اندروید و ای او اس خروجی بگیری یا الکترون جی اس برای مک ویندوز و لینوکس خروجی بگیری و....

نکته:برای شروع برنامه نویسی سعی کن از زبان های برنامه نویسی قدیمی تر شروع کنی چون زبان های جدید معمولا باگ و مشکلات زیادی دارن و جامعه برنامه نویس کمتری هم دارن(توی ایران) اگر به مشکلی بخوری حل کردنش سخته و ممکنه کلا از برنامه نویسی زده بشی.

1wp.ir
October 19th, 2018, 02:05
سلام خدمت دوستان گرامی

از سابقه تحصیلی تون نگفتید و اینکه دقیقا در کدوم اداره دولتی مشول به کار بودید شاید می شد از تجربه توی اون اداره برای کار جدیدتون استفاده می کردید و اگر قابلیتش رو داشت آنلاین می کردید و یا جایی از اون استفاده می کردید

نمی دونم در نهایت تصمیم گرفتید که چی کار کنید یا نه . ولی وقتی پست شما رو خوندم و همینطور نظرات دوستان رو خودم فکرم مشغول شد. از طرفی خوم هم دغدغه یادگیری زبان برنامه نویسی داشتم
من زیاد تجربه ایی در مورد برنامه نویسی ندارم ولی با توجه به توضیحات دوستان و چیزی که خودم می بینم نه تنها برنامه نویسی وقت بیشتری می طلبه ؛ یادگیری اش به کنار پیدا کردن کار برای خودش داستانی داره. چون چند جا دیدم برای استخدام تمام وقت و پاره وقت نیاز به سابقه شغلی داشتن که بعید می دونم در حالت عادی حداقل در یک سال و یا یک سال نیم اول بتونید جایی استخدام بشید و اگر هم باشه حقوقش برای یه تازه دوماد به هیچ عنوان جوابگو نخواهد بود.
اگر مجرد بودید و یا مشکلات تامین هزینه نداشتید می تونستید سر فرصت زبان برنامه نویسی مورد نظر خودتون رو یاد بگیرید و حتی اگر لازم می شد رایگان هم کارآموزی می کردید. باز نمی دونم اگر پشتوانه مالی و حمایت مالی از طرف والدین داشته باشید باز می تونید یه کارایی انجام بدید.
اما پیشنهاد خود من این هست که یاد گرفتن زبان برنامه نویسی رو بزارید توی اولویت دوم . اولویت اول تون رو بزارید روی راه اندازی به وب سایت و شروع کار با وردپرس و بعدش css رو یاد بگیرید که شاید با صرف 2 ماه حدود 90% رو می تونید مسلط بشید و بعد برید سراغ php -my sql و همزمان مباحث سئو رو یاد بگیرید و اجرا کنید. اینطوری حداقل می تونید امیدوار باشید که زودتر به درآمد می رسید و از طرفی منتظر نیستید که یه نفر دیگه بیاد شما رو استخدام کنه و به شما پروژه بده. در طول مسیر یادگیری و کار هم تجربیاتی گیرتون میاد که بعدها اگر باز خواستید برنامه نویسی رو ادامه بدید به دردتون می خوره.