PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد هزینه vps

ok6
October 3rd, 2018, 11:44
سلام یک سوال داشتم کسانی که vps می فروشند لطفا راهنمایی کنند.
فرض کنید من یک vps به قیمت ماهیانه 25 هزار تومن خریداری کردم. چند درصد قیمت این vps متعلق به هزینه ipv4 هست؟
با توجه به بالا رفتن قیمت دلار آیا میشه یک vps با ipv6 به نصف این قیمت بخرم؟
با تشکر

masih_enter
October 3rd, 2018, 11:58
هزینه ایپی در هر شرایطی یکسان نیست . برای مثال اگر سرور چند صد گیگ رم داشته باشه و فقط بشه بهش یک IP اختصاص داد پس اون یک IP میتونه میلیون ها تومن ارزش داشته باشه و عملا هر IP میتونه هزینه ای 100 درصد هزینه کل سرور داشته باشه . حالا بریم در مورد موضوعات معمولی که وجود داره مثال بزنیم.
اگر یک سرور در هتزنر رو فرض بگیریم که 64 گیگ رم داره و 28 usable ip داره پس هر IP در بهترین شرایط میتونه میزبان برابری برای 2.28 گیگ رم باشه . پس میشه گفت اگر هزینه این سرور 80 یورو باشه هر IP میتونه ارزشی معادل 2.85 یورو داشته باشه برای صاحب سرور
پس اگر صاحب سرور وی پی اس های 2.28 گیگی بفروشه هر IP ارزشی برابر 100% هزینه وی پی اس داره و اگر در تیکه های 4.56 گیگی بفروشه هر IP ارزشی معادل 50% هزینه وی پی اس داره .
باید دید سروری که شما دارید ازش استفاده میکنید چه شرایطی داره . مثلا یک وقتی هست سرور 28 IP داره ولی یک نفر 57 گیگ رم رو خریده و مدیر سرور هم اورسل نکرده و هر IP اینجا 4% هزینه پایه که 2.85 یورو بود لحاظ میتونه بشه .
(محاسبات خیلی دقیق نیستند و کلی گفته شده اعداد و همچنین فاکتور های مختلفی دخیل هستند که لحاظ نشدند)
در کل با ماهی 12500 تومان دنبال سرویس نگردید بهتره. گزینه های خوبی توش پیدا نمیشه مگر اینکه اصلا براتون مهم نباشه

ok6
October 3rd, 2018, 22:37
یعنی شما وقتی سرور اصلی رو سفارش می دین نمی تونین درخواست کنین که به جای 28 تا آی پی 128 تا بدن با یک هزینه اضافی؟ اون هزینه اضافی چقدر است؟ واگه ipv6 باشه هزینه چقدر است؟

masih_enter
October 3rd, 2018, 23:00
یعنی شما وقتی سرور اصلی رو سفارش می دین نمی تونین درخواست کنین که به جای 28 تا آی پی 128 تا بدن با یک هزینه اضافی؟ اون هزینه اضافی چقدر است؟ واگه ipv6 باشه هزینه چقدر است؟

همونطور که گفتم در هر شرایطی یکسان نیست . یعنی شاید جایی قوانینش اینه به هر سرور نهایت 5 ایپی بده و جایی به هر سرورش 250 ایپی هم بده . این موضوع باعث میشه سوال شما در باره اینکه چقدر از هزینه سرور بابت IP هست جواب مستقیم و ثابتی براش وجود نداشته باشه.
در خصوص ip 6 تا حالا استفاده نکردم و نمیتونم دقیق جواب بدم. ولی فکر میکنم 6 برخی جاها رایگانه