PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد raid 10 سخت افزاری

hamid68
September 29th, 2018, 23:55
سلام دوستان وقتتون بخیر
یه مشکلی برام پیش اومده اگه ممکنه ممنون میشم منو راهنمای کنید

من یه سرور دانلود حدود 2 سال پیش از یه سایت خوشنام گرفتم به من گفتن چون raid 10 سخت افزاری داره اگه حتی هاردش هم بسوزه اطلاعاتش از بین نمیره تو تبلیغات خود سرویسش هم زده بود تو ارشیو هنوز موجوده . منم رو حرف ایشون کلی اطلاعات که خیلی مهم بود روش داشتم از خیلی وقت پیش الان دو روزه سرور خاموش شده در جواب این رو نوشتن

متاسفانه سرور HHD Pro ما که سرویس شما را میزبانی میکرد از شب جمعه به یکباره دچار مشکل و خرابی در قسمت هاردها گردید که باعث از دسترس خارج شدن سرورهای مجازی میزبانی شده بر روی این سرور شد. با پیگیری ها و بررسی های انجام شده توسط تیم پشتیبانی فنی دیتاسنتر اعلام گردیده که متاسفانه کارت Raidcontroller سخت افزاری این سرور دچار خرابی و باید تعویض گردد.
نصب کارت جدید به معنای از دست رفتن کامل اطلاعات موجود بر روی هارددیسکهای این سرور میباشد و باید از نو هارددیسکها فرمت و برای سیستم تعریف گردند.
ایا واقعا با این مشکل کلا هارد فرمت میشه ؟ پس رید 10 چه صیغه ایه؟

novinvps.com
September 30th, 2018, 00:27
سلام

ما سالهاست که raid 10 به صورت سخت افزاری ارائه میدهیم ( نه on board ) و همیشه سعی کرده ایم از سخت افزار مرغوب و raid controller های اصلی همراه با کش کنترلر و.... استفاده کنیم
در طول این ۹ سال میشه گفت هرگز رخ نداده که raid controller دچار سوختگی شود

اما سوختگی هارد داشته ایم که بدون کوچکترین آسیب به دیتای مشترکین و بدون حتی اینکه متوجه شوند و یا ریستارت سرور هارد معیوب را تعویض و به صورت Hot swap جایگزین کرده ایم

اما در صورتی که raid controller واقعا دچار سوختگی شود بله به دلیل بهم خوردن Array ها این اتفاق ممکن است.

NetworkFA
September 30th, 2018, 00:30
سلام

ما سالهاست که raid 10 به صورت سخت افزاری ارائه میدهیم ( نه on board ) و همیشه سعی کرده ایم از سخت افزار مرغوب و raid controller های اصلی همراه با کش کنترلر و.... استفاده کنیم
در طول این ۹ سال میشه گفت هرگز رخ نداده که raid controller دچار سوختگی شود

اما سوختگی هارد داشته ایم که بدون کوچکترین آسیب به دیتای مشترکین و بدون حتی اینکه متوجه شوند و یا ریستارت سرور هارد معیوب را تعویض و به صورت Hot swap جایگزین کرده ایم

اما در صورتی که raid controller واقعا دچار سوختگی شود بله به دلیل بهم خوردن Array ها این اتفاق ممکن است.

امکانش هست اگر به همون صورت array بسازند و هارد ها به همان ترتیب وصل شوند دیتا از بین نرود

pardishosting
September 30th, 2018, 00:49
سلام دوستان وقتتون بخیر
یه مشکلی برام پیش اومده اگه ممکنه ممنون میشم منو راهنمای کنید

من یه سرور دانلود حدود 2 سال پیش از یه سایت خوشنام گرفتم به من گفتن چون raid 10 سخت افزاری داره اگه حتی هاردش هم بسوزه اطلاعاتش از بین نمیره تو تبلیغات خود سرویسش هم زده بود تو ارشیو هنوز موجوده . منم رو حرف ایشون کلی اطلاعات که خیلی مهم بود روش داشتم از خیلی وقت پیش الان دو روزه سرور خاموش شده در جواب این رو نوشتن

ایا واقعا با این مشکل کلا هارد فرمت میشه ؟ پس رید 10 چه صیغه ایه؟

اسم شرکت رو برام بفرستید تا بهتون بگم راست هست یا نه.

hamid68
September 30th, 2018, 10:03
امکانش هست اگر به همون صورت array بسازند و هارد ها به همان ترتیب وصل شوند دیتا از بین نرود
ممکنه یکم بیشتر توضیح بدین بهشون بگم چون الان کل اطلاعاتم رو میگن باید فرمت کنن دوسال پیش این اطلاعات رو با دلار خریدم که با دلار الان اصلا دیگه امکان خریدش نیست

masih_enter
September 30th, 2018, 12:02
سلام . همونطوری که از ماهیت راید 1+0 پیداست برای اینه هم پرفومنس بالا بره و هم یک کپی از دیتا موجود باشه .

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e6/RAID_10_01.svg

من فکر نمیکنم به دلیل سوختن ریدکنترلر دیگه نشه به دیتا دسترسی داشت . با جایگزین کردن همون ریدکنترلر با نمونه مشابه خودش باید این اتفاق بیافته . البته من تجربه کافی در این زمینه ندارم ولی اگر قرار باشه به دلیل یک سخت افزار رید کنترلر ما به ماهیت رید مورد نظرمون دسترسی نداشته باشیم پس دیگه رید کردن چه معنی میده
از دوستانی که تجربه بالاتری در زمینه رید های سخت افزاری دارند استفاده کنید .
البته ناگفته نماند هم در گذشته و هم اکنون که دلار و یورو مسابقه گذاشتند شاید 80 درصد هاستینگ های ایرانی خاموش کردن سرور ، ناتوانی در جمع کردن ایبوز و امثال این رو به سوختن هارد و تحریم تبدیل کردند به همین دلیل ادم شک میکنه کسی میگه هارد سوخت یا رید مشکل داره داره درست میگه یا نه .
البته مشکل هارد واقعیه و چند باری برای خود من پیش اومده و خداروشکر همیشه بک اپ در دسترس بوده.

hamid68
September 30th, 2018, 13:31
سلام . همونطوری که از ماهیت راید 1+0 پیداست برای اینه هم پرفومنس بالا بره و هم یک کپی از دیتا موجود باشه .

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e6/RAID_10_01.svg

من فکر نمیکنم به دلیل سوختن ریدکنترلر دیگه نشه به دیتا دسترسی داشت . با جایگزین کردن همون ریدکنترلر با نمونه مشابه خودش باید این اتفاق بیافته . البته من تجربه کافی در این زمینه ندارم ولی اگر قرار باشه به دلیل یک سخت افزار رید کنترلر ما به ماهیت رید مورد نظرمون دسترسی نداشته باشیم پس دیگه رید کردن چه معنی میده
از دوستانی که تجربه بالاتری در زمینه رید های سخت افزاری دارند استفاده کنید .
البته ناگفته نماند هم در گذشته و هم اکنون که دلار و یورو مسابقه گذاشتند شاید 80 درصد هاستینگ های ایرانی خاموش کردن سرور ، ناتوانی در جمع کردن ایبوز و امثال این رو به سوختن هارد و تحریم تبدیل کردند به همین دلیل ادم شک میکنه کسی میگه هارد سوخت یا رید مشکل داره داره درست میگه یا نه .
البته مشکل هارد واقعیه و چند باری برای خود من پیش اومده و خداروشکر همیشه بک اپ در دسترس بوده.
یعنی شما میگید هارد فرمت نشده و خودشون خاموش کردن ؟

masih_enter
October 1st, 2018, 01:53
یعنی شما میگید هارد فرمت نشده و خودشون خاموش کردن ؟

نمیخوام کسی رو متهم کنم ولی راید میاد تا همین مشکلات رو حل کنه . البته در دنیای سیستم هر چیزی امکان پذیره و تا از نزدیک دسترسی وجود نداشته باشه نمیشه نظر قطعی داد .
اطلاعات من هم در مورد این موضوع زیاد نیست و صرفا از سرچ هایی که بابت این نوع از راید کردم اینطور متوجه شدم. اطلاعات در 4 هارد ذخیره میشه . دو هارد بخش اول و دو هارد بخش دوم . اگر کنترلر مشکل پیدا کنه یا بخشی از هارد اول از بخش یک مورد مشکل واقع بشه همچنان اطلاعات کپی در هارد دوم بخش اول موجود هستند. پس عملا با تغیر رید کنترلر یا هارد دارای مشکل باید به دیتا ها دسترسی پیدا کرد . البته این موضوع میتونه منجر به هزینه اضافی بشه ( هارد جدید یا تعویض فیزیکی کنترلر) که گاهی اوقات این هزینه ها باعث میشه منطقی نباشه بازیابی داده انجام بشه . مثلا دیتا سنتر بگه برای اینکار باید 200 دلار هزینه تکنسین ریموت هند و لوازم مصرفی بدید . آیا امکان پذیره ؟

hamid.soltani92
October 1st, 2018, 12:27
سلام. به هیچ عنوان دیتا از بین نخواهد رفت. اطلاعات آرایه علاوه بر حافظه کنترلر، در درایو ها هم ذخیره میشود.

BuyHardware
October 1st, 2018, 13:25
دوست عزیز اطلاعات از بین نمیره،
در بدترین حالت که رید کنترلل از بین رفته باشه یا سوخته باشه
میتونند با خرید یه رید کنتربب با همون مدل بندازند روی سرور و بدون مشکل لود کنند
حتمی اگه یکی از هارد ها به صورت کامل از بین رفته باشه بار هم بازیابی اطلاعات قابل انجام هست

hamid68
October 2nd, 2018, 22:59
سلام. به هیچ عنوان دیتا از بین نخواهد رفت. اطلاعات آرایه علاوه بر حافظه کنترلر، در درایو ها هم ذخیره میشود.
من اینجا پست زدم ظاهرا ناراحت شدن و میگن
پاسخ دیتاسنتر به ما این هستش ، قطعه Raidcontroller باید تعویض شود . در صورت تعویض جهت شناسایی هارد ها باید فرمت صورت بگیرد ...

الان منم باید از خیرش بگذرم 2 سال طول کشید جمعش کردم میگن تو قوانین نوشتیم بکاپ باید بگیری ولی نمیگن نوشتیم رید 10 و اطلاعات از بین نمیره

masih_enter
October 3rd, 2018, 00:40
من پیشنهاد میدم اگر براتون مقدوره باهاشون کنار بیاید . چون معمولا بازیابی داده در این شرایط میتونه هزینه بالایی براشون داشته باشه . اگر اطلاعات خیلی مهم نسیتند و براتون مقدوره از جای بهتری سرویس بگیرید و از خیر اینها بگزرید. کسی از قصد نمیخواد اطلاعات شمارو نابود کنه و برخی از دوستان از رو سادگی این کارو میکنند . بهشون گوشزد کنید همه قوانینشون رو بروز کنند و کاملا در دیدرس بنویسند باید بک اپ خودتون بگیرید. اینطوری افراد دیگه ای هم ضرر نمیکند و شما میشید بانی خیر . یک ایمیل کلی هم به کل کاربران فعلی بدن و بگن ما بک اپ نگه نمیداریم و به عهده مشتری هست

hamid68
October 3rd, 2018, 01:06
من پیشنهاد میدم اگر براتون مقدوره باهاشون کنار بیاید . چون معمولا بازیابی داده در این شرایط میتونه هزینه بالایی براشون داشته باشه . اگر اطلاعات خیلی مهم نسیتند و براتون مقدوره از جای بهتری سرویس بگیرید و از خیر اینها بگزرید. کسی از قصد نمیخواد اطلاعات شمارو نابود کنه و برخی از دوستان از رو سادگی این کارو میکنند . بهشون گوشزد کنید همه قوانینشون رو بروز کنند و کاملا در دیدرس بنویسند باید بک اپ خودتون بگیرید. اینطوری افراد دیگه ای هم ضرر نمیکند و شما میشید بانی خیر . یک ایمیل کلی هم به کل کاربران فعلی بدن و بگن ما بک اپ نگه نمیداریم و به عهده مشتری هست

دعوای ندارم باهاشون بغییر این مشکل از حق نگذرم کوچک ترین مشکلی نداشتن
بلاخراه باید قبول کنم دیتا پرید