PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راه اندازی یک سامانه لاگ گیری تحت ویندوز

m.h.1992
September 22nd, 2018, 19:33
سلام دوستان
بنده هیچ سررشته ای از شبکه ندارم ولی توسط شرکت مجبور به پیکربندی یک فایروال یا سامانه اکانتینگ شده ام!
یک کامپیوتر مجهز به اینترنت هست که هر کارمند با یوزر و پسورد منحصر به خودش وارد ویندوز (حالا هر ویندوزی حتا سرور) بشه و تمام فعالیت‌های اینترنتیش ثبت بشه... میزان حجم مصرفی، مدت زمان و لینک‌های کلیک شده...
لطفا راهنمایی بفرمایید.
یه دنیا ممنون

mehrshad.ho
September 22nd, 2018, 20:02
نوع اتصال کارمندان به شبکه به چه صورت است ؟

برای لاگ گیری kerio پیشنهاد می دهم

m.h.1992
September 23rd, 2018, 11:53
سلام مجدد
ممنون از کمکتون
سروری که وظیفه شبکه داخلی رو برعهده داره کلا از بحث اینترنت مستثناست.
ما میخوایم یک سیستم کاملا جدا از شبکه داشته باشیم که هر کاربر با یوزر مخصوص خودش وارد ویندوز بشه، به نت دسترسی داشته باشه و از فعالیتاش لوگ گیری بشه
* در مورد کریو من خوندم متوجه شدم تحت لینوکس هست. آیا میشه کنارش ویندوز نصب کرد و از طریق ویندوز به نت دسترسی داشت؟
* گویا کریو یوزر پسورد مجزا داره و کاربر باید داخل یک مرورگر لوگین کنه که به نت دسترسی داشته باشه. ما میخوایم همون یوزر ورود به ویندوز، به نحوی اجازه دسترسی به نت هم بده. آیا پیاده سازی چنین چیزی که کاربر با یوزر منحصر به فرد خودش وارد ویندوز بشه، به نت دسترسی داشه باشه و از فعالیتاشم لوگ گیری بشه؛ وجود داره؟

shoping_server
September 23rd, 2018, 21:12
سلام مجدد
ممنون از کمکتون
سروری که وظیفه شبکه داخلی رو برعهده داره کلا از بحث اینترنت مستثناست.
ما میخوایم یک سیستم کاملا جدا از شبکه داشته باشیم که هر کاربر با یوزر مخصوص خودش وارد ویندوز بشه، به نت دسترسی داشته باشه و از فعالیتاش لوگ گیری بشه
* در مورد کریو من خوندم متوجه شدم تحت لینوکس هست. آیا میشه کنارش ویندوز نصب کرد و از طریق ویندوز به نت دسترسی داشت؟
* گویا کریو یوزر پسورد مجزا داره و کاربر باید داخل یک مرورگر لوگین کنه که به نت دسترسی داشته باشه. ما میخوایم همون یوزر ورود به ویندوز، به نحوی اجازه دسترسی به نت هم بده. آیا پیاده سازی چنین چیزی که کاربر با یوزر منحصر به فرد خودش وارد ویندوز بشه، به نت دسترسی داشه باشه و از فعالیتاشم لوگ گیری بشه؛ وجود داره؟

سلام
وقتی شما بخوایید لاگ رو دشاشته باشید باید یک روتر در مسیر اینترنتتون و باقی کامپیوتر ها داشته باشید
که این برنامه مجوز اتصال و یا عدم اتصال رو صادر کنه
که این موضوع باعث میشه یک کامپیوتر شما به صورت مجزا همیشه گیر باشه
پیشنهاد میدم از IBSng استفاده کنید میتونه هم بحث اکانتینگ رو برای شما انجام بده برای مجوز وصل شدن یا نشدن
و میتونه لاگ هارم ذخیره کنه و دیقیقا به ضشما نشون میده هر یوزر چه کاری انجام داده و کجا رفته

razavihost
September 25th, 2018, 09:57
سلام دوستان
بنده هیچ سررشته ای از شبکه ندارم ولی توسط شرکت مجبور به پیکربندی یک فایروال یا سامانه اکانتینگ شده ام!
یک کامپیوتر مجهز به اینترنت هست که هر کارمند با یوزر و پسورد منحصر به خودش وارد ویندوز (حالا هر ویندوزی حتا سرور) بشه و تمام فعالیت‌های اینترنتیش ثبت بشه... میزان حجم مصرفی، مدت زمان و لینک‌های کلیک شده...
لطفا راهنمایی بفرمایید.
یه دنیا ممنون

یه میکروتیک نیاز دارین و یه سیستم برای نصب نرم افزار اکانتینگ.
از کریو هم میتونید استفاده کنید.

m.h.1992
September 25th, 2018, 13:08
دوستان بنده کریو رو نصب و راه اندازی کردم.
با سه مشکل برخورد کردم:
اول اینکه یوزر جهت برقراری اتصال باید از طریق یک وب پیج لاگین کنه. درحالیکه ما میخوایم یوزر بعد از لاگین داخل ویندوز بدون هیچگونه اقدامی به نت دسترسی داشته باشه.
دوم اینکه کنار کریو نمیشه یک دامین کنترلر نصب کرد. آیا ترفندی هست بشه روی یک سیستم همزمان کریو و ویندوز سرور نصب کرد؟
سوم هم اینکه چگونه میشه بین ویندوز سرور (دامین کنترلر) و کریو اتصال برقرار کرد که خودکار یوزر و پسوردهای داخل دامین، داخل کریو نیز لاگین بشن؟

masih_enter
September 25th, 2018, 19:21
سلام .
اگر لوگین نکنه باید دی اچ سی پی ران کنید و دیفالت گت وی رو روی کریو ست کنید و برای اون رنج هم رول دسترسی به اینترفیس نت در کریو بزارید
اما این روش مشکلی داره اینه یوزر کارهاش لوگ نمیشه و عملا همه به عنوان کاربر تایید هویت نشده ثبت میشن
میتونید l2tp رو در کریو فعال کنید و یکبار کانکشن بسازید برای کاربر و احتمالا راهی هست کانکشن رو در استارت اپ ویندوز بزارید که خودش کانکت بشه

در مورد دوم هم راهی نیست مگر اینکه روی سرور مجازی ساز نصب کنید و دو وی پی اس ازش بگیرید .
برای مورد سوم هم خود کریو امکان لینک بین اکتیو دایرکتوری رو داره میتونید از بخش domain and user login دامین مورد نظرتون رو ست کنید