PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کیفیت افتضاح دیتاسنتر اسیاتک میلاد

elementary
September 12th, 2018, 22:17
سلام دوستان
ما چندتا از سرور های شرکتُ منتقل کردیم به دیتاسنتر اسیاتک برج میلاد و گول تبلیغ پورت و پهنای باندشو خوردیم .
ارتباط ما با خارج کشور زیر 1 مگ هست ! چه برای دانلود چه برای اپلود ! الان برای انتقال بک اپ ها به مشکل خوردیم برای اینکه بک اپ هارو بگیریم میانگین سرعت حدود 500 کیلوبایت هست و برای اینکه از خارج فایل از ایران بگیریم سرعت حدود 700 800 بنظرم باید یک وی چی ان بزنیم به سیستم خودمون دانلود و اپلود از وایمکس شرکت انجام بشه :))
با پشتیبانی هم تماس گرفتم گفتند هیچ مشکلی وجود نداره و همه چیز طبیعی هست !
ارتباط داخلی هم تعریفی نداره حداکثر به 100 مگ میرسه :))

دوستان دیتاسنتر جایگزین چی پیشنهاد میشه ؟

NetworkFA
September 12th, 2018, 22:18
سلام دوستان
ما چندتا از سرور های شرکتُ منتقل کردیم به دیتاسنتر اسیاتک برج میلاد و گول تبلیغ پورت و پهنای باندشو خوردیم .
ارتباط ما با خارج کشور زیر 1 مگ هست ! چه برای دانلود چه برای اپلود ! الان برای انتقال بک اپ ها به مشکل خوردیم برای اینکه بک اپ هارو بگیریم میانگین سرعت حدود 500 کیلوبایت هست و برای اینکه از خارج فایل از ایران بگیریم سرعت حدود 700 800 بنظرم باید یک وی چی ان بزنیم به سیستم خودمون دانلود و اپلود از وایمکس شرکت انجام بشه :))

مستقیم از آسیاتک گرفتید تا از شرکت های واسط

RoobinaServer
September 12th, 2018, 22:20
سلام دوستان

با سلام

از پارس آنلاین تهیه بفرمائید.

البته پیشنهاد میکنم قبل از این کار سرورهای خودتان را به یک واسط در برج میلاد انتقال دهید احتمال خیلی زیاد کیفیت بهتری به شما خواهند داد.

Yas-Host
September 12th, 2018, 22:21
سلام دوستان

باسلام

صحبت های شما تایید می شود.

از چندین رک مختلف سرور تهیه شد و همینطور پورت های مختلف اما متاسفانه آپتایم به خارج بسیار ضعیف است و اکثر مواقع Packet loss بیشتر از حد می شود.

متاسفانه نمیدانم علت چیست 90درصد دوستان به دنبال بستن Ping در دیتاسنتر های ایرانی هستند . چه کمکی به شما می کند؟

پ.ن: می دانیم سرور شما قوی است و قدرتمند اما این تاپیک جای آفر دادن شما و اعلام عدم مشکل نیست زیرا ما با تجربه چندین ساله خبر داریم, اطلاع داریم که 90درصد رک های اسیاتک مشکل شبکه ای به خارج از ایران دارند.

موفق و پیروز.

elementary
September 12th, 2018, 22:24
مستقیم از آسیاتک گرفتید تا از شرکت های واسط

مستقیم گرفتیم

sadecohost
September 12th, 2018, 22:25
سلام

اگر سخت افزار در مالکیت هست، از رسپینا استفاده کنید.

بیش از 40 مگابایت پورت خارجی داریم روی سرورهای رسپینامون و واقعا لذت میبریم. قطعی خیلی کم (تقریبا 0) داریم و ایران اکسسی هم اصلا نداریم.

NetworkFA
September 12th, 2018, 22:30
مستقیم گرفتیم

اگر در قراردادی که بستید نگاه میکردید ذکر شده 5درصد از آپلینک داده شده برای خارج از کشور میباشد

حرف شما تایید میشه و این موضوع وجود داره ما هم رک اونجا داریم هم یک سرور را بصورت جداگانه در قسمتی که مربوط به کوکلوکیشن های آسیاتک میشود داریم
اینطور دیده میشود که بر روی آیپی های آسیاتک محدودیت گذاشته شده
http://s8.picofile.com/file/8337105268/2018_09_12_22_35_44.png

تست سرعت از آسیاتک همین الان به اروپا دانلود کمتر از 5مگابیت
آپلود 900مگابیت

البته مقدار از مشکل هم به خاطر هجوم همکاران به برج میلاد هست عملا پهنای باند پر شده

درصورتی که تمایل داشتید میتوانیم در شیراز میزبان سرور های شما باشیم

http://s9.picofile.com/file/8337104668/2018_09_12_22_27_45.png

mehrshad.ho
September 12th, 2018, 22:38
در کدام بخش دیتاسنتر هستید ؟

این مورد در سرور های ما مشاهده نمی شود

با 70-80 مگابایت ارتباط داریم با خارج از کشور

m2n
September 12th, 2018, 22:40
برج میلاد آسیاتک تعریفی نداره 2 تا سرور مجازی از دو شرکت مختلف گرفتیم همشون پورت داغونی داشتن فقط چون اسم برج میلاد و آسیاتک روش هست ادم وسوسه میشه میره سراغش :-

NetworkFA
September 12th, 2018, 22:51
باسلام

صحبت های شما تایید می شود.

از چندین رک مختلف سرور تهیه شد و همینطور پورت های مختلف اما متاسفانه آپتایم به خارج بسیار ضعیف است و اکثر مواقع packet loss بیشتر از حد می شود.

متاسفانه نمیدانم علت چیست 90درصد دوستان به دنبال بستن ping در دیتاسنتر های ایرانی هستند . چه کمکی به شما می کند؟

پ.ن: می دانیم سرور شما قوی است و قدرتمند اما این تاپیک جای آفر دادن شما و اعلام عدم مشکل نیست زیرا ما با تجربه چندین ساله خبر داریم, اطلاع داریم که 90درصد رک های اسیاتک مشکل شبکه ای به خارج از ایران دارند.

موفق و پیروز.

یادش بخیر یه زمانی خیلی خوب بود 9ماه پیش

آسیاتک همیشه سیاسیت این مدلی داشته و داره

تبلیغات زیاد برای سرویس هاش انجام میده و با بالا رفتن کاربر کیفیت سرویسش پایین میاد چه adsl چه owa چه دیتاسنتر

تستی که بالا گذاشتم کمتر از چند هفته پیش حدود 2گیگابیت بود الان رسیده به 4مگابیت

w.h.t
September 13th, 2018, 00:03
متاسفانه سرور های ماهم به خارج سرعت افتضاحی دارن

اوایل خوب بود ولی الان خیلی بد شده

شاتل هم داریم کمی بیشتر راضی کننده هست!

logofun
September 13th, 2018, 00:44
هر دم ازین باغ بری میرسد
هیچ چیز ثبات نداره متاسفانه !!!

elementary
September 13th, 2018, 17:15
در کدام بخش دیتاسنتر هستید ؟

این مورد در سرور های ما مشاهده نمی شود

با 70-80 مگابایت ارتباط داریم با خارج از کشور

سلام به ما چیزی درمورد موقعیت سرور نگفتند

- - - Updated - - -

من با LTE گوشیم همین الان حداقل 30 40 مگ ارتباط با خارج دارم !!! اون وقت یک دیتاسنتر به خارج لینک زیر 5 مگ داره !!! :|
دیتاسنتر هایی هستند که اینترانت پورت گیگ ارائه میکنند هر یونیت 120 130 !!! میرفتم ازاونا میگرفتم یک تِانل میزدم به adsl میشد همین اسیاتک که هست ! الان این اسیاتک مزیتش برای من چیه ؟ قیمت ایپی هم که خدا تومن !
تازه پینگ از خارج هم بسته هست !

- - - Updated - - -

دوستانی که اطلاع دارند ما الان BGP بزنیم مشکل حل میشه ؟

NetworkFA
September 13th, 2018, 18:38
سلام به ما چیزی درمورد موقعیت سرور نگفتند

- - - updated - - -

من با lte گوشیم همین الان حداقل 30 40 مگ ارتباط با خارج دارم !!! اون وقت یک دیتاسنتر به خارج لینک زیر 5 مگ داره !!! :|
دیتاسنتر هایی هستند که اینترانت پورت گیگ ارائه میکنند هر یونیت 120 130 !!! میرفتم ازاونا میگرفتم یک تِانل میزدم به adsl میشد همین اسیاتک که هست ! الان این اسیاتک مزیتش برای من چیه ؟ قیمت ایپی هم که خدا تومن !
تازه پینگ از خارج هم بسته هست !

- - - updated - - -

دوستانی که اطلاع دارند ما الان bgp بزنیم مشکل حل میشه ؟
bgp بگیرید پینگ اوکی میشه ولی ما روی bgp هم مشکل افت پهنای باند داریم

rezah
September 16th, 2018, 20:59
حرفتون رو با اینکه قبول ندارم با اینکه به شخصه از پشتیبانی اسیاتک متنفرم ولی سرور هاش خوبه تو برج میلاد با این حال دیتاسنتر تبیان هم خوبه

ITarashe
September 16th, 2018, 21:30
سلام خدمت همکاران گرامی
قبلا هم توی تاپیک های دیگه توضیح داده شده . رک ها اصولا غیر استاندارد هستند . در حال حاضر حضور دارن افرادی که ادعای کیفیت میکردن دریغ از یک هولدر افقی در رک . حتی شماره کابل هم وجود نداره !
route leak های زیادی شبکه اسیاتک داره و تا زمانی که تمام شبکه رو میخوان با Mikrotik روتینگ و QoS کنند هیچوقت نتیجه ای نخواهند گرفت . داده گستر عصر نوین هم طرفدار میکروتیک هست ولی ادعای دیتاسنتری نداره .
البته اسیاتک از خوب های ایران هست . همین هم در حد خودش قبلا گفتیم خیلی جلوئییم
قبلا شرکت های هاستینگ ایرانی که شروع به ارائه سرویس ایران کرده بودند . اپلینک های وایرلس زیر 10 مگابیت داشتند بعضا با سرورهای core i 5 .
اسم نمیاریم ولی خیلی طرفدار دایرکت ادمین بودن و روی قالب capriشون خیلی مانور میدادن ....

وقتی سرور داخلی میگیرید توقع توروپوت داخل داخل داشته باشید . اگر اپلینک خوب به خارج از کشور میخواید باید و باید قید کولو در دیتاسنتر های عمومی رو بزنید و سرور روم راه اندازی کنید با چندین اپلینک و failover لینک
bgp داشته باشید با چندین Provider دیگه .
مثلا علاوه بر اینکه مستقیم با زیرساخت یا فیزیک نظری یا مخابرات دارید از رسپینا و مروا یا شاتل یا اسیاتک هم داشته باشید
کلا چندین bgp
اپلینک هاتون هم که fiber multi mode
حداقل چند کور فیبر بگیرید
لینک هوایی رو فراموش نکنید . air fiber 24GHZ که هنوز فرکانسش اونقدر هاشلوغ نشده قابلیت دادن توروپوت گیگ در فواصل یک کیلومتری رو داره . حتی توی تهران
گرون تر ماکرویوو یا 5GHZ های A/C با nstreme و nv2 و تیونینگ قوی
حتی شده 50 مگ هم بده ولی به عنوان failover به موقع کاربردش رو درک میکنید .

در حال حاضر ما یه سرور روم اختصاصی داریم بصورت حلال میتونیم 100Mbps رو ددیکیتت به هر سرور بدیم . پورت گیگ اپ میشه . بیشتر از 100Mbps هم اپلینکتونه ولی دیدین که میگن اینقدرش گارانتی میشه . اون رو ما گارانتی میکنیم
نهایتا /28 ای پی v4
لوکیشن خ بهشتی تهران .
اگر LIR هستید و ای پی دارید که فقط میمونه بحث روتینگ و BGP که مشکل تعداد ایپیتون حل میشه
ولی ما ماکزیمم روی هر 100Mbps بخاطر اینکه کلاس ای پی هامون خوب و مرتب خرد بشن بیشتر از /28 ارائه نمیدیم .
پهنای باند هم unmetered . هست . fup و .... این ها هم نداریم
هرچقدر میتونید استفاده کنید

elementary
September 16th, 2018, 22:03
سلام خدمت همکاران گرامی
قبلا هم توی تاپیک های دیگه توضیح داده شده . رک ها اصولا غیر استاندارد هستند . در حال حاضر حضور دارن افرادی که ادعای کیفیت میکردن دریغ از یک هولدر افقی در رک . حتی شماره کابل هم وجود نداره !
Route leak های زیادی شبکه اسیاتک داره و تا زمانی که تمام شبکه رو میخوان با mikrotik روتینگ و qos کنند هیچوقت نتیجه ای نخواهند گرفت . داده گستر عصر نوین هم طرفدار میکروتیک هست ولی ادعای دیتاسنتری نداره .
البته اسیاتک از خوب های ایران هست . همین هم در حد خودش قبلا گفتیم خیلی جلوئییم
قبلا شرکت های هاستینگ ایرانی که شروع به ارائه سرویس ایران کرده بودند . اپلینک های وایرلس زیر 10 مگابیت داشتند بعضا با سرورهای core i 5 .
اسم نمیاریم ولی خیلی طرفدار دایرکت ادمین بودن و روی قالب capriشون خیلی مانور میدادن ....

وقتی سرور داخلی میگیرید توقع توروپوت داخل داخل داشته باشید . اگر اپلینک خوب به خارج از کشور میخواید باید و باید قید کولو در دیتاسنتر های عمومی رو بزنید و سرور روم راه اندازی کنید با چندین اپلینک و failover لینک
bgp داشته باشید با چندین provider دیگه .
مثلا علاوه بر اینکه مستقیم با زیرساخت یا فیزیک نظری یا مخابرات دارید از رسپینا و مروا یا شاتل یا اسیاتک هم داشته باشید
کلا چندین bgp
اپلینک هاتون هم که fiber multi mode
حداقل چند کور فیبر بگیرید
لینک هوایی رو فراموش نکنید . Air fiber 24ghz که هنوز فرکانسش اونقدر هاشلوغ نشده قابلیت دادن توروپوت گیگ در فواصل یک کیلومتری رو داره . حتی توی تهران
گرون تر ماکرویوو یا 5ghz های a/c با nstreme و nv2 و تیونینگ قوی
حتی شده 50 مگ هم بده ولی به عنوان failover به موقع کاربردش رو درک میکنید .

در حال حاضر ما یه سرور روم اختصاصی داریم بصورت حلال میتونیم 100mbps رو ددیکیتت به هر سرور بدیم . پورت گیگ اپ میشه . بیشتر از 100mbps هم اپلینکتونه ولی دیدین که میگن اینقدرش گارانتی میشه . اون رو ما گارانتی میکنیم
نهایتا /28 ای پی v4
لوکیشن خ بهشتی تهران .
اگر lir هستید و ای پی دارید که فقط میمونه بحث روتینگ و bgp که مشکل تعداد ایپیتون حل میشه
ولی ما ماکزیمم روی هر 100mbps بخاطر اینکه کلاس ای پی هامون خوب و مرتب خرد بشن بیشتر از /28 ارائه نمیدیم .
پهنای باند هم unmetered . هست . Fup و .... این ها هم نداریم
هرچقدر میتونید استفاده کنید

عزیزجان سرور روم زدن هم مشکلات و داستان های زیادی داره هم هزینه بر هست برای من که حداکثر یک نیم رک لازم دارم نمیصرفه
ازطرفی ما الان تو شرکت با lte ارتباط 100 مگ با خارج داریم برای یک مملکت خیلی خنده دار هست که دیتاسنتر ها ارتباط زیر 10 مگ داشته باشند اما کاربران تلفن همراه 100 مگ :)

البته من حدود 4 سال پیش ایران کولو داشتم و انقدر مسخره بازی نبود حداقل 20 30 مگ بود الان زیر 3 4 مگ هست عملا یک ابونتو میخوایم ابدیت کنیم عمق فاجعه مشخص میشه
احساس میکنم نامحدود بودن اسیاتک دلیل بر این مشکل هست حالا بحث پهنای باند شد والا من خودم تو شرکتی بودم پورت 100 مگ داشتند با خارج از کشور دقیقا همون 100 مگ بود و عالی کارمیکرد نمیدونم چرا دیتاسنتر ها انقدر مسخره بازی درمیارن الان همراه اول و ایرانسل 100 مگ میدن به ملت چرا دیتاسنتر اینجوری کرده واقعا داستان خیلی مسخره هست

ITarashe
September 16th, 2018, 22:35
عزیزجان سرور روم زدن هم مشکلات و داستان های زیادی داره هم هزینه بر هست برای من که حداکثر یک نیم رک لازم دارم نمیصرفه
ازطرفی ما الان تو شرکت با lte ارتباط 100 مگ با خارج داریم برای یک مملکت خیلی خنده دار هست که دیتاسنتر ها ارتباط زیر 10 مگ داشته باشند اما کاربران تلفن همراه 100 مگ :)

البته من حدود 4 سال پیش ایران کولو داشتم و انقدر مسخره بازی نبود حداقل 20 30 مگ بود الان زیر 3 4 مگ هست عملا یک ابونتو میخوایم ابدیت کنیم عمق فاجعه مشخص میشه
احساس میکنم نامحدود بودن اسیاتک دلیل بر این مشکل هست حالا بحث پهنای باند شد والا من خودم تو شرکتی بودم پورت 100 مگ داشتند با خارج از کشور دقیقا همون 100 مگ بود و عالی کارمیکرد نمیدونم چرا دیتاسنتر ها انقدر مسخره بازی درمیارن الان همراه اول و ایرانسل 100 مگ میدن به ملت چرا دیتاسنتر اینجوری کرده واقعا داستان خیلی مسخره هست

شما که از اسیاتک ناراضی هستید .
قرارداد رسمی
با کد ارزش افزوده
رسمی و حقوقی
تضمین sla
سرور روم مارو هم اگر دوست داشتید تست کنید.

ourweb
September 16th, 2018, 23:00
والله ما از زیرساخت و پارس آنلاین و افرانت داریم افرانت رو خیلی پیشنهاد میدم خیلی راضی هستیم واقعا در مورد زیرساخت پارس هم تا حدودی یکم حساسیت دارن متاسفانه ولی این دوست مان که میگن برای کولو در سرور روم شخصی میگن لطفا هزینه ها رو اعلام نماییند

ITarashe
September 16th, 2018, 23:15
در مورد هزینه ها
بستگی به اون شرایط ip داره اگه از کلاس های پی های خود ما بخواید استفاده کنید هزینش فرق داره . چون واقعا برای LIR موندن با توجه به وضعیت ارز کلا ای پی بازی بصرفه نیست !
کولویی که ارائه میدیم چون خصوصی هست . دسترسی فیزیکال هرموقع بخواید هم میدیم
واقعا فیزیکال
هر مدلاسیونی که بخواید هم براتون روتینگ انجام میدیم
واقعیت امر CCR هست که به عنوان روتر اصلی استفاده میشه . میکروتیکه ولی سیستم کانفیگش کلا با اسیاتک فرق داره
اسیاتک یه CCR که توان روت 16Gbps رو داره میذار برای چندین رک 42 یونیت . ما هر CCR رو برای یک رک استفاده کردیم

تامین پهنای باند از طریق ارتباط مستقیم با مخابرات و زیرساخت هست
فیل اور لینک 5GHZ , 24 GHZ با پیشگامان ، اسیاتک ، رسپینا هست

چندتا لینک بک آپ دیگه هم موجوده که مابقی همه 5GHZ هست . Metal5hspn با backbone های دیگه که پهنای باند داریم اونجا سویچ میکنیم

لوکیشن هم خیابون بهشتی

شاید فینگر پرینت سنسور برای ورود وجود نداشته باشه توی سرور روم ما
ولی پهنای باندی که میدیم واقعی هست . تست bw .
اگر LIR باشید و بتونید BGP با ASNUMBER خودتون بقرار کنیم براتون که مشکل تغییر ای پی چیزی نداشته باشید . عملا ریسکی بجز جابجایی سخت افزاری ندارید .

افرانت به شدت تایید میشه . ما قابل رقابت با اونها نیستیم . فعلا افرانت با کیفیت ترین هست از نظر بنده
باهاشون ما همکاری پنتریشن تست داریم . ولی لینک خیلی خاصی نداریم

با میلاد هم لینک داریم و خیلی از موارد Active میلاد رو هم انجام دادیم که صحیح نیست بازگو کردنش . قبلا توی یه تاپیک حاشیه ایجاد شد یک کاربر اخراج شد و ...
از لحاظ استاندارد passive موردی وجوئد نداره
امکان ملاقات سرور روم هست
سرور روم به اسم سرور روم مجوز نداره ! ولی شرکت ثبت شده هستش و قرار داد رسمی با کد ارزش افزوده و معاملات فصلی مرتب باهاتون بسته میشه با پنالتی های خوب
قیمت کولو از افرا و سایر جاها بالاتر هست . چون خصوصی هستیم و هزینه بر بوده راه اندازی و نگهداری .
قطعا با رشد و بیشتر شدن فضا قیمت کاسته میشه
فعلا اسلب یا قیمت خاصی مشخص نکردیم .
بیشتر مصرف پهنای باند مد نظر هست و بحث ای پی
و اینکه چقد pps روی شبکه ایجاد میکنید .
چون QoS برامون مهمه
حتی 1 کیلوبایت هم اورسل نمیشه
چون پکت لاس برامون معنی نداره دلیلش هم اینه که مشتری های اصلی airline ها هستن که ثانیه ها براشون پول هست .

تقریبا کامل توضیح دادم البته تاپیک به حاشیه رفت شاید مورد نارضاتی قرار بگیره

پ خ بهترین راهه
یا تلگرام
@ITarasheSupport

NetworkFA
September 16th, 2018, 23:47
بله دیگه .

اگر نگاهی به پست های چند ماه پیش خودتون در جواب من بکنید از جواب های گذشته اتون پشیمان خواهید شد .

این موضوعی که الان شما متوجه اون شدین رو ما چند ساله درگیرش هستیم .

همیشه اولش خوبه بعدش افتضاح میشه .

شما مدعی سفت و سخت این بودید که سرویس های برج میلاد از هر لحاظ عالی هستند و...

ارادت .

مجید روستا

بنده به عنوان کسی که 9ماه داخل آسیاتک کولو دارم نظر دادم

شما چی؟
بجر ارسال اسپم کار مفیدی هم داری؟

برای همه دوستان هم توضیح بدم که بدلیل عوض شدن پالیسی های دیتاسنتر آسیاتک
و ایجاد سخت گیری درباره ترافیک نامتقارن 1 به 10 اکثر سرویس دهنده های که ترافیک زیادی خارج از این نسبت داشتند محدود شدند

ITarashe
September 16th, 2018, 23:51
باز شروع شد