PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چرا آی مک انقدر ارزونه ؟

be099
September 11th, 2018, 18:31
جدیدا علاقه ی شدیدی به اپل پیدا کردم و میخوام حتما یه مک هم داشته باشم بخاطر همین تحقیقات زیادی دارم میکنم
سوالم اینه که چرا آی مک انقدر ارزونه ؟
الان اینو ببینید درسته مال یک ماه پیشه ولی الان برید تو دیوار بازم همین حدودا میتونید پیدا کنید

https://www.apple-nic.com/stock/used-mac/used-imac/imac-21/product/997-i-mac-i3.html

سی پی یو نسل سه سه گیگاهرتز داره فکنم این (https://ark.intel.com/products/46473/Intel-Core-i3-540-Processor-4M-Cache-3_06-GHz)باشه با چهار گیگ رم ddr3 مانیتور و موس و کیبورد و 500 گیگ هارد معمولی

الان من دارم با یدونه سی پی یو e8500 و چهار گیگ ddr2 همزمان دوتا اندروید استدیو باز میکنم با اندروید 8 :-| ازونور فتوشاپ و فایرفاکس و ... و هزار تا چیز دیگه اجرا دارم کم نمیاره
این که از این چیزی که دارم به نظر خیلی قوی تره جریان چیه ؟ کاراییش چطوره کسی تجربه ای چیزی داره ؟

- - - Updated - - -

فقط یه میل پول سی پی یوشه
کجای کار میلنگه ؟ :39:

https://www.itbazar.com/p_1781.aspx

DarkCreed
September 11th, 2018, 21:19
خب ذکر شده دیگه دست دومه. دارای خط و خش و ...
کالاهای توی دیوارم توسط اشخاص فروخته میشه نه نهاد یا شرکت خاصی بهمین جهت اغلب موارد دست دوم هستند.

Reza G
September 11th, 2018, 22:12
عزیز جان خب این مدل مربوط به حدود ۷-۸ سال پیش هست. مشخصه قیمتش ارزونه.

در ضمن شما اطلاعاتی از محتویاتش ندارید که چند بار تعمیر شده و یا قطعاتش اصل هستند یا تعویض شدند. بالاخره ۷-۸ سال زمان کمی نیست.

سیدرضا بازیار
September 11th, 2018, 22:42
محصولات اپل پس از مدتی سرعتشون کاهش پیدا میکنه. به همین دلیل مجبور به فروش میشید

مثلا مک بوک پرو مدل ۲۰۱۶ من الان دیگه داره لگ میزنه و مطمئنا اگه اینقدر گران نشده بود تا امروز عوضش کرده بودم (:|

محصولات اپل عمر طولانی دارند! اما واسه حرفه ای ها بیشتر از ۲-۳ سال پاسخگو نیست و مشکلاتی به وجود میاد که اذیت میشید

اگه مثلا کار شما با git یا کار های برنامه نویسی باشه لگ ها باعث میشه رو اعصاب تون باشه. اما اگه واسه کار های عمومی هست تا ۵-۶ سال به خوبی پاسخگو هست

CaeZer
September 11th, 2018, 22:51
سلام

اگر آشنا داشته باشید دبی ، میتونید بهتر اینم گیر بیارید ، البته الان با این وضعیت درهم :70:

be099
September 11th, 2018, 23:08
محصولات اپل پس از مدتی سرعتشون کاهش پیدا میکنه. به همین دلیل مجبور به فروش میشید

مثلا مک بوک پرو مدل ۲۰۱۶ من الان دیگه داره لگ میزنه و مطمئنا اگه اینقدر گران نشده بود تا امروز عوضش کرده بودم (:|

محصولات اپل عمر طولانی دارند! اما واسه حرفه ای ها بیشتر از ۲-۳ سال پاسخگو نیست و مشکلاتی به وجود میاد که اذیت میشید

اگه مثلا کار شما با git یا کار های برنامه نویسی باشه لگ ها باعث میشه رو اعصاب تون باشه. اما اگه واسه کار های عمومی هست تا ۵-۶ سال به خوبی پاسخگو هست

هاردشو نمیشه عوض کرد ssd گذاشت ؟ چون بیشتر سرعت پایینشون بخاطر هاردای hdd فکنم

- - - Updated - - -

اینم یکی دیگه

https://divar.ir/v/imac-21-%D8%AF%D8%B1%D8%AD%D8%AF-%D9%86%D9%88_%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%B1%D9%88%D9%85%DB%8C%D8%B2%DB%8C_%D8%AA%D9%87% D8%B1%D8%A7%D9%86_%D8%AC%D9%85%D9%87%D9%88%D8%B1%D B%8C_%D8%AF%DB%8C%D9%88%D8%A7%D8%B1/AMmVqR2Gt

نسل پنجم 4 هسته ای 2.7
8 گیگ ddr3
یه تر هارد

اگه یه سیستم در این حد دست دوم بخوای جم کنی چقدر درمیاد ؟

فکنم یه میل مادربرد سی پی یو
چارصد پونصد رم
هارد و مانیتور و ماوس و کیبرد و گرافیک و اینام نمیدونم

در کل به نظرم آی مک ارزون تر درمیاد از معادل اسمبل شده ی دست دومش شایدم نه ! نظر شما چیست ؟ هَن ؟

starting
September 12th, 2018, 12:29
الان من دارم با یدونه سی پی یو e8500 و چهار گیگ ddr2 همزمان دوتا اندروید استدیو باز میکنم با اندروید 8 :-| ازونور فتوشاپ و فایرفاکس و ... و هزار تا چیز دیگه اجرا دارم کم نمیاره
این که از این چیزی که دارم به نظر خیلی قوی تره جریان چیه ؟ کاراییش چطوره کسی تجربه ای چیزی داره ؟

- - - Updated - - -

فقط یه میل پول سی پی یوشه
کجای کار میلنگه ؟ :39:

ببخشید مطمئنید با این میزان رم اینا رو راحت بالا میارید؟
اندروئید استودیو و موزیلا و شبیه ساز راحت 6 گیگ رم میخوان و خود ویندوز هم که جدیدا ماشالله...
بگذریم از سی پی یو و...
من همینی که میگید تازه تونستم با سی پی یو 7700hq و 16 گیگ رم اوکی کنم

7th Generation Intel Core i7-7700HQ Processor (Up to 3.8GHz)
15.6" Full HD (1920 x 1080) widescreen IPS display
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti with 4 GB of dedicated GDDR5 VRAM
16GB DDR4 Memory, 256GB SSD

قبلش سی پی یو 2630qm بود و 8 گیگ رم و لنگ میزد (ایسوس n43sl بود هنوزم خداست ولی بیس سی پی یو اذیت کن بود) دادمش یکی داره باهاش نقشه کشی اتوکد و سپ و... میکنم میگه عجب سرعتی داره دی:
سیستم زیر با ارتقا رم به 8
Intel® Core™ i7 2630QM
NVIDIA® GeForce® GT 540M 1GB/2GB DDR3 VRAM

البته میدونم خارج موضوع هست اما گفتم یکی رو این حساب نیاد بدخت بشه و بره بخره بحساب اینکه جوابش میده
پس میخواید برای برنامه نویسی و شبه ساز و. رید حتما برید سر وقت سی پی یو مدل جدید ایسر الان تو ایران خوبه من خودم یک اپیسر خریدم با مشخصاتی که گفتم 5 ماه پیش 7400 الان نمیدونم ولی عالیه

be099
September 12th, 2018, 13:46
ببخشید مطمئنید با این میزان رم اینا رو راحت بالا میارید؟
اندروئید استودیو و موزیلا و شبیه ساز راحت 6 گیگ رم میخوان و خود ویندوز هم که جدیدا ماشالله...
بگذریم از سی پی یو و...
من همینی که میگید تازه تونستم با سی پی یو 7700hq و 16 گیگ رم اوکی کنم

7th Generation Intel Core i7-7700HQ Processor (Up to 3.8GHz)
15.6" Full HD (1920 x 1080) widescreen IPS display
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti with 4 GB of dedicated GDDR5 VRAM
16GB DDR4 Memory, 256GB SSD

قبلش سی پی یو 2630qm بود و 8 گیگ رم و لنگ میزد (ایسوس n43sl بود هنوزم خداست ولی بیس سی پی یو اذیت کن بود) دادمش یکی داره باهاش نقشه کشی اتوکد و سپ و... میکنم میگه عجب سرعتی داره دی:
سیستم زیر با ارتقا رم به 8
Intel® Core™ i7 2630QM
NVIDIA® GeForce® GT 540M 1GB/2GB DDR3 VRAM

البته میدونم خارج موضوع هست اما گفتم یکی رو این حساب نیاد بدخت بشه و بره بخره بحساب اینکه جوابش میده
پس میخواید برای برنامه نویسی و شبه ساز و. رید حتما برید سر وقت سی پی یو مدل جدید ایسر الان تو ایران خوبه من خودم یک اپیسر خریدم با مشخصاتی که گفتم 5 ماه پیش 7400 الان نمیدونم ولی عالیه

بله من بدون مشکل کار میکنم و رمزش هم هاردم ssd پلکستوره (http://www.lapbuy.com/%D8%AD%D8%A7%D9%81%D8%B8%D9%87-ssd/14622-plextor-m7v-128gb-%D9%87%D8%A7%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%D8%B3-%D8%A7%D8%B3-%D9%BE%D9%84%DA%A9%D8%B3%D8%AA%D9%88%D8%B1.html):d
تازه دوتا مانیتور وصل کردم

خیلیا راجع به اندروید استدیو اشتباه فکر میکنن ، فکر میکنن کندیش بخاطر cpu و رمه
در صورتی که با یه سی پی یو دو هسته ای و چهار گیگ رم بدون هیچ مشکلی بالا میاد (کمتر از چهار گیگ خیلی کنده)

اما
1.حتما حتما باید هارد ssd بذارید چون خیلی با هارد درگیره و بیشتر کندی بخاطر کندی هارد های غیر از ssd هست
2.برای کار کردن درست گریدل باید حتما فیتلر شکن + dns بدون فیتلر داشته باشید (بدون dns جواب نمیده)

fanix
September 12th, 2018, 15:41

لطفا اطلاعات غلط ندید

من و چندتا از همکارام مک بوک داریم

تاریخ مال بنده 2014 هست و هنوز که هنوز باتریش عالی جواب میده و کانفیگ بالایی هم داره.ضمن اینکه کار بنده گرافیک هست و در روز 7 8 ساعت روی برق باهاش کار میکنم

ایران نشر
September 12th, 2018, 16:02
هيچ ارزاني بي دليل نيست
اگر ميخواهيد تهيه كنيد حتما بصورت حضوري باشه يا غيرحضوري بصورت واسط بازارچه (تو پرشين تولز يك كاربر باسابقه يا مدير، واسطه خريد ميشه ، به اينصورت كه شما مبلغ رو به ايشون ميديد و فروشنده كالا را براي شما ارسال ميكنه و در صورتيكه كالا مشكلي نداشت ، پول را آزاد ميكنيد تا به فروشنده پرداخت بشه)