PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : با مافیای ثبت دامنه میشه برخورد کرد؟

سیدرضا بازیار
September 9th, 2018, 11:29
سلام

توی اینترنت سایت هایی هستند که دامنه ir رو با قیمت بسیار پایین ثبت میکنند. این مورد باعث شده عده از دامنه های خوب رو ثبت کنند

مثلا افرادی رو میشناسم که صد ها دامنه خوب سه حرفی رو سالهاست ثبت کردند

نه دامنه رو فعال کردند، نه حاضر به فروش هستند. الکی دامنه ها رو اشغال کردند!

به نظر شما راه حلی برای این مشکل وجود داره؟

چرا سایت نیک برای این مورد قوانینی نمیزاره؟ مثلا اگه یه نفر بیشتر از ۱ دامنه رو اشغال کنه و ازش استفاده نکنه، دیگه اجازه تمدید رو بهش ندن؟

--- آپدیت شد ---

لطفا اگه شما هم از این وضعیت ناراضی هستید، در توییتر وزیر اطلاعات مطرح کنید. اگه چند نفر با هم کامنت بزاریم و از این وضعیت انتقاد کنیم احتمالا بررسی کنه
https://twitter.com/azarijahromi

mahyar21
September 9th, 2018, 11:31
خیلی فکر خوبیه ولی فک نکنم بشه اجراییش کرد چون نه تنها در ایزان بلکه در کل دنیا این مسئله وجود داره

سیدرضا بازیار
September 9th, 2018, 11:57
خیلی فکر خوبیه ولی فک نکنم بشه اجراییش کرد چون نه تنها در ایزان بلکه در کل دنیا این مسئله وجود داره

سایت های خارجی مثل godaddy وقتی دامنه ای رو ثبت میکنند، اون رو واسه فروش میزارن. مثلا میخره ۱ دلار و میگه ۱۰۰۰ دلار
اما متاسفانه توی ایران هرگز حاضر به فروش نیستند. معلوم نیست هدفشون چیه؟!
روی دامنه ملی میشه محدودیت های بیشتری اعمال کرد و باید اعمال کنند

sina km
September 9th, 2018, 12:01
یه مشکل دیگه هم هست.. نمیدونم به این موضوع مربوط میشه یا خیر،
اینکه بعضی ها تا یه ادرس خوب ثبت میکنیم میرن همون آدرس رو با پسوند دیگه ثبت میکنن و این موضوع خیلی آزار دهنده هست

subt
September 9th, 2018, 12:13
در کل دنیا هر کجا راه خوب و راحت برای پول دراوردن مفت و بدون زحمت وجود داره برخی بهش هجوم میبرن
تازه برخی از این عده این رو شغل میدونن و کاسبی خودشون رو معتبر!

سیدرضا بازیار
September 9th, 2018, 21:48
لطفا اگه شما هم از این وضعیت ناراضی هستید، در توییتر وزیر اطلاعات مطرح کنید. اگه چند نفر با هم کامنت بزاریم و از این وضعیت انتقاد کنیم احتمالا بررسی کنه

OmizbanCo
September 9th, 2018, 22:35
سلام

توی اینترنت سایت هایی هستند که دامنه ir رو با قیمت بسیار پایین ثبت میکنند. این مورد باعث شده عده از دامنه های خوب رو ثبت کنند

مثلا افرادی رو میشناسم که صد ها دامنه خوب سه حرفی رو سالهاست ثبت کردند

نه دامنه رو فعال کردند، نه حاضر به فروش هستند. الکی دامنه ها رو اشغال کردند!

به نظر شما راه حلی برای این مشکل وجود داره؟

چرا سایت نیک برای این مورد قوانینی نمیزاره؟ مثلا اگه یه نفر بیشتر از ۱ دامنه رو اشغال کنه و ازش استفاده نکنه، دیگه اجازه تمدید رو بهش ندن؟

--- آپدیت شد ---

شرمنده بخدا

از درآمد شما ثبت میکنن دامنه هارو ؟
یا اینکه کل ایرنیک ماله شماست !
دارن هزینه ثبت رو میدن
هیچ جای دنیا این قانونی میخواید بذارید رو نمیذاره

ITarashe
September 9th, 2018, 22:40
سلام
اتفاقا 3 حرفی های خوب که ازاد میشه رو خود نیک هم نمیذاره ثبت کنی
مثلا من دیشب st9.ir ثبت کردم . امروز گفتن مجوز ارشاد میخواد .
چرا چون رنک داشت و خودشون میزنن !
خیلی سادست .

سیدرضا بازیار
September 9th, 2018, 22:52
شرمنده بخدا

از درآمد شما ثبت میکنن دامنه هارو ؟
یا اینکه کل ایرنیک ماله شماست !
دارن هزینه ثبت رو میدن
هیچ جای دنیا این قانونی میخواید بذارید رو نمیذاره

ببینید دوست عزیز، فکر کنم متوجه عرض بنده نشدید

دامنه ملی با دامنه بین المللی فرق داره! میشه روی اون محدودیت گذاشت و باید هم بزارن

قرار نیست که یکی پولدار باشه و همه دامنه های معنی دار رو خودش ثبت کنه! یکی هم بخاطر اینکه دامنه خوب گیرش نمیاد مجبور بشه دامنه طولانی بگیره یا دامنه xyz و...

من آدم هایی رو میشناسم که صد ها دامنه رو سالهاست ثبت کردند! نه خودشون فعال میکنند و نه حاضرند بفروشند!

اگه واقعا یه نفر هدفش کسب درآمد هست، یه دامنه رو ثبت کنه و باهاش فعالیت کنه یا اون رو بفروشه!!! (واسه همین دلال ها هم باید قوانینی بزارن!)

الان دامنه های بین المللی بسیار گران شده. اگه این ظالم ها هم با این روش دامنه های خوب رو بردارند به مدیر سایت ها ظلم میشه. مخصوصا کسانی که قصد دارند سایت جدید راه اندازی کنند!

ایرنیک مال من نیست! اونا هم از جیب من خرج نمیکنند! اما به عنوان یه ایرانی حق منم هست که یه دامنه معنی دار رو بتونم ثبت کنم و کسب و کار آنلاین خودم رو راه بندازم

ITarashe
September 9th, 2018, 23:26
بنده یه تعداد 3 حرفی دارم
در اختیارتون میذارم
استفاده کنید
حتی حاضرم انتقال بدم بهتون
پ خ بدید یا تلگرام
@ITarasheSupport

Reza G
September 10th, 2018, 00:12
سایت های خارجی مثل godaddy وقتی دامنه ای رو ثبت میکنند، اون رو واسه فروش میزارن. مثلا میخره ۱ دلار و میگه ۱۰۰۰ دلار
اما متاسفانه توی ایران هرگز حاضر به فروش نیستند. معلوم نیست هدفشون چیه؟!
روی دامنه ملی میشه محدودیت های بیشتری اعمال کرد و باید اعمال کنند

هدفشون مشخصه. میخوان بفروشن. ولی به خریدارش ! قیمت‌های نجومی دارند که در صورت مکاتبه با یکیشون متوجه میشید چقدر سرسام‌آور هست.
علی ایحال بعید میدونم بشه کاری کرد. روند متداولی در این حوزه هست که داخلی و خارجی نمیشه براش قائل شد.

abrand
September 10th, 2018, 00:21
درود
تایپک خوب و جالبی هستش
اما استارتر عزیز،شما که میگین دامنه بین المللی با کشوری فرق داره و میتونن قانون بزارن،به نظرتون امکان همچین کاری چقدر وجود داره؟
اصلا امکان نداره بتونن جلوگیری بکنن،دامینری خودش یه کسب و کار حرفه ای به حساب میاد
شما میگین حتی دامنه رو هم نمیفروش،شما مطمئن باش قیمت خیلی پرتی گفتین که بهتون دامنه رو نمیفروشن
در سایت rond یه نگاه بندازی میبینی سیم کارت وجود داره که قیمتش بالای 500 میلیونه،هیچ فرقی هم با سیم کارت رایگان نداره تو امکانات
تنها فرقش اینه رند هستش
به قسمت دامنه هم یه نگاهی بکنی میبینی شرایط رو
از طرفی هم ممکنه یه دامنه ناب و فوق العاده چند بار دست به دست شده و آخرش رسیده به قیمت 50 میلیون،پس مطمئن باش به 10 هزار تومن نمیدن همچین دامنه ای رو
خلاصه کلام این که اگر کمی تلاش کنید و وقت بزارید میتونید یک دامنه دلخواه و خوب آزاد پیدا کرده و ثبت کنید،لازم نیست حتما برای یه سایت دانلود دامنه download.ir رو ثبت کنید،یا برای سایت ویدیو دنبال دامنه video.ir باشین
وقت بزارید تا یه دامنه مناسب پیدا کنید
موفق باشید

سیدرضا بازیار
September 10th, 2018, 08:44
درود
تایپک خوب و جالبی هستش
اما استارتر عزیز،شما که میگین دامنه بین المللی با کشوری فرق داره و میتونن قانون بزارن،به نظرتون امکان همچین کاری چقدر وجود داره؟
اصلا امکان نداره بتونن جلوگیری بکنن،دامینری خودش یه کسب و کار حرفه ای به حساب میاد
شما میگین حتی دامنه رو هم نمیفروش،شما مطمئن باش قیمت خیلی پرتی گفتین که بهتون دامنه رو نمیفروشن
در سایت rond یه نگاه بندازی میبینی سیم کارت وجود داره که قیمتش بالای 500 میلیونه،هیچ فرقی هم با سیم کارت رایگان نداره تو امکانات
تنها فرقش اینه رند هستش
به قسمت دامنه هم یه نگاهی بکنی میبینی شرایط رو
از طرفی هم ممکنه یه دامنه ناب و فوق العاده چند بار دست به دست شده و آخرش رسیده به قیمت 50 میلیون،پس مطمئن باش به 10 هزار تومن نمیدن همچین دامنه ای رو
خلاصه کلام این که اگر کمی تلاش کنید و وقت بزارید میتونید یک دامنه دلخواه و خوب آزاد پیدا کرده و ثبت کنید،لازم نیست حتما برای یه سایت دانلود دامنه download.ir رو ثبت کنید،یا برای سایت ویدیو دنبال دامنه video.ir باشین
وقت بزارید تا یه دامنه مناسب پیدا کنید
موفق باشید

دامنه ملی مثل سیمکارت نیست که با یه پیش شماره دیگه دوباره همون شماره ها ایجاد بشه. وقتی یه دامنه ثبت شد دیگه نمیشه با یه پسوند ملی دیگه اون رو ثبت کرد. یا باید اون رو طولانی تر کرد که در ذهن کاربر نمیمونه، یا بین المللی ثبت کرد که خیلی گران تر هست

من نمیگم جلوی این کسب و کار گرفته بشه! پیشگیری بهتر از درمان

کسی که ۱۰۰ تا دامنه ملی رو به نام خودش ثبت کرده، دیگه اجازه ندن دامنه جدید به نامش فعال بشه مگر اینکه دامنه های قبلی رو فروخته باشه یا منتقل کرده باشه (بجز شرکت های خاص با مجوز های خاص!)

اما قوانین باید گذاشته بشه. کسی که یه دامنه ۷ هزار تومانی رو ۱ میلیارد میفروشه، نظارت کنند و مالیاتش رو هم ازش بگیرن

یادم میاد ۴-۵ سال پیش توی یه جلسه گفتم فقط اجازه بدید کشاورز ها در استان فارس کشاورزی کنند، به پزشک ها اجازه ندین. همه با من مخالفت کردند. ۳ سال پشت سر هم یه پزشک اومد کل زمین های منطقه ما رو اجاره کرد و صد ها هکتار کشاورزی کرفت و کشاورزان ما رو به عنوان کارگر زیر دست خودش ازشون کار میکشید و حقوق کارگری میداد. بخاطر کشت بی رویه و آبیاری بی رویه، همه تلمبه ها خالی شدند. اگه دوباره میخواستند چاه رو عمیق تر کنند، به پول احتیاج داشتند که اونم بخاطر اینکه ۳ سال کارگری کرده بودند پول نداشتند... بعدش محبور شدند زمین ها و حتی خانه هاشون رو واسه فروش بزارن و همون پزشک پولدار همه رو خرید
حالا اون پزشک کلی از زمین ها و خانه های منطقه رو خریده و با پول زیادی که داره عشق و حال میکنه. کشاورزان ما هم توی سن ۷۰ سالگی کارگری میکنند واسه اینکه نان شب بخرند
اگه اون روز اجازه نداده بودند یه پولدار بیاد، حالا مثل قبل کار خودشون رو داشتند

اگه واسه دلال های پراید پیشگیری کرده بودند الان قیمت پراید اینقدر گران نشده بود

اگه توی دریای جنوب روز اول قوانین خوبی گذاشته بودند، حالا ماهی اینقدر کمیاب و گران نشده بود

1eng.ir
September 10th, 2018, 09:17
سید جان؛ داری بیراهه میری ...

دامنه آزاد هست و هر کسی میتونه پول بده و ثبت کنه. چه ۱۰۰۰ تومن چه ۱۰۰۰ دلار

مثل یه زمین دور افتاده هست، شما میری وسط کوه زمین میخری که بتونی x سال دیگه با قیمت چندین برابر بفروشی
برای قشنگی نمیخری که؟

یه بیزینسه و مشکلی هم نداره ...
همه بیزینسا برای سود کار میکنن، نه اینکه بیان ۴ تومن بخرن ۵ تومن بفروشن که!

قیمت ملک تو جردن با چهابی زمین تا هوا فرق داره :d

1wp.ir
September 10th, 2018, 12:02
نمی دونم این استدلال درستی هست که جلوی پیشرفت دیگران رو گرفت تا من و امثال سرشون بی کلاه نمونه. مثل اینه که توی یه مسابقه دو قانون بزارن که بهترین و سریع ترین دونده ها کمی مراعات حال بقیه رو هم بکنند.

be099
September 10th, 2018, 12:44

مثل یه زمین دور افتاده هست، شما میری وسط کوه زمین میخری که بتونی x سال دیگه با قیمت چندین برابر بفروشی
برای قشنگی نمیخری که؟

بزرگترین مافیای ir همین شخصه اگه بتونید اینو یکاریش کنید مافیا از بین میره
ببنید حتی خود فروشی هم میکنه :d
https://www.rond.ir/DomainInfo/1/ir/1eng

hoka
September 10th, 2018, 12:51

=))=))

1eng.ir
September 10th, 2018, 13:00

لعنت بهت :d

این لینک هم مال من نیست، یکی دیگه رو خفت کنید :d

alimosavi
September 10th, 2018, 13:20
مسخره لطفا حرف نزنید . سعی نکنیم خودمون رو تافته جدا بافته از جهان بدونیم همه جای جهان قانون مالکیت و رعایت کپی رایت اعمال می شه . و در دامنه هم هر کس زودتر دامنه رو ثبت کنه مالک اون هست و این حرف شما مثل اینه که دز دی آزاد بشه که مالکیت اونو می خواید دولت ازش بد زده . و کپی رایت هم باعث می شه هیچ دامنه ای بنام شرکت ثبت شده مجوز دار ثبت نشه و یا راحت با یه شکایت بشه ازش گرفت دامنه رو . اصلا کل مشکل ما در اینه که ملت فکر می کنن اونها یک طرف و کل دنیا یک طرف دیگه اند . چون نفت داریم باید مفتخور باشیم چون دولت مثلا اسلامیه و دشمن داره پس هر غلطی می تونه کنه ،

سیدرضا بازیار
September 10th, 2018, 14:31

برای قشنگی نمیخری که؟

از نظر شما دامنه مثل یک زمین دور افتاده وسط کوه هست که هر کس باید اونا رو بخره و با قیمت های نجومی بفروشه
از نظر من دامنه مثل شناسنامه یک سایت هست که باید محدودیت داشته باشه و هر کس با توجه به تخصصی که داره بتونه داشته باشه

پس ما هیچوقت به نتیجه نمیرسیم. مگر اینکه سالها بعد این تاپیک رو ببینیم و بتونیم قضاوت کنیم

- - - Updated - - -

نمی دونم این استدلال درستی هست که جلوی پیشرفت دیگران رو گرفت تا من و امثال سرشون بی کلاه نمونه. مثل اینه که توی یه مسابقه دو قانون بزارن که بهترین و سریع ترین دونده ها کمی مراعات حال بقیه رو هم بکنند.

این استدلال مثل این میمونه که بگید اگه کسی پولش بیشتره توی مسابقه دوچرخه سواری با موتور شرکت کنه

SainaServer
September 10th, 2018, 14:52
همه جای دنیا قانون به همین شکل هست و هرکسی که دامنه را زودتر ثبت کنه مالکیت آن برای آن فرد خواهد بود.
البته نیک یک سری قوانین داره که به اسم منطقه و ... مثلا ایران خودرو در دامنه وجود داشته باشه حتما باید ثابت کنی که نماینده رسمی ایران خودرو هستی

subt
September 10th, 2018, 15:29
بخشی از مافیا هم تو همین فروم عضون و حضور دارند و میان و خواهند گفت که این یه شغله و یه بیزنسه (دلالی و مفتخوری) و با شما مخالفت خواهند کرد

ticdars
September 10th, 2018, 21:33
سلام
دامنه های سه حرفی خوب رو معمولا خود سایت نیک میگیره
مثل nir.ir , nur.ir و شبیه این دامنه ها
دامنه های سه حرفی رو معمولا سایت نیک برای سایت های عمومی شهر ها و شهرستان ها میگذاره

ولی در کل 3حرفی یا نبودن دامنه تاثیر زیادی روی توسعه سایت نداره
محتوا در سایت سازی مهم تره