PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اتصال دو کامپیوتر به یک پورت شبکه

srashedian
January 27th, 2011, 17:25
سلام

من میخوام دو تا سیستم رو به یک پورت شبکه وصل کنم...
در حقیقت مشکل این هست که من توی هر اتاق شرکت یک پورت شبکه دارم که الان کامپیوتر بهش وصله... حالا میخوام یه تلفن آی پی یالینک رو هم به شبکه وصل کنم (تلفن های یالینک تلفن هایی هستن که با سیستم voip کار میکنن و برای ارتباط از شبکه استفاده میکنن)
بهترین راه برای اتصال هر دوی کامپیوتر و شبکه به این یه دونه پورت چیه؟!

WeHost.iR
January 27th, 2011, 18:36
استفاده از سویچ و احتمالا کوچک تری سویچی که گیر بیاری 4 تایی هست

4n0nym0us
January 27th, 2011, 19:45
اگر DHCP داشته باشید، Switch جواب می ده، اگه آی پی Static باشه، سویچ جواب نمی ده.
سیستم VOIP شما بر مبنای Static IP تنظیم شده یا نه؟

srashedian
January 27th, 2011, 19:48
دوست عزیز وقتی میگم از voip استفاده کردم یعنی چند تا شرکت رو به هم وصل کردم، بیش از 200 تا تلفن در نزدیک به 50 نقطه ی مختلف وجود داره، استفاده از سوییچ هزینه چند میلیونی داره...
ضمن اینکه تلفن ها هم تک پورت هستن

4n0nym0us
January 27th, 2011, 19:51
دوست عزیز وقتی میگم از voip استفاده کردم یعنی چند تا شرکت رو به هم وصل کردم، بیش از 200 تا تلفن در نزدیک به 50 نقطه ی مختلف وجود داره، استفاده از سوییچ هزینه چند میلیونی داره...
ضمن اینکه تلفن ها هم تک پورت هستن

البته ایشون که منظورشون Hub بود،منظورشون این بود سویچ Cisco Catalyst بزارید که چند میلیون هزینه ببره، باید شما ساختار شبکه رو بررسی کنید، ببینید سیستم VOIP شما، بر جه اساس طراحی شده و سیستم شبکه شما به هم چنین، با توجه با ساختار شبکه شما می شه راه حل پیشنهاد داد.

akbari
January 27th, 2011, 20:58
یک هاب مشکل شما را حل میکند:39:

srashedian
January 27th, 2011, 22:50
یک هاب مشکل شما را حل میکند:39:

عزیز بالا هم توضیح دادم، همین مشکل در 200 ناد که تقریبا در 50 نقطه ی مختلف هستن وجود داره، یعنی من نزدیک به 200 تا سوییچ (هاب دیگه تولید نمیشه) میخوام که کمترین پورت موجودش 4 پورت هست (امکان کابل کشی با سوییچ پر ظرفیت به دلیل مسافت بالا وجود نداره)... هر سوییچ 4 پورت 14000 تومان قیمت داره، یعنی من باید 200 تا 14000 تومان یا به عبارتی 2 میلیون و 800 هزار تومان پول بدم

omid68
January 28th, 2011, 20:48
البته می تونی از کابل شبکه ات 4 سیم رو به یکی و 4 تا رو هم به یکی دیگه بدی
ان طرف هم توی سوییچ باید هم کار رو بکنب 4 تا رو به یک پورت و 4 تای دیگه هم به یه پورت دیگه وصل کنی
سفید نارنجی نارنجی سبز سفید سبز
ما بقی هم به یکی دیگه از کامپیوتر ها

moris550
March 4th, 2013, 09:35
در صورتی که سوییچ شما سیسکو باشد شما بر روی یک پورت قابلیت جداسازی voip از data را دارید یعنی می توانید تلفن را به سوییچ و کامپیوتر را به تلفن متصل نمایید و بر اساس vlan جداسازی کنید.