PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یک سوال در مورد دیتاسنترها

baharestan
August 10th, 2018, 21:07
سلام
من یک سوال دارم در مورد دیتاسنترها
سرعت داخلی دیتاسنترها خیلی بالاست مثلا اگر اشتباه نکنم 40 گیگابایت یا 100 گیگابایت
حالا اگه یک سایتی داخل اون دیتاسنتر هاست شده باشه و من هم داخل اون دیتاسنتر فضا داشته باشم و برنامه ای داشته باشم که مثلا از طریق api بخواد اطلاعاتی رو از اون سایت دریافت کنه،
میتونیم بگیم که سرعت اتصال سایت من به اون سایت(برای دریافت اطلاعات) همون 40 گیگابایته؟
میشه گفت که دیگه سرعت اتصال خارجی دیتاسنتر که به ما میگن مثلا 1گیگابایته، دیگه برای ما مهم نیست؟

ممنون از دوستانی که راهنمایی میکنن

RoobinaServer
August 10th, 2018, 21:11
سلام
سرعت داخلی دیتاسنترها خیلی بالاست مثلا اگر اشتباه نکنم 40 گیگابایت یا 100 گیگابایت
حالا اگه یک سایتی داخل اون دیتاسنتر هاست شده باشه و من هم داخل اون دیتاسنتر فضا داشته باشم و برنامه ای داشته باشم که مثلا از طریق api بخواد اطلاعاتی رو از اون سایت دریافت کنه،
میتونیم بگیم که سرعت اتصال سایت من به اون سایت(برای دریافت اطلاعات) همون 40 گیگابایته؟
میشه گفت که دیگه سرعت اتصال خارجی دیتاسنتر که به ما میگن مثلا 1گیگابایته، دیگه برای ما مهم نیست؟

با سلام

خیر.

اگر هاست شما بر روی سروری باشد که نهایتا 1 گیگابیت پورت داشته باشد (اختصاصی فقط برای سایت شما تازه اگر باشد) میتوان گفت سرعت اتصال شما 1 گیگابیت است.

در ضمن به خلوتی پورت گیگابیتی سایت مقابل نیز بستگی دارد.

محدودیت هایی که کلا برای درخواست ها گذاشته شده است نیز بستگی دارد.

پهنای باند این میان داخلی شده است اما باید تجهیزات میان سایت شما و سایت مقصد را نیز در نظر بگیرید.

باتشکر

baharestan
August 10th, 2018, 22:36
با سلام

خیر.

اگر هاست شما بر روی سروری باشد که نهایتا 1 گیگابیت پورت داشته باشد (اختصاصی فقط برای سایت شما تازه اگر باشد) میتوان گفت سرعت اتصال شما 1 گیگابیت است.

در ضمن به خلوتی پورت گیگابیتی سایت مقابل نیز بستگی دارد.

محدودیت هایی که کلا برای درخواست ها گذاشته شده است نیز بستگی دارد.

پهنای باند این میان داخلی شده است اما باید تجهیزات میان سایت شما و سایت مقصد را نیز در نظر بگیرید.

باتشکر

ممنون از شما دوست عزیز
سایت مقصد سایت حرفه ای و تراز اولی هست و الان از روی یک سرور معمولی که با اون ارتباط برقرا میشه سرعت پاسخ دهی خوبی داره
و کلا حجم اطلاعاتی که قراره از سایت مقصد خونده بشه در حد یک عدد کوتاه هست
در کل با توجه به فرمایشات شما پس اون سرعت 40 گیگابیتی که در تبلیغات این کمپانی ها مشاهده میشه در کجا به کار میاد؟!
حالا مثلا اگر سایت مقصد من در دیتاسنتری در سیاتل باشه و سایت من در توکیو هاست شده باشه و مثلا ریسپانس تایم 100 میلی ثانیه داشته باشه
اگر من سایتم را به همون دیتاسنتر در سیاتل منتقل کنم زمان پاسخگویی به درخواست های سایت من خیلی پایینتر نمیاد؟
البته باید توجه کرد که من هیچ صفحه ای از سایت رو قرار نیست داخل مرورگرم باز کنم و همه چیز بین دوتا سرور انجام میشه

Amlaaki
August 11th, 2018, 00:05
سلام

خیر, عزیز شاید ارتباط داخلی خود دیتاسنتر 10 ترابیت بر ثانیه هم باشد ولی پورتی که به سرور مربوطه شما داده شده است دارای محدودیت است (معمولا 1 گیگابیت) و شما قادر به استفاده بیشتر این مقدار نیستید .

معمولا پورت سرور های داخل کشور 1 گیگابیت رو میتونن کامل استفاده کنند به شرطی که سرور مبدا هم دارای همین مقدار پورت خالی باشد .

به صورت کل شما میتوانید 100 مگابیت روی پورت معمولی حساب کنید و اگر شبکتون فیبرنوریه (10 گیگابیت) میتونید 1 گیگابیت روش حساب کنید ...

به صورت کل شما شبکه ی 100 گیگابیتی هم به سرورتون متصل باشه اگر سرور مبدا مدنظر شما دارای این مقدار پورت خالی نباشه هیچ فایده ای برای سرعت دریافت / ارسال شما روی اون شبکه ندارد .