PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ساخت یک جدول با 100 ستون

<?php?>
July 20th, 2018, 22:27
من یک فرمی ساختم که توش 100 عدد input هست .
یک دیتابیس هم ساختم > توش یک جدول جدید ساختم > و قراره برای این 100 عدد (input) , 100 عدد ستون تو جدولم بسازم .

به نظرتون این روش منطقیه ؟
میشه 5 تا جدول بسازم و تو هر کدومشون 20 عدد از ستون هامو بریزم و سپس id شونو به هم متسل کنم ؟ اصلا این راه توصیه میشه؟

بهترین استراتزی برای پیاده سازی این مورد چیه ؟ ( هدفم اینه که دیتابیس بهینه ای داشته باشم )
تشکر از دوستان

Amlaaki
July 20th, 2018, 22:32
من یک فرمی ساختم که توش 100 عدد input هست .
یک دیتابیس هم ساختم > توش یک جدول جدید ساختم > و قراره برای این 100 عدد (input) , 100 عدد ستون تو جدولم بسازم .

به نظرتون این روش منطقیه ؟
میشه 5 تا جدول بسازم و تو هر کدومشون 20 عدد از ستون هامو بریزم و سپس id شونو به هم متسل کنم ؟ اصلا این راه توصیه میشه؟

بهترین استراتزی برای پیاده سازی این مورد چیه ؟ ( هدفم اینه که دیتابیس بهینه ای داشته باشم )
تشکر از دوستان

بهترین حالت برای ذخیره این موارد که فرمودید استفاده از json هست .

json_encode

json_decode

خود mysql هم قابلیت سرچ در json رو داراست و محدودیتی بر نخواهید خود ( اگر تایپ رو درست استفاده کنید البته ) ...

موفق باشید .

<?php?>
July 21st, 2018, 01:39
بهترین حالت برای ذخیره این موارد که فرمودید استفاده از json هست .

json_encode

json_decode

خود mysql هم قابلیت سرچ در json رو داراست و محدودیتی بر نخواهید خود ( اگر تایپ رو درست استفاده کنید البته ) ...

موفق باشید .

با تشکر از پاسختون .
فرض کنید من 100 input رو با php به json تبدیل کردم و داخل یک ستون در mysql به صورت رشته ای ذخیره کردم .
وقتی میخواهیم در این داده json جستجو داشته باشیم چه باید بکنی؟ باید دوباره با Php از حالت json خارح کنیم و داخلش با php جستحو رو انجام بدیم ؟
اگر mysql از رابطی یا دستوری برای جستجو در json بهره میبره ممنون میشم اسمشو بگید .

<?php?>
July 22nd, 2018, 08:11
دوستان دیگه پیشنهادی ندارید ؟
be099
July 22nd, 2018, 14:29
با تشکر از پاسختون .
فرض کنید من 100 input رو با php به json تبدیل کردم و داخل یک ستون در mysql به صورت رشته ای ذخیره کردم .
وقتی میخواهیم در این داده json جستجو داشته باشیم چه باید بکنی؟ باید دوباره با Php از حالت json خارح کنیم و داخلش با php جستحو رو انجام بدیم ؟
اگر mysql از رابطی یا دستوری برای جستجو در json بهره میبره ممنون میشم اسمشو بگید .

https://dev.mysql.com/doc/refman/8.0/en/json.html

hoka
July 22nd, 2018, 15:51
با تشکر از پاسختون .

در mysql های جدید ( نسخه اش یادم نیست ) قابلیت json search وجود داره

در قدیمی ها هم میتونید با REGEXP یه سرچ مناسب داشته باشید توی جیسون

RayanPartoCo
July 31st, 2018, 00:03
به جای 100 ستون میتونید از 100 رکورد استفاده کنید جدول با 100 ستون که اصلا پرفرمنس مناسب نداره !